WeChat, Diginex IPO Nears ve Bitmain’deki DeFi Trendleri Söylentileri Reddediyor

Çin ve Hong Kong’dan blok zinciri ve kripto haberlerine haftalık genel bakış.

Çinli tüccarlar, bu hafta DeFi’de cazip kazançlar elde etmeye devam ederek, Ether’i verim tarımı için kripto borsalarından geri çekti. Bu arada, Hong Kong merkezli dijital varlık şirketi Diginex, özel yerleştirmeden 20 milyon dolar topladı ve Eylül ayı sonunda planlanan Nasdaq listelemesine bir adım daha yaklaştı. OKEx Insights’ın Çin Pazarı Gözleminin bu haftaki sayısında bu hikayeler ve daha fazlası.

Çinli tüccarlar DeFi kazançları için borsalardan para çekiyor

Çin’in DeFi’ye olan talebi, terim sosyal medya platformu WeChat’te trend olarak bu hafta büyümeye devam etti., yükselen 2 Eylül’de 900.000 gibi tüm zamanların en yüksek arama hacmine.

Ether’in fiyatı bu hafta 400 dolardan düştüğü ve 5 Eylül’de 316 dolara düştüğü için, Çinli tüccarlar ETH’lerini kripto borsalarından geri çektiler. DeFi likiditesine katılın madencilik. CryptoQuant’tan Veriler gösterir Borsalarda tutulan ETH miktarının Eylül başından bu yana düştüğünü.

Kripto borsaları tarafından tutulan Ethereum rezervleriKripto borsalarında tutulan ETH rezervi miktarı. Kaynak: CryptoQuant

6 Eylül’de de bildirildi borsa varlıkları düştükçe kullanıcıların bazı borsalardan ETH ve diğer mahsul yetiştirme jetonlarını geri çekmede zorluk yaşadıklarını.

Temel çıkarımlar

  • Çin’in DeFi için artan talebine rağmen, son kripto satışları, DeFi pazarında kilitli toplam değerde 1.8 milyar dolarlık bir düşüşe yol açtı..
  • Likidite madenciliği kapsamında, otomatik piyasa yapıcı SushiSwap bu hafta Çinli tüccarlar için ilgi odağı olmaya devam ediyor..

Diginex, planlanan Nasdaq halka arzından önce 20 milyon dolar topladı

Dijital varlık hizmetleri sunan bir şirket olan Diginex’in CEO’su Richard Byworth, şirketin yükseltilmiş Eylül sonunda Nasdaq borsasında planlanan kote edilmeden önce bir grup özel yatırımcıdan 20 milyon dolar.

Byworth’a göre şirket, Londra ve Hong Kong’daki aile ofisleri ve bir hedge fonu da dahil olmak üzere yatırımcılardan özel bir dönüştürülebilir senet yerleştirmesi gerçekleştirdi. 20 milyon dolarlık özel yerleştirmenin, yatırımcılar için Diginex’in yaklaşan 8i Enterprises Acquisition Corp..

Temel çıkarımlar

  • Diginex, dijital para birimi değişimi (EQUOS) ve kripto saklama kolu (Digivault) dahil olmak üzere çok çeşitli dijital varlık hizmetleri sunar..
  • Toplanan 20 milyon dolar Diginex için sermaye harcaması olarak kullanılacak. Şirket, personelini küçültmeyi ve Hong Kong’dan Singapur’a taşımayı planlıyor.
  • ABD SEC, Diginex’in listelenmesini çoktan onayladı. Şirketin, 8i hissedarlarından ve Nasdaq’tan onay aldıktan sonra 23 Eylül’de listeye girmesi bekleniyor..

Bitmain, yeni madencilik modellerinin satış öncesi söylentilerini reddetti

Bitmain bir Beyan En son 5nm madencilik modelleri için bir ön satış piyasaya sürüldüğü yönündeki söylentileri reddetmek.

Açıklamaya göre Bitmain, duyurunun eski CEO’su Micree Zhan tarafından planlandığını kabul etti, ancak 5nm çiplere dayanan bu madencilerin hala deneme aşamasında olduğunu ve yakın gelecekte piyasaya sürülmesinin beklenmediğini açıkladı..

Temel çıkarımlar

  • Bitmain, Micree Zhan’ı Ekim 2019’da CEO olarak görevden aldı. Bu, Zhan’ın artık Bitmain’in ve yan kuruluşlarının yasal temsilcisi olmadığı, dolayısıyla şirket adına herhangi bir sözleşme imzalayamayacağı veya iş ilişkisi başlatamayacağı anlamına geliyor..
  • Bitmain’in açıklaması, Zhan’ın Bitmain’in en son madencilik modellerinin satış öncesi duyurusunu yapma niyetinin müşterileri aldatmak için bir bağış toplama girişimi olduğunu gösteriyor..

Asya piyasaları Tesla liderliğindeki hisse senedi satışları nedeniyle düştü

Hem Çin hem de Hong Kong borsası bu hafta düştü. Şangay SE Kompozit ve CSI 300, haftalık olarak sırasıyla% 4,41 ve% 5,35 düşüşle, şu an 3.255 ve 4.585 seviyelerinde işlem görüyor. Bu arada SZSE Blockchain 50 endeksi, haftalık% -2.67 değer değişikliği ile 3.888’de duruyor. Hong Kong’da Hang Seng Endeksi bu hafta% 2,36 düştü ve şu anda 24.449’da duruyor..

Çin ve Hong Kong piyasa endeksleriÇin ve Hong Kong piyasa endekslerinin performansı. Kaynak: Ticaret Ekonomisi, Investing.com

ABD teknoloji hisselerinin yaygın satışları, bu hafta Çin ve Hong Kong piyasalarında düşüşe yol açtı. Satışa, hisselerinin sahip olduğu Tesla liderlik etti. düşmüş geçen hafta% 34’ten fazla ve 330 dolara geriledi. Apple ve Microsoft ayrıca acı çekti satıştan ve hisse fiyatları sırasıyla% 6,7 ve% 5,4 düştü.

Temel çıkarımlar

  • Karar hariç tutmak S’den Tesla&Geçtiğimiz Cuma günü P 500 endeksi, Tesla’nın en büyük hisse senedi fiyat düşüşünün ana itici gücü oldu. Endekse yapılan yeni eklemeler Etsy Inc., Teradyne Inc. ve Catalent Inc’dir..
  • Softbank’ın ifşa ABD teknoloji hisse senetlerindeki 4 milyar dolarlık alım opsiyonu, yatırımcıların izlemesi gereken bir gelişmedir, çünkü mevcut tersine dönmeden önceki son rallinin arkasındaki neden olabilir..

OKEx Insights, pazar analizleri, derinlemesine özellikler ve orijinal araştırmalar sunar & kripto uzmanlarından seçilmiş haberler.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
map