İlk Bitcoin ETF Onaylandı ve Stablecoin Pazarı Yeni Dönüm Noktasına Ulaştı

Kripto para dünyasından kaçırmış olabileceğiniz en büyük hikayeler.

Genelde olduğu gibi, blok zinciri ve kripto para birimi endüstrisinde yoğun bir hafta daha yaşandı. Uzun zamandır beklenen bir Bitcoin ETF’nin nihayet yıl sonuna kadar düzenlenmiş bir borsaya girmesi planlanıyor, çünkü hem Avrupa Birliği hem de Amerika Birleşik Devletleri, toplamda 20 milyar dolara ulaşan stabilcoinleri daha ciddiye almaya çalışıyor..

OKEx Insights’ın Haftanın Kripto Haberleri’nin bu sayısında bu hikayelerle ilgili en alakalı ayrıntıları ve daha fazlasını okuyun.!

Bermuda’da listelenecek ilk kripto borsa yatırım fonu

Yıllarca bekledikten sonra, dünya nihayet ilk Bitcoin ETF’sine sahip.

Çok beklenen borsa yatırım fonu, Hashdex Nasdaq Crypto Index ETF şeklinde gelir. listelenecek Brezilya merkezli fon yöneticisi Hashdex tarafından Bermuda Borsası’nda.

Özel yerleştirme yoluyla üç milyon hisse sağlanmıştır ve her biri 1.000 ABD Doları olarak fiyatlandırılmıştır..

Temel çıkarımlar

  • Bir kripto para borsası alım satım fonunun ilk kez listelenmesi, muhtemelen bir Bitcoin ETF’nin Amerika Birleşik Devletleri’nde düzenleyici onay alma şansını artıracak – Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu düzenli olarak piyasa manipülasyonunu belirleyici faktör olarak belirtiyor. sık başvuru reddinde.
  • Hashdex Nasdaq Crypto Index ETF, BTC’ye tamamen düzenlenmiş bir şekilde maruz kalmak isteyen kurumsal yatırımcılardan da büyük bir ilgi görecek..

ABD bankaları sabit paralar için rezerv tutabilir

ABD Para Birimi Muhasebeci Ofisi, ulusal bankaların ve federal tasarruf birliklerinin şunları yapmasına izin veren yeni bir kılavuz yayınlayarak kripto para birimi endüstrisini bir kez daha destekledi. stabilcoinler için rezerv fonları tutun – yani, fiat para birimlerine sabitlenmiş kripto para birimleri.

Doğal olarak, büronun rehberliği, stablecoin’lerin açık bir onayı değildir ve stabilcoin ihraççılarına hizmet vermeyi seçen bankaların, Know Your Customer gereksinimleri gibi kara para aklama ile mücadele uygulamalarına uymaları gerekecektir..

Temel çıkarımlar

  • Amerika Birleşik Devletleri Hazine Bakanlığı’nın altı sayfalık yorumlayıcı mektubunun bağımsız bürosu, rezerv varlıklarını ulusal banka hesaplarına yerleştirmeyi seçen stablecoin ihraççılarına olan güveni büyük ölçüde artıracak, çünkü bu, ihraç edilen stablecoin’lerin gerçekten tam olarak desteklenmesini sağlayacak..
  • Yeni kılavuz ayrıca, son zamanlarda federal olarak yetkilendirilmiş bankaların kripto para birimleri tutmasına izin verdikten sonra, OCC’nin düzenlenmiş kripto para birimi endüstrisi ile top oynamaya devam etme istekliliğini de gösteriyor.

Avrupa Komisyonu kripto para birimleri için düzenleyici çerçeve öneriyor

Avrupa Komisyonu’nun kripto para birimleri için düzenleyici bir çerçeve önereceği yönündeki son haberlerin ardından, Avrupa Birliği’nin yürütme kolu Perşembe günü bir 168 sayfalık geçici öneri.

Temel çıkarımlar

  • Teklif, stabilcoinlerin ve kripto para birimlerinin geniş çapta kabul görme potansiyeline sahip olduğunu ve bu nedenle "daha katı gereksinimler." Bu duygu, dijital para birimlerinin ana akım benimseme yolunda olduğuna inananları desteklemelidir..
  • Teklif, komisyonun Dijital Finans Paketinin bir parçası olduğu için, AB’nin blockchain ve fintech alanlarındaki en son olmasa da son trendleri takip etmekle nasıl ilgilendiğini gösteriyor..

Ethereum ölçeklendirme çözümü İyimserlik testnet’i yayınladı

Ethereum ağındaki haber değeri taşıyan DeFi kaynaklı tıkanıklığın ardından, Optimism adlı bir Ethereum Layer-2 ölçeklendirme başlangıcı, sınırlı test ağını yayınladı. İyimserlik, özellikle şu adı verilen bir aracı kullanır: "İyimser Toplama" İkinci katman bir çözüm sağlama ve bunu yaparken dünyanın en popüler akıllı sözleşme platformunda gaz ücretlerini düşürme çabasıyla.

Sentetik bir varlık borsası olan merkezi olmayan uygulama Synthetix, Optimism’in test ağına zaten entegre oldu ve kullanıcıları SNX token ödülleri ile teşvik edecek.

Temel çıkarımlar

  • Önde gelen merkezi olmayan borsa olan Uniswap’in yakın gelecekte Optimism ile entegre olması bekleniyor – bu, DEX kullanımıyla ilişkili inanılmaz derecede yüksek ücretleri düşürmeye yardımcı olacak bir şey. En popüler Ethereum tabanlı DeFi belirteci olan Chainlink’in (LINK) de Optimism ile entegre olması bekleniyor..
  • Ethereum tabanlı DeFi projelerini kullanmak için gaz ücretlerinin düşürülmesi, yeni ortaya çıkan sektörü desteklemek için uzun bir yol kat edecektir..

Ethereum ağındaki ortalama işlem ücretleri, yeni DeFi tokenlerinin çıkarılmasıyla birlikte arttı. Kaynak: Blok sandalye

Stablecoin pazarı yeni dönüm noktasına ulaştı, 20 milyar doları aştı

Stabilcoin piyasasının toplam birleşik değeri, Perşembe günü 20 milyar doları aşarak yeni bir kilometre taşına ulaştı. Bu, stablecoinlerin toplam değerinin 10 milyar dolara ulaşmasından sadece dört ay sonra geliyor.

Temel çıkarımlar

  • Stabilcoin ihraçındaki devam eden artış, yatırımcıların ve tüccarların devam eden COVID-19 salgını ve küresel ekonomik sonuçları ortasında risklerinden korunma talebinin bir göstergesidir..
  • Ek olarak, stabilcoin ihraçındaki artış, kısmen, stabilcoinlerin yüksek getiri elde etmek için sıklıkla kullanıldığı merkezi olmayan finansın agresif yükselişine bağlanabilir..

Stabilcoins için toplam piyasa değeri 20 milyar doları aştı. Kaynak: Coin Metrics, Unfolded, Twitter

OKEx Insights, piyasa analizleri, derinlemesine özellikler ve kripto profesyonellerinden seçilmiş haberleri sunar.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
map