STO’lar – SEC Muafiyeti Altında Yürütülür

Aşağıdaki bilgiler bir fikir parçasıdır ve hukuki tavsiye olarak yorumlanmamalıdır. Tam bir yasal görüş için lütfen bir Güvenlik Belirteçleri Avukatıyla iletişime geçin. Bilgiler yalnızca ABD yönetmeliklerine dayanmaktadır..

Muafiyet Kapsamında Yürütülen STO’lar:

Dikkatli bir incelemeyle STO’lar, ABD Menkul Kıymetler Yasası tarafından sunulan kayıttan aşağıdaki muafiyetlerden biri kapsamında yapılandırılabilir.

 • Kural A+
 • Kural D
 • Kural S
 • Yönetmelik CF

Belirtilmelidir ki belirteç basımı SEC’e kayıt olma zorunluluğundan muaf tutulsa bile, bu muafiyete hak kazanmak için STO’nun ABD menkul kıymetler yasalarına tam olarak uyması gerekir..

Bu muafiyetler tam olarak nedir?

Kural A +:

Reg A + aracılığıyla bir ABD veya Kanada şirketine şu fırsat sunulur:

 • Hisse senetlerinin “kamu taleplerini” kullanarak 12 aylık bir dönemde 50 milyon ABD dolarına kadar artırın ve teklifin SEC ve devlet menkul kıymetler kanunu kaydından muaf olmasını sağlayın.
 • Teklif memorandumunu gizli olarak SEC’e gönderin ve bir mini IPO / STO peşinde koşmadan önce “suları test etme” fırsatından yararlanın.
 • Şirketin, teklif memorandumunu SEC kalifikasyonundan ve tanıtım turunun başlangıcından sadece 21 gün önce halka açık hale getirmesi gereken modern, hızlandırılmış bir gözden geçirme sürecinin keyfini çıkarın.
 • Daha büyük bir kaynak yaratma turu oluşturmak için kamu finansmanını (Reg A + aracılığıyla) risk sermayecilerinin özel fonlarıyla birleştirin.

Kural D:

Kural 504 D Yönetmeliği, 12 aylık bir dönemde 5 milyon dolara kadar menkul kıymetlerin teklifini ve satışını kayıttan muaf tutmaktadır. Bir şirketin, teklifteki ilk menkul kıymet satışından sonraki 15 gün içinde Komisyona Form D ile ilgili bir bildirimde bulunması gerekir. Ek olarak, bir şirket, menkul kıymetlerin teklif edildiği veya satıldığı eyaletlerdeki devlet menkul kıymetler yasalarına ve düzenlemelerine uymalıdır..

Aşağıdaki şirketler, Kural 504’ü kullanmaya uygun değildir: Borsa Yasası raporlama şirketleri; yatırım şirketleri; belirli bir iş planına sahip olmayan veya iş planlarının tanımlanamayan bir şirket veya şirketlerle bir birleşme veya devralma yapmak olduğunu belirten şirketler; ve Kural 504’e göre diskalifiye edilen şirketler “Kötü oyuncu” diskalifiye hükümleri.

Kural S:

Bu düzenleme, ticaretin başlayabilmesi için STO’ların jetonları bir yıl boyunca “kilitlemesi” gerektiğini ima eder..

SEC, “S Yönetmeliği uyarınca yerel ihraççılar tarafından denizaşırı ihraç edilen hisse senetleri”, Kural 144’ün anlamı dahilinde “kısıtlanmış menkul kıymetler” olarak sınıflandırılacaktır, böylece kayıttan muafiyet veya kayıttan muafiyet bir yıllık süre için kısıtlanacaktır . “

Avukatlar bu ifadeyi farklı şekilde yorumluyor ve bir hukuk uzmanına danışmalısınız..


Yönetmelik CF:

Bu, birçok STO’nun, aşağıdakiler gibi bir kitle fonlaması platformu aracılığıyla fon toplamaya karar verirlerse altına düştüğü muafiyettir. Motoru çalıştır.

Bu, daha küçük zamlar için yeterlidir, ancak daha büyük zamlar için yeterli olmayabilir.

Düzenleme Kitle Fonlaması muafiyetine güvenmek için belirli gereksinimlerin karşılanması gerekir. Bu bir maksimum teklif tutarı 1.070.000 $.

Düzenleme Kitle Fonlamasına dayanarak menkul kıymetler çıkaran bir şirketin (bir “ihraççı”), 12 aylık bir dönemde toplamda maksimum 1.070.000 $ artırmasına izin verilir. Belirli bir teklifte satılabilecek miktarı belirlerken, bir ihraççı şunları saymalıdır:

 • halihazırda satmış olduğu tutar (ihraççı tarafından kontrol edilen veya ortak kontrol altında bulunan kuruluşlar tarafından satılan tutarlar ve ihraççının herhangi bir öncülü tarafından satılan tutarlar dahil) önceki 12 aylık dönem boyunca Düzenlenmiş Kitle Fonlaması’na dayanarak beklenen satış tarihi artı
 • İhraç edenin bu teklifte Düzenleme Kitle Fonlaması’na güvenerek artırmak istediği tutar.

Bir ihraççı, belirli bir Düzenlemeli Crowdfunding teklifinde satılabilecek tutarı belirlemek amacıyla önceki 12 aylık dönemde diğer muaf (kitle fonlaması olmayan) tekliflerde satılan tutarları toplamaz..

Yatırımcılar aşağıdaki sınırlamalara tabidir:

Bireysel yatırımcılar, 12 aylık bir süre boyunca tüm Düzenleyici Kitle Fonlaması tekliflerine yatırım yapmalarına izin verilen miktarlarda sınırlıdır:

 • Bir yatırımcının yıllık geliri veya net değeri 107.000 dolardan az, yatırımcının yatırım limiti şunlardan büyüktür:
 • 2.200 $ veya
 • Yatırımcının yıllık gelirinin veya net değerinin düşük olanının yüzde 5’i.
 • Hem yıllık gelir hem de net değer 107.000 $ ‘a eşit veya daha fazlaysa, yatırımcının limiti yıllık gelirinin veya net değerinin düşük olanının yüzde 10’udur..
 • 12 aylık süre boyunca, tüm Düzenleme Crowdfunding teklifleri aracılığıyla bir yatırımcıya satılan menkul kıymetlerin toplam tutarı, yatırımcının yıllık geliri veya net değeri ne olursa olsun 107.000 $ ‘ı geçemez..

Eşlerin net servetlerini ve yıllık gelirlerini birlikte hesaplamalarına izin verilir. Bu grafik, yatırım limitlerinin birkaç örneğini göstermektedir:

Yatırımcı

Yıllık gelir

Yatırımcı

Net Değer

Hesaplama Yatırım Limiti[4]
30.000 $ 105.000 $ 2.200 $ ‘dan fazla veya 30.000 $’ ın% 5’i (1.500 $) 2.200 $
150.000 $ 80.000 $ 2.200 $ ‘dan fazla veya 80.000 $’ ın% 5’i (4.000 $) 4.000 $
150.000 $ 107.000 $ 107.000 $ ‘ın% 10’u (10.700 $) 10.700 ABD doları
200.000 $ 900.000 $ 200.000 $ ‘ın% 10’u (20.000 $) 20.000 $
1.200.000 $ 2.000.000 $ 107.000 $ sınırına tabi 1.200.000 $ ‘ın (120.000 $)% 10’u 107.000 $

Özet:

Bu arıza konuya biraz açıklık getirse de, görülebileceği gibi SEC düzenlemeleri karmaşıktır ve bir hukukçu tutmak önemlidir. Bu sayfadaki bilgiler yalnızca eğlence amaçlıdır ve yasal tavsiye olarak yorumlanmamalıdır..

Bir STO başlatmayı seçerseniz, yukarıdaki muafiyetlerden birine girmeyi seçebilir veya STO’nuzu yasal olarak uyumlu farklı bir şekilde yapılandırabilirsiniz..

Aşağıda, şu anda bu sürece yardımcı olan şirketlerin bir listesi bulunmaktadır:

Şirket: Web Sitesi: Yer:
BX3 Capital www.bx3.io 261 Madison Avenue New York, NY 10016
Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Adblock
detector
map