Hindistan Tesla BTC’yi satın aldıktan sonra kripto para birimlerini yasaklayacak

Haftanın Haberleri – Cryptocurrency dünyasının haftanın en büyük hikayeleri

Tesla’nın bilançosuna BTC’de 1.5 milyar dolar ekledikten sonra Bitcoin ve kripto para birimi endüstrisi için olağanüstü bir yükseliş haftası oldu. Twitter şimdi Amerika’nın en eski bankasının kripto saklama hizmeti sunmayı planladığı ve Mastercard’ın kripto para birimi ödemelerini desteklemeyi planladığı için davayı takip etmeyi düşünüyor. Bununla birlikte, Hindistan, kripto para birimleriyle ilgili her şeye kapsamlı bir yasak uygulamak istiyor..

OKEx Insight’ın Haftanın Haberleri’nin bu haftaki sayısında bu hikayeler ve daha fazlası hakkında bilmeniz gereken her şey burada..

Hindistan, kripto para birimlerine genel olarak yasağı hazırlıyor

Hindistan hükümeti uygulamak BloombergQuint’ten bir rapora göre, kripto para birimleri üzerinde kapsamlı bir yasak. Yasak, kripto para birimi yatırımcılarının varlıklarını tasfiye edebilecekleri bir geçiş döneminden sonra (yarım yıldan fazla) gelecek..

Temel çıkarımlar

 • Kapsamlı bir yasak olarak, Hindistan’ın düzenlemesi yalnızca kripto para birimi yatırımını değil, aynı zamanda bunların yabancı borsalarda işlem görmesini ve ticaretini de yasadışı hale getirecektir..
 • Yasak yürürlüğe girerse, Hindistan’ın düzenlemeleri görünüşte kripto para biriminden kripto para birimine ticarete izin verilen Çin’den daha sert olacak..
 • Hindistan, küresel kripto ekonomisinden etkin bir şekilde kesilecek yaklaşık 1,4 milyar kişiye ev sahipliği yapıyor.

Dünyanın en büyük saklama sorumlusu kripto para birimi saklama hizmeti sunuyor

Amerika’nın en eski bankası, 2021’de BTC ve diğer kripto para birimlerinin velayetini sunmaya hazır. The Wall Street Journal, Bank of New York Mellon’un raporuna göre planlar kripto para birimlerini diğerleri gibi varlık olarak kabul etme.

Temel çıkarımlar

 • BNY Mellon yöneticileri iddia edildi o "dijital varlıklar ana akımın bir parçası haline geliyor." Bu nedenle, dijital varlıklar için çözümler sunmak, bankanın müşterilerinin çıkarınadır..
 • BNY Mellon’un yönetim altındaki varlıkları 40 trilyon dolardan fazla. Dünyanın en büyük saklama sorumlusu, kripto para birimi gözetimi sunarak Bitcoin ve diğer blockchain tabanlı madeni paraları ve tokenleri daha da meşrulaştırıyor..

Mastercard, 2021’de kripto para birimlerini destekleyecek

Mastercard, 2021’de kripto para birimlerini desteklemeye başlayacak. Duyuru, şirketin belirtilen o "dijital varlıklar, ödemeler dünyasının daha önemli bir parçası haline geliyor."

Temel çıkarımlar

 • Mastercard, hangi kripto para birimlerini destekleyeceğini tam olarak netleştirmedi, ancak BTC, stablecoin ve diğer büyük merkezi olmayan madeni paraların ve tokenlerin destekleneceği mantıklı duruyor..
 • Daha merkezi varlıklara ve ilk madeni para tekliflerine bağlı dijital varlıklar, uyumluluk nedenleriyle potansiyel olarak destek görmeyebilir..

Mastercard’ın hisse senedi fiyatı, kripto para birimlerini destekleme planlarının açıklanmasının ardından yükseldi. Kaynak: Microsoft Bing

Twitter, bilançoya BTC eklemeyi düşünüyor

Twitter düşünen sosyal medya devi CFO’su Ned Segal’e göre bilançosuna BTC’nin eklenmesi. Faiz, şirket çalışanlarının ve / veya satıcılarının BTC cinsinden ödeme talep etme olasılığından kaynaklanmaktadır..

Temel çıkarımlar

 • Twitter’ın CEO’su Jack Dorsey, Bitcoin’in uzun süredir savunucusudur. O son zamanlarda yapılmış Kripto para birimleri ile ilgili olumlu politika oluşturmaya odaklanan bir düşünce kuruluşu olan Coin Center’a 1 milyon dolarlık bağış ve rapçi Jay-Z ile ekip oluşturdu. vermek Afrika ve Hindistan’da Bitcoin gelişimine odaklanan bir bağışa 500 BTC.
 • Dorsey’in Bitcoin ile ilgili proaktifliği göz önüne alındığında, Twitter’ın gerçekten de BTC’yi bilançosuna eklemesi sürpriz olmayacak..

Twitter’ın hisse senedi fiyatı, şirketin BTC’yi bilançosuna koymayı düşünmesinin ardından yükseldi. Kaynak: Microsoft Bing


Tesla BTC’yi satın aldı, ödeme olarak kabul etmeyi planlıyor

ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’na yapılan bir dosyaya göre Tesla, BTC’de 1,5 milyar dolar satın aldı yayınlanan Pazartesi gününde. Ek olarak, California merkezli elektrikli araç ve temiz enerji şirketi, en önde gelen kripto para birimini ödeme olarak kabul etmeyi planlıyor..

Temel çıkarımlar

 • Tesla’nın satın alımına ilişkin haberler, BTC’nin fiyatını yükseltti ve muhtemelen kripto para birimi tarihindeki en kayda değer olaylardan biri olarak düşecek..
 • Tesla’nın izinden giden diğer birçok büyük şirketin artık bilançolarına BTC koymayı ciddi şekilde düşünmesi bekleniyor..

Tesla’nın hisse senedi fiyatı bu hafta düştü. Kaynak: Microsoft Bing

OKEx Insights, piyasa analizleri, derinlemesine özellikler ve kripto profesyonellerinden seçilmiş haberleri sunar.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Adblock
detector
map