Yanlış anlatılar ve yanlış bilgiler, kurumlar harekete geçerken Bitcoin tartışmasını sarıyor

Haftanın Haberleri – Cryptocurrency dünyasının haftanın en büyük hikayeleri

ABD Hazine Bakanı adayı Janet Yellen, kripto para birimi işlemlerinin öncelikle yasadışı faaliyetler için kullanıldığını ve varolmayan bir Bitcoin çift harcamasının yanlış yönlendirilmiş raporlarının ana akım olumsuzluğun artmasına neden olduğunu iddia etmesinden sonra, son aylarda dijital varlık pazarını kaplayan ezici iyimserlik bu hafta yeniden düzenlendi. Aynı zamanda kurumsal taraf kripto ile ilgili planlarla perde arkasında meşgul..

OKEx Insight’ın Haftanın Haberleri’nin bu haftaki sayısında bu hikayeler ve daha fazlası hakkında bilmeniz gereken her şey burada..

ABD Hazine Bakanı adayı, kripto paranın esas olarak "yasadışı finans"

ABD Hazine Bakanı adayı Janet Yellen, kripto para birimi kullanım durumlarıyla ilgili başlangıçta olumsuz açıklamalarıyla bu haftanın başlarında Bitcoin ile ilgili manşetlere hükmetti. Eski Federal Rezerv başkanı, ona Senato onay duruşması 19 Ocak’ta "birçok [kripto para] en azından işlem anlamında esas olarak yasa dışı finans için kullanılır."

Yellen, dün yaptığı yazılı ifadeyle duruşunu değiştirdi ve şöyle açıkladı:

"Bitcoin ve diğer dijital ve kripto para birimleri dünya çapında finansal işlemler sağlıyor. Pek çok teknolojik gelişme gibi, bu da ABD ve müttefiklerimiz için potansiyel faydalar sunuyor. […] Kripto para birimlerinin ve diğer dijital varlıkların faydalarını ve finansal sistemin verimliliğini artırmak için sahip oldukları potansiyeli dikkate almamızın önemli olduğunu düşünüyorum. Aynı zamanda, terörizmi finanse etmek, kara para aklamayı kolaylaştırmak ve ABD ulusal güvenlik çıkarlarını ve ABD ile uluslararası finans sistemlerinin bütünlüğünü tehdit eden kötü niyetli faaliyetleri desteklemek için kullanılabileceklerini biliyoruz. Kötü niyetli ve yasadışı faaliyetler için kullanımlarını sınırlarken, meşru faaliyetler için kullanımlarını nasıl teşvik edeceğimize yakından bakmamız gerektiğini düşünüyorum.."

Temel çıkarımlar

  • Yellen’in hafta başındaki açıklamaları büyük ölçüde kripto para birimi endüstrisi ve topluluğundakiler tarafından FUD olarak kabul edildi – kısaca "korku, belirsizlik ve şüphe" – verilen yeni veri Önde gelen blockchain analiz firması Chainalysis, kriminal kripto para faaliyetinin geçen yıl% 0,34’e düştüğünü gösteriyor.
  • Yellen’in açıklamaları, fintech ve kripto para birimleri için düzenleyici çerçevelerin oluşturulmasının Federal Rezerv Kurulu ve ABD finansal düzenleyicileri için bir öncelik olduğu gerçeğini de açıkça ortaya koymaktadır..

Suç faaliyetleri için işlem gören kripto para birimi miktarı geçen yıl azaldı. Resim kredisi: Suç faaliyetleri için işlem gören kripto para birimi miktarı geçen yıl azaldı. Resim kredisi: Zincir analizi

Craig Wright, yayından kaldırma talepleri aracılığıyla Bitcoin teknik incelemesinin sahipliğini iddia ediyor

NChain’in baş bilim adamı, Satoshi Nakamoto davacısı Craig Wright’ı temsil eden avukatlar, yasal uyarılar gönderdi Çarşamba günü Bitcoin.org ve Bitcoincore.org’a, web sitelerinden Bitcoin teknik incelemesini kaldırmalarını talep etti. Wright, Bitcoin’in kuruluş belgesinin telif hakkına sahip olduğunu iddia ediyor ve ayrıca Bitcoin.org’un orijinal sahibi olduğunu iddia ediyor.

Bitcoin.org whitepaper’ı kaldırmayı reddetti. Bitcoincore.org ise onu kaldırdı.

Temel çıkarımlar

  • Wright, uzun bir yasal tehditler geçmişine sahiptir ve Bitcoin topluluğu arasında yaygın olarak beğenilmemektedir. En son yasal işlemlere yanıt olarak, Square, Chaincode Labs, Paradigm, Coin Center, Facebook iştiraki Novi, Casa ve diğerleri de dahil olmak üzere bir dizi kripto ile ilgili şirket, Bitcoin SV yaratıcısına karşı bir meydan okuma eyleminde Bitcoin teknik incelemesine ev sahipliği yapmaya başladı..
  • Wright, yıllarca iddialara rağmen, sahte Satoshi Nakamoto olduğunu henüz kesin olarak doğrulamadı. Bu gerçek, Bitcoin topluluğunun kalıcı yasal tehditlerinden yorulmasına neden olmaya devam ediyor..

BlackRock, BTC vadeli işlemlerinin ikiz dosyalamalara ilgisini gösteriyor

Trilyon dolarlık varlık yönetimi devi BlackRock, görünüşe göre BTC vadeli işlemlerine sermaye tahsis etmeye hazır. BlackRock Fonları V ve BlackRock Global Tahsis Fonu, Inc., ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’na yapılan son başvurularda önerildiği üzere.

Dosyalamalarda, diğer BTC vadeli işlemlerinden bahsedildiği gibi, "Fonların yatırım yapabileceği tek bitcoin vadeli işlemleri, CFTC’ye kayıtlı emtia borsalarında işlem gören nakit ödemeli bitcoin vadeli işlemleridir.."


Temel çıkarımlar

  • Başvurular, BlackRock’un yakın gelecekte BTC vadeli işlemlerine dahil olacağını açıkça belirtmese de, varlık yönetimi devinin bunu yapmak istediğini öne sürüyorlar..
  • BlackRock’un BTC vadeli işlemler alanına girişi, Bitcoin’e kurumsal yatırımın büyüyen geçmişinde önemli bir bölüm olacaktır..

BlackRock, Inc.’in hisse senedi fiyatı zaman içinde önemli ölçüde artmıştır. Kaynak: Google

Bir Bitcoin ile ilgili yanlış raporlar "çift ​​harcama" öfke endüstrisi

Bazı sahte haberler, Bitcoin blok zincirinin bir blok olarak yanlış yorumlanan bir blok yeniden düzenlemesinden sonra bu hafta geç saatlerde yayıldı. "çift ​​harcama," aynı BTC’nin iki işlemde işlendiği zaman için kullanılan terim.

BitMEX Research, işaret etmek "çifte harcama benzeri senaryo," hem endüstri hem de ana akım finans medyasından gelen (bazen yanlış) raporlara yol açan.

Temel çıkarımlar

  • Bitcoin blok zincirinde çift harcama gerçekleşmedi. Meslekten olmayanların terimleriyle gerçekleşen şey, aslında oldukça yayaydı ve endişelenecek bir şey yoktu..
  • Sektördeki birçok kişi közlenmiş BitMEX Research, Cointelegraph ve ana akım finansal medya kuruluşları, tıklama tuzağı başlıkları ve bilgisiz raporlama yoluyla yanlış bilgileri yaymak için.

VanEck, ETF izleme kripto şirketlerini dosyalar

Amerikalı varlık yöneticisi VanEck, SEC’e bağlı şirket MV Index Solutions’dan Global Dijital Varlıklar Özsermaye Endeksi aracılığıyla dijital varlık endüstrisinin performansını takip edecek yeni bir borsa yatırım fonuna başvurdu..

Özellikle, ETF, borsalar, kripto para birimi madenciliği şirketleri, ödeme ağ geçitleri vb. Gibi dijital varlık endüstrisinde yer alan şirketlerin performansını büyük ölçüde izleyecektir..

Temel çıkarımlar

  • VanEck, ABD’deki bir BTC ETF için birçok başarısız başvurusu nedeniyle kripto para birimi endüstrisinde en iyi biliniyor.En son başvurusu 2020’nin son gününde yapıldı, ancak eski ortak SolidX VanEck’i intihal ettiği iddiasıyla dava ediyor..
  • VanEck’in ETF’nin onay alması durumunda, SEC’in reddedilmesiyle kuşatılan şirket için çok ihtiyaç duyulan bir zafer olacaktı..

OKEx Insights, piyasa analizleri, derinlemesine özellikler ve kripto profesyonellerinden seçilmiş haberleri sunar.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Adblock
detector
map