Bitcoin Bulls Ölmedi, Düşüş Eğilimi Sadece Yükseliş Trend Çizgisinin Altındaki Fiyat Kırılmalarından Sonra Bekleniyor: Kripto Piyasası Günlük

27 Mart Cuma: En iyi kripto para piyasalarının çoğu, son 24 saat içinde biraz dalgalanma görmeye devam ediyor, günün birazcık yeşil.

Bitcoin (BTC), 7.000 $ ‘a doğru başka bir kırılma girişiminde bulunduktan sonra, şu anda baskı saatine göre yüzde bir oranında artarak 6.700 $ civarında işlem görüyor..

Ethereum (ETH) benzer bir model izledi ve bu sabah 140 dolara doğru itti ve son 24 saatte yaklaşık yüzde yarım artışla 136 dolara geriledi..

Diğer önde gelen pazarların aksine, Ripple’ın XRP’si günde neredeyse yüzde 7 büyüdü. Üçüncü en büyük madeni para, bu sabahki kazançları 0,17 dolarlık direnç alanı civarında tutarak daha başarılı bir çıkış yaptı..

BTC önemli bir konuma geçiyor

1H grafiği BTC / USD Perpetual Swap verileri. Sos: OKEx.com

Bu sabah, BTC bir kez daha 7.000 $ ‘ın üzerine çıkmaya çalıştı, ancak fiyat engellendi ve 6.900 $’ a yükseldikten sonra düştü. Basın zamanında 6.500 doların üzerinde dalgalanmaya devam ediyor.

OKEx’in pazar analizi ekibi, trend üçgen alanının sonuna yaklaşırken piyasanın önemli bir konuma geldiğine inanıyor. Boğaların ve ayıların gücünün nispeten dengeli olduğunun bir işaretidir. Son zamanlarda gelişmemiş alım satım faaliyetleri nedeniyle, fiyatın hareket edeceği yönü tahmin etmek kolay değil.

6.400 dolar, gelecekteki trendi etkileyebilecek önemli bir pozisyon olacak. Hafta sonu etkili bir destek olabilirse, boğalar yine de fiyatı 7.000 $ ‘a çekme şansına sahip olabilir. Aksi takdirde, fiyat 6.400 doların altına düşerse, bu yükseliş eğilim çizgisinin geçersiz olduğu anlamına gelir. Yükselmenin trend çizgisi veya kırıldıktan sonra 6.400 $ tarafından bastırılabileceğinden emin olun, ardından yatırımcılar düşüş eğiliminin oluştuğundan emin olabilirler..

Bitcoin’in yukarıdaki 1 günlük grafiği, bu haftanın başlarındaki eğilim istikrarlı bir şekilde toparlansa da, fiyat 6,900-7,000 dolarlık sert direnç alanına yaklaştıkça boğaların yavaş yavaş tükendiğini gösteriyor. Bu nedenle boğaların tekrar tekrar yükseldiğini, ancak hızla geri düştüğünü görüyoruz – bir durgunluk modeli ortada.

Ayılar tarafından ezilmek yerine, fiyat 6.500 $ ‘da güçlü bir destek gösterdi. Mevcut eğilim söz konusu olduğunda, aşağıdaki destek güçlü olsa da, boğaların güveni tekrarlanan başarısız girişimlerle yavaş yavaş zayıflayacak ve aşağı yönlü risk giderek artacaktır..

Ancak yatırımcılar, saat seviyesindeki yükseliş trendi çizgisinin kırılmadığını not etmelidir. Ancak, 6.400 $ trend çizgisinin altına inmek için referans fiyat olabileceğinden, dikkatli olmalı ve düşüşü tahmin etmeliyiz..

Direnç ve destek seviyeleri

 • Kısa vadeli direnç: 6,900 dolar
 • Orta vadeli direnç: 7.000 $
 • Kısa vadeli destek: 6.400 dolar
 • Orta vadeli destek: 6.000 $

ETH, 110-120 ABD Doları arasında desteğe dokunabilir

4H ETH / USD Sürekli Takas verileri. Kaynak: OKEx.com

ETH, 140 ila 145 dolarlık direnç aralığı tarafından bastırılmaya devam ediyor. Yükseliş eğilimi çizgisi yakında kırılırsa (134 $ civarında) ve birkaç saat içinde herhangi bir toparlanma olmazsa veya toparlanma 134 $ ‘ın üzerine çıkamazsa, piyasa 110-120 $ alanına kadar düşüş eğilimine devam edebilir..


Fiyat, yüksek satış hacimleri olmadan yükseliş trendini kırarsa, trendin toparlanabileceğini unutmayın. Geri tepme üçgen alana geri gelemezse, bu, ayıların avantaja sahip olduğu anlamına gelir ve 110-120 $ arasındaki destek alanına dokunmanın mümkün olabileceği anlamına gelir. Bu aynı zamanda 88 $ ‘a düştükten sonra ikinci bir dip oluştuğunun bir işaretidir – yatırımcılar dip başarılı bir şekilde oluşursa büyük bir toparlanma bekleyebilirler..

Yukarıdaki tabloda 1. Rota, boğaların biraz daha güçlü olduğu anlamına gelir. Bu durumda, fiyatın 145 doları test etme ve kırma şansı olabilir. Bununla birlikte, fiyat 155 doları aşarsa, büyük çaplı bir toparlanma bekleyebiliriz..

Direnç ve destek seviyeleri

 • Kısa vadeli direnç: 145 dolar
 • Orta vadeli direnç: 155 dolar
 • Kısa vadeli destek: 134 $
 • Orta vadeli destek: 120 dolar

XRP, piyasa trendine meydan okuyarak direnci kırdı

1H XRP / USD Perpetual Swap verileri. Kaynak: OKEx.com

XRP boğaları bu sabah erken saatlerde aniden başladı ve 0.1750 $ ‘lık sert direnci kırmak için bir kez hareket etti, ancak 0.1840 $’ a dokunduktan sonra yaklaşık 0.1710 $ ‘a geriledi..

Bu, XRP’nin tüm piyasa eğilimine karşı ilk yükselişi değil. 2019’un sonundaki en alt seviye, bir kez daha kırılması zor olan kısa vadeli bir direnç noktası haline geldi..

Fiyat 0.1750 $ ‘ın üzerinde kalamazsa, önceki ribaund mermisinin tükendiğini kanıtlayabilir. Aksi takdirde, 0.1840 $ ‘lık direnci test etmeye devam etme şansı hala var..

Direnç ve destek seviyeleri

 • Kısa vadeli direnç: 0,1750 dolar
 • Orta vadeli direnç: 0,1820 dolar
 • Kısa vadeli destek: 0,1710 ABD doları
 • Orta vadeli destek: 0,1650 ABD doları

Feragatname: Bu materyal, yatırım kararlarının alınmasında esas alınmamalı ve yatırım işlemlerinde bulunma tavsiyesi olarak yorumlanmamalıdır. Dijital varlıklar ticareti önemli risk içerir ve yatırdığınız sermayenin kaybına neden olabilir. İlgili riski tam olarak anladığınızdan ve deneyim seviyenizi, yatırım hedeflerinizi dikkate aldığınızdan emin olmalı ve gerekirse bağımsız finansal tavsiye almalısınız..

OKEx’i takip edin:

Steemit: https://steemit.com/@okex-official

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Adblock
detector
map