DCEP, Suzhou’da çevrimiçi olarak harcanabilir, Bank of China vergiyi blockchain aracılığıyla doğruladı

Çin ve Hong Kong’dan blok zinciri ve kripto para birimi haberlerine haftalık genel bakış

Çin’in resmi dijital para birimi olan Dijital Para Birimi Elektronik Ödeme, Çin ve Hong Kong’daki kripto topluluğu arasında merkez sahne aldı. Shenzhen’deki ilk DCEP kırmızı paket dağıtımının ardından, Suzhou hükümeti bu hafta sonu Double 12 Alışveriş Festivali öncesinde 20 milyon RMB değerinde DCEP kırmızı paketlerini yayınlayacak.. 

Bu arada, Hong Kong Para Otoritesi, sınır ötesi ödemelerde DCEP’yi test etmek için Çin Halk Bankası ile ortaklık kurdu. Aynı zamanda, Bank of China – PBoC ile karıştırılmaması için – Tibet’te ilk blockchain tabanlı vergi doğrulamasını tamamladı..

OKEx Insights’ın China Market Watch’ın bu haftaki sayısında bu hikayelerle ilgili kaçırmış olabileceğiniz her şey ve daha fazlası burada..

DCEP kırmızı paketleri Suzhou’da çevrimiçi olarak harcanabilir

Suzhou hükümeti 12 Aralık’ta Double 12 Alışveriş Festivalini kutlamak için duyuruldu 20 milyon RMB değerinde DCEP kırmızı paketlerinin vatandaşlarına verileceği. Duyuru, her biri 200 RMB değerinde 100.000 DCEP kırmızı paketinin bir piyango aracılığıyla dağıtılacağını belirtti. Çekilişin sonucu 11 Aralık’ta açıklanacak.. 

Kırmızı paketlerin alıcıları, DCEP’lerini Suzhou’daki satıcı ortaklarla ve JD.com gibi çevrimiçi perakende mağazalarında 11 Aralık – 27 Aralık tarihleri ​​arasında harcayabilir..

Temel çıkarımlar

  • Suzhou’daki DCEP kırmızı paketleri, JD.com gibi çevrimiçi perakende mağazalarında harcanabilir – bu, Shenzhen’deki önceki DCEP kırmızı paket hediyesinde mümkün olmayan bir şey.
  • JD.com, DCEP’in işine entegrasyonunu keşfetme konusunda aktif olmuştur. E-ticaret devi, partnekırmızı, PBoC ile birlikte DCEP için bir mobil uygulama ve blok zinciri platformu geliştirmek için.

Hong Kong Para Otoritesi, DCEP’yi denemek için PBoC ile ortak oldu

Hong Kong Para Otoritesi başkanı Eddie Yue, Beyan Sınır ötesi ödemeler için DCEP’yi test etmek için PBoC ile ortaklık yapıyor olması.

Yue’ye göre DCEP, Hong Kong ve Çin’de yaşayanların sınır ötesi işlem yapmaları için ek bir seçenek sunuyor. Her iki kurum da DCEP’in teknik pilot testine hazırlanıyor, ancak merkez bankası dijital para biriminin piyasaya sürülmesi için henüz bir zaman çizelgesi bulunmuyor..

Temel çıkarımlar

  • Hong Kong’un hazine sekreteri Christopher Hui, Ekim ayında HKMA ile PBoC arasındaki DCEP işbirliğini ima etti. Dedi Yasama Konseyi Q&Bir oturum 21 Ekim’de DCEP’in sınır ötesi ödemelerde Çin ve Hong Kong arasında karşılıklı bağlantıyı teşvik edebileceğine inandığını söyledi..
  • Sınır ötesi ödemelerdeki DCEP denemesi, Hong Kong Para Otoritesinin merkez bankası dijital para birimlerindeki stratejik odak noktasını yineledi. HKMA, 2020’nin başlarında Tayland Bankası ile ortaklık kurdu. "Inthanon-Lionrock Projesi," Dağıtılmış defter teknolojisini kullanarak sınır ötesi ödeme verimliliğini artırmaya yönelik bir araştırma girişimi.

Bank of China, ilk blockchain vergi doğrulamasını tamamladı

Çin medyası Xinhua’ya göre, yakın zamanda Bank of China’nın Tibet şubesi Tamamlandı sınır ötesi işlemlerde ilk blok zinciri tabanlı vergi doğrulaması. 

Bu yıl, Devlet Kambiyo İdaresi, pilotlu Tibet şubesine dahil olan blockchain tabanlı bir finansal platform. Blockchain denemesi bugüne kadar Tibet’ten yedi bankayı bünyesine kattı.

Çin Bankası, Tibet’teki bir catering şirketinin ticari marka tescilinde ilgili vergi giderlerini başarıyla doğruladı.


Anahtar paket servisi olan restoran

  • SAFE’nin blockchain tabanlı finansal platformunun yardımıyla, marka tescillerinde vergi doğrulama süreci üç günden üç dakikaya indirildi. Doğrulama süreci kağıtsızdır ve yerleşim maliyetlerini büyük ölçüde azaltır.

Çin’de tüketici fiyatları 11 yılda ilk kez düştü

Bu hafta hem Çin hem de Hong Kong borsaları hafif düşüş yaşadı. Basım tarihi itibarıyla, Shanghai SE Composite ve CSI 300 şu anda 3.373 ve 4.965’te işlem görüyor – sırasıyla haftalık% 1.82 ve% 2.02 kayıpla. Hong Kong’da Hang Seng Endeksi bu hafta% 0,2 düştü ve şu anda 26.515’te duruyor..

Çin ve Hong Kong borsaları bu hafta mütevazı düşüşler gördü. Kaynak: Ticaret Ekonomisi, Investing.com

Bu hafta Çin’de düşen tüketici fiyat endeksi borsa katılımcılarının dikkatini çekti. Kasım ayında düştü Yıllık bazda% 0,5 – Ekim 2019’dan bu yana ilk düşüş.

Temel çıkarımlar

  • Çin’deki düşen TÜFE, düşen gıda, ulaşım, kamu hizmetleri, sağlık hizmetleri ve eğitim maliyetlerinden kaynaklanıyor. Özellikle nakliye maliyeti% 3,9 düştü ve bir Afrika Domuz salgını nedeniyle domuz eti fiyatı düştü.
  • CPI, Çin’deki tüketici enflasyonunun değerlendirilmesinde kilit göstergedir. Gıda ve konutlar, Çin’in TÜFE’sindeki en önemli bileşenlerdir – sırasıyla% 31,8 ve% 17,2’ye tekabül etmektedir..

Çin’deki aylık tüketici fiyat endeksinin yıllık% değişimi. Kaynak: Ticaret Ekonomisi, OKEx Insights

OKEx Insights, pazar analizleri, derinlemesine özellikler ve orijinal araştırmalar sunar & kripto uzmanlarından seçilmiş haberler.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Adblock
detector
map