Bitcoin Ağı Kullanımı, İyileştirilmiş Piyasa Duyarlılığı Arasında 12.000 Dolar Değerinde İpuçları – Teknik Salı

Kısaca

  • Bitcoin (BTC) fiyatları 9.300 $ seviyelerini geri kazandıkça, kripto piyasalarındaki duyarlılık genel olarak iyimser..
  • Veriler, yatırımcıların altı aylık bir dönemde BTC fiyatları konusunda olumlu olduğunu, diğer göstergelerin mevcut ağ talebiyle birlikte 12.000 $ / BTC değerine işaret ettiğini gösteriyor..
  • DeFi tokenlerinin rallisi bir mola verdiği için bazı altcoin gecikmeleri yetişmeye başladı..

Piyasa bakış

Salı günü Asya’da erken seansta Bitcoin son menzile bağlı eğilimi sarsarken ve kısa bir süre için 9.300 doların üzerindeki seviyeleri geri kazanırken, daha geniş kripto para piyasasında duyarlılık gözle görülür şekilde arttı.

BTC’nin Salı günkü fiyat hareketi, yakın zamandaki DeFi rallisine kıyasla mütevazı görünse de, veriler orta vadeli yatırımcıların önde gelen kripto para birimi konusunda olumlu kaldığını gösteriyor..

Sentix’ten alınan veriler, Bitcoin’in Stratejik Önyargısının bu çeyrekte nispeten yüksek kaldığını ve son zamanlarda 0.3’e yükseldiğini gösteriyor. Bir haber bülteni güncellemesinde, Sentix’in genel müdürü Patrick Hussy, sayının “mevcut konsolidasyondan sonra Bitcoin fiyatındaki eğilimin olumlu bir şekilde devam etmesinin beklenebileceğini öne sürdüğünü söyledi. Kısa vadeli duyarlılık son haftalarda planlandığı gibi azaldığından, trendin böyle bir devamı yakında başlayabilir. “

Sentix BTC Stratejik Önyargısı nispeten yüksek seviyelerde kaldı. Kaynak: Sentix

Ek olarak, Bitcoin ağına yönelik temel talep, orta vadede BTC fiyatlarının olumlu eğilimini güçlendiren başka bir olumlu faktör olabilir..

Bloomberg’den alınan veriler, Bitcoin aktif adreslerinin 30 günlük ortalamasının bir çıkış ürettiğini ve Şubat 2019’dan bu yana en yüksek seviyelere ulaştığını gösteriyor. Bunun en son nasıl gerçekleştiğine bakıldığında, Bitcoin’in 12.000 $ değerinde olduğu göz önüne alındığında, 9.300 $ ‘lık mevcut fiyatın değerinin altında kaldığı düşünülebilir. takdir için.

Bitcoin aktif adresleri 30 günlük ortalama Şubat 2018’den bu yana en yüksek noktasına ulaştı. Kaynak: Bloomberg

Diğer zincir içi ölçümler ve genel kurumsal ilgi de izlenecek faktörler olsa da, etkin adresler metriği bir ağın gerçek kullanımının temel göstergelerinden biri olarak kabul edilir ve değerlemesi üzerinde önemli bir etkiye sahiptir..

Başka yerlerde, büyük ve orta boy altcoinler yetişiyor. Bitcoin SV (BSV),% 20 artışla bazı önemli hareketler görürken, Chainlink (LINK)% 16’dan fazla yükseldi. Öte yandan, Kyber Network (KNC) yalnızca% 2 daha yüksek işlem gördüğü ve Bileşik Yönetişim Tokeni (COMP)% -3 kaybettiği için DeFi token boğaları yorgun görünüyor..

Temmuz, Cardano’nun (ADA) Shelly ile kripto alanı için olaylarla dolu bir ay olabilir Yükselt odakta, TRON’lar (TRX) 4.0 sürümü ve Bitcoin Diamond’ın (BCD) yarılanması beklenen ayın sonunda.

Fiyat analizi

BTC / USDT – Boğalar buradan devralabilir

BTC / USDT küçük bir günlük yükseliş eğilimi sergiledi ve Pazartesi günkü fiyat hareketi pariteyi Haziran ayının işlem aralığına geri getirdi..

Momentum, yükseliş şamdan formasyonunun yanında iyileşme gösterdi ve MACD negatif bölgede kalmasına rağmen yükseliş eğilimi gösterdi. Stokastik ayrıca yükseliş eğilimi yarattı ve son düşüş trendini kırmaya çalıştı.


Duyarlılık çoğunlukla olumlu kalırken ve temeller boğalar için elverişli görünürken, parite 9.350 $ alanı yakınında 50 günlük hareketli ortalama desteği yeniden test edebilir. Destek onaylanırsa parite 23 Haziran’ın en yüksek seviyesi olan 9,780 $ civarında tekrar ziyaret edebilir..

Öte yandan, bir yıllık dirençle çevrilmiş destek hattı, 8.700 dolarlık alanın yakınında oturan, izlenecek önemli bir alt seviye olmaya devam ediyor..

BTC / USDT günlük grafikte yutan boğa paterni. Kaynak: OKEx, TradingView

ETH / USDT – Henüz kırılma yok

Teknik Salı günkü son sayımızda, ETH / USDT için% 78,6 Fibonacci geri çekilme desteğinin önemini vurguladık. Pazartesi günkü fiyat hareketi, yükselen üçgen modeli için başka bir ayak yarattı. Bununla birlikte, bu noktada yukarı yönde bir kırılmanın beklenebileceğini söylemek erken olacaktır çünkü üçgenin tepesindeki 250 $ ‘a yakın direnç geçerli kalır..

Momentum açısından bakıldığında, MACD’nin yükseliş eğilimi ile olumlu alanda geri dönmesiyle bazı olumlu gelişmeler oldu. MOM göstergesi de trendin tersine dönerek yukarı yönlü momentumun artmakta olduğuna işaret etti..

Eğilim yukarı yönde eğildiğinde, parite önce psikolojik olarak önemli olan 250 $ seviyesini kısa vadede yeniden test edebilirken, 227 $ izlemek için daha düşük seviye olabilir..

ETH / USDT günlük grafikte artan üçgen. Kaynak: OKEx, TradingView

LTC / USDT – Boğaların hala koşacak yeri var

Son analizimizde, LTC / USDT’de kısa vadeli bir fiyat toparlanma şansını da vurguladık ve bu şimdi onaylandı..

Stokastik, RSI ve MOM göstergelerinin tümü pozitif bir sinyal üretti ve yukarı yönlü momentum çekiş kazanıyor. Ancak işlem hacmi, fiyat hareketi ve momentum göstergeleriyle eşleşmedi..

Bu sapma, kanalın üst direncini yeniden test etmeden önce fiyatın buradan daha fazla konsolidasyona ihtiyaç duyabileceği anlamına gelebilir..

LTC / USDT, kanalın dibine ulaştıktan sonra toparlandı. Kaynak: OKEx, TradingView

BSV / USDT – Haftalık uzun vadeli bir toparlanma bekleniyor

BSVUSDT, uzun vadeli kanalın düşük desteğine ulaştıktan sonra güçlü bir haftalık toparlanma yarattı..

10 haftalık ve 20 haftalık hareketli ortalamalar birbirine yaklaşırken, 10 haftalık MA, piyasalardaki genel iyileşme hissiyle 20 haftalık MA’nın üzerine çıkabilir. Önümüzdeki günlerde haftalık bir altın çarpı işareti teyit edilirse, orta ila uzun vadeli bir yükselişin başlangıcına işaret edebilir..

Momentum, RSI’nin 40’ın altına düştükten sonra 50 seviyeye geri dönmesiyle birlikte önemli bir toparlanma gördü..

BSV / USDT haftalık toparlanma. Kaynak: OKEx, TradingView

LINK / USDT – Yeni bir yılın zirvesinden sonra konsolidasyon gerekli

LINK / USDT, Salı günü bir yılın en yüksek seviyesine ulaştı ve son kanaldan yukarı yönde bir patlama yarattı. Ancak işaretler, ralli devam etmeden önce paritenin konsolide olması gerekebileceğini gösteriyor..

Hem RSI hem de stokastik aşırı alım bölgesinde, bu da fiyatın dezavantajının şu anda yukarıdan önemli ölçüde daha büyük olduğunu gösteriyor..

Parite ayrıca üst Bollinger Bandına ulaştı, bu da fiyat değerlenmesinin buradan yavaşlamaya başlayabileceği anlamına geliyor..

Paritenin kısa vadede kanalın üst direncini desteğe çevirip çeviremeyeceğini görmek önemlidir. Tüm bunlar göz önüne alındığında, izlenecek ilk seviye 5,2 dolar olabilirken, 20 günlük hareketli ortalama 4,6-4,7 dolar civarında odaklanılacak başka bir alan olabilir..

LINK / USDT’de günlük kanal çıkışı. Kaynak: OKEx, TradingView

Sorumluluk Reddi: Bu materyal, yatırım kararlarının alınmasında temel alınmamalı ve yatırım işlemlerine girişmek için bir tavsiye olarak yorumlanmamalıdır. Dijital varlıklar ticareti önemli risk içerir ve yatırdığınız sermayenin kaybına neden olabilir. İlgili riski tam olarak anladığınızdan ve deneyim seviyenizi, yatırım hedeflerinizi dikkate aldığınızdan emin olmalı ve gerekirse bağımsız finansal tavsiye almalısınız..

OKEx Insights, piyasa analizleri, derinlemesine özellikler ve kripto profesyonellerinden seçilmiş haberleri sunar.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Adblock
detector
map