VIX, Bitcoin’in Yeni Arkadaşı

Bu oynaklık göstergesi, dijital varlık pazarında yolunuzu bulmanıza yardımcı olabilir

Temel Çıkarımlar

  • Veriler, arasındaki korelasyonun BTC fiyatlar ve VIX bir yıla yakın.
  • Küresel belirsizlikler, VIX daha yüksek, kripto para birimleri için ek fırsatlar yaratabilir.
  • Yatırımcılar, herhangi bir ticaret kararı vermeden önce korelasyon verilerini çapraz referans almalıdır..

Genel Bakış

Ağustos, hem finansal hem de kripto para piyasaları için şimdiye kadar değişken bir ay oldu. Reddediliyor bağ verim ve tersine çevrilmiş getiri eğrileri son günlerde yaygın olarak tartışıldı ve ABD’deki olası bir durgunluk endişeleri, küresel piyasalarda bazı geniş dalgalanmalara neden oldu. hisse senetleri ve FXve emtia Fiyat:% s. Elbette, BTC ve kripto istisna değildi.

yanında yüksek korelasyonlar arasında BTC ve Altın, önde gelen kripto para birimi ayrıca CBOE ile ilişkileri de göstermiştir. VIX, ve bu bağ yaklaşıyor.

ABD-Çin ticaret savaşının arkasında, Brexit destanı, ve yükselen jeopolitik gerilimler dünya çapında, volatilitenin kısa / orta vadede daha büyük bir yukarı yönlü eğilime sahip olduğunu varsaymak geçerlidir. Daha iyi bir sonuç elde etmek için bu korelasyonlardan nasıl yararlanabiliriz? BTC yatırım kararı?

VIX nedir?

Oynaklık Endeksi veya VIX tarafından yaratılmıştır Chicago Board Opsiyon Borsası (CBOE), bu, bir S sepetinin 30 günlük zımni oynaklığını izleyen gerçek zamanlı bir piyasa endeksidir.&P 500 İndeks seçenekleri. Aynı zamanda Wall Street’in “Korku Ölçer“Veya”Korku Endeksi“.

  • Daha yüksek bir VIX tüccarların S&P 500 daha değişken ve stresli olmak.
  • Daha düşük VIX opsiyon tacirlerinin S&P 500 daha az uçucu ve daha kararlı olmak.

VIX ABD-Çin ticaret anlaşmazlığının yüksek gerilimleri ve durgunluk endişeleri nedeniyle Ağustos başlarında 24. geçişte artış VIX sonra ticaret iyimserliği ve küresel teşvik konuşmalarıyla birlikte yaklaşık 18’e geri döndü.

Şekil 1: CBOE VIX Endeksi

Bitcoin ile VIX ve Diğerleri arasındaki ilişki

Daha önce, arasındaki korelasyonu incelemiştik. BTC ve altın, Önde gelen kripto para biriminin ayırt edici özelliği, onu güvenli bir liman varlığı haline getirir ve piyasa belirsizliklerine karşı koruma sağlar. BTC son rallinin en azından kısmen gerisindeydi BTC.

dışında altın, Ayrıca şunu da gözlemledik: VIX ile giderek daha fazla ilişkilendirilmiştir BTC. Şekil 2, aşağıdakiler arasındaki 90 Günlük hareketli korelasyonun geçmiş verilerini gösterir. BTC ve VIX, ve korelasyon katsayısı +0.2’ye yaklaşıyor. Bu noktada sayı optimal olmasa da, son derece belirsiz ortam göz önüne alındığında, kırılmanın yeni bir pozitif korelasyon eğilimine dönüşmesi mümkündür. İkisi arasındaki korelasyon seviyesi Ocak 2017’den bu yana en yüksek seviyeye yakın. Korelasyon katsayısı Aralık 2015’in sonlarında +0.3’ü aştı. S&P 1880 seviyelerine burun burunlu ve BTC 300’den yaklaşık 500’e çıktı.


Şekil 2: BTC-VIX Geri Dönüş İlişkisi (90 Günlük)

Arasındaki bağlara rağmen BTC ve VIX giderek daha yakın, BTCAltınla olan korelasyonu yüksek kaldı. Şekil 3, arasındaki korelasyonları karşılaştırır BTC/VIX, BTC/altın, ve BTC/DXY (ABD Doları Endeksi). Mavi ve kırmızı çizgiler daha çok 2019’da pozitif bölgedeyken DXY çoğunlukla olumsuz olduğunu veya hiçbir korelasyon göstermediğini gösterdi BTC.

Şekil 3: BTC-VIX (Kırmızı) / BTC-Altın (Mavi) / BTC-DXY (Gri) Geri Dönüş İlişkisi (90 Gün)

Kaynak: coinmetrics.io

Riskten kaçınan tüm yatırımcıları BTC’nin güvenli bir yatırım olduğuna ikna etmek için henüz çok erken, ancak yakın zamanda deneyimli yatırımcı Mark Mobius inanıyor Kripto para biriminin yükselişi, altın gibi sert varlık talebini güçlendirecek. Bir zamanlar Bitcoin’i “gerçek bir sahtekarlık” olarak markalayan Mobius, ancak duruşunu daha önce değiştirdi ve Bitcoin ve kripto para birimlerinin “sağ ve iyi” gelecekte.

Şekil 4: VIX, BTC, Altın ve DXY 1 Yıllık Grafik

Kaynak: www.tradingview.com

Geleneksel olarak, DXY ve altın ters bir ilişkiye sahiptir ve bu, VIX ve aynı zamanda negatif bir korelasyona sahip olan emtialar. Rağmen BTC ve kripto Geniş bir varlık sınıfı olarak, piyasalar için nispeten yenidir, geleneksel varlıklarla uzun vadeli korelasyonları henüz belirlenmemiştir. Bununla birlikte, düşük enflasyon ve durgun büyüme dünyasında, geleneksel para yöneticilerinin daha yüksek yatırım getirileri aramaları gittikçe zorlaşıyor ve çoğu kripto para birimine yöneldi. Kripto ve geleneksel varlıkların muhtemelen daha fazla ilerlemek yerine daha yakın yürüyeceğini söylemek doğru, aslında, yatırım bankaları kriptoyu radarlarının altına koyuyorlar..

2018 Ocak ayının sonlarında, Deutsche Bank Küresel Finans Stratejisti Masao Muraki, kripto para birimleri ve VIX. Muraki, müşterilerine verdiği bir notta şunları söyledi: “Korelasyon, yatırımcıları yatırımlarından makul getiri elde etmek için kripto para birimleri gibi daha riskli varlıklara geçmeye teşvik eden düşük volatilite ortamıyla ilgili.”

Verilerinizi İnceleme

Fark edebilirsiniz. BTCVIX Şekil 2’de gösterilen korelasyon sürekli değişiyordu, şimdiye kadar -0,2’nin altına düşerek +0,3’e inmişti, bu, yatırımcıların her zaman her şeyi tek bir perspektiften görmemesi veya ticaret kararları verirken aynı korelasyona güvenmemesi gerektiği anlamına gelebilir. Örneğin, çoğu zaman BTC ve VIX 2018’de ters bir korelasyon içindeydik ve birbirleriyle ilişki biçimleri düzenli olarak değişiyor. Bu nedenle, ideal strateji, olumlu sonuçlar elde etmek için diğer korelasyonların ve değişim / varlık akışı verilerinin kombinasyonları gibi toplu verileri kullanmak olacaktır..

Sonuç

Faiz oranlarının son derece düşük olduğu ve sürdürülebilir küresel büyümenin belirsizliğinin yüksek olduğu dünyada, piyasa oynaklığının daha da artacağını beklemek mantıklıdır. Arasındaki korelasyonu inceledik. VIX ve BTCve diğer varlıklar ve endekslerle olan bağlantıyı karşılaştırdığınızda, VIX başka olabilir BTC Kripto para biriminin trend keşfi söz konusu olduğunda yatırımcılara ve tüccarlara yardımcı olabilecek referans, ancak ortaya çıkan BTCVIX ilişki acele etmek ve satın almak için bir çağrı değildir BTC, daha ziyade, kripto para birimi ticaretinin ve yatırımın giderek daha yaygın hale geldiğini gösteren işaretlerden biridir..

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Adblock
detector
map