Bitcoin Bulls Yavaşlarken Kripto Piyasaları Kararsız: Teknik Salı

Kısaca

  • Kripto para piyasaları Bitcoin olarak kararsız kalır (BTC) fiyat dar bir aralıkta dalgalanıyor.
  • Veriler, mevcut kısa vadeli konsolidasyonun BTC fiyatlarında daha fazla artış için iyi bir kurulum olabileceğini gösteriyor..
  • Eter (ETH) 250 dolar önemli bir direnç seviyesi olarak kaldığı için boğalar yorgun görünürken, Litecoin (LTC), Tron (TRX) ve Kyber Network (KNC) spot ışığına katılın.

Piyasa bakış

Asya’da Salı sabahı kripto para piyasaları kararsızdı; Bitcoin Cash, Bitcoin Cash (BCH) ve Ripple (XRP) biraz yeşildi.

BTC’nin mevcut aralıktaki kısa vadeli kararsızlığı, daha fazla fiyat değerlendirme potansiyeline işaret edebilir. Sentix tarafından yapılan bir anket, Bitcoin Aşırı Güven Endeksi’nin +7’ye yükseldiğini gösteriyor, bu da BTC boğalarının neden yavaşladığını açıklayabilir. Ancak, Sentix Genel Müdürü Patrick Hussy, dedim Temel mahkumiyetin sağlam olduğu ve 1-2 haftalık konsolidasyonun BTC fiyatlarının tekrar yükselmesine yardımcı olabileceği.

Bitcoin DuyarlılığıSentix Bitcoin Aşırı Güven Endeksi. Kaynak: Sentix

Sentix Aşırı Güven Endeksi, art arda yükselen veya düşen fiyatların yatırımcılar arasında artan bir gönül rahatlığına yol açma olasılığını ölçer. -7’nin altında veya +7’nin ötesinde olan okumalar genellikle konsolidasyonların veya düzeltmelerin yakın olduğunun bir işaretidir..

BTC’nin piyasa hakimiyetinin, tarihsel olarak şu anda bulunduğu yerde yaklaşık yüzde 65’i geride bıraktığı için yeniden odak noktasında olmasını bekleyebiliriz. Buradan toparlanırsa, piyasanın altcoinlere göre Bitcoin için artan talebini yansıtır..

Bitcoin HakimiyetiBTC Pazar Hakimiyeti (%). Kaynak: Tradingview

Altcoin alanında, Tron’a inanıyoruz (TRX) 4.0 yükseltmesini çevreleyen haberlerin birincil fiyat belirleyicisi olmaya devam etmesini beklediğimiz için odakta kalacaktır. Temel Dikkat Simgesi (BAT), Öte yandan, Brave tarayıcısının farklı platformlarda gezinirken kullanıcılarını şirketin yönlendirme bağlantılarına yönlendirdiği bildirilmesine rağmen rallisini neredeyse 0,26 seviyelerine kadar sürdürdü.

Fiyat Analizi

BTC / USDT – yukarı çıkmadan önce desteği yeniden test edin?

BTC / USDT, fiyatın geçen hafta çoğunlukla yatay hareket etmesi nedeniyle üçgen şeklinde kaldı. Bununla birlikte, BTC, özellikle RSI bu hafta düşüş eğilimi olarak kabul edilen daha düşük bir yüksek (fiyata göre) ürettiği için, üçgenin daha düşük desteğini yeniden test edebilir..

Stokastik de daha düşük hareket ediyor ve hızlı çizginin yavaş çizginin üzerine çıkma ihtimaline rağmen, yazım sırasında iki gösterge, yukarı yönlü momentumun bir şekilde azaldığını gösteriyor..

Ancak Üstün Osilatör bu haftanın başlarında hızlandı ve olumsuz önyargının sınırlı olduğunu gösterebilir.

Seviye olarak, üçgenin daha düşük desteği 9.300 ila 9.200 dolar arasındadır – bunun altında olan herhangi bir şey aşağı yönlü momentumu artırabilir. Artan yönde olsa da, geçen haftanın en yüksek seviyesi olan 10.400 dolar tavan olmaya devam ediyor.

BTC USDT TablosuBTC / USDT günlük grafik. Kaynak: OKEx; TradingView


ETH / USDT – boğalar yoruluyor

Boğalar yorulduğu için ETH / USDT için bir düzeltme olabilir ve ayılar yakında devralabilir. 250 doların üzerine çıkma girişimlerine rağmen, ETH için güçlü bir direnç olmaya devam ediyor ve çoklu momentum göstergeleri de kısa vadeli bir düzeltmeye işaret ediyor. MACD daralırken MOM göstergesi düşüş eğilimi gösterdi.

Olumsuz tarafı, 223 $ ‘a yakın yüzde 78.6 Fibonacci düzelmesi, izlenmesi gereken ilk seviye olabilir. Bundan sonra, 210 $ ‘a doğru daha fazla düzeltme görebiliriz. Öte yandan, 250 dolarlık destek onaylanırsa, kısa vadede olası görünmese de, Şubat ayının yükseği 288 doların test edilmesi için temel oluşturabilir.

ETH USDT GünlükETHUSDT günlük grafik. Kaynak: OKEx; TradingView

LTC / USDT – ya yap ya da kır anı?

LTC / USDT, geçen hafta 50 $ seviyesini kırmak için başarısız olan başka bir girişimin ardından yatay işlem gördü. Yedinci en büyük kripto para biriminin, ayılar devralmadan önce yakın bir toparlanmaya ihtiyacı olabilir..

Fiyat şu anda Bollinger Bantlarının orta çizgisine dayanıyor ve dibe geçiş, durumu tersine çevirmek için destekleyebilir. RSI ayrıca son kanalın desteğine dayanıyor ve bir arıza pozitif ivmeyi aşındırabilir..

Olumsuz yönüyle, izlenmesi gereken ilk seviye 44 dolar, ardından 41 dolar olabilir..

LTC USDT GünlükLTC / USDT günlük grafik. Kaynak: OKEx; TradingView

TRX / USDT – düzeltmenin zamanı gelmiş olabilir

Teknik göstergeler, TRX / USDT’nin aşırı satın alınmaya devam edebileceğini ve bir düzeltmenin fiyatı kanalın daha düşük desteğine geri çekebileceğini gösteriyor..

RSI, son birkaç gündür aşırı alım bölgesi ile flört ederken, Williams% R -20’nin üzerinde kaldı. Her iki ölçüm de paritenin aşırı alım yaptığını gösteriyor ve Stokastik düşüş eğilimi sinyali doğruluyor. 0,01620 ABD doları izlenecek bir düzey olmaya devam ediyor.

TRX USDT GünlükTRXUSDT günlük grafik. Kaynak: OKEx; TradingView

KNC / USDT – kırılmadan sonra direnci döndüren desteği test etme olasılığı yüksek

KNC / USDT, Salı günkü oturumda OKEx ticaret platformunda en iyi performans gösteren altcoinlerden biri oldu ve yüzde 16’dan fazla artış gösterdi..

Sıçrama, son üçgen modelinde bir kırılma yarattı ve RSI ve William% R’nin her ikisinin de onayladığı gibi fiyatı aşırı alım bölgesine daha da itti..

Parite aşırı satın alınmış gibi görünse de, yakın bir fiyat düzeltmesinden geçmeyebilir. KNC, direnç seviyesinden bir destek seviyesine çevrilip çevrilemeyeceğini görmek için ilk önce 0,753 ile 0,757 dolar arasındaki alanı yeniden test edecek gibi görünüyor..

Bununla birlikte, işlem hacmi, fiyattan düşüş eğilimi gösterdiği için boğaları endişelendirebilir..

KNC USDT GünlükKNCUSDT günlük grafik. Kaynak: OKEx; TradingView

Sorumluluk Reddi: Bu materyal, yatırım kararlarının alınmasında temel alınmamalı ve yatırım işlemlerine girişmek için bir tavsiye olarak yorumlanmamalıdır. Dijital varlıkların ticareti, önemli risk içerir ve yatırdığınız sermayenin kaybına neden olabilir. İlgili riski tam olarak anladığınızdan ve deneyim seviyenizi, yatırım hedeflerinizi dikkate aldığınızdan emin olmalı ve gerekirse bağımsız finansal tavsiye almalısınız.

OKEx Insights, piyasa analizleri, derinlemesine özellikler ve kripto profesyonellerinden seçilmiş haberleri sunar.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Adblock
detector
map