Kesirli Rezerv DeFi ve IRS Gizlilik Madeni Para Takibi – Haftanın Kripto Haberleri

OKEx Insights, geçen haftanın en iyi beş kripto haberini sunuyor

Haftanın Haberleri

Bileşik DAI Arzı, Kesirli Rezerv Bankacılığına Benziyor

İlk bildirdiği gibi CoinDesk, süper heyecanlı Bileşik platformundaki DAI miktarı hakkında pek bir şey uyuşmuyor.

Compound’un resmi web sitesine göre, brüt DAI arzı şu anda 501.70 milyon ve baskı zamanı itibariyle yükseliyor. Bununla birlikte, bu sayı, web sitesi izleme tarafından bildirilen yaklaşık 157.99 milyon ile keskin bir tezat oluştur Dai İstatistikleri – bir miktar CoinGecko ile aynı fikirde. 

Dahası, Bileşik üzerindeki DAI sayısı son birkaç gün içinde kesinlikle fırladı. 1 Temmuz’da brüt arz yalnızca 51,75 milyondu.

Bazı uzmanlara göre, Compound’un DAI arzı ile gerçek DAI’nin görünen toplam arzı arasındaki tutarsızlık, platformun borç verme yapısından kaynaklanıyor. Kullanıcılar görünüşe göre yeni ödünç aldıkları DAI’yi yatırıyorlar ve bunu yaparken arzı şişiriyorlar.

Electric Capital’den Ken Deeter CoinDesk’e bunun geleneksel bankacılık sistemine benzediğini söyledi ve şöyle açıkladı:

“Bankaların USD ile yaptıklarının aslında bu olduğunu unutmayın. 100 $ yatırırsam ve 90 $ ödünç verilirse, birisi o 90 $ ile ödeme alır ve bankaya yatırır. Başlangıçta yalnızca 100 dolar olmasına rağmen şimdi bankada 190 dolar var. “

Temel çıkarımlar

  • OKEx’in daha önce tartıştığı gibi, Bileşik ürün yetiştiriciliği doğası, bazı sürdürülebilirlik sorunları yaratabilir – DAI sayıları arasındaki oldukça büyük farklılıktan da anlaşılacağı gibi.
  • Görünüşe göre Bileşik üzerinde çalışan kısmi rezerv doğası, DeFi’nin bir balon olduğuna dair bazı varsayımları ortadan kaldırmak için fazla bir şey yapmayabilir..

Dai on Balancer arzı bu hafta arttı. (Grafik 30 Nisan’da başlıyor.) Kaynak: Bileşik Laboratuvarlar

USDC tokenleri, 10 milyar dolara yakın tether olarak 1 milyar doları aştı

USD Coin (USDC) için toplam piyasa değeri, sabit bir dizi yeni token baskısının ardından bu hafta 1 milyar doları aştı. Tarafından belirtildiği gibi Blok, USDC arzı Haziran’da% 37 ve yılbaşından bugüne% 93 arttı.

Dönüm noktasına rağmen, Coinbase ve Circle destekli stablecoin, USDT için hala ikinci keman. piyasa değeri Tether’in stablecoin’i, haftalardır yeni bir baskı yapmamasına rağmen USDC’nin 10 katının biraz altında..

Temel çıkarımlar

  • Tether’in yazıcısı elektriksiz kalırken, USDC için devam eden bir talep gördük – bazıları bunu daha düzenleyici bir stabilcoin olarak görebilir..
  • USD Coin, büyük bir marj ile ikinci en büyük stabilcoin olmaya devam ediyor ve Paxos Standard, üçüncü sırada yer alıyor. % 25’ten az USDC’nin piyasa değeri.

USD Coin’in piyasa değeri 1 Temmuz’da 1 milyar doları aştı. Kaynak: CoinGecko

IRS, gizlilik paralarını izlemek istiyor

ABD İç Gelir Servisi, gizlilik madeni paralarının, BTC ikinci katman zincir dışı protokollerin ve yan zincirlerin izlenmesine yardımcı olacak araçlar hakkında bilgi arıyor..

İsimle belirtilen gizlilik sikkeleri arasında Monero (XMR), Zcash (ZEC), Dash (DASH), Grin (GRIN), Komodo (KMD), Verge (XVG) ve Horizon (ZEN) bulunur. Adıyla belirtilen zincir dışı protokoller arasında Lightning Network, Raiden Network ve Celer Network bulunur. Plasma ve OmiseGo’dan yan zincirler olarak da bahsedildi.

İçin yanıt göndermek için son tarih pilot program 14 Temmuz.

Temel çıkarımlar

  • Chainalysis’in çözümleri gibi, BTC blok zincirinin üstesinden gelmek için halihazırda mevcut olan çok sayıda izleme aracı ile IRS, şimdi gözlerini daha gizemli paraların blok zincirlerine dikiyor..
  • Bazıları, artan finansal gözetimin olduğu bir gelecekte kişinin finansal mahremiyetini korumanın tek yolu olarak mahremiyet paralarını pazarladı. Ancak düzenleyiciler, bu tür fikirlere son verme konusunda isteklidirler..

Dengeleyici, bilgisayar korsanı tarafından 500 bin dolara tüketildi

Pazartesi günü, merkezi olmayan finans alanında bir likidite sağlayıcısı olan Dengeleyici Havuzu, protokolün toplam değeri yarım milyon dolar olan tokenleri serbest bırakmasına neden olan bir istismar yoluyla saldırıya uğradı..

Spesifik olarak etkilenen Statera (STA) idi. Bilgisayar korsanı, STA ile kendi aleyhine işlem yapmadan önce, flash krediyle 23 milyon dolarlık eter destekli WETH tokenleri ödünç aldı. Göre bir blog yazısı Balancer’ın baş teknoloji sorumlusu Mike McDonald’dan yanlış yapan kişi, yatırım jetonu ile WETH arasında 24 kez gidip gelerek STA likidite havuzunu zorlayarak sistemi kandırdı. Aynı istismar, Wrapped Bitcoin (WBTC), Chainlink (LINK) ve Synthetix Network Token (SNX) kullanılarak da kullanıldı..

Temel çıkarımlar

  • DeFi şu anda kriptodaki en sıcak şey olsa da, Dengeleyici hack saldırısı gibi istismarlar, alanın hala olgunlaşmadığını ve belki de bazılarının düşündüğü kadar sağlam bir temel üzerine inşa edilmediğini gösteriyor..
  • Merkezi olmayan finansla birlikte, merkezi kontrol eksikliği gelir. Bununla birlikte, belirgin bir merkezi koruma eksikliği de vardır..

BAL fiyatı genellikle son yedi günde düştü. Kaynak: CoinGecko

Bitcoin ve S&P 500

Bitcoin fiyatı ile S arasındaki korelasyon&Çarpıklıktan elde edilen verilere göre P 500 tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaştı.

% 66,2’lik rekor düzeydeki korelasyon Salı günü vuruldu. 

Temel çıkarımlar

  • Birçok Bitcoin savunucusunun kripto para birimini “dijital altına” veya bir değer deposuna benzetmesine rağmen, BTC şu anda kendisini geleneksel pazarların durumuyla ilişkili yüksek riskli bir varlık olduğunu kanıtlıyor..
  • Mart ayından bu yana yükselişe rağmen, Bitcoin’in S ile korelasyonu&P 500 oldukça uçucudur ve nadiren güçlü kalır.

OKEx Insights, piyasa analizleri, derinlemesine özellikler ve kripto profesyonellerinden seçilmiş haberleri sunar.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
map