Square BTC’ye yatırım yapıyor, McAfee tutuklanıyor ve Revolut kripto işini artırıyor

Kripto para dünyasından kaçırmış olabileceğiniz haftanın en büyük hikayeleri

Bu hafta kripto para dünyasından birçok önemli hikaye gördü. Büyük bir finansal hizmetler şirketinin BTC’ye 50 milyon dolar ayırdığını, büyük bir kripto savunucusunun vergi kaçırmaktan tutuklandığını ve ünlü bir fintech bankasının dijital para alanına doğru ilerlediğini öğrendik. Bu arada, dünyanın dört bir yanındaki merkez bankaları CBDC’leri yakından inceliyor.

OKEx Insights’ın Haftanın Kripto Haberleri’nin bu haftaki sayısında bu hikayeler ve daha fazlası hakkında bilmeniz gereken her şey burada..

Jack Dorsey Meydanı, BTC’ye 50 milyon dolar ayırdı

Twitter CEO’su ve kurucu ortağı Jack Dorsey’in sahibi olduğu ve işlettiği bir Amerikan finansal hizmetler şirketi olan Square, duyuruldu Perşembe günü varlıklarının% 1’ini Bitcoin ağının yerel para birimi olan BTC’ye tahsis etti.. 

Yatırımın toplamı 4.709 jetondur ve yaklaşık 50 milyon $ ‘a eşittir..

Temel çıkarımlar

 • Square’in BTC’ye yatırımı, iş zekası ve yazılım şirketi MicroStrategy’nin ilk ve en önemli kripto para birimine 425 milyon dolar yatırım yapmasının ardından geliyor – bu da şirketlerin giderek daha fazla BTC’yi kitaplarına koyma eğilimine işaret ediyor.. 
 • Square’in yatırımı, kısmen kripto para biriminin gücüne inandığı için yapıldı. Şirket şunu belirtti: "kripto para birimi, bir ekonomik güçlendirme aracıdır ve dünyanın, şirketin amacına uygun küresel bir para sistemine katılmasının bir yolunu sağlar.." Square CFO’su Amrita Ahuja, şirketin "Bitcoin’in gelecekte daha yaygın bir para birimi olma potansiyeline sahip olduğuna inanıyoruz."
 • Duyuru hem BTC’nin fiyatında hem de Square’deki hisselerde mütevazı artışlar sağladı.

Square’in değerlemesi, öncelikle Eylül ortasından bu yana yükselişte. Kaynak: TradingView

John McAfee vergi kaçırmaktan tutuklandı ve ICO’ları pompalamaktan dava açtı

İngiliz-Amerikan yazılım patronu ve kripto para birimi savunucusu John McAfee bu hafta İspanya’da tutuklandı vergi kaçırma iddiası ve vergi beyannamesi vermede kasıtlı başarısızlık – her zaman tartışmalı rakamın beş yıl hapis yattığını görebilecek suçlamalar.

Ek olarak, Amerika Birleşik Devletleri Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu McAfee’ye dava açmak 2017 ve 2018’deki yedi ilk madeni para teklifi için açıklanmayan ve ödenen promosyon faaliyetinde bulunduğu iddia edilen – ona 11,6 milyon dolar BTC ve ETH ve 11,5 milyon dolarlık token kazandırdığı iddia edilen pompa taktikleri.

Temel çıkarımlar

 • McAfee tartışmaya yabancı değildir ve Twitter’da oldukça aktiftir ve kendisine yöneltilen suçlamaların özellikle şok edici olmadığı iddia edilebilir. 2017–2018 kripto para piyasası balonu sırasında, McAfee’nin hesabından bir projeden bahseden tek tweetler, madeni para veya jeton için neredeyse anlık fiyat pompalarına neden olacaktı ve esasen ücretli projeleri teşvik ettiği biliniyordu..
 • Özgürlükçü ve eski başkan adayı, büyük ölçüde hükümet karşıtı duruşlarını sosyal medyada çok kamuya açıkladı – bir şekilde, SEC’e karşı kışkırtıcı olabilecek bir şekilde tartışılabilir..

Merkez bankaları CBDC’lerin temel ilkelerini yayınlar

Kanada, Birleşik Krallık, Japonya, İsveç ve İsviçre merkez bankaları Federal Rezerv, Avrupa Merkez Bankası ve Uluslararası Ödemeler Bankası’na katıldı. bir rapor yayınlamak Ulusal dijital para birimlerinin para politikası uygulamalarını nasıl iyileştirebileceğini ortaya koymayı amaçlayan.

Raporun başlığı "Merkez Bankası Dijital Para Birimleri: Temel İlkeler ve Temel Özellikler" ve tartışır "temel prensipler" merkez bankası dijital para birimlerinin nasıl tasarlanması gerektiği konusunda.

Temel çıkarımlar

 • Bankalar, CBDC’lerin nakit ve diğer mevcut ödeme türlerinin yerini almaması gerektiğini iddia ediyor; daha ziyade, onlarla birlikte çalışmalılar – ECB’den daha önce duyduğumuz bir inanç.
 • CBDC’ler ayrıca "zarar verme" Rapora göre, parasal ve finansal istikrara, aynı zamanda inovasyonu ve verimliliği de teşvik ediyor..
 • Ağırlıklı olarak Batılı merkez bankaları grubunun raporu, Çin’in kendi dijital para birimi DCEP için başarılı pilot programının hemen ardından geliyor..

Revolut, kripto güvenlik firması Fireblocks’un 100. müşterisi oldu


Londra merkezli fintech firması Revolut, Ekibe katılmak dijital varlık güvenlik firması Fireblocks ile yeni kripto ile ilgili özellikleri hızla oluşturma çabası içinde.

Baskı zamanı itibariyle, ortaklık tarafından hangi yeni özelliklerin veya ürünlerin sunulacağı tam olarak belli değil..

Temel çıkarımlar

 • Revolut, kripto para birimine yabancı değildir. Dijital bankanın şu anda 13 milyon müşterisi var ve BTC, Ether (ETH), Litecoin (LTC), XRP, Bitcoin Cash (BCH) ve Stellar lümenlere (XLM) maruz kalma sağlıyor..
 • Revolut şu anda tüm dijital varlıkları kullanıcıları adına tutuyor ve kripto para çekme işlemlerine izin vermiyor – Fireblocks’un şirkete yardımcı olacağını iddia ettiği göz önüne alındığında, gelecekte potansiyel olarak değişebilecek bir şey. "dijital varlık transferleri için ödeme demiryollarının güvence altına alınması."

Ethereum’un ortalama hash oranı tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaştı

Ethereum ağının 24 saatlik ortalama hash oranının, merkezi olmayan finansa göre endüstri ilgisindeki yaz boyu yükselişin ardından bu hafta tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaştığı bildirildi..

Göre Glassnode, ağın işlem gücü 250 t / s’yi geçti – yılbaşından bugüne% 80 artış.

Temel çıkarımlar

 • Ethereum ağındaki artan hash oranı, daha fazla madencinin yeni Ether üretmek için çalıştığına işaret ediyor – bu talep, ETH işlem ücretlerini ödemek için kullanıldığından, mevcut ve gelecekteki Ethereum tabanlı DeFi projelerine olan ilginin devam etmesi nedeniyle neredeyse kesin olarak yönlendiriliyor..
 • Geçen ay, Ethereum ağındaki madenciler, gaz ücretlerinden blok ödüllerinden daha fazla ödül gördü – tarihi bir ilk en önde gelen altcoin için.
 • Doğal olarak, Ethereum ağı her zamankinden daha güvenlidir – artan bir hash oranı, artan güvenlik ile doğrudan ilişkilidir..

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Adblock
detector
map