PayPal ve ABD Bankaları, İngiltere Hedge Fonu Çekilirken Kripto’ya Dönüyor – Haftanın Kripto Haberleri

Haftanın Haberleri görseli

Kurumsal çıkar eksikliğinin Birleşik Krallık’taki ilk kripto hedge fonunun kapılarını kapatmasına neden olduğu bildirilirken, Amerika Birleşik Devletleri’ndeki bankalar yakında dijital varlıklar için saklama hizmetleri sunmaya başlayabilir. Bu arada, PayPal’ın kullanıcılarına doğrudan kripto para birimi satışı sunacağı bildiriliyor. Bunlar ve daha fazla konu, OKEx Insight’ın Haftanın Kripto Haberleri’nin bu haftaki sayısında inceleniyor..

ABD bankaları kripto para birimleri için saklama izni verdi

Amerika Birleşik Devletleri’ndeki ulusal olarak kiralanmış bankaların, kripto para birimi cüzdanlarına bağlı benzersiz kriptografik anahtarlar için saklama hizmetleri sağlamasına izin verilecek. halka açık bir mektup Hazine Bakanlığı’nın kıdemli denetçi yardımcısı ve baş danışmanının bağımsız bürosu olan Para Birimi Muhabirliği Ofisi’nden Jonathan Gould.

Mektup ayrıca, bankaların hem emanetçi hem de güvene dayalı olmayan saklama hizmetleri sağlayabileceğini açıklığa kavuşturuyor..

Bir yan not olarak, OCC şu anda Coinbase’in eski baş hukuk sorumlusu tarafından yönetiliyor., Brian Brooks.

Temel çıkarımlar:

  • Bitcoin ve diğer kripto para birimleri uzun zamandır kullanıcıların “kendi bankaları olmalarına” izin verse de, fikirden rahatsız olan bireyler yakında geleneksel bankaların dijital varlıklarını güvence altına almalarına izin verebilir..
  • Öncelikle düzenlenmiş kuruluşların seçilmesi ile sınırlı olan kripto para saklama hizmetleri sağlama yeteneği artık büyük ölçüde genişletilebilir ve çeşitlendirilebilir..
  • OCC, büyük ölçüde BTC ve blockchain teknolojisi ile hızlandırılmış olan finansal inovasyon hızına uyum sağlama ve buna ayak uydurma ihtiyacını açıkça kabul ediyor..

PayPal’ın kripto para birimi hizmetleri için Paxos ile ortaklık yaptığı bildiriliyor

PayPal’ın doğrudan kripto para birimi satışı ve ticareti sunmak için Paxos ile ortaklık yapmayı planladığı bildiriliyor. Haberler aracılığıyla geliyor CoinDesk, olası anlaşmaya aşina iki kişiyle konuştuğunu iddia eden.

Paxos, New York merkezli ve kısa süre önce Revolut ABD’ye hizmet verecek olan kendi kripto aracılık hizmeti olan Paxos Crypto Brokerage’ı başlattı..

Temel çıkarımlar:

  • Raporlar doğruysa, PayPal’ın 325 milyonu aşan kullanıcı tabanının büyüklüğü ve kapsamı göz önüne alındığında, Bitcoin şimdiye kadarki en yaygın benimseme biçimlerinden birini görecek..
  • Venmo’nun da sahibi olan fintech devi, dijital varlık alımları teklifinde halka açık rakipler Square ve Robinhood’a katılacak..

2010’un 1. çeyreğinden 2020’nin 1. çeyreğine kadar toplam aktif PayPal kullanıcı hesapları. Kaynak: statista

Talep eksikliği nedeniyle ilk İngiltere kripto hedge fonu kapandı

Birleşik Krallık’ın ilk kripto para koruma fonu Prime Factor Capital, kurumsal yatırımcılardan gelen talep eksikliğini gerekçe göstererek kapatılıyor.

Financial News tarafından alıntılanan bir rapora göre Blok, Prime Factor Capital CEO’su Nic Niedermowwe’den doğrudan bir alıntıya göre, riskten korunma fonu “varlıkları artırma konusunda ilgi çekmeye çalıştı”.


Kripto para koruma fonu, ülkenin bağımsız olarak faaliyet gösteren finansal düzenleme kurumu olan Financial Conduct Authority’den yeşil ışık alan ilk kişi oldu..

Anahtar paket servisi:

  • Prime Factor Capital’in zayıflamasının nedeni olarak gösterilen kurumsal talebin eksikliği, kripto para birimi alanında başka yerlerde görülen kurumsal yatırımdaki dramatik artışla tam bir tezat oluşturuyor..

Fintech devi Ant Group blockchain markası AntChain’i piyasaya sürdü

Alibaba Group’un fintech şubesi, Ant Group, kendi blockchain markasını başlattı bu hafta. “AntChain” adlı marka, günlük 1 milyar işlemi işleyebileceğini ve 1 milyardan fazla kullanıcı hesabını destekleyebileceğini iddia ederken, blok zinciri tabanlı çözümleri kapsayacak..

Ant Group, Çin’in resmi dijital para birimiyle çok yakın ilişkisi olan Çin merkezli bir çevrimiçi ve mobil ödeme devi olan Alipay’in ana şirketidir..

Anahtar paket servisi:

  • Son yıllarda “blockchain” terimi bir moda sözcük olarak özgürce kullanılsa da, Ant Group’tan somut bir blockchain markasının piyasaya sürülmesi, teknolojinin ana akım fintech’e doğru büyük bir itici gücü temsil ediyor..

Çin’deki en popüler dijital ödeme hizmetlerini gösteren tablo. Kaynak: statista

Mastercard, kripto para birimi kartları için Wirex ile anlaşma imzaladı

Mastercard, anlaşma imzaladı kripto para birimi başlangıcı Wirex ile kripto para birimi ile ilgili programını açtıktan sonra Mastercard Accelerate, artık kripto şirketlerinin kendi ödeme kartlarını oluşturmalarına izin veriyor. Bu nedenle, Wirex artık kendi Mastercard destekli kartlarını çıkarabilecek.

Wirex daha önce banka kartlarını, son zamanlarda 2 milyar doları hesaba katamayan, artık feshedilmiş bir Alman ödeme işlemcisi olan Wirecard tarafından yayınlandı..

Temel çıkarımlar:

  • Wirex ile yapılan anlaşma ve Mastercard Accelerate’in genişletilmesi, dünyanın baskın ödeme işlemcilerinden birinin olgunlaşmakta olan blok zinciri ve kripto para birimi alanlarına nasıl daha derinden girdiğini gösteriyor..
  • Mastercard’ın Wirex ile olan anlaşması, Coinbase ile zaten ortak olan ve dijital varlık borsasına kendi ödeme kartlarını çıkarma yeteneği sağlayan Visa’ya rekabet sağlayacak..

OKEx Insights, piyasa analizleri, derinlemesine özellikler ve kripto profesyonellerinden seçilmiş haberleri sunar.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Adblock
detector
map