Hong Kong’un kripto vergi sıralaması ve DCEP’in pilot başarıları

Çin ve Hong Kong’dan blok zinciri ve kripto para birimi haberlerine haftalık genel bakış

Altın Hafta tatili sırasında, Çin Halk Bankası vali yardımcısı, Dijital Para Birimi Elektronik Ödemesi olarak bilinen Çin dijital para biriminin, deneme sırasında 1,1 milyar RMB değerinde işlem gerçekleştirdiğini duyurdu. Bu arada, Hong Kong’daki dijital varlıkların vergilendirilmesi işlemi, PwC Hong Kong’un en son yıllık küresel kripto vergi raporunun ardından topluluk tartışmasına girdi. Kripto para birimi borsası alanında, Cryptowisser’in istatistikleri, 10’u Hong Kong veya Çin’de olmak üzere 2020’de 75 kripto borsasının kapatıldığını belirtti..

OKEx Insights’ın China Market Watch’ın bu haftaki sayısında bu hikayelerle (ve daha fazlası) ilgili kaçırmış olabileceğiniz her şey burada..

PBoC: DCEP pilot işlemlerde 1,1 milyar RMB işledi

Çin Halk Bankası başkan yardımcısı Fan Yifei, belirtilen DCEP’in devam eden pilot programı kapsamında 1,1 milyar RMB (yaklaşık 162 milyon $) değerinde işlem gerçekleştirdiğini.

Fan’a göre DCEP, pilot program kapsamında fatura ödemelerinden devlet hizmetlerine kadar çeşitli kullanım durumlarında test edildi. Ağustos sonu itibariyle, Çin dijital para birimi için 6.700’den fazla kullanım durumu vardı..

Temel çıkarımlar

  • DCEP, çeşitli endüstrilerdeki kullanım durumlarının yanı sıra, yüz tanıma ödemeleri ve dokun ve git işlemleri gibi farklı ödeme yöntemleri için de kullanılmaktadır..
  • DCEP ayrıca Çin’de dijital cüzdanların geliştirilmesini hızlandırdı. Fan’a göre, DCEP pilot programı sırasında 113.300’den fazla kişisel dijital cüzdan ve yaklaşık 8.800 kurumsal dijital cüzdan açıldı..

Hong Kong, PwC Crypto Tax Index’te altıncı sırada yer aldı

Son zamanlarda büyük bir muhasebe firması olan PwC Hong Kong yayınlanan ilk yıllık Küresel Kripto Vergi Raporu. Rapor, Kripto Vergi Endeksi sıralamasını açıklıyor ve çeşitli yetki alanlarındaki vergi düzenleyicilerinden gelen en son kripto gelişmelerini inceliyor..

PwC Hong Kong’un raporuna göre mülk, vergi düzenleyicileri tarafından kripto varlıklarının en yaygın muamelesi. Liechtenstein, Crypto Tax Index’in zirvesinde ve Hong Kong altıncı sırada yer aldı.

PwC Hong Kong, Hong Kong’da kripto varlıklarının nasıl vergilendirildiğini bildirdi. Kaynak: PwC Hong Kong’un Yıllık Küresel Kripto Vergisi Raporu

Temel çıkarımlar

  • PwC Hong Kong Kripto Vergisi Endeksi, yetki alanlarını kripto vergi rehberinin kapsamlılığına göre sıralamaktadır. Hong Kong, Singapur’dan sonra Asya’nın yargı bölgeleri arasında ikinci sırada yer alıyor.
  • PwC Global Crypto’nun lideri Henri Arslanian’a göre, belirli kripto vergi rehberliğine sahip olmak, kripto ekosisteminin sürekli kurumsallaşması için temel bir yapı taşıdır..
  • Çoğu yargı bölgesi, bireyler ve işletmeler için sermaye kazançları ve zararlarının hesaplanmasında vergi rehberliği sağlarken, kripto borçlanma ve borç verme, merkezi olmayan finans, fungible tokenler, tokenize edilmiş varlıklar ve stake geliri gibi konularda rehberlik eksikliği vardır..

2020’de Hong Kong ve Çin’de 10 kripto borsası kapandı

Cryptowisser, bir kripto borsası karşılaştırma sitesi, duyuruldu Crypto Exchange Graveyard sayfası ve 2020’de 75 kripto borsasının kapandığını belirtti. Listedeki borsaların çoğu merkezi borsalardır..

Sayfa listesi, kapatılan 75 kripto para borsasından 10’unun Hong Kong veya Çin’de olduğunu belirtti. Özellikle, Hotbit, FEX ve FinexBox, dolandırıcılık olarak tanımlanmaları nedeniyle kapatıldı.

Temel çıkarımlar

  • Cryptowisser’a göre, Eylül ayında 15 kripto para borsası kapatıldı. Bu, büyük ölçüde, merkezi olmayan borsalardan gelen şiddetli rekabetten kaynaklanıyor ve bu süre zarfında DEX’ler, Eylül ayında 22,57 milyar dolarlık tüm zamanların en yüksek işlem hacmi kaydetti..
  • Cryptowisser, kripto para birimi borsalarının kapatılmasının dört nedenini belirledi – yani, gönüllü kapatmalar, dolandırıcılar, hükümet tarafından zorunlu kapatmalar ve ortadan kaybolmalar.

ABD’nin teşvik görüşmelerini durdurmasına rağmen Hong Kong hisseleri yükseldi

Çin borsaları bu hafta Altın Hafta tatili nedeniyle kapalıydı. Shanghai SE Composite, CSI 300 ve SZSE Blockchain 50’nin endeks değeri değişmeden kaldı. Hong Kong için Hang Seng endeksi bu hafta% 3,36 arttı ve şu anda 24.248’de duruyor..

Hong Kong borsası, Trump’ın COVID-19’dan kurtarıldığını bildirmesinin ardından yükseldi. Kaynak: Ticaret Ekonomisi, Investing.com

Hang Seng Endeksi, kısmen Amerika Birleşik Devletleri Başkanı Donald Trump’ın COVID-19’dan kurtarıldığı bildirilen ralliyi uzattı. Hang Seng Endeksi, Trump’ın açıklamasının ardından Salı günü 23.980’de kaldı.

Başkan Trump, Kasım ayındaki seçime kadar ABD’de ekonomik teşvik görüşmelerini durdursa da, Hang Seng muhafaza ralli ve kenarlı% 0,5.

Temel çıkarımlar

  • Hong Kong borsası üzerinde sınırlı bir etki olsa da, Trump’ın teşvik görüşmelerini durdurma açıklaması ABD borsasında düşüşe neden oldu. Dow Jones Endüstriyel Ortalaması kaymış % 1,34 ve S&P 500 endeksi% 1,4 düştü.
  • Federal Rezerv Başkanı Jerome Powell aranan Trump’ın açıklamasından sadece saatler önce daha fazla mali teşvik için. Hükümeti, bu yıl için beklenen şimdiye kadar görülmemiş ABD federal bütçe açığına rağmen, teşvik için daha fazla fon sağlamaya çağırdı..

OKEx Insights, pazar analizleri, derinlemesine özellikler ve orijinal araştırmalar sunar & kripto uzmanlarından seçilmiş haberler.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
map