Bitcoin, BitMEX çıkışlarından, Trump’ın COVID-19’undan ve DeFi satışından kurtuldu

Market Watch Weekly, her hafta kripto piyasalarının ve gelişmelerin bir incelemesidir..

Geçen hafta hem kripto alanı hem de genel olarak finans piyasaları için bazı sert haberler vardı. ABD düzenleyicilerinin popüler türev borsası BitMEX’e karşı suç duyurusunda bulunduktan sonra Bitcoin fiyatlarının düştüğünü ilk kez görmemize rağmen, piyasa duyarlılığı Amerika Birleşik Devletleri Başkanı Donald Trump’ın COVID-19 için pozitif test etmesiyle daha da azaldı.. 

Bununla birlikte, hem Bitcoin hem de hisse senedi piyasaları genellikle hızlı iyileşmeler gördü. S&P 500 Endeksi dört haftalık düşüşünü sona erdirdi ve 3.348’e yükselirken, Bitcoin (BTC) 10.380 $ ‘a kadar düştükten sonra 10.650 $’ ın üzerine çıktı..

BitMEX haberlerinin ardından yaklaşık 341 milyar dolara düşen genel kripto para birimi piyasa değeri de geri döndü ve neredeyse 347 milyar dolar seviyesinde duruyor. CoinGecko’nun verileri.

OKEx’in BTC spot fiyatı 1W grafiği – 10/5. Kaynak: OKEx, TradingView

Başlıca altcoinler geçen hafta karışıktı. Çoğu kaybeden olurken, XRP haftalık% 2,46 artışla başı çekti, ardından Litecoin (LTC)% 1,03’lük kazançlar kaydetti..

Chainlink (LINK) geçen hafta büyük bir düzeltme görerek% 12,78 düşüş yaşarken, Ether (ETH) ve Polkadot (DOT) fiyatları sırasıyla% 1,05 ve% 2,54 düştü..

Başlıca kripto para birimlerinin haftalık getirileri, 9 / 28-10 / 4. Kaynak: TradingView

BitMEX, BTC çıkışlarına tanık oldu

CFTC’den sonra geçen hafta BitMEX’ten büyük bir BTC çıkışı oldu. yüklü BitMEX sahipleri Arthur Hayes, Ben Delo ve Samuel Reed yasadışı olarak bir kripto türevleri ticaret platformunu çalıştırıyor ve kara para aklama karşıtı düzenlemeleri ihlal ediyor.

CFTC’nin duyurusundan bu yana, 45.000’den fazla BTC – kabaca 477 milyon dolar değerinde – borsanın BTC rezervleriyle BitMEX’ten transfer edildi. düşme % 27 ile yaklaşık 120.000 BTC.

BitMEX’te BTC bakiyesi. Kaynak: Glassnode

En büyük negatif net akış olmuş 44.000 BTC’nin çekildiği ve yaklaşık% 30’unun Gemini ve Binance’e eşit miktarlarda transfer edildiği 2 Ekim’de.

BitMEX’ten / BitMEX’e BTC’nin net transfer hacmi. Kaynak: Glassnode

BTC bakiyesindeki düşüşün yanı sıra, bir de önemli düşüş BitMEX’in BTC sürekli vadeli işlem sözleşmeleri için açık menfaatinde. Açık faiz kabaca 600 milyon dolardan 450 milyon dolara düştü – Mayıs 2020’den bu yana en düşük seviyede..

BitMEX’in kalıcı vadeli işlemlerinde Bitcoin açık çıkarları. Kaynak: Glassnode

DeFi satışları devam ediyor

DeFi satışları geçen hafta devam etti ve çoğu token değerinin% 10’undan fazlasını kaybetti. Yearn.finance (YFI) ve çatalı DFI.money (YFII), değerlerinin sırasıyla% 37.72 ve% 41.45’ini kaybederek en kötü performans gösteren oyunculardı. Satışlar büyük ölçüde YFI kurucusu Andre Cronje tarafından başlatılan tamamlanmamış bir DeFi protokolü olan Eminence.finance etrafındaki olaydan kaynaklanıyor. Duygu öyle ki, buna rağmen ilave Uniswap (UNI) ile Bileşik protokolüne (COMP) göre, her iki token de satış baskısından muzdaripti ve bu hafta sırasıyla% 22.87 ve% 13.11 düşüş gördü..

TRON ekosistemi, TRON’un ardından geçen hafta bir destek aldı. JustWrapper’ın piyasaya sürülmesi anonim işlemler yapmak için. Justin Sun’ın DeFi girişimi olan JustSwap (SUN), geçen hafta değeri% 8,65 artarak en çok kazananlardan biriydi. Maker (MKR) ve Dengeleyici (BAL) geçen hafta en çok kazananlar oldu. Değerleri sırasıyla% 11,34 ve% 8,71 yükseldi.

Başlıca DeFi tokenlerinin haftalık iadeleri, 9 / 28-10 / 4. Kaynak: TradingView

Göre Dune Analytics, Uniswap’in aylık işlem hacmi Eylül ayında 15,3 milyar dolara ulaştı ve aynı dönemde Coinbase’in 13,6 milyar doları geçti..

Bu arada, DeFi protokollerinde kilitlenen toplam değer, geçen hafta hafif bir düşüşle 14,12 milyar dolara ulaştı ve Uniswap, Maker ve Curve ilk üç sırada yer aldı..

DeFi protokollerinde kilitli toplam değer – 10/5. Kaynak: DeBank

Bu hafta ileriye bakıyorum

Avrupa Merkez Bankası’nın 8 Ekim’de varlık alımlarına ilişkin kararına ilişkin para politikası açıklamasını yayınlaması bekleniyor. Bu arada, ABD bu hafta iki ekonomik gösterge açıklayacak – ilk işsizlik başvuruları ve ham petrol stokları. Asya pazarında Japonya, çeyrek bazda GSYİH rakamlarını 8 Ekim’de açıklayacak..

Piyasa katılımcılarının ayrıca Başkan Trump’ın COVID-19 iyileşmesini ve seçime giden siyasi olayları takip etmesi muhtemeldir..

Kripto alanında Ethereum Classic, uygulamak % 51 saldırı çözümü olarak adlandırılan "DAĞINIKLIK" 10 Ekim’de ana ağında, bilgisayar korsanları için herhangi bir kâr amacını ortadan kaldırmaya çalışıyor. Geçen hafta DeFi tokenleri arasında en kötü performans gösteren, yearn.finance, duyuruldu Yönetişiminin ödül yapısını belirleyecek olan Vault v2’nin yaklaşan lansmanı.

OKEx tüccarı değil misiniz? Ticarete nasıl başlayacağınızı öğrenin!

OKEx Insights, pazar analizleri, derinlemesine özellikler ve orijinal araştırmalar sunar & kripto uzmanlarından seçilmiş haberler.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
map