Filecoin Fever, Akıllı Sözleşme İntihal ve İki Bölgenin Blok Zinciri İçin Zorlaması – Çin Pazar İzleme

Çin ve Hong Kong’dan blok zinciri ve kripto para birimi haberlerine haftalık genel bakış.

Çin ve Hong Kong borsası bu hafta hafif bir düşüş yaşadı. Şangay SE Kompozit ve CSI 300 şu anda koşmak 3,210 ve 4,516’da, hafta boyunca sırasıyla -% 6,97 ve -% 6,7 düşüş gösterdi. Hang Seng Endeksi ayrıca haftalık -4,73 değer düşüşü yayınlayarak şu anda 24.971’de duruyor.

Çin menkul kıymetler borsasındaki düşüş, ABD’nin Çinli şirketlere son zamanlarda uyguladığı ticari kısıtlamalarla açıklanabilir. ABD Dışişleri Bakanı Mike Pompeo, ABD’nin empoze etmek Huawei gibi Çinli teknoloji devlerinin bazı çalışanlarına insan hakları ihlalleri iddiaları nedeniyle vize kısıtlamaları.

Dahası, Başkan Donald Trump’ın yönetimi de beklenen ulusal güvenlik endişelerini dile getirdikten sonra Çinli teknoloji şirketleri TikTok ve WeChat’e karşı önlem almak.

Çin’in blockchain geliştirme ortamı açısından, Shenzhen Menkul Kıymetler Borsası (SZSE) Blockchain 50’ye bir göz attık. indeks, Blockchain ile ilgili projeleri olan en iyi 50 SZSE listesinde yer alan şirketten oluşan.

SZSE Blockchain 50 endeksi, haftalık% -6.14 düşüşün ardından şu anda 3.920.18’de duruyor. Endekse dahil edilen 50 hisse senedi arasında, HengBao (002104.SZ)% 2,26 artışla günlük en çok kazanan ülke olurken, Guangdong Reklam Grubu (002400.SZ) -% 10,03 düşüşle en çok kaybeden oldu..

Çin piyasa endekslerinin performansı. Kaynak: Ticaret Ekonomisi Çin’de en çok kazananlar / kaybedenler ile Blockchain endeksi. Kaynak: JRJ.com, OKEx Insights

Haftanın Haberleri

OKEx Insights, Filecoin ateşinden Çin’deki akıllı sözleşmelerin intihaline ve Zhejiang eyaletinin blockchain girişimine kadar, Çin ve Hong Kong’dan bu haftanın en iyi üç kripto haberine göz atıyor..

Filecoin token, mainnet lansmanından önce fırladı

14 Temmuz’da merakla beklenen merkezi olmayan depolama ağı Filecoin’den resmi bir blog yazısı meydana çıkarmak Ana ağının 31 Ağustos – 21 Eylül 2020 arasında piyasaya sürülmesinin beklendiğini söyledi. Bunu takiben, Filecoin’in yerel parası FIL’in günlük işlem değeri Çin’de 300 milyon yuan’a (42.86 milyon $) ulaştı ve şu anda çok işlem görüyor daha yüksek 2017 ilk madeni para teklif fiyatından daha.

15 Temmuz itibarıyla, kripto piyasası veri hizmeti Feixiaohao’nun istatistikleri belirtmek FIL fiyatının, kripto para borsalarında 377 RMB (53.86 $) tutarsızlığı olduğunu, çünkü fiyatlar 40 ila 417 RMB arasında değişiyor. Bu tür fiyat farklılıkları, arbitraj tüccarları için muazzam fırsatlar sunuyor.

Bu arada, FIL’in günlük işlem hacmi şu anda konsantre üç borsada – CITEX (% 25.08), EXX (% 19.94) ve Biki (% 15.7) – ve USDT çifti FIL ticaretinin% 88.7’sini oluşturdu.

Kripto para borsaları arasında FIL’in en yüksek ve en düşük fiyatı. Kaynak: Feixiaohao


Temel çıkarımlar

  • FIL henüz piyasaya sürülmemiş bir jetondur ve dolaşımı yoktur, ancak farklı borsalarda çeşitli fiyat noktalarında işlem görmektedir..
  • Filecoin’in 2017’deki ICO’su, firma yarım saatten daha kısa bir sürede 200 milyon doları aştığında büyük ilgi gördü..
  • Piyasa heyecanının yanı sıra, Filecoin, Filecoin’in madencilik topluluğunun hızlı gelişimini gösteren 20 petabaytlık yerleşik depolamayla bir kilometre taşına ulaştı. Geliştiriciler ayrıca blok ödülü teşvikleri ve planlanan lansmandan önce hata ödül programı üzerinde çalışıyorlar..

CSRC’de Yao: Akıllı sözleşme kodlarında intihal Çin’de viral

12 Temmuz’da, Çin’in dijital yuanı üzerine araştırmalara liderlik eden ve Çin Menkul Kıymetler Düzenleme Komisyonu’nda direktör olan, Çin’in blok zinciri endüstrisinde tanınmış bir figür olan Yao Qian – katıldı Tsinghua Üniversitesi tarafından Tencent Araştırma Enstitüsü ve Kamu Politikası ve Yönetimi Okulu tarafından düzenlenen bir seminer.

Çince medyada geniş çapta bildirilen etkinlikte Yao, Çin’deki blockchain uygulamalarının kayda değer bir büyüme kaydetmesine rağmen, akıllı sözleşme kodundaki intihalin Çin’in sektördeki gelişimi için kilit ağrı noktası olmaya devam ettiğini vurguladı..

Yao not alınmış Çin’deki blockchain proje ekiplerinin genellikle açık kaynaklı akıllı sözleşmeler kodunu kopyaladığını ve birkaç parametreyi değiştirerek kendilerinin olduğunu iddia etti. Gelecekte, blok zinciri mühendislerinin ve geliştiricilerinin, blok zincirlerinin gizliliği, güvenliği ve birlikte çalışabilirliğine odaklanmaları gerektiğine inanıyor..

Temel çıkarımlar

  • Akıllı sözleşmelerdeki intihal, 2018’den beri Çin’in blockchain gelişiminin önünde bilinen bir engeldir. 2018’de Netta Labs ve Xi’an Jiaotong Üniversitesi tarafından yapılan araştırma meydana çıkarmak 488’lik bir örneklemde, akıllı sözleşme kodunda% 95-% 100 benzer görünen 324 dijital para birimi vardı..
  • Akıllı sözleşme kodunun intihal, merkezi olmayan finans veya DeFi nişinde de görülür. Örneğin Nisan 2020’de dForce, sanık Compound’daki kodu intihal etme.

Yunnan ve Zhejiang eyaletleri blok zincirinin benimsenmesini hızlandırmak için hazırlanıyor

Trend olan “Yeni Altyapı” yatırımlarını artırma çabası dönem Çin’in 5G, AI, blockchain ve bulut bilişim gibi teknolojileri kullanarak altyapı inşa etme çabasını gösteren Yunnan ve Zhejiang eyaletleri, üç yıllık stratejik kalkınma planlarına blok zinciri dahil ettiler..

Yunnan’a göre üç yıllık stratejik kalkınma planı, Hükümet, blok zincirinin finansal hizmetler, vergilendirme, ürün doğrulama, sağlık hizmetleri ve sınır ötesi işlemlere yerleştirilmesini içeren toplam 377,6 milyar RMB (neredeyse 54 milyar $) yatırım bekliyor..

Zhejiang eyaleti için, eyalet hükümeti de duyuruldu 1 trilyon RMB (yaklaşık 142,88 milyar $) toplam yatırımla Yeni Altyapı alanındaki üç yıllık stratejik geliştirme planı. Eyalet hükümeti, blok zinciri gelişimini düzenlemeler, yetenek yetiştirme, blok zinciri altyapısı ve sermaye desteği açısından kaldırmayı hedefliyor..

Temel çıkarımlar

  • Zhejiang eyaleti, Çin’in blockchain gelişiminde öncü olmuştur. Eyalet başkenti Hangzhou duyuruldu Nisan 2018’de bir blok zinciri endüstri parkının ve 10 milyar RMB’lik bir blok zinciri inovasyon fonunun açılması.
  • Üç yıllık bir stratejik kalkınma planının duyurulmasından önce, devlet liderliğindeki girişim blok zinciri hizmet ağı veya BSN, başlatıldı Temmuz ayı başlarında Zhejiang’daki ilk eyalet ana ağı.
  • Blockchain teknolojisi, COVID-19’un ortasında Yunnan eyaletinde benimsendi. Fintech devi Ant Group partner Yunnan International Trust ile Yunnan eyaletinde tedarik zinciri finansmanının izlenmesinde blok zinciri kullanmak.

__________________________________________________________________________

OKEx Insights, pazar analizleri, derinlemesine özellikler ve orijinal araştırmalar sunar & kripto uzmanlarından seçilmiş haberler.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Adblock
detector
map