Twitter Hacked ve Coinbase IRS’ye Yazılım Satıyor – Haftanın Kripto Haberleri

Haftanın Haberleri görseli

Blockchain ve kripto para dünyasında hareketli bir hafta oldu. Dünyanın en ünlü kişilerinden bazıları, BTC ile ilgili bir aldatmaca nedeniyle Twitter’da hacklendi ve Coinbase, bir devlet kurumuyla başka bir anlaşma imzaladı – OKEx Insights’ın Haftanın Kripto Haberleri’nin bu sayısında bu hikayeler ve daha fazlası.

Yüksek profilli Twitter hack’i BTC’de 100.000 $ ‘ın üzerinde çalıyor

Çarşamba günü, Twitter’da büyük ölçekli bir Bitcoin dolandırıcılığı gerçekleşti.

Bilgisayar korsanları, dünyanın bazılarının hesaplarına erişebildiler. en ünlü kişiler – Bill Gates, Joe Biden, Barack Obama, Kanye West, Elon Musk ve diğerleri gibi – ve BTC’yi içeren sahte bir hediyeyi teşvik ediyor.

Sosyal medya devinin resmi destek hesabına göre, dolandırıcılık “iç sistemlere ve araçlara erişimi olan bazı çalışanlarımızı başarılı bir şekilde hedefleyen kişilerin koordineli bir sosyal mühendislik saldırısının” sonucuydu.

Temel çıkarımlar

 • Bu özel dolandırıcılık, etkilenen Twitter hesaplarının geniş erişimi göz önüne alındığında, tarihteki en yaygın ve en yaygın BTC ile ilgili dolandırıcılık olabilir. Bitcoin’in ana akım bilincindeki algısı olumsuz etkilenebilir.
 • Twitter, şüphesiz bu talihsizlik nedeniyle çok fazla ateş altına girecek ve bu da merkezi sistemlerin ihlal edilebileceği göreceli kolaylığı gösteriyor. Merkezi olmayan alternatifler bu etkinliği çekiş kazanmak için bir fırsat olarak kullanabilir..
 • Bilgisayar korsanları, bu yazının yazıldığı tarih itibariyle yalnızca 13 BTC’den daha az para kazanabildiler – ele geçirilen hesapların toplam erişimi göz önüne alındığında nesnel olarak küçük bir miktar..

Coinbase, IRS sözleşmesi ile Gizli Servis anlaşmasını takip ediyor

Amerika Birleşik Devletleri İç Gelir Servisi, şirketin kendi adını taşıyan blockchain izleme yazılımı Coinbase Analytics’i kullanmak için dijital varlık borsası devi Coinbase ile bir anlaşma imzaladı..

Sözleşme 15 Temmuz’da imzalandı ve 23 Temmuz’da yürürlüğe girecek. halka açık kayıtlar. Anlaşma bir yıl sürecek, ancak bir yıl daha yenileme seçeneği var.

Coinbase, bir yıllık anlaşma için IRS’den 124.950 $ alıyor. benzer bir dört yıllık anlaşma ABD Gizli Servisi ile 183.750 $ değerinde.

Temel çıkarımlar

 • Coinbase, analitik yazılımını ABD’deki devlet kurumlarına ve düzenleyicilere pazarlamada proaktif olmuştur – bu, kripto para birimi dünyasında pek çok gerçektir. meraklı değiller.
 • Coinbase Analytics, borsanın Neutrino’yu satın almasının bir sonucudur. tartışmalı olarak kurulmuş casus yazılım oluşturan Bilgisayar Korsanlığı Ekibi üyeleri tarafından.

Kripto uygulaması Abra, ABD finans düzenleyicileriyle anlaştı


Bir kripto para cüzdanı ve takas uygulaması işleten bir finansal hizmetler şirketi olan Abra, her iki Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu ve Emtia Vadeli İşlem Ticaret Komisyonu ABD mali düzenleyicileri takas tekliflerini yasa dışı bulduktan sonra.

Abra’nın Filipinler merkezli ortağı Plutus Technologies, ayrıca SEC tarafından kayıtsız güvenliğe dayalı takas satmakla ve CFTC tarafından ABD vatandaşlarıyla yasa dışı olarak döviz dışı takaslara girmekle suçlandı. Her iki şirket de yerleşim için 150.000 dolar ödedi.

Temel çıkarımlar

 • Ücretler ve müteakip uzlaşma, özellikle menkul kıymet takaslarının kendileri menkul kıymet olmasa bile, menkul kıymete dayalı takas işlemlerinin hala ülkenin menkul kıymetler yasasına tabi olduğunu güçlendirmektedir..
 • Abra ve Plutus aleyhindeki dava, hem yurtiçinde hem de yurtdışında takas teklif etmek isteyen kripto para birimi şirketleri için müşterinizi tanıma düzenlemelerinin önemini pekiştiriyor..
 • Özellikle Plutus Financial’a göre, anlaşma bileğe bir tokat gibi görünebilir. CoinDesk, Yalnızca birkaç ay önce 350.000 ila 1 milyon ABD Doları arasında PPP kurtarma kredisi aldı. 

ConsenSys, BlockCrushr’dan ticari sırları çalmakla suçlandı

Önde gelen bir blockchain yazılım teknolojisi şirketi olan ConsenSys, ticari sırları çaldığı iddia ediliyor ConsenSys Tachyon Accelerator Programına katılan bir blockchain geliştirme ve ticarileştirme şirketi olan BlockCrushr Labs’den.

BlockCrushr’a göre, ConsenSys’in Daisy Payments platformu, şirketin yinelenen ödeme çözümü fikrini çaldı ve rekabetten tam olarak bir gün önce kullanıma sunuldu. Bu, BlockCrushr’ın görünüşe göre platformunun kaynak kodunu paylaşması ve pazarlama stratejisinden mevzuata uygunluk planına kadar proje hakkında temelde her ayrıntıyı sağlamasından sonra geldi..

ConsenSys inatla kendini savundu Bir deyim The Block’a, açıklayan:

“Devam eden hukuki konularda yorum yapmamak genel ConsenSys politikasıdır, ancak bu davada bu tür temelsiz iddiaların yapılmasına ilişkin ciddi hayal kırıklığımızı ifade etmek için bu politikadan sapmalıyız. Gerçekler, [BlockCrushr] ve avukatları tarafından ortaya konan sahteliklerden belirgin şekilde farklı bir hikaye anlatıyor. Organizasyonumuzun ve ürünlerimizin itibarını şiddetle savunmak için sabırsızlanıyoruz."

Anahtar paket servisi olan restoran

 • ConsenSys, BlockCrushr ile olan bu yeni savaşı kaybederse, kripto devine olan güven muhtemelen düşecektir – özellikle de yeni projelerde yer alması söz konusu olduğunda.

Grayscale rekor çeyrek görüyor, 1 milyar dolar ekliyor

Grayscale Investments, son mali çeyrekte olağanüstü performansını sürdürdü. yaklaşık 1 milyar dolar eklemek -% 84’ü kurumsal yatırımcılardan geldi. 

Spesifik olarak, Grayscale Bitcoin Trust 751.1 milyon dolarlık bir giriş gördü, Grayscale Ethereum Trust ise 135.2 milyon dolarlık bir giriş gördü. Kripto yatırım devinin artık dijital varlık ürünlerinde toplam 2.6 milyar dolarlık bir birikimi var..

Temel çıkarımlar

 • Grayscale Bitcoin Trust girişleri, yeni çıkarılan Bitcoinlerin üretimini aşarak talebin görünüşte arzın gerisinde olduğuna işaret etti..
 • OKEx Insights’ın geçmişte incelediği gibi, kurumsal yatırım Bitcoin ve kripto para birimi alanına yığılmaya devam ediyor. Bu eğilim yavaşlama belirtisi göstermiyor.

OKEx Insights, piyasa analizleri, derinlemesine özellikler ve kripto profesyonellerinden seçilmiş haberleri sunar.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Adblock
detector
map