Elon Musk, Bitcoin, DOGE pompaları ve dökümlerini tanıtıyor, Reddit, Ethereum Vakfı ile ortak oluyor

Haftanın Haberleri – Cryptocurrency dünyasının haftanın en büyük hikayeleri

Bu hafta, Wall Street Bets’ten yüksek oranda kısaltılmış şirket hisse senetlerine – en önemlisi GameStop’a – yüksek profilli perakende yatırım akışını takiben blok zinciri ve kripto para birimi alanı için özellikle yoğun geçti. Riskten korunma fonları kısa dönemdeki ağır kayıpları sürdürdükten sonra, perakende yatırım platformu Robinhood perakende kullanıcıları üzerinde yeni kısıtlamalar getirdi. Buna karşılık, Tesla’nın kurucusu Elon Musk, Bitcoin’i desteklemek için Twitter biyografisini değiştirdiğinden, bu durum, yeni kripto para borsası kayıtlarında büyük bir artış yarattı..

Ancak bu hikaye, bu hafta meydana gelen birçok önemli olaydan sadece biridir. OKEx Insight’ın Haftanın Haberleri’nin bu haftaki sayısında bilmeniz gereken her şey burada.

Elon Musk, Twitter biyografisini şu şekilde değiştirdi: "#bitcoin"

Belki de bu hafta ortaya çıkacak en büyük haber, esrarengiz Tesla kurucusu Elon Musk’un Twitter biyografisini basitçe okumak için değiştirmesiyle Cuma sabahı geldi. "#bitcoin" önce tweet atma: "Geriye dönüp bakıldığında kaçınılmazdı."

Tweet, sosyal medyada heyecan uyandırdı ve diğer birçok yüksek profilli kişinin Twitter biyografilerini Musk’lara yansıtmasına neden oldu. Ek olarak, küresel kripto para birimi borsalarında BTC’nin hızla yükselen fiyatını 38.600 $ ‘a kadar yükseltti..

Temel çıkarımlar

  • Elon Musk, uzun zamandır Bitcoin ve kripto para birimi topluluğunun favorisi, bu nedenle önde gelen dijital varlığa yönelik görünüşteki onayı çok beklenen ve çok beğenildi..
  • Musk’ın tweet’ini takiben artan ilgi, birçok kripto para birimi borsasının düşük performans veya düpedüz çöküş yaşamasına neden oldu..

Dogecoin, Wall Street Bets hype’ında 0,08 doların üzerine çıktı

Ünlü kripto para birimi ve meme-coin DOGE, bu hafta Wall Street Bets’in Wall Street hedge fonlarının yüksek profilli kısa baskısının ivmesinden bir meme-tastik pompası yaşadı. Bir madeni paranın fiyatı, bu yazının yazıldığı tarih itibariyle kabaca 0,03 dolara düşmeden önce 0,007 dolardan 0,085 dolara fırladı..

Temel çıkarımlar

  • Dogecoin kadar mem-layık olan DOGE pompaları tarihsel olarak kısa ömürlüdür. Ayrıca, 2018 Ocak ayının başında olduğu gibi, pazar zirvelerini de işaret ettiler..
  • Wall Street Bets’in hedge fonları üzerindeki kayıpları zorlama arzusu ile DOGE’nin pompası arasında çok az gerçek bir korelasyon var gibi görünüyor – kurumsal yatırımcıların meme-coin’e herhangi bir ilgisi olmadığı düşünüldüğünde.

DOGE’nin fiyatı BTC’ye karşı pompalandı, ancak kazançlar tarihsel olarak kısa ömürlü oldu. Kaynak: TradingView

MicroStrategy keşfetmek, daha fazla BTC elde etmek anlamına gelir

Ünlü Bitcoin boğası Michael Saylor ve şirketi MicroStrategy, görünüşe göre şirketin hazinesinde tutulan 70.784 BTC’den – şu anda 2,4 milyar doların üzerinde – tatmin olmuyor. İş zekası firmasının 4. çeyrek sonuçlarında Saylor not alınmış o "Genel kurumsal stratejimizin bir parçası olarak ek bitcoin elde etmek için çeşitli yaklaşımları keşfedeceğiz."

Temel çıkarımlar

  • MicroStrategy herhangi bir yaklaşımı detaylandırmamış olsa da, alıntı, firmanın Bitcoin madenciliğine bakıyor olabileceğine dair spekülasyonlara kapı açıyor – bu tamamen spekülatif kalsa da.
  • Saylor’un Bitcoin yükselişi iyi biliniyor ve şirketi de keşif Bitcoin veri ürünlerinin geliştirilmesi.

MicroStrategy’nin hisse senedi fiyatı, agresif BTC alımlarının ardından geçen yıl yükseldi. Kaynak: Google

Grayscale, altcoinlere bağlı daha fazla güven içerir


Sektördeki en ünlü kripto varlık yöneticisi Grayscale, katma tanınmış altcoinler için altı güven daha. Yeni tröstler DOT, AAVE, XMR, ADA, ATOM ve EOS’a bağlı.

Haberler önceki güveni takip ediyor anonim şirketler bu ayın başından itibaren LINK, XTZ, BAT, MANA, LPT ve FIL ile bağlantılı.

Anahtar paket servisi olan restoran

  • Grayscale’den tröst oluşumu, firmanın söz konusu ürünleri piyasaya sürmesinin garantili olduğu anlamına gelmez. Bununla birlikte, Grayscale’in şu anda yönetim altında 25 milyar dolardan fazla varlığa sahip olduğu göz önüne alındığında, altcoinlere artan kurumsal maruz kalma olasılığı, yukarıda belirtilen seçimde özellikle yükseliş hissine sahip olacaktır..

Reddit, Ethereum Vakfı ile ortaklık yapıyor

Reddit’in ünlü çevrimiçi forumun Topluluk Puanlarının gelişimini hızlandırmak için Ethereum Vakfı ile ortaklık yaptığı bildiriliyor. Ethereum subreddit’teki bir gönderide, yönetici "Jarins" şunu yazdı:

"Amacımız, ölçeklendirme konusunda kaydedilen ilerlemeyi hızlandırmaya yardımcı olmak ve Ethereum’daki Community Points gibi büyük ölçekli uygulamaları başlatmak için gereken teknolojiyi geliştirmektir. Bu ortaklık yoluyla geliştirilen ölçeklendirme teknolojisi, açık kaynaklı olacak ve herkesin kullanması için halka açık olacaktır.."

Temel çıkarımlar

  • Reddit, Ethereum tabanlı jetonları iki alt başlıkta (r / Cryptocurrency ve r / FortNiteBR) deniyor ve kripto geliştirme için daha fazla arka uç mühendisi işe almak istiyor..
  • Ethereum tabanlı Topluluk Puanlarının Reddit’te başarılı bir şekilde uygulanması, kripto para birimlerinin sosyal medyada yaygın olarak benimsenmesi için çok uzun bir yol kat edecektir..

OKEx Insights, piyasa analizleri, derinlemesine özellikler ve kripto profesyonellerinden seçilmiş haberleri sunar.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Adblock
detector
map