Elon Musk Dogecoin’i salladıktan ve Ethereum ücretleri rekor seviyelere ulaştıktan sonra hasardan yararlanıldı

Haftanın Haberleri – Cryptocurrency dünyasının haftanın en büyük hikayeleri

Bu hafta, her zaman olduğu gibi, blok zinciri ve kripto para birimi endüstrisinde olaylı bir hafta oldu. Merkeziyetsiz finansa olan talebin artması Ethereum ağ ücretlerini rekor seviyelere gönderirken, Yearn’ın dakikalar içinde milyonlarca dolar için sömürüldüğünü gördük. Elon Musk, Dogecoin hakkında tweet atmak için Twitter biyografisindeki Bitcoin referansını da kaldırdı..

OKEx Insight’ın Haftanın Haberleri’nin bu haftaki sayısında bu hikayeler ve daha fazlası hakkında bilmeniz gereken her şey burada..

Yearn exploit 10 dakikada 2,8 milyon dolarlık kayba neden oluyor

Perşembe gecesi geç saatlerde, merkezi olmayan finans platformu Yearn Finance, sömürülen. Yaklaşık olarak hafifletilmesine rağmen 10 dakika, Bir saldırgan 2,8 milyon dolar kaybederken, bir kasa 11 milyon dolar kaybetti.

Temel çıkarımlar

 • Yearn, DeFi alanında tanınmış bir platformdur ve bir dizi ortaklığa ev sahipliği yapmaktadır. Bu istismar şüphesiz – en azından geçici olarak – son zamanlarda kendi yönetişim tartışmaları olan projeye zarar verecektir..
 • Suistimal, DeFi yönetişim belirteçlerinin değerlemede hızla arttığı bir zamanda ortaya çıkıyor. Yearn’ın sorunu haberi, diğer tokenlerin büyümesini hemen durdurmak için çok az şey yaptı.
 • Saldırı doğası gereği çok karmaşıktı ve diğer köklü DeFi platformunun güvenliği hakkında şüphe tohumları ekebilir..

YFI’nin fiyatı, istismarın hemen ardından dalgalanma gördü. Kaynak: OKEx

Elon Musk, Bitcoin’i biyodan çıkarıyor, Dogecoin’i sallıyor

Elon Musk, "#bitcoin" Dogecoin hakkında bir dizi tweet göndermeden önce Perşembe günü Twitter biyografisinden hashtag. DOGE için bir fiyat artışı hemen gerçekleşti, ancak Wall Street Bahisleri ile ilgili bir dalgalanmanın ardından son dönemdeki en yüksek seviyelerine ulaşamadı.

Temel çıkarımlar

 • Musk’ın Twitter’da Bitcoin’i desteklemesi kısa sürdü, ancak bu ilgilenmediği anlamına gelmiyor. Esrarengiz Tesla kurucusu, bir Kulüp Binası toplantısında lider kripto para biriminde potansiyel gördüğünden bahsetti..
 • Blockchain endüstrisindeki bazıları Musk’ın Twitter maskaralıklarını, özellikle de Dogecoin tweet’lerini bulmaya çalışıyor. samimiyetsiz ve perakende yatırımcılar için tehlikeli.

DOGE’nin fiyatı özellikle dalgalı bir hafta yaşadı. Kaynak: OKEx

Ruffer, BTC riskinin% 40’ını 650 milyon dolar kar karşılığında sattı

Ruffer açıklandı 650 milyon $ kar karşılığında Çarşamba günü toplam BTC riskinin yaklaşık% 40’ının satışı. Milyar dolarlık yatırım yönetimi şirketi, madeni paraları Kasım 2020’de satın aldı ve hala önde gelen kripto para birimine yaklaşık 700 milyon dolar değerinde maruz kalmaya devam ediyor..

Anahtar paket servisi olan restoran

 • Kurumsal bir yatırımcı olarak, Ruffer’ın başarılı ticareti, benzer şekilde büyük oyuncuların, yalnızca tüm risklerini uzun vadede tutmak yerine, kapsamlı BTC fiyat artışlarından sonra kar almaya istekli olabileceklerinin sinyalini verebilir..

Ortalama Ethereum ücretleri yeni tüm zamanların en yüksek seviyesini belirledi


Merkezi olmayan finansa ve Ethereum tabanlı tokenlere olan ilgi artıyor, ortalama işlem ücretleri yukarıda belirtilen temel katmanda, tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 20 doların çok üzerine çıktı..

Temel çıkarımlar

 • Ethereum kullanıcıları ve DeFi katılımcıları, merkezi olmayan finansmana olan ilginin gerçekten arttığı geçen yaz işlem ücretlerinin kötü olduğunu düşündü. Şimdi, ücretler esasen şu sıradaki ücretlerin iki katı. "DeFi yaz."
 • Birçoğu Ethereum’un görünen ölçeklenebilirlik eksikliğini sorguluyor ve ağın ne kadar sürdürülebilir olduğunu merak ediyor. "finansın geleceği."
 • Ethereum madencileri, işlem ücretlerindeki çarpıcı artışın en büyük faydalanıcılarıdır..
 • Daha küçük perakende kullanıcıları, Uniswap ve SushiSwap gibi merkezi olmayan borsalardan fiyatlandırılıyor.

Ethereum ağındaki ortalama işlem ücretleri hızla yükseliyor. Kaynak: Blockchair

Guggenheim CIO, BTC hedefini 600.000 $ ‘a yükseltti

Guggenheim Partners’tan Scott Minerd, BTC için fiyat tahminini madeni para başına 600.000 $ ‘a yükseltti. Milyar dolarlık yatırım firmasının baş yatırım sorumlusu, bu gözden geçirilmiş hedefi görüşme Salı günü CNN ile.

Temel çıkarımlar

 • Uzun vadeli hedefe rağmen, Minerd, kurumsal katılımın şu anda madeni para başına 40.000 $ ‘ın altındaki mevcut fiyat seviyelerini desteklemek için yeterli olmadığına inanıyor..
 • Bununla birlikte, Minerd’in duyarlılığı, BTC’nin kurumsal yatırımcılar ve yüksek net değerli bireyler tarafından yatırım yapmaya değer bir varlık olarak daha fazla kabul edilmesinin bir başka örneğidir..

OKEx Insights, piyasa analizleri, derinlemesine özellikler ve kripto profesyonellerinden seçilmiş haberleri sunar.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Adblock
detector
map