MassMutual, MicroStrategy hisse senedi tavsiyesinin düşürüldüğünü gördüğü için BTC’yi satın aldı

Kripto para dünyasından kaçırmış olabileceğiniz haftanın en büyük hikayeleri

Kripto para dünyasında bir başka olaylı hafta oldu. Başka bir büyük oyuncunun agresif alımları, düşürülmüş bir hisse senedi tavsiyesine neden olurken, bir kurumsal devin BTC’ye satın aldığını gördük. Bu arada, bir ülkenin düzenleyicileri kriptodan kripto işlemlerini durdurmaya çalışırken "Kripto Anne" Blockchain’in özgürlük ilkelerinin benimsenmesi çağrısında bulunuyor.

OKEx Insights’ın Haftanın Kripto Haberleri’nin bu sayısında bu hafta blok zinciri ve kripto para birimi haberlerinde kaçırmış olabileceğiniz her şey burada..

MassMutual, BTC’ye 100 Milyon Dolarlık Yatırım Yaptı

Massachusetts Mutual Life Insurance Co., Bitcoin kervanına katılan en son kurum oldu. yatırım BTC’ye 100 milyon dolar ve Bitcoin’e özel bir finansal hizmetler firması olan ve 2.3 milyar dolarlık yönetim altında olan NYDIG’deki hisse senedine 5 milyon dolar ek.

Temel çıkarımlar

  • MassMutual’ın BTC satın alımı, ona önde gelen kripto para birimine doğrudan maruz kalmayı sağlayacak ve şirketin diğer kurumsal oyuncuların da aynı şeyi yapmasını beklediğinin sinyallerini verecek..
  • Amerikan karşılıklı hayat sigortası şirketi, 169 yıllık geçmişi ve genel yatırım hesabında 235 milyar dolar olan gerçek bir kurumsal devdir. BTC’ye yeni keşfi, diğer kurumsal devler arasında dijital varlığa olan güveni artıracaktır..

NYAG, Tether aleyhindeki tedbiri uzatmaya çalışıyor

New York Başsavcısı ve kripto para borsası Bitfinex arasında devam eden hukuki drama, önceki kişinin işbirliği yaptığı ve kredi belgelerinin birkaç hafta içinde teslim edilmesini beklediği iddiasının ardından bu hafta yeni bir gelişme gördü..

Ayrıca NYAG, arayan Tether’in Bitfinex’e daha fazla fon ödünç vermesini engelleyecek bir tedbir kararını 15 Ocak’a kadar.

Anahtar paket servisi olan restoran

  • Tether, genellikle şirketin adıyla anılan, UST’ye sabitlenmiş bir stabilcoin olan USDT’yi çıkarır. USDT’nin mevcut piyasa değeri 19,949,725,669 $ ‘dır. CoinGecko, onu büyük bir farkla önde gelen stabilcoin yapıyor. Yasal savaşta Tether için olumsuz bir sonuç, kripto para birimi piyasasında bazı ciddi şok dalgaları gönderebilir..

USDT’nin piyasa değeri 2020’de fırladı. Kaynak: CoinGecko

Fransa, kripto-kripto işlem düzenlemelerini kararlaştırdı

Fransız kripto derneği ADAN’ın başkanı Simon Polrot ve ek kaynakların açıklamalarına göre, Fransa, kriptodan kripto işlemlerini düzenleyerek dünyanın en katı kripto ülkelerinden biri olmak istiyor. onaylanmış ülkenin The Block için düzenleyici niyetleri.

Temel çıkarımlar

  • Yeni düzenlemeler büyük olasılıkla meclis onayını engelleyen bir kararname ile gelecek..
  • Potansiyel düzenlemelerin arkasındaki birincil etken, ülkenin terörist saldırılarla ilgili son deneyimleridir – ki bu, kripto para birimlerinin birincil kullanım durumunu kara para aklama ve terör finansmanı ile ilişkilendiren süregelen damgayı çürütmek için çok az şey yapacaktır..

SEC komisyon üyesi, kripto’nun özgürlük ilkelerinin ‘kucaklanması’ çağrısında bulundu

ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu Üyesi Hester Peirce – kripto para birimi alanında bazıları tarafından "Kripto Anne" – düzenleyicilerin nispeten yeni varlık sınıfını benimsemeye çalışması gerektiği şeklindeki duruşunu bir kez daha yineledi. İçinde bir konuşma Peirce bu hafta Federalist Topluluğa "onu destekleyen kişisel özgürlük ilkelerini kucaklamanın bir yolunu bulmalı."

Anahtar paket servisi olan restoran

  • Peirce, temel teknolojilerinin özgürlüğü artırdığı ve geleneksel finansmana sınırlı erişimi olanlara çözümler sağladığındaki ısrarı ile kripto para birimi alanında bir müttefik olmaya devam ediyor – ve bunun sadece düzenleyiciler tarafından buharlaştırılmaması gerektiği..

MicroStrategy’nin agresif BTC zorlaması, önerilerin düşürülmesine neden oluyor

Citigroup analistleri, şirketin daha fazla BTC satın almak için borç çıkarmasının ardından MicroStrategy hissesine yönelik tavsiyelerini düşürdü. Citigroup’tan müşterilere bir not belirtilen, The Block’a göre "Bitcoin alımlarını finanse etmek için yeni borç verilmesi agresiftir ve artık daha riskli bir varlık yönetimi işine sahip olduklarından korkan yazılım yatırımcıları için bir anlaşma kırıcı olabilir.."

Temel çıkarımlar

  • Citigroup’un indirgenmiş tavsiyesi, MicroStrategy hisse senedi fiyatının çift haneli bir satışına neden oldu.
  • MicroStrategy, 2020’de 40.000’den fazla BTC satın aldıktan sonra BTC yatırım alanındaki en büyük oyunculardan biridir – bu, şirketin yönetimi tarafından evrensel olarak beğenilmeyen bir strateji.

MicroStrategy’nin hisse senedi fiyatı, Citigroup’un indirilen tavsiyesinin ardından bu hafta düştü. Kaynak: Google

OKEx Insights, pazar analizleri, derinlemesine özellikler ve orijinal araştırmalar sunar & kripto uzmanlarından seçilmiş haberler.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
map