Kurumsal Yatırımcılar Dikkatlerini Merkezi Olmayan Finansmana Çeviriyor

Neden şimdi ademi merkeziyetçi finansın büyüyen alanına onu bir sonraki seviyeye taşıyacak net bir kurumsal ilgi görüyoruz.

OKEx CEO’su Jay Hao’nun bu görüş makalesi, başlangıçta yayınlandı Cointelegraph’ta.

Merkezi olmayan finans sektörü istikrarlı bir şekilde büyüyor ve emeğinin meyvelerini görmeye başladı. Ancak, özellikle Bitcoin (BTC) sırasında DeFi projelerini ve uygulamalarını çevreleyen çok fazla heyecan varken karaktersiz uçuculuk eksikliği, hala gidecek uzun bir yol var. 

Teknoloji hala ilk aşamalarında, ancak kullanılabilirlik, ölçeklenebilirlik, birlikte çalışabilirlik ve düzenleyici açıklığın eksikliği alanı çileden çıkardıkça bile, DeFi’nin vaadi inkar edilemez ve değerini görmezden gelmek imkansızdır..

DeFi’nin 2020’deki durdurulamaz büyümesi

Şimdiye kadar 2020, çoğu için en iyi yıl değildi, ancak DeFi, katlanarak genişleyerek kesinlikle kendine geldi. Şubat ayında kümülatif DeFi uygulamalarında kilitlenen token değerine ulaşıldı 1 milyar dolardan fazla. Mart ayında tüm piyasalara yayılan bir satıştan kaynaklanan bir miktar düşüşe rağmen, bu rakam Haziran ayına kadar çoktan toparlandı. Bugün standlar 2,52 milyar dolar.

Bu büyümeyi sağlayan ana protokollerden bazıları arasında, belirteci bulunan merkezi olmayan oracle ağı Chainlink vardır. patladı bu yıl% 1.000’in üzerinde. Borç verme protokolleri de en çok ilgi görenlerden bazılarını görüyor. Toplam kilitli değerin% 28’ini oluşturan bileşik ve MakerDAO çok geride değil. Yeni “verim çiftçiliği” fenomeni, yatırımcılara ve kripto tüccarlarına kazanç elde etme fırsatları sundu.

Likidite madenciliği olarak da bilinen verim tarımı, DeFi protokollerinin likiditeyi çekmek için kullandığı önemli bir teşvik mekanizmasıdır. Bunu, ağa çok ihtiyaç duyulan likiditeyi getiren sahiplere yönetim hakları veren Bileşik parası, COMP gibi yönetişim jetonları yayınlayarak yaparlar..

Tüm bu eylem, DeFi tokenlerini bu yılın en iyi performans gösteren kripto varlıkları arasına yerleştirdi. Piyasaya girdikten sonra COMP’ın şaşırtıcı büyümesine ve son 90 gün içinde Chainlink’in LINK’in durdurulamaz yükselişine ek olarak, Aave (LEND) ve Bancor (BNT) gibi diğer DeFi tokenleri% 300’ün üzerinde kazançlar elde etti..

Perakendeci yatırımcıların büyük ölçüde hakim olduğu DeFi alanında hiçbir akıllı para böyle bir yıldız büyümesini görmezden gelemez. Bununla birlikte, altyapı henüz tam olarak hazır olmamasına rağmen, kurumsal yatırımcılar arasında ciddi bir çekişme kazanıyor. Birkaç örneğe göz atalım.

DeFi’ye kurumsal ilginin artması

Göre Fidelity Asset Management tarafından yapılan son anket, Ankete katılan kurumların% 80’i artık dijital varlıklara yatırım yapmayı çekici buluyor. Bu, birkaç yıl öncesine kıyasla, birçok kişinin Bitcoin ve diğer kripto para birimlerini dolandırıcılık olarak markalaştırdığı zamana kıyasla oldukça büyük bir sayı ve devasa bir değişim..

Yine de, tanınmış dijital varlıklara yatırım yapmanın ötesinde, bazı önemli geleneksel yatırım firmaları, alanın geliştirilmesine yardımcı olmak için ilgilerini DeFi’ye yönlendirdiler. Chicago DeFi Alliance, örneğin, en iyi ticaret, komisyonculuk ve yatırım firmalarından bazılarını kapsar. Bu girişim, gelecek vaat eden DeFi girişimlerini finans, kaynaklar, piyasa yapıcılığı ve diğer hizmetlerle desteklemek için oluşturuldu..

TD Ameritrade, Arca ve CMT Digital gibi devasa oyunculardan bahsediyoruz. İlgili tüm firmalar, hem mekanın geliştirilmesi hem de düzenlenmesi için bastırıyorlar. Ancak, bu merkezi olmayan, çok yargı yetkisine sahip alanda düzenleme kesinlikle belirsiz kalırken, yatırımcılar Amerika Birleşik Devletleri Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’nun eylemiyle büyük ölçüde cesaretlendirildi. ilgili Arca’nın bu ay New York Borsası’ndaki hisseleri.


Bir Bitcoin-ETF sıcak bir patates olmaya devam edebilir, ancak bu Temmuz, SEC, Ethereum tabanlı bir fonu onayladı. Arca Labs, yaklaşık 20 aylık karar için bastırdıktan sonra, resmi bir “Yürürlük Bildirimi” aldıktan sonra 6 Temmuz’da Arca ABD Hazine Fonu’nda hisselerini satmaya başladı.

SEC onaylı Arca’nın dijital hisseleri ArCoins tarafından temsil edilir ve Ethereum blok zincirinde işlem görür. Bu, SEC’in kriptografik jetonlardan oluşan bir fonun yatırım piyasalarına girmesine ilk kez izin verdiği ve geleneksel finansmanı dijital varlık yatırımıyla birleştirmeye yönelik doğru yönde büyük bir adım olduğu için tüm sektör için önemli bir kilometre taşıdır..

Ethereum 2.0’dan önce olumlu görünüm

Bitcoin’in ticaret hacmi altı ayın en düşük seviyesine ulaşırken, birkaç önemli oyuncunun ilgisi Ethereum’a dönmeye devam ediyor. Dünyanın en büyük kripto yatırım şirketi Grayscale, geçtiğimiz günlerde ağırlığını artırdığını açıkladı Digital Large-Cap yatırım fonunda Bitcoin and Ether (ETH).

Fonun ana holdingi elbette bir ülke mili ile Bitcoin olarak kalmaya devam ediyor; Mart ve Haziran ayları arasında fonunda tutulan BTC yüzdesi% 81’den% 81.5’e yükseldi. Bununla birlikte, Ethereum’un Grayscale’deki ağırlığı da ikinci çeyrekte% 9,6’dan% 11,7’ye önemli ölçüde arttı..

Ether’e olan tüm bu kurumsal ilgi, önündeki topluluk için son derece olumludur. Ethereum 2.0, ve nihayetinde gerçek dünyadaki varlıkları blok zincirine taşıyacak ve nihayet bankasızlara finansal hizmetlere erişme şansı verecek bir sonraki büyük kripto benimseme dalgasının ön saflarında olmaktan memnuniyet duyuyoruz. LINK, Maker (MKR) ve COMP dahil olmak üzere yalnızca büyük DeFi belirteçlerini listelemekle kalmıyor, aynı zamanda Topaz test ağındaki ilk doğrulayıcılar, Ethereum’un Ethereum 2.0 için test ağı.

Müşteriden müşteriye kredi verme özellikleri, DeFi yönetişim belirteç listeleri ve kendi halka açık zincirimiz OKChain ile DeFi alanındaki ayak izimizi sürekli olarak genişletiyoruz ve bir dizi DeFi uygulamasının büyük bir ticari ölçekte oluşturulmasına izin veriyoruz..

DeFi alanını çevreleyen zorlukların farkındayız ve hala atılması gereken adımları anlıyoruz. Ancak, henüz gelişmekte olan bir alana artan kurumsal ilgi, DeFi’nin genişlemeye devam edeceğinin iyi bir işaretidir ve OKEx, kripto paranın bir sonraki devriminin ön saflarında olmaktan heyecan duymaktadır..

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Adblock
detector
map