Ethereum 2.0, kurumsal ürünler kripto alanına yığılırken 1 milyon hisseli ETH’ye ulaştı

Kripto para dünyasından kaçırmış olabileceğiniz haftanın en büyük hikayeleri

Bu hafta blok zinciri ve kripto para birimi endüstrisi için haber cephesinde çok sayıda olumlu gelişme oldu. En önemlisi, Ethereum 2.0’ın Beacon Chain’in başarılı lansmanı, protokol yükseltmesinin stake kontratına en fazla 1 milyon ETH yatırıldığını gördü. Aynı zamanda, kripto para birimine maruz kalmaya yönelik kurumsal talep artmaya devam ediyor – yüksek net değere sahip bireyler ve kurumsal müşterilere yönelik çeşitli ürünlerin yaratılmasına teşvik.

OKEx Insights’ın Haftanın Kripto Haberleri’nin bu sayısında bu hafta blok zinciri ve kripto para birimi haberlerinde kaçırmış olabileceğiniz her şey burada..

Ethereum 2.0 stake kontratı 1 milyon ETH’yi aştı

Ethereum 2.0 için stake etme sözleşmesi, Beacon Chain’in başarıyla başlatılmasının ardından bu hafta 1 milyondan fazla yatırılmış ETH’ye ulaştı. Bu yazının yazıldığı tarih itibariyle, sözleşmedeki toplam ETH miktarı, 1,082,851 ETH hissesi ile 600 milyon doların üzerine eşittir..

Temel çıkarımlar

 • İlk paydaşlar için ödüller şu anda yüksek olsa da, yeni mevduatlar doğrultusunda düşecekler..
 • Stake sözleşmesine yatırılan bir milyondan fazla ETH, 2022’de Aşama 1.5 başlayana kadar esasen kilitlendi..

Ethereum 2.0 için stake etme sözleşmesi şu anda 1 milyondan fazla ETH’ye sahip. Kaynak: Etherscan

Spotify, kripto çalışmalarına liderlik etmesi için bir direktör tutuyor

Spotify, kripto para birimi ve dijital varlık alanındaki çabalarını genişletmeyi umuyor. herkese açık bir iş ilanı popüler akış hizmetinin web sitesinde. Şirket, dijital para birimini içeren bir ödeme stratejisi ekibine liderlik etmek için özellikle bir yardımcı direktör arıyor..

Temel çıkarımlar

 • Spotify, Diem projesine dahil oluyor. Yeni yönetici, şirketin Libra olarak bilinen bu haftanın yeniden markalaşmasına kadar olan projedeki faaliyetine liderlik edecek..
 • İş ilanına göre Spotify, blok zincirleri ve dijital para birimleriyle ilgili başka fırsatları da düşünüyor olabilir..

Özel SEC fintech birimi bağımsız ofis olacak

Amerika Birleşik Devletleri Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu, Yenilik ve Finansal Teknoloji için Stratejik Merkezini dönüştürüyor – kısaca "FinHub" – göre bağımsız bir ofise bir duyuru Perşembe günü yapıldı.

Temel çıkarımlar

 • Yeni yapı, SEC’in fintech ve bununla birlikte blockchain ve kripto para birimleri ile ilgili politikanın sorumluluğunu üstlenmeye olan ilgisini gösteriyor..
 • Organizasyonel değişim ayrıca SEC’in, potansiyel olarak fintech endüstrisindeki yenilik hızına ayak uyduramadığı ve bu nedenle bağımsız bir ofis gerektirdiği konusundaki farkındalığına işaret edebilir..

Özel Alman bankası kurumsal yatırımcılar için kripto para fonu başlatacak

Hauck & Özel bir Alman bankası olan Aufhauser, Ocak 2021’de kurumsal odaklı bir kripto para birimi fonu başlatmayı planlıyor. resmi bir duyuru, Fon, HAIC Dijital Varlık Fonu olarak adlandırılacak ve Alman fintech şirketi Kapilendo tarafından korunacak olan BTC ve ETH dahil olmak üzere bir sepet kripto para birimi içerecek.

Temel çıkarımlar

 • HAIC Dijital Varlık Fonu, kurumsal müşteriler için özel bir banka tarafından başlatılan ilk kripto para birimi fonlarından birini temsil ediyor..
 • Minimum 200.000 Euro’luk bir yatırım gereksinimi ile kripto para fonu, 2020’de yeni ortaya çıkan alana yığılmış olan kurumsal yatırımcılara doğrudan odaklanacak..
 • Hauck & Aufhauser, fonun oluşturulmasının arkasındaki itici güç olarak dijital varlıklara artan kurumsal ilgiyi gösterdi..

S&P 500 Dow Jones Endeksleri kripto para birimi endeksleme hizmetini başlatacak

Kripto para birimlerine kurumsal yatırımın artmaya devam ettiği anlatısına paralel olarak, finansal veri firması S&P Dow Jones Endeksleri Bir basın açıklaması 2021’de özelleştirilebilir bir kripto para indeksleme hizmeti başlatacağını.


Temel çıkarımlar

 • S’den indeksleme hizmeti&P 500 Dow Jones Endeksleri, Bloomberg Galaxy Crypto Index ve Nasdaq endeksleri gibi büyük isimlerle rekabet edecek.
 • Kurumsal düzeyde daha fazla endeksleme hizmeti, daha fazla pazar şeffaflığına eşittir.

OKEx Insights, pazar analizleri, derinlemesine özellikler ve orijinal araştırmalar sunar & kripto uzmanlarından seçilmiş haberler.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Adblock
detector
map