Bitcoin, büyük varlıkları YTD’den daha iyi performans gösteriyor ancak yarıya inme yaklaşımları olarak daha fazlası için yer var: Analiz

– Bitcoin (BTC), yüzde 22,61 getiri YTD ile çoğu büyük varlık sınıfından daha iyi performans gösterdi..

– Türev piyasasında Açık Faiz, bu rallinin büyüklüğüne paralel bir artış göstermedi.

– Keskin artış, özellikle ABD pazarında gerçek spot alımlardan kaynaklandı..

– Toplam stablecoin arzı 10 milyar dolara yaklaşıyor ve USDT 6,4 milyar doları karşılıyor.

Yeşilde yedi haftadan sonra, Bitcoin sonunda OKEx BTC Fiyat Endeksinden alınan verilere göre 29 Nisan’da 9.000 $ ‘ı geçmeyi başardı..

Bitcoin fiyatındaki keskin artış, geleneksel finans piyasalarına da karşılık geldi. WTI ham günde yüzde 20’den fazla arttı ve ABD hisse senetleri ayrıca kazançlar yayınladı.

Bitcoin çoğu ana varlık sınıfından daha iyi performans gösterdi

Dünün en yüksek seviyesi olan 9,464 dolarla Bitcoin, 13 Mart’ın en düşük seviyesi olan 3.830 dolardan yaklaşık yüzde 150 arttı. Dahası, önde gelen dijital varlık,% 22,61 gibi etkileyici YTD kazançları kaydetti ve S&P 500, altın ve diğer varlıklar.

Buna karşılık, son dip seviyesinden bu yana yüzde 30’luk bir toparlanmaya rağmen, S&P 500 hala YTD’nin yüzde -8.98’idir. Düşen faiz oranları ve küresel finansal krizin ortasında güvenli liman varlıklarının paniğe dayalı takibi nedeniyle yalnızca ABD Hazineleri Bitcoin’den marjinal olarak daha iyi performans gösteriyor..

BTC ile S & amp; P500Bitcoin ve başlıca varlık sınıfları YTD (29 Nisan 2020 itibariyle veriler). Kaynak: Tradingview, OKEx

Açık Faiz henüz toparlanmadı

Beklenen Bitcoin yarılanmasına iki haftadan daha kısa bir süre kala, bir kez daha artan piyasa oynaklığına tanık oluyoruz. 29 Nisan, Mart ortasındaki çöküşten bu yana en aktif işlem günüydü ve borsalarda işlem gören vadeli işlem hacmi, aşağıda gösterilen Skew verilerine göre 30 milyar doları aştı..

BTC Vadeli İşlemleriBTC Vadeli İşlemleri – Toplu Günlük Hacim. Kaynak: Eğim

Bununla birlikte, türevlerin Açık Faiz (OI), rallinin boyutu düşünüldüğünde pek bir artış göstermedi. Bu, piyasa katılımcılarının türevler açısından ihtiyatlı olduğunu gösteriyor, çünkü mevcut 2,5 milyar dolar civarı toplam OI, 14 Şubat’ın 5,4 milyar dolarlık zirvesinden hala çok uzak..

BTC Açık FaizBTC Vadeli İşlemleri – Toplam Açık Faiz. Kaynak: Skew

Spot satın alma fiyatı yükseltir

29 Nisan’daki artış, özellikle ABD pazarındaki spot satın alımlardan kaynaklandı. OKEx, Huobi ve Binance gibi Asya odaklı borsalardaki Bitcoin’in fiyatı, Coinbase spot fiyatına kıyasla önemli bir negatif prim gösterdi..

Aynı zamanda, OKEx BTC Üç Aylık Vadeli İşlemler primi nispeten düşük kaldı – OKEx işlem verilerine göre spot fiyatın sadece yaklaşık 20 $ üzerinde. Buna karşılık, Bitcoin en son Mart 2020’de 9.000 $ civarında işlem yaparken, prim 400 $ ‘dan fazlaydı..

BTC Fiyat KarşılaştırmasıOKEx / Huobi / Binance BTC spot fiyatı ve Coinbase BTC fiyatı arasında prim.

Nakit üzerinde oturmak

Bitcoin’in fiyatındaki son artışa, artan stabilcoin ihracı eşlik etti. Toplam stabilcoin arzı şu anda ortalıkta 9,68 milyar $, The Block’tan gelen verilere göre. En büyük stabilcoin olan Tether (USDT), bunun yüzde 82,8’ini oluşturuyor. Karşılaştırıldığında, 11 Mart’ta USDT arzı 6 milyar dolar civarında gerçekleşti.

Stabilcoin ihraçındaki artış, çoğu durumda dijital varlıkları satın almak için en hızlı ve en uygun yöntem olan stablecoinler kaldığından, yeni sermaye girişinin bir göstergesidir. 29 Nisan fiyat rallisinden hemen önce, ERC-20 tabanlı Tether gönderen veya alan adres sayısı 8 ayın en yüksek seviyesine ulaştı.

Tether Aktif CüzdanlarERC-20 Tether gönderen veya alan adres sayısı. Kaynak: Santiment

Bitcoin’in fiyatı kısa vadede yükselişe benziyor

İlerlerken, 12 Mayıs’ta gerçekleşecek olan blok ödül yarılanmasına yaklaşırken, 30 Nisan’da görülen gerilemeye rağmen BTC’nin yükseliş ivmesinin devam etmesi beklenebilir..

Yarılanma hikayesi, tüccarlar için bir kalabalık çekicidir. OKEx CEO’su olarak Jay Hao The Block’a söyledi bu ayın başlarında borsa, Mart ayı başına kadar kullanıcı bazında tahmini yüzde 1,7 büyüme kaydetti..

Teknik cephede, şimdi ilginç bir bölgedeyiz. 9.500 $ ‘lık direncin üzerinde bir kırılma, 10.000 $ ve daha yüksek bir hızla hızlı bir artış görebilirken, bu seviyeyi geçememek, fiyat yeniden test desteklerinin 8.000 $ ile 8.500 $ arasında olduğunu görebilir..

BTC Teknik TablosuOKEx BTC Endeks Fiyatı. Kaynak: TradingView

OKEx’i takip edin:

Twitter:

Telgraf:

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
map