Sichuan Floods, Bitcoin ATM Dolandırıcılığı ve Tüketici Finansmanında Blockchain

Çin ve Hong Kong’dan blok zinciri ve kripto para birimi haberlerine haftalık genel bakış.

Çin’in Sichuan eyaletindeki sürekli yağmur fırtınaları bu hafta manşetlere taşındı ve bunun sonucunda Çin’in en iyi Bitcoin madencilik havuzları günlük hash oranının% 15 ila% 21 oranında düştüğünü gördü. Çin Bankacılık Birliği tüketici finansmanına yönelik blok zincirini sürdürürken, Hong Kong düzenleyicileri tarafından tespit edilen ilk Bitcoin ATM dolandırıcılığını da gördük. OKEx Insights’ın Çin Pazarı Gözleminin bu haftaki sayısında bu hikayeler ve daha fazlası!

Sichuan taşkınları, en iyi BTC madencilik havuzları için hash oranı düşüşüne neden oluyor

Bitcoin’in toplam hash oranının% 9,66’sını oluşturan ve ülkedeki en çok madenci ağırlıklı ikinci bölge olan Çin’in güneybatı Sichuan eyaleti, acı çekti son haftalardaki şiddetli yağmur fırtınalarından. Sürekli yağmur fırtınaları, eyalette elektrik kesintilerine, telekomünikasyon sorunlarına ve internet kesintilerine yol açtı..

Çin bölgelerinin ortalama aylık toplam Bitcoin hash oranına göre sıralamasıÇin bölgelerinin ortalama aylık toplam Bitcoin hash oranına göre sıralaması. Kaynak: Cambridge Alternatif Finans Merkezi

Sichuan’daki Bitcoin madencilik havuzları, şiddetli yağmur fırtınaları nedeniyle operasyonları büyük ölçüde duraklattı. BTC.com’dan alınan istatistikler, Poolin, F2 Pool ve Ant Pool gibi en iyi madencilik havuzlarının 18 Ağustos’ta günlük hash oranında% 15 ila% 21 düşüş yaşadığını ortaya koydu. Lubian.com, en iyi 10 Bitcoin madencilik havuzudur. yağmur fırtınasından etkilenmedi.

Bitcoin madencilik havuzlarının hash rate sıralaması ve 24 saatlik değişikliklerBitcoin madencilik havuzlarının hash oranı sıralaması ve 24 saatlik değişiklikler. Kaynak: BTC.com

Temel çıkarımlar

  • Çin, Bitcoin’in hash oranının çoğuna ev sahipliği yapıyor ve ortalama aylık payın% 65.08’ine ev sahipliği yapıyor. Etkilenen madencilik havuzları – Poolin, BTC.com, F2 havuzu ve Antpool – BTC’nin toplam madencilik gücünün% 50’sinden fazlasını birleştiriyor.
  • Çin merkezli Bitcoin madencilik havuzu Lubian.com, değişen Madencilik operasyonunun bir kısmını İran’a yaptı. Sonuç olarak, Sichuan’daki yağmur fırtınasının Lubian.com’un operasyonu üzerinde minimum etkisi oldu..

Bitcoin hash oranı tablosuBitcoin hash oranı tablosu. Kaynak: blockchain.com

Hong Kong’un Bitcoin ATM dolandırıcılığına ilişkin ilk polis soruşturması

Hong Kong polisi tutuklandı 26-55 yaşları arasındaki üç erkek, 30.000 dolardan Bitcoin ATM’lerini aldattığı iddiasıyla.

Hong Kong’un siber güvenlik ve teknoloji suçları bürosu şefi Wilson Tam Wai-shun’a göre, suçlular 11 işlemde altı Bitcoin ATM’sinden toplam 226.000 HKD nakit para çekti. İşlemler ilk olarak, suçluların resmi izinler olmadan nakit para çektiğinden şüphelenen iki kripto borsası tarafından tespit edildi..

Temel çıkarımlar

  • Bu, Hong Kong’daki ilk Bitcoin ATM dolandırıcılığı vakasıdır ve özel idari bölgede bu tür makineleri kullanan nakit çekimlerinde güvenlik boşlukları olduğunu yansıtır..
  • BTC, Hong Kong’da yasal bir ihale değildir. Bölgenin para otoritesi ikramlar sanal bir emtia olarak pazar lideri kripto para birimi ve şu ana kadar Bitcoin ile ilgili dolandırıcılık vakalarında herhangi bir özel yaptırım önlemi belirtmedi.

Hong Kong ve çevresindeki Bitcoin ATM'lerinin HaritasıHong Kong ve çevresindeki Bitcoin ATM’lerinin haritası. Kaynak: coinatmradar.com


Çin Bankacılık Derneği, tüketici finansmanında blockchain’in benimsenmesini teşvik ediyor

Çin Bankacılık Derneği yakın zamanda yayınlanan onun "Çin Tüketici Finansmanı Kurumu Geliştirme Raporu," CBA’nın tüketici finansmanında iş akışlarını optimize etmede blockchain teknolojisinin önemini kabul ettiği.

Kötü borçlarla ilgili hukuki ihtilafların ele alınması, özellikle baskı maliyetinden tasarruf söz konusu olduğunda, blok zinciri çözümlerinden potansiyel olarak yararlanabileceği belirlenen kilit alanlardan biridir. Bunun nedeni, tüketici kredisi işlemleri ve kötü borçlar için yasal ihtilaf belgelerinin saklanabilmesi ve bir blok zincirinde kolayca erişilebilmesidir.

Temel çıkarımlar

  • Çin’in borç tahsildarları arasındaki son işe alım çılgınlığı ve tüketici borçları için artan temerrüt oranı: endişe verici işaretler ülkenin tüketici finansmanı endüstrisi için.
  • CBA, sektördeki bu sorunlu noktaları fark etti ve şirketleri, blockchain teknolojisi, yapay zeka ve 5G’den yararlanarak iş modellerini iyileştirmeye çağırdı..

Çin'in hanehalkı borcunun GSYİH'ye oranıÇin’in hanehalkı borcunun GSYİH’ye oranı. Kaynak: tradingeconomics.com

PBoC, kredi tesisi operasyonunu desteklemek için 100 milyar dolar enjekte etti

Çin borsası geçen haftaki düşüşten sonra toparlandı. Shanghai SE Kompozit ve CSI 300, haftalık olarak sırasıyla% 2.68 ve% 2 artışla 3.408 ve 4.741’den işlem görüyor. SZSE Blockchain 50 endeksi, haftalık% 1,47 değer değişikliği ile 3.998’de duruyor. Ancak Hong Kong için Hang Seng Endeksi bu hafta% 0,26 düştü ve şu anda 25.179’da duruyor..

Çin piyasa endekslerinin performansıÇin piyasa endekslerinin performansı. Kaynak: Ticaret Ekonomisi, Investing.com

Çin Halk Bankası’nın kredi desteği, Çin borsasının toparlanmasına yardımcı olan faktörlerden biri. PBoC, yeni fon enjeksiyonunun finans kurumlarını tam olarak karşılayabileceğini iddia ederken, bir yıllık orta vadeli kredi imkânı kredileri veya MLF’ler şeklinde 700 milyar CNY (100.7 milyar $) enjekte etti. ‘ piyasa talebi.

Anahtar paket servisi olan restoran

  • MLF’ler, PBoC tarafından bankacılık sistemindeki uzun vadeli likiditeyi yönetmek için benimsenen temel araçlardan biridir ve bu, ülkenin kredi prime oranı için bir ölçüt görevi görür..

OKEx Insights, pazar analizleri, derinlemesine özellikler ve orijinal araştırmalar sunar & kripto uzmanlarından seçilmiş haberler.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Adblock
detector
map