Ethereum 2.0 Testnet, Goldman Sachs Stablecoin ve “Crypto Mom” ​​Onaylandı – Haftanın Kripto Haberleri

Her zaman olduğu gibi, blockchain ve kripto para dünyasında hareketli bir hafta oldu. Çok beklenen Ethereum 2.0 testnet yayına girdi, Amerika Birleşik Devletleri Federal Rezervi bir anlık ödeme platformu başlatma çabalarını hızlandırıyor ve Goldman Sachs kendi kripto para birimini başlatmaya büyük ilgi gösterdi – bu hikayeler ve daha fazlası OKEx Insights’ın bu sayısında. Haftanın Kripto Haberleri!

Ethereum 2.0 testnet Medalla yayına girdi, 21.373 doğrulayıcıya sahip

Medalla, Ethereum 2.0 için halka açık son test ağı, canlı yayına geçti 4 Ağustos Salı.

Ethereum 2.0, en önemlisi, ilk ve en önemli altcoini bir çalışma kanıtı olmaktan, bir hisse kanıtı fikir birliği mekanizmasına geçirir. Baskı zamanı itibariyle, 21.373 doğrulayıcı ağda toplam 683.936 ETH hissesine sahip oldu – ancak bu testnet tokenleri teknik olarak gerçek Ether değil.

Ethereum 2.0’ın Faz 0 lansmanı, geçici olarak 2020’nin sonu için planlanıyor – ancak muhalifler uzun bir gecikme geçmişinde bir tane daha bekliyorlar..

Temel çıkarımlar:

  • Medalla’nın piyasaya sürülmesi, birçok kez ertelenen Ethereum 2.0’ın gelecekteki lansmanına olan güveni sağlamada uzun bir yol kat edecek..
  • Ether’in fiyatı son haftalarda önemli artışlar gördü. Diğer olası nedenlerden biri, yeni hisse kanıtı sisteminde bir ağ doğrulayıcısı olarak stake etme amacıyla ETH satın alma talebidir..

Medalla test ağındaki stake edilmiş Ether ve aktif doğrulayıcıları gösteren tablo. Kaynak: beaconcha.inMedalla test ağındaki stake edilmiş Ether ve aktif doğrulayıcıları gösteren tablo. Kaynak: beaconcha.in

BTC yatırımı dikkate alınarak 1,2 milyar dolarlık MicroStrategy

İşletmelerin iş zekası, mobil yazılım ve bulut tabanlı hizmetler aracılığıyla analitik ve mobilite uygulamaları oluşturmasına ve dağıtmasına yardımcı olan 1,2 milyar dolarlık bir şirket olan MicroStrategy, "alternatif yatırımlar veya varlıklar" – Bitcoin (BTC) gibi.

Haber, sırasında yapılan yorumlar aracılığıyla gelir 28 Haziran kazanç görüşmesi, şirketin başkanı ve finans müdürü Phong Le ile birlikte şunları belirterek:

"Buna ek olarak, önümüzdeki 12 ay içinde, hisse senetleri, tahviller, altın gibi emtialar, Bitcoin gibi dijital varlıklar veya diğer varlık türlerini içerebilecek bir veya daha fazla alternatif yatırım veya varlığa 250 milyon dolara kadar daha yatırım yapmaya çalışacağız."

MicroStrategy CEO’su Michael Saylor daha sonra BTC’yi altın ve gümüş ile birleştirdi. "şişirilemez veya şişirilme olasılığı daha düşüktür."

Temel çıkarımlar:

  • MicroStrategy, özellikle BTC’ye sermaye tahsis edeceğini açıkça onaylamasa da, bunu bir seçenek olarak sunmak, kripto para birimini değerli bir varlık ve potansiyel değer deposu olarak daha da sağlamlaştırır..
  • Şirketin açıklamaları ayrıca, COVID-19 salgınının acil ekonomik sonuçlarını dengelemek için yapılan muazzam para basma çabalarının ortasında ABD dolarının devalüasyonuna ilişkin yaygın endişeyi gösteriyor..

MicroStrategy Incorporated'ın yılbaşından bugüne hisse fiyatını gösteren grafik. Kaynak: GoogleMicroStrategy Incorporated’ın yılbaşından bugüne hisse fiyatını gösteren grafik. Kaynak: Google


Goldman Sachs kendi dijital para birimini düşünüyor

Goldman Sachs’ın kendi kripto para birimini yaratmayı düşündüğü bildiriliyor..

Haber, Amerikan çokuluslu yatırım bankası ve finansal hizmetler şirketinin yeni dijital varlık küresel başkanı Matthew McDermott aracılığıyla geliyor. onaylanmış Goldman Sachs’ın, bir stabilcoin olduğuna inanılan kendi dijital varlığını düşünüyor. McDermott şunları söyledi:

"Kendi fiat dijital jetonumuzu yaratmanın ticari uygulanabilirliğini araştırıyoruz, ancak potansiyel kullanım durumları üzerinde çalışmaya devam ettiğimiz için ilk günler.."

Temel çıkarımlar:

  • Goldman Sachs’ın kripto ile ilgili düşüncelerinin ciddiyeti, JPMorgan’ın Quroum blockchain ve JPMCoin’ine büyük ölçüde dahil olan Oli Harris’in yakın zamanda işe alınmasıyla destekleniyor..
  • Goldman Sachs’ın düşünceleri büyük ölçüde rakip JPMorgan’ınkilerle ve Facebook’un kendi dijital para birimi Libra’yı başlatma istekleri ile uyumludur. McDermott, şirketler arasında bir işbirliğini dışlamadı.
  • Geleneksel finans dünyasının hem blok zinciri çözümleri hem de dijital para birimleri ile giderek daha fazla ilgilendiği açıktır..

Goldman Sachs Group Inc.'in uzun vadeli hisse senedi fiyatını gösteren grafik Kaynak: GoogleGoldman Sachs Group Inc.’in uzun vadeli hisse senedi fiyatını gösteren grafik Kaynak: Google

"Kripto Anne" SEC komisyon üyesi olarak ikinci dönem için onaylandı

Kripto dostu bir finansal piyasa düzenleyicisi olan Hester Peirce, Amerika Birleşik Devletleri Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’nun komisyon üyesi olarak ikinci dönem için onaylandı..

Onay aracılığıyla geldi sesli oy Perşembe günü Senato’dan.

Peirce’in SEC Komiseri olarak ikinci dönemi 2025’te sona erecek.

Anahtar paket servisi:

  • Blok zinciri ve kripto para birimi endüstrisinde şu şekilde bilinen Peirce’in "Kripto Anne," büyük ölçüde kripto yanlısı duruşlarına devam edecek – kendisi gibi tanınmış savunuculuk Bitcoin ETF için.

Anında ödeme hizmetini başlatmak için aceleyle beslendi

ABD Federal Rezervinin kendi anında ödeme hizmetini başlatma çabalarını hızlandırdığı bildiriliyor., FedNow

FedNow başlangıçta bir 2023/2024 lansmanı için planlanmıştı, ancak Fed şu anda yakın vadede aşamalı bir sunum için bastırıyor. Federal Rezerv Kurulu Başkanı Lael Brainard’a göre, merkez bankası yüksek hızlı ödeme platformunu başlatmak istiyor "pratik olarak mümkün olan en kısa sürede."

Temel çıkarımlar:

  • Amerika Birleşik Devletleri’ndeki finans otoriteleri, finans sektöründeki yenilik söz konusu olduğunda herkesin bildiği gibi ayaklarını sürdüler. Fed’in FedNow’u başlatmak için yeni keşfettiği telaş, ABD’nin bu cephede diğer gelişmiş ekonomiler karşısında kaybettiğinin bir göstergesi olabilir., Çin gibi ve gelişmiş merkez bankası dijital para birimi.
  • Merkez bankası dijital para birimleri konusunda, şu ana kadar dijital bir dolar ile ilgili çok fazla konuşma ve çok az eylem yapıldı. Özellikle, FedNow hakkındaki son konuşma, CBDC’ler hakkında hiçbir şeyden bahsetmedi..

OKEx Insights, piyasa analizleri, derinlemesine özellikler ve kripto profesyonellerinden seçilmiş haberleri sunar. 

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Adblock
detector
map