Tether Kara Listeleri, Dogecoin Viral Oluyor ve Coinbase Halka Açılabilir – Haftanın Kripto Haberleri

Blockchain ve kripto para dünyasında yoğun bir hafta oldu. OKEx Insights, bu haftanın bilmeniz gereken en iyi beş kripto haberine bir göz atıyor.

Haftanın Haberleri görseli

Tether, NY itirazını kaybetti ve adresleri kara listeye alıyor

Bitfinex ile New York Başsavcılık Ofisi arasında devam eden hukuki destan, bu hafta başka bir bölüm başlattı. Eyalet temyiz mahkemesi hükmetti Bitfinex’in düzenleyicinin bu konuda yargı yetkisi olmadığı yönündeki iddialarına rağmen, NYOAG devam eden bir soruşturmanın ortasında belge arayışına girmektedir..

NYOAG, Tether’in ana şirketi iFinex’in Bitfinex’in 850 milyon dolarlık zararını karşılarken kullanıcı fonlarını karıştırdığını iddia etti..

Önemli karar, Tether’in şirketin stablecoin’i USDT’yi tutan Ethereum blok zincirinde 24’ü 2020’de işaretlenmiş olan 39 adresi kara listeye aldığını bildirdi. Analizine göre Blok, bu yıl kara listeye alınan adreslerin tutarı 5,51 milyon dolar.

Temel çıkarımlar:

 • NYOAG’ın olumlu kararı, katı bir New York dolandırıcılıkla mücadele yasası olan Martin Yasası uyarınca sahtekarlığı soruşturma yetkisini güçlendiriyor..
 • Bitfinex, Tether ve iFinex artık yasal savaş devam ederken daha güçlü bir dikkat çekecek.
 • USDT, dünyadaki en popüler stabilcoin, ancak USD’ye sabitlenmiş token talebi şimdi keskin bir düşüş görebilir..
 • USDT’yi tutan Ethereum adreslerinin kara listeye alınması, Tether’in yasal savaşlarına rağmen kanun yaptırımı ile çalışmaya ve finansal düzenlemelere uymaya istekli olduğunu göstermektedir..

USDT’nin diğer stabilcoinlere karşı piyasa değeri hakimiyeti. Kaynak: Messari

Coinbase’in halka açılmak istediği bildiriliyor

Coinbase Inc.’in, herhangi bir potansiyel listeleme ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu tarafından onaylanması durumunda halka açılmak istediği bildiriliyor..

Konuşan kaynaklara göre Reuters, San Francisco merkezli dijital varlık borsası, SEC’e olası bir başvuruyu desteklemek için yatırım bankalarını ve hukuk şirketlerini işe alma sürecindedir – bu, bu yıl kadar erken bir tarihte yapılabilir..  

Coinbase’in doğrudan listeleme yapma niyeti, basım zamanından itibaren teyit edilmemiş durumda..

Temel çıkarımlar:

 • Coinbase başarılı bir şekilde halka açılırsa, kripto para birimlerinin ve dijital varlıkların genel kabulünde önemli bir dönüm noktası olacaktır..
 • Bilhassa, borsanın genellikle basitçe halka arz olarak bilinen geleneksel bir ilk halka arz peşinde olmayacağı bildiriliyor. Bu, yeni hisseler satmayacağı anlamına gelir.

Coinbase’de Bitcoin işlem hacmi. Kaynak: data.bitcoinity.org

CFTC kapsamlı bir kripto düzenlemeleri seti geliştiriyor


ABD Emtia Vadeli İşlemler Komisyonu, “dijital varlıklarda sorumlu yeniliği teşvik etmek için bütünsel bir çerçeve geliştirme” çabasıyla kapsamlı bir kripto para birimi düzenlemeleri geliştiriyor.

Çerçeve, türev düzenleme kurumunun bir parçasıdır 2020 için kesinleşmiş stratejik plan2024.

Temel çıkarımlar:

 • BTC ve ETH emtia olarak sınıflandırılır ve bu nedenle CFTC’nin kapsamına girer – bu nedenle yasal vadeli işlem sözleşmeleri şu anda her ikisi için de kullanılabilir.
 • Hangi kripto para birimlerinin emtia veya menkul kıymet olduğu konusunda artan netlikle, dijital varlık vadeli işlemlerinde bir artış görebiliriz..
 • CFTC, “uzun süredir devam eden iş uygulamalarını yansıtan kurallardan ve yaklaşımlardan kaçınarak” yeniliği teşvik etme arzusunu sergiliyor.

Bir TikTok videosu viral olduktan sonra Dogecoin dalgalanıyor

Dogecoin, meşhur meme madeni parasıyla ilgili bir TikTok videosunun viral hale gelmesinin ardından bu hafta çılgına döndü ve işlem hacmi ve fiyatında büyük artışlara yol açtı..

“Dogecoin” arama terimi için Google Trendler verileri. Kaynak: Google Trendler

Tarafından belirtildiği gibi Blok, DOGE’yi listeleyen borsalardaki işlem hacmi 6 Temmuz’dan 7 Temmuz’a kadar% 600 arttı. 

Aynı zamanda, altcoin’in fiyatı 0,0023 $ ‘dan en düşük 0,0029 $’ a fırlayarak 8 Temmuz’da 0,0056 $ ‘a yükseldi – aşağıdan yukarıya yaklaşık% 141’lik bir artış..

Son 7 güne ait Dogecoin fiyat grafiği. Kaynak: CoinGecko

WikiLeaks, Bitcoin Lightning Network ödemelerini kabul ediyor

Resmi WikiLeaks Mağazası artık ikinci katman Bitcoin ödeme protokolü olan Lightning Network üzerinden BTC ödemelerini kabul ediyor..

Ürün mağazası, adından da anlaşılacağı gibi, WikiLeaks ile ilişkilidir ve tüm gelirler, uluslararası kar amacı gütmeyen kuruluşun faaliyetlerinin finansmanına aktarılır..

Temel çıkarımlar

 • WikiLeaks, Bitcoin ödemelerini en erken benimseyenlerden biriydi ve BTC’yi 2011’in başlarında kabul etti. Biçimine sadık kalarak, şu anda hala büyük ölçüde deneysel olan Lightning Network üzerinden ödemeleri kabul eden en eski satıcılardan biri..
 • Satıcıların daha fazla benimsenmesi, son aylarda spot ışığında fazla zaman harcamayan Lightning’in gücünü artırmaya yardımcı olabilir..

BTC (turuncu) ve USD (mavi) cinsinden Bitcoin Lightning Network kapasitesi. Kaynak: Bitcoin Görselleri

OKEx Insights, piyasa analizleri, derinlemesine özellikler ve kripto profesyonellerinden seçilmiş haberleri sunar.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Adblock
detector
map