MicroStrategy, YAM’ın 60 Milyon Dolarlık Düşüş Görmesiyle 250 Milyon Dolarlık BTC Yatırımı Yaptı – Haftanın Kripto Haberleri

Bir kez daha, blockchain teknolojisi ve kripto para birimleri dünyasında olaylı bir hafta oldu. Milyar dolarlık şirket MicroStrategy’nin BTC’de 250 milyon dolardan fazla satın aldığını, bir DeFi projesinin dakikalar içinde 60 milyon dolar çöktüğünü ve önemli bir türev borsasının KYC gereksinimlerini değiştirdiğini gördük – bu hikayeler ve daha fazlası OKEx Insights’ın Kripto’sunun bu sayısında Haftanın Haberleri.

Nasdaq listesinde yer alan MicroStrategy rezervler için 21.454 BTC satın aldı

MicroStrategy, geçen ayın sonunda Bitcoin (BTC) ve altın gibi alternatif varlıklarla enflasyondan korunma planlarını açıkladıktan sonra 250 milyon doların üzerinde BTC satın aldı. Özellikle, Nasdaq listesinde yer alan iş zekası şirketi 1,2 milyar dolar değerinde 21,454 madeni para satın aldı, ancak madeni paraların tam olarak nasıl satın alındığının ayrıntılarını açıklamadı..

MicroStrategy Incorporated’ın CEO’su Michael J.Saylor, Bir basın açıklaması:

“Bitcoin yatırımımız, hissedarlarımız için uzun vadeli değeri en üst düzeye çıkarmayı amaçlayan yeni sermaye tahsisi stratejimizin bir parçası. Bu yatırım, dünyanın en yaygın kullanılan kripto para birimi olan Bitcoin’in güvenilir bir değer deposu ve nakit tutmaktan daha uzun vadeli takdir potansiyeline sahip çekici bir yatırım varlığı olduğuna olan inancımızı yansıtıyor. “

Temel çıkarımlar:

  • MicroStrategy’nin birincil hazine rezerv varlığı olarak önemli miktarda BTC satın almasının yanı sıra şirketin CEO’sunun açıklaması, ilk ve en önemli kripto para birimi için onay görevi görüyor ve alternatif bir yatırım olarak Bitcoin durumuna önemli bir meşruiyet sağlıyor..
  • Halka açık daha fazla şirketin BTC’yi yedek varlık olarak görmesi mantıklıdır – özellikle MicroStrategy’nin planı yakın gelecekte temettü öderse.

MicroStrategy hisse senedi fiyatı, yılbaşından bugüneMicroStrategy Incorporated hisse senedi grafiği, yıldan bugüne. Kaynak: Google

DeFi projesi YAM neredeyse anında 60 milyon dolardan 0 dolara düşüyor

Yam Finance, bir verim çiftçiliği "Deney," çöktü sadece kabaca iki gün var olduktan sonra – 60 milyon dolarlık piyasa değerinden bir saatten kısa bir süre içinde 0 dolara düştükten sonra.

Bir YAM jetonunun fiyatı, protokolün yönetişimi imkansız hale getirdiğini gören kritik bir hatanın keşfedilmesinden sonra değersiz hale gelmeden önce yaklaşık 167 $ ‘a yükseldi..

Proje, o zamandan beri yeni protokol olan YAM 2.0’a geçiş planlarını duyurdu..

Temel çıkarımlar:

  • Verim tarımı ve ademi merkeziyetçi finansmanı çevreleyen coşku, bu tamamen beklenmedik başarısızlıkla hafifletilebilir..
  • YAM’ı çevreleyen kısa ömürlü aldatmaca ve ardından gelen çöküş, yalnızca DeFi topluluğuna değil, aynı zamanda daha geniş kripto para birimi topluluğuna da bir uyarı görevi görecek. son derece açgözlü geçtiğimiz haftalarda.

YAM'ın piyasa kapitalizasyonundaki düşüşü gösteren yedi günlük grafikYAM’ın son 7 gün içindeki toplam piyasa değeri. Kaynak: CoinGecko


Ethereum madenciliği karı, işlem ücretleri arttıkça iki yılın en yüksek seviyesine ulaştı

The Eter madenciliğinin günlük kârı (ETH) Ethereum ağında hızla yükselen işlem ücretlerinin ve artan ETH ve DeFi token talebinin doğrudan bir sonucu olarak, bu hafta iki yıldan uzun süredir görülmeyen zirvelere ulaştı..

Ethereum ağındaki ortalama işlem ücreti USD değerlemesi, Blockchair kaynaklı verilere göre 2015’ten beri bu kadar yüksek olmamıştır. Aynı şekilde, ETH’deki medyan işlem ücreti her zaman en yüksek seviyededir.

Temel çıkarımlar:

  • Merkezi olmayan finansmanı çevreleyen çılgınlık, neredeyse tüm DeFi platformlarına güç veren Ethereum ağına zarar veriyor..
  • Ölçeklenebilirlik, Ethereum için yıllardır birincil bir endişe kaynağı olmuştur ve hızla yükselen işlem ücretleri, Ethereum 2.0’ın ölçeklenebilirlik sorunlarını çözmenin önemini yalnızca altını çizmektedir..

ETH medyan işlem ücretiETH’deki medyan işlem ücretini gösteren bir grafik. Kaynak: Blok sandalye

Revolut’un kripto varlıkları yıldan yıla% 152 büyüdü

Revolut, işinin kripto yönüyle ilgili güçlü sonuçlar bildiriyor. Göre yıllık rapor Avrupa fintech unicorn ve alternatif bankacılık çözümünden, müşterileri geçen yılın sonunda 93,3 milyon sterlinlik kripto varlığa sahipti – 2018 sonunda tutulan 37,1 milyon sterlinlikten% 152’lik bir artış.

Revolut’un kripto işindeki artan büyümeye rağmen, şirket hala zararla çalışmak.

Temel çıkarımlar:

  • Bu doğrulanmamış spekülasyon olarak kalsa da, Revolut’ta tutulan kripto değerinin 2020’de bir önceki yıldan yıla büyümeye, kurumsal yatırımcıların artan ilgisine ve ABD potansiyeline bağlı olarak artması ve / veya artması mantıklıdır. bankaların dijital varlıklar için saklama çözümleri sunması.
  • Fintech devi PayPal’ın yakında Paxos üzerinden kripto aracılık hizmetlerini başlatacağına dair söylentiler devam ediyor, bu kısmen fintech sektöründeki kripto para birimlerine yönelik artan talebe yanıt olabilir..

Zorunlu kullanıcı tanımlama gereksinimlerini uygulamak için BitMEX

BitMEX, duyuruldu tüm kullanıcılar, yalnızca bir e-posta adresi, şifre ve ikamet ettikleri ülke gerektiren yıllar sonra zorunlu kimlik doğrulamasına tabi olacaktır. Yeni doğrulama gereksinimleri, kullanıcıların konum kanıtı sunması ve diğer şeylerin yanı sıra, bir süre sonunda ticaret deneyimi ile ilgili soruları yanıtlaması gerektiğini görecektir. "ödemesiz dönem" Şubat 2021’de sona eriyor.

Temel çıkarımlar:

  • BitMEX, uzun zamandır yüksek kaldıraç ve neredeyse sıfır KYC gereksinimi olan kripto türevlerini alıp satmak isteyen kişiler için birincil hedef olmuştur. Zorunlu kimlik doğrulaması kesinlikle değişimin çehresini değiştirecek ve yakın vadede kullanıcı tabanını daraltacaktır..
  • BitMEX’in yeni politikası için birincil motivasyon muhtemelen artan düzenleyici baskı ve inceleme korkularından kaynaklanıyor. Ana şirketi HDR Global Trading Limited, bireylerin borsayı kullanmalarına izin verilmediği Seyşeller Cumhuriyeti’nde kurulmuştur..

BitMEX'te BTC vadeli işlemleri için günlük hacmi azaltmaBitMEX BTC vadeli işlemlerinin günlük hacmi zamanla düşüyor. Kaynak: çarpık.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Adblock
detector
map