OKB Ekosistem Aylık Raporu – Şubat 2020

Şubat ayında OKB ekosistemi, yeni uygulama senaryoları geliştirmek, OKB deflasyon modelini iyileştirmek, ortakları ve ticaret kanallarını genişletmek ve OKB topluluğunu oluşturmak gibi çeşitli yönlerden atılımlar gerçekleştirmeye devam etti..

– OKChain ve OKEx DEx’in testnet’i resmen başlatıldı ve OKB sahiplerine fayda sağlaması bekleniyor;

– OKB, 7. geri alımını tamamladı ve yaktı ve toplam 700 milyon ihraç edilmemiş OKB yakılacak. O zamandan beri, OKB mutlak deflasyon çağına girdi ve dünyanın ilk tamamen dolaşan platform jetonu oldu;

– OKB’nin dahili ve harici uygulama senaryoları daha da genişletildi;

– Spot ticaret ve bekleyen sipariş madenciliği için toplam 5 yeni OKB ticaret kanalı eklendi;

– Dünya çapında milyonlarca kullanıcı için düzinelerce çevrimiçi topluluk etkileşimi düzenlendi.

Bugün itibariyle, OK Blockchain Foundation, OKEx ile birçok OKB kullanım senaryosu geliştirdi, bunlara 35 harici uygulama senaryosunun yanı sıra işlem ücreti indirimleri, OKEx Jumpstart, OKB ticaret pazarı vb. Gibi 13 adede kadar platform tabanlı uygulama senaryosunun oluşturulması dahil, OKB sahiplerinin OKB belirteci ile ürün veya hizmet satın almasına olanak tanıyan ödeme, piyasa verileri, cüzdan, borç verme ve varlık yönetimi, siber güvenlik, seyahat, yaşam tarzı ve eğlence uygulamalarını kapsayan.

Ayrıca, OKB küreselleşmesini de hızlandırdı ve şu anda ABD doları, Euro, Güney Kore wonu, Vietnam dongu, Endonezya rupisi vb. Dahil olmak üzere 8 büyük fiat ağ geçidinde mevcut ve Bitfinex ve Bitmax dahil olmak üzere 50’den fazla ticaret platformunda listeleniyor..

Öte yandan Amerika Birleşik Devletleri, İngiltere, Almanya, Güney Kore, Japonya, Rusya, Singapur ve Endonezya dahil 141 ülke ve bölgede milyonlarca kullanıcıya birinci sınıf hizmetler sunmaktadır..

1. OKB, OKChain’e taşınacak

Önde gelen bir kripto borsası olarak, 10 Şubat’ta ticari halka açık blok zinciri OKChain testnet’i ve ilk DeFi uygulaması OKEx DEx’i başlatarak merkezi olmayan finans alanında bir iz bırakmak için OK Blockchain Foundation ile ortaklık kurduk. OKChain son derece güvenli, gerçekten merkezi olmayan ve açık Blockchain ve ademi merkeziyetçiliğin getirdiği faydalardan herkes yararlanacak.

OKB yakında Ethereum ERC-20 ağından OKChain ana ağına taşınacak. DPoS konsensüs gereksinimini yerine getirmek için OKT, OKChain’in yerel belirteci olarak yayınlandı ve bunun genesis bloğu% 100 OKB sahiplerine eşlenecek. Gelecekte OKT ve OKB, OKChain’in ekolojik gelişimini desteklemek için birbirine bağlanacak. OKB sahipleri OKChain yönetimine katılabilecek ve bir süper düğüm haline gelebilecek.

Testnet’in piyasaya sürülmesinin ardından OKB, kullanıcıları için 5 ekosistem hedefini de duyurdu:

1. OKChain, kullanıcıların kripto para birimlerini halka açık zincirde yayınlamalarına izin verir;


2. Kullanıcılar, merkezi olmayan borsalarını oluşturabilir ve listelemek istedikleri varlıkları ve ticaret çiftlerini özelleştirebilirler;

3. OKChain, DeFi uygulamalarının dağıtımını destekleyecektir;

4. OKChain akıllı sözleşmeleri destekleyecektir;

5. OKChain, BTC’yi dünyaya bağlamak için bir köprü görevi gören BTC çapraz zincirini destekleyecek.

2. Toplam 17.161.709,06 OKB yandı, OKB yakında mutlak deflasyona girecek

Toplam yedi tur OKB Geri Alım & Yakma gerçekleştirildi, toplam 17.161.709.06 OKB zaten yandı. Mevcut OKB sirkülasyonu 282,838,290,94 OKB’dir. Mevcut OKB fiyatına (5,5 USD) göre, geri alınan ve yakılan OKB’nin toplam değeri yaklaşık. 94,4 milyon ABD doları.

OKChain test ağının piyasaya sürülmesinin ardından, toplam 700 milyon yayınlanmamış OKB yakıldı. O zamandan beri OKB, mutlak deflasyon çağına girdi ve dünyanın ilk tamamen dolaşan platform jetonu oldu. OKB’nin hiçbiri geliştirme ekibi tarafından tutulmaz ve yanan OKB’nin tümü, geri satın alma ve yanma planından ikincil piyasadan gelir. Yanmış 17.161.709,06 OKB, 300 milyon OKB’nin toplam ilk dolaşımının% 5,7’sini oluşturdu ve mevcut dolaşım miktarı 282.838.290,94 OKB.

OKB, OKChain ana ağına taşındığında, Ethereum ile ilgili akıllı sözleşmesi silinecek ve mutlak deflasyona girmek uzun vadede OKB fiyatına ve sahiplerine daha iyi fayda sağlayabileceğinden, OK Blockchain Foundation gelecekte herhangi bir ek OKB yayınlamayacaktır..

3. Kullanıcı haklarını güçlendirmek için artırılmış OKB dahili ve harici uygulama senaryoları

OKEx’te birkaç OKB uygulama senaryosu daha uygulandı ve OKB ayrıca 2 harici ekosistem ortağıyla stratejik ortaklıklara ulaştı..

20 Şubat’ta OKEx,% 0,01 gibi düşük bir borçlanma oranıyla spot marj ticareti (3X) ve OKB için Tasarruf hizmetleri başlattı..

25 Şubat’ta OKEx, HDAO için 10. OKEx Jumpstart’ı düzenledi ve ilk fiyatında% 120 artış kaydetti. OKEx Jumpstart’ta jetonlara abone olmak için, katılımcıların satışın başlamasından önce OKB sahibi olmaları ve girmek için minimum tutma şartına ulaşmaları gerekir. Mevcut OKB sahipleri, OKB’yi önceden Fon Hesaplarına aktararak katılabilirler..

Harici ortakların genişletilmesi açısından OKB, 13 Şubat’ta kullanıcıların ZelCore’da OKB varlık depolamasını desteklemek için yeni nesil yüksek kaliteli bir cüzdan olan ZelCore ile ortaklığa ulaştı..

Just Studio tarafından geliştirilen ve MixMarvel tarafından yayınlanan bir blockchain oyunu olan HiCats, 24 Şubat’ta OKB ekosistem ortakları ve destekçilerinden biri oldu..

28 Şubat’ta InfinitoWallet, OKB ekosistemine katıldı ve listeye OKB jetonunu ekledi. InfinitoWallet, 500.000’den fazla kayıtlı kullanıcısı ve aylık 70.000 aktif kullanıcısı ile Vietnam kripto topluluğundaki en tanınmış cüzdanlardan biridir..

4. OKB, 5 yeni ticaret platformunda listelendi

OKB’nin ticaret hacmi Şubat ayında hızlı bir büyüme kaydetti ve bu da daha fazla kullanıcıyı ticaret yapmaya ve küresel olarak OKB ekosistemine katılmaya teşvik etti..

Ekip, OKB kullanıcılarının beklentilerini ve taleplerini karşılamak için Şubat ayında OKB’nin spot marj ticareti ETF’si ile birlikte para yatırma, çekme ve ticaret hizmetlerini desteklemek için 5 işlem platformu ekledi..

13 ve 17 Şubat’ta OKB, OKB / BTC ve OKB / USDT ticaret çiftlerini açmak için iki ünlü Kore ticaret platformu Bitribe ve BW ile ortaklık kurdu. Bu iki borsa, esas olarak Güney Kore, Singapur ve diğer ülkelerdeki kullanıcılara OKB ticaret ağ geçitleri sunar..

OKB, 20 Şubat’ta küresel kullanıcılara OKB ile para yatırma, çekme ve ticaret hizmetleri sunan Malta merkezli ticaret platformu BHEX’te listelendi..

24 Şubat’ta OKB, OKB ile para yatırma ve çekmeyi ve BitSG’de spot marj ticareti için OKB’nin ETF’sini desteklemek için Singapur’da tanınmış bir ticaret platformu olan BitSG’de listelenmiştir..

24 Şubat’ta, merkezi olmayan bir ticaret platformu olan OKB ve ViteX, OKB’nin ViteX kullanıcıları için bekleyen sipariş madenciliği hizmetlerini desteklemek için ellerini birleştirdi..

Bugün itibariyle, ABD doları, Euro, Kore wonu, Vietnam dongu, Endonezya rupisi vb. Dahil olmak üzere OKB için 8 fiat ağ geçidi hizmetleri mevcuttur. OKB ayrıca dünya çapında 141 ülke ve bölgeyi kapsayan 50’den fazla ticaret platformunda listelenmiştir..

5. Topluluk fikir birliği oluşturan bir milyar küresel OKB kullanıcısı

OKB, düzinelerce çevrimiçi etkinlik aracılığıyla topluluktaki milyonlarca kullanıcıyla yakın etkileşim kurdu ve kullanıcılardan OKB ekosistemini iyileştirmek için yararlı öneriler topladı..

10 Şubat’ta OKChain ve OKEx DEx’in piyasaya sürülmesinin ardından, OKEx CEO’su Jay Hao, OKEx resmi topluluğunda, kullanıcıların en çok önemsediği OKB sahiplerinin gelecekteki haklarının dağıtılması gibi konularda bir AMA gerçekleştirdi..

OKEx, resmi topluluğunda bir AMA düzenledi

17 Şubat’ta OKEx, OKB’nin gelecekteki ekosistem gelişimi ile ilgili sorunları açıklamak ve raporlamak için küresel OKB kullanıcıları için resmi topluluğunda bir AMA düzenledi..

Sonuç olarak, son birkaç ayda OKB kullanım vakalarının sayısında kademeli bir artış gözlenmektedir. Geliştirme ekibi ile ortak çalışmalarla OKB sahiplerinin desteği ile OKB’nin önümüzdeki yıllarda uygulama kapsamını genişletmeye devam edeceği öngörülmektedir..

OKEx ile ilgili herhangi bir öneriniz varsa, lütfen aşağıya bir yorum bırakın veya [email protected]okex.com adresinden bizimle iletişime geçin..

OKEx’i takip edin:

https://twitter.com/OKEx

https://www.facebook.com/okexofficial/

https://www.linkedin.com/company/okex/

https://t.me/okexofficial_en

https://www.reddit.com/r/OKEx/

https://www.instagram.com/okex_exchange

Steemit: https://steemit.com/@okex-official

Web sitesi: https://www.okex.com

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Adblock
detector
map