Uniswap Kendi DeFi Tokenini Düşürdü, Bakkt Hacimleri Tüm Zamanların En Yüksek Seviyelerini Vardı

Kripto para dünyasından kaçırmış olabileceğiniz en büyük hikayeler.

Blockchain ve kripto para dünyasında özellikle olaylı bir hafta oldu. Merkezi olmayan finans ortamına Uniswap’in yönetişim belirteci airdrop haberleri hakim olurken, kurumsal yatırımcılar Bakkt Bitcoin vadeli işlem hacmini tüm zamanların en yüksek seviyelerine çıkardı..

OKEx Insights’ın Haftanın Kripto Haberleri’nin bu haftaki baskısında bu hikayeleri ve daha fazlasını okuyun.

Uniswap’in UNI tokeni airdrop yapıldı, hemen 5,00 $ ‘ın üstüne çıktı

Ethereum ağında otomatik likidite tedariki için merkezi olmayan bir protokol olan SushiSwap gibi sert çatallı rakipler tarafından geride bırakılmaması gereken Uniswap, bu hafta kendi yönetişim jetonunu düşürdü. Olay, protokolün eski kullanıcılarının, yayınlanma sırasındaki değerlemelerine göre UNI tokenlerinde yaklaşık 1.200 $ aldıklarını gördü..

Bu yazının yazıldığı tarih itibariyle UNI’nin fiyatı 6.00 doların üzerine çıktı..

Anahtar paket servisi olan restoran

  • Merkezi olmayan ticaret alanındaki en büyük oyunculardan biri olan Uniswap’in bir yönetişim jetonu çıkarması, rekabette güçlü bir şekilde geri döndü ve muhtemelen DeFi alanında bir lider olarak onu sağlamlaştırdı..
  • Sözde fikir birliği yok "gerçek değer" UNI ve token etrafındaki fiyat hareketi muhtemelen volatilite yaşayacaktır..

UNI’nin fiyatı 6.00 doların üzerine çıktı. Kaynak: CoinGecko

Kraken, Wyoming sayesinde bir banka oldu

San Francisco merkezli bir kripto para birimi şirketi olan Kraken, resmi olarak banka ol Wyoming Bankacılık Kurulu tarafından özel amaçlı bir saklama kurumu tüzüğü başvurusu onaylandıktan sonra.

Temel çıkarımlar

  • Kraken, bir banka haline gelen ilk kripto para borsası – sektörde bir dönüm noktası. Bununla birlikte, bazı sıkı kripto para birimi savunucuları, bunun Bitcoin’in BYOB’ye izin vermesi fikrine aykırı olduğuna inanıyor veya "kendi bankan ol."
  • Kraken’in SPDI tüzüğünü onaylama oylaması, Wyoming’in ABD’deki en kripto dostu eyalet olma mirasını sürdürüyor..
  • Tüzük sayesinde Kraken artık daha fazla yargı alanında faaliyet gösterebilecek.

Belgeleri NYAG’a teslim etmek için Bitfinex ve Tether gerekir

New York Yüksek Mahkemesinden Yargıç Joel M. Cohen, Bitfinex ve Tether’in belgeleri göndermek için gerekli şirketlerin mali ilişkilerine ışık tutan New York Başsavcılığının ofisine. 

Karar, her iki kripto şirketinin de NYAG’ın taleplerini uzun bir süre boyunca karşılayamamasının ardından geldi – Bitfinex avukatı Charles Michael’ın söylediği bir şey: "tam anlamıyla imkansız."


Temel çıkarımlar

  • Bitfinex, Tether ve NYAG arasında devam eden yasal savaş – belki de beklendiği gibi – düzenleyicinin lehine daha da ileri gitti.
  • 15 milyar doları aşan tahmini piyasa değeriyle, USDT için herhangi bir önemli olumsuz sonuç, kripto para birimi piyasaları üzerinde dramatik bir etkiye sahip olabilir..

ABD İç Güvenlik kitle kaynaklı dijital cüzdan

ABD İç Güvenlik Bilim ve Teknoloji Müdürlüğü, dijital bir cüzdanı kitle kaynaklı hale getirmek için 25.000 $ teklif ediyor. Özellikle, rekabet, federal yürütme departmanının blok zinciri ve merkezi olmayan kimlik planlarıyla eşleşen bir kullanıcı arayüzü tasarlamaktır..

Temel çıkarımlar

  • Amerika Birleşik Devletleri hükümetinin çeşitli departmanları tarafından sunulan diğer blok zinciri ile ilgili sözleşmelerle karşılaştırıldığında, bu yarışma için ödül dağıtımı oldukça düşüktür. Ancak, bu görünüşe göre kasıtlı ve geliştiricileri topluluk düzeyinde çekme çabası – büyük teknoloji şirketlerinin aksine.
  • DHS, blockchain teknolojisini ciddiye alıyor ve dijital göçmenlik belgeleri için bir sistem de dahil olmak üzere, geliştirilmekte olan ilgili projelerin büyüyen bir listesine sahip..

Bakkt Bitcoin vadeli işlem hacmi tüm zamanların en yüksek seviyelerine ulaştı

Bakkt’taki Bitcoin vadeli işlemleri için fiziksel olarak sabitlenmiş hacim, bu hafta iki kez tüm zamanların en yüksek seviyelerine ulaştı. Salı günü 172 milyon dolarlık sözleşme el değiştirdi. Perşembe günü bu sayı 178 milyon dolara çıktı.

Anahtar paket servisi olan restoran

  • Bakkt’in öncelikle kurumsal yatırımcılara yönelik bir ürün olduğu göz önüne alındığında, hacimdeki artış, büyük para tüccarlarının artan ilgisini ve faaliyetini gösterir..

Bitcoin vadeli işlemleri için fiziksel olarak sabitlenmiş işlem hacmi, bu hafta tüm zamanların en yüksek seviyelerine ulaştı. Kaynak: çarpık

OKEx Insights, piyasa analizleri, derinlemesine özellikler ve kripto profesyonellerinden seçilmiş haberleri sunar.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Adblock
detector
map