ABD-Çin Çatışması Riskli Varlıklara Baskı Yapıyor – Crypto Market Daily

Risk varlıkları genellikle son 24 saat içinde artan çatışma Amerika Birleşik Devletleri ve Çin arasında. İlki, ikincisinin Salı günü Houston’daki başkonsolosluğunu kapatmasını talep ettikten sonra, Çin Cuma günü ABD’nin Chengdu’daki konsolosluğunu kapatmasını emrederek bir karşı önlem açıkladı.

ABD hisse senetleri Perşembe günü, öncelikle teknoloji hisselerinin düşmesi nedeniyle kapandı. Nasdaq Bileşik Endeksi 244,71 puan veya% 2,2 düşerken, S&P 500 40,36 puan veya% 1,23 düştü. Çin hisse senedi piyasasının üç ana endeksi bu sabah toplu olarak düştü, Şangay Bileşik Endeksi yaklaşık% 4 düştü – 3.200 puanlık işareti kaybetti..

Bu arada, altın vadeli işlem fiyatı şimdiye kadarki en yüksek kapanış fiyatına yaklaşıyor. New York Ticaret Borsası’nda Ağustos vadeli işlemlerinin fiyatı 24.90 dolar veya% 1.3 artarak ons ​​başına 1.890 dolardan kapandı. Aylık grafikten altın fiyatı, yükseliş potansiyeli kap ve tutuş modelinden çıktı. Bir sonraki direnç seviyesi, 1.923 $ ‘lık tarihi zirve olabilir..

Bu arada Bitcoin, OKEx BTC Endeksi fiyatına göre 9.678 $ ‘a ulaştıktan sonra yükselişine devam edemedi ve geri çekilme başlattı. Öte yandan, Ether (ETH), ETH 2.0 son test ağını çevreleyen iyimserlik nedeniyle% 3,14 daha yükseldi..

Toplam kripto para birimi piyasa değeri 289 milyar dolarda kaldı. Benzer şekilde, Bitcoin’in hakimiyeti de değişmeden duruyor. CoinGecko.

Diğer büyük sermayeli kripto para birimleri de Bitcoin Cash (BCH) ve EOS sırasıyla% 1.57 ve% 2.27 düşüşle bir geri çekilme aşamasına girdi. ChainLink (LINK), 8,00 $ direncini kıramadı ve 7,70 $ seviyesine geri çekildi. Algorand (ALGO) son 24 saatte% 6,8 azaldı.

OKEx Token Dizin Panosu 8:00 am UTC itibariyle. Kaynak: OKEx

BTC vadeli işlemlerine yönelik toplam açık faiz, önemli borsalarda% 0,57 artarak 4,5 milyar dolara yükseldi ve OKEx, 910 milyon dolarlık pozisyonda kaldı. Açık faizin artmaya devam etmesi, kripto para piyasasında gerginliğe neden oluyor, çünkü tarihsel veriler, açık faiz aşırı büyük olduğunda genellikle bir çöküşle sona erdiğini gösteriyor..

Exchange BTC vadeli işlemleri açık faizi (milyar $). Kaynak: çarpıklık

OKEx’te yeni listeler

OKEx’te artık iki sıcak DeFi jetonu listeleniyor.

Dengeleyici (BAL) mevduatları bugün 07:00 UTC’den beri canlıdır. BAL / USDT ve BAL / BTC için spot ticaret 2:00 AM UTC’de yapılabilecek. Altcoin, son yedi günde% 30’dan fazla arttı.

Ek olarak, türev likidite protokolü Synthetix (SNX) bugün UTC saat 07: 00’de BTC ve USDT’ye karşı spot ticarete başladı. SNX geçen ay yaklaşık% 75 arttı, ancak geçen hafta başka bir artış olmadı..

En çok kazananlar ve kaybedenler

  • DGB / USDT +% 9,88
  • ZEN / USDT +% 9,32
  • NULS / USDT +% 6,34
  • AERGO / USDT -% 9,28
  • MITH / USDT -% 9,96
  • BNT / USDT -% 10,58

Küçük hacimli altcoinler, son 24 saatte özellikle çılgınca gitmedi. En büyük kazanan DigiByte (DGB) oldu – dün% 11.55 arttıktan sonra% 9.88 daha yükseldi..

Horizen (ZEN) ve NULS sırasıyla% 9,32 ve% 6,34 arttı.

Bugün en büyük kaybeden, DeFi token Bancor (BNT). % 10,58 düştü ve bu haftadan elde ettiği kazançları sildi.

BTC teknik analizi

Saatlik Göreceli Güç Endeksi’nde aşağı yönlü farklılaşmanın devam ettiğini gözlemledik ve bu da yukarı yönlü bir hareket üzerinde çok fazla baskı yaratıyor. BTC fiyatı son birkaç saattir bir düzeltme aşamasında, ancak yine de 60 saatlik hareketli ortalamanın üzerinde..

60 saatlik hareketli ortalama, günümüz işlemlerinde bir eşiktir. Bu seviyenin altına inmek, satışları tetikleyebilir. Ara dönem eşiği yaklaşık 9,420 $.

BTC fiyatı bugün dengelenebilirse, hafta sonu boyunca 9.700 dolar ve 9.800 dolarlık basınç seviyelerinin başka bir testi için bir şans var..

Daha fazla BTC alım satım verisi için, yatırımcılar bugün erken saatlerde yayınlanan OKEx Insight’ın Vadeli İşlemler Cuma makalesine bakabilirler..

OKEx BTC Sürekli Takas 1 saatlik grafik. Kaynak: OKEx, TradingView

ETH teknik analizi

ETH, bu hafta iki aylık bir konsolidasyondan çıkarak yükseliş eğiliminde. Gün içi eşik 266 dolara kadar taşınabilir, ancak ETH saatlik RSI göstergesinde başka bir düşüş sapması oluşturma potansiyeline sahiptir..

OKEx ETH Sürekli Takas 1 saatlik grafik. Kaynak: OKEx, TradingView

OKEx Insights, pazar analizleri, derinlemesine özellikler ve orijinal araştırmalar sunar & kripto uzmanlarından seçilmiş haberler.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
map