Bitcoin 6,4 Bin Dolarda Dengeleyebilirse Geçen Haftanın En Yüksek 7K Dolarını Test Edebilir: Günlük Kripto Piyasası

24 Mart Salı: Kripto piyasaları son 24 saatte sağlam kazançlar görüyor. Bitcoin (BTC) fiyatı gün içinde neredeyse yüzde 16 arttı ve bu sabah 6.400 dolardan istikrarlı bir şekilde yükseldi..

Piyasa değerine göre en büyük ikinci kripto olan Ether (ETH), yaklaşık yüzde 14 kazandı ve baskı sırasında 140 doların üzerinde işlem görüyor ve 145 dolarlık kısa vadeli direnç seviyesine doğru ilerliyor..

Ripple’ın XRP’si gün içinde yüzde 7 daha hafif bir artışla 0,1750 dolarlık orta vadeli direnç seviyesine doğru ilerliyor..

BTC için yükselen boğa gücü

1H grafiği BTC / USD Perpetual Swap verileri. Sos: OKEx.com

Dün gece, BTC yine aşırı bir trend yaşadı. Fiyat güçlü bir şekilde 6.700 dolara yükseldikten sonra, hemen geri düştü ve sadece birkaç dakika içinde 6.100 dolara düştü. O zamandan beri, fiyat sürekli olarak 6.400 $ işaretinin üzerine çıkıyor..

OKEx piyasa analiz ekibi, dün gece büyük bir yükseliş şamdanı ile takip edilen sabitleme modelinin boğaları ikna etmek ve ayı pozisyonlarını havaya uçurmak için tipik bir büyük balina hareketi olduğuna inanıyor.

Yükseliş şamdanı 5.800 dolara yakın başladı ve ilk önce bazı kısa pozisyonları kırdı ve bu da 6.000 dolara yakın stop kayıpları belirledi. Bununla birlikte, ağır hacim ve yükselen fiyatların işaretleriyle birlikte, sonraki bir saat içinde, fiyat anında yüksek bir seviyeden düştü ve yeni girmiş olan uzun pozisyonlar silindi..

Şu anda, eğilim 6.400 dolardan düşmeyi bıraktı ve 1-H seviyesinin alt kısmı sürekli yükseliyor. Bu, boğaların artan gücünün bir işaretidir..

Fiyat bugün 6.400 doların üzerinde istikrarı koruyabilirse, direnci 7.000 dolarda test etme olasılığı vardır. Yatırımcılar, trend bu noktanın altına düşse de 6.000 $ ‘ı aşmasa bile, trendin hala yükselişe geçtiğini belirtmelidir..

Bitcoin boğalarının 7 bin doları kırmak için daha fazla hacme ihtiyacı var

Bitcoin’in yukarıdaki 1 günlük grafiği, yükseliş eğilimi çizgisinin dün 23 Mart’ta fiyatı başarıyla desteklediğini kanıtladığını gösteriyor. Bu aynı zamanda trend çizgisinin etkinliğinin de arttığı anlamına geliyor. Ayıların fiyatı altına çekmek istiyorlarsa daha fazla güce ihtiyacı var.

Bugün, fiyat 5.800 $ ‘dan 6.800 $’ a yükselmiş olsa da, neredeyse önceki yüksek seviyeye ulaşmış olsa da, satın alma hacimlerinin düşüş eğilimi gösterdiği görülüyor. Hacimler yüksek bir düzeye çıkamazsa, 7.000 doları kırmak kolay olmayacak.

Yatırımcılar, fiyat 6.000 $ ‘ın altına düşerse – yani trend çizgisinin altına düşerse – gelecekte ikinci bir dip oluşumunun hala mümkün olacağını not etmelidir..


Direnç ve destek seviyeleri

 • Kısa vadeli direnç: 7.000 $
 • Orta vadeli direnç: 7.300 dolar
 • Kısa vadeli destek: 6.400 dolar
 • Orta vadeli destek: 6.000 $

ETH, kısa vadeli direnç seviyesini yükselterek konsolide ediyor

1H ETH / USD Sürekli Takas verileri. Kaynak: OKEx.com

Dün, 23 Mart, ETH 120 dolar ile etkin bir şekilde desteklendi ve toparlandı, ancak 138 dolar civarında birkaç kez bloke edildi. Eğilimi desteklemek için fon alımında artış yoksa, bu direnç seviyesini kırmak zor olabilir..

Kısa vadeli güçlü destek için, yatırımcılar önce 134 dolara odaklanabilir. Bu seviye bozulursa, ETH desteği 120 $ ‘dan test etmeye devam edebilir..

Yatırımcılar, 155 $ ‘ın konsolidasyon alanının üst kenarı olduğunun farkında olmalıdır. Bu pozisyonun üzerine çıkmadan önce, trend pekiştirici olarak ele alınmalıdır, bu da aşırı bir piyasa koşulunun hala mevcut olabileceği anlamına gelir..

Direnç ve destek seviyeleri

 • Kısa vadeli direnç: 145 dolar
 • Orta vadeli direnç: 155 dolar
 • Kısa vadeli destek: 134 $
 • Orta vadeli destek: 120 dolar

XRP kısa vadeli direnç seviyesiyle karşı karşıya, daha aktif ticarete ihtiyaç duyuyor

1H XRP / USD Perpetual Swap verileri. Kaynak: OKEx.com

Yukarıdaki grafiğin gösterdiği gibi, XRP’nin hareketli trendi sabit hale geliyor. İlk destek seviyesi 0.1440 dolara yükselebilir ve ilk direnç seviyesi 0.1650 dolar civarında. Şu anda alım satım aktivitesi düşüktür ve direnç seviyesini kırmayı zorlaştırır..

Bununla birlikte, 0,1650 $ ‘dan düştükten sonra geri çekilme 0,1580 $’ dan desteklenebilirse, bu aynı zamanda gelecekte daha güçlü bir yükseliş hareketi sinyalidir. 0,1440 doların altına düşmek, sayaçların emilmesi olayının daha fazla zamana ihtiyacı olduğu anlamına gelebilir..

Direnç ve destek seviyeleri

 • Kısa vadeli direnç: 0,1650 dolar
 • Orta vadeli direnç: 0,1750 dolar
 • Kısa vadeli destek: 0,1580 ABD doları
 • Orta vadeli destek: 0,1440 ABD doları

Feragatname: Bu materyal, yatırım kararlarının alınmasında esas alınmamalı ve yatırım işlemlerinde bulunma tavsiyesi olarak yorumlanmamalıdır. Dijital varlıklar ticareti önemli risk içerir ve yatırdığınız sermayenin kaybına neden olabilir. İlgili riski tam olarak anladığınızdan ve deneyim seviyenizi, yatırım hedeflerinizi dikkate aldığınızdan emin olmalı ve gerekirse bağımsız finansal tavsiye almalısınız..

OKEx’i takip edin:

Steemit: https://steemit.com/@okex-official

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Adblock
detector
map