Coinbase, rock kripto piyasasıyla ilgileniyor, milyarlarca değerinde PlusToken coinleri ele geçirdi

Kripto para dünyasından kaçırmış olabileceğiniz haftanın en büyük hikayeleri

Volatilite, Amerika Birleşik Devletleri’ndeki düzenleyicilerin kripto para birimi işlemleriyle uğraşan finans şirketlerine ağır kısıtlamalar getirmeye çalışabileceğine dair piyasayı sarsan bazı haberlerin yanı sıra bu hafta kripto para piyasasına çarptı. Aynı zamanda, ele geçirilen milyarlarca dolar değerindeki PlusToken dijital para birimlerinin Çin’deki ulusal hazineye yenilmesi planlanıyor..

OKEx Insights’ın Haftanın Kripto Haberleri’nin bu sayısında bu hikayeler ve daha fazlası hakkında bilmeniz gereken her şey burada..

Coinbase, marj ticaretini durdurdu, yasal endişelere işaret ediyor

Coinbase duyuruldu Amerika Birleşik Devletleri Emtia Vadeli İşlemler Ticaret Komisyonu’nun düzenleyici incelemesine ilişkin endişelerin ardından Aralık ayında marj ticareti ürünlerini durdurduğunu.

Daha sonra Coinbase CEO’su Brian Armstrong közlenmiş ABD Hazine Bakanlığı’nın kendi kendine barındırılan kripto para birimi cüzdanlarını izleme planları – Coinbase gibi finansal kurumların söz konusu cüzdanların sahibini doğrulamasını ve bunlar hakkında tanımlayıcı bilgileri toplamasını gerektireceğine inanıyor..

Değişim daha sonra yaşandı teknik zorluklar kripto para piyasasında ciddi fiyat dalgalanmalarının ortasında.

Temel çıkarımlar

 • Armstrong’un endişeleri doğrulanırsa, bu tür bir düzenleme muhtemelen ABD federal hükümetinin blok zinciri ve kripto para birimi endüstrisine yaptığı en büyük darbeyi temsil edecektir..
 • Bu tür bir düzenleme, Mali Eylem Görev Gücü’nün "Seyahat Kuralı" üye ülkelerinde faaliyet gösteren kripto para birimi işletmelerine.
 • BTC’nin fiyatı ve daha geniş kripto para piyasası habere olumsuz tepki verdi. Kripto para piyasası lideri dün OKEx’te% 11.26 düştü.

Coinbase CEO'sunun tweetleri ile birlikte BTC'nin fiyatı keskin bir şekilde düştüCoinbase CEO’sunun tweet’lerinin yanı sıra BTC’nin fiyatı da keskin bir şekilde düştü. Kaynak: CoinGecko

Milyarlarca dolar değerinde ele geçirilen PlusToken kripto para birimleri

Milyarlarca dolar değerinde kripto para birimleri, ünlü PlusToken Ponzi planına yapılan baskının ortasında, Çin’de polis tarafından ele geçirilen milyarlarca dolar değerinde kripto para birimleri, bu hafta kamuoyuna duyuruldu. mahkeme kararı 19 Kasım’dan itibaren.

Ele geçirilen varlıklar şunları içerir:

 • 194.775 BTC madeni para
 • 833,083 ETH madeni para
 • 1,4 milyon LTC madeni para
 • 27.6 milyon EOS madeni para
 • 74.167 DASH madeni para
 • 487 milyon XRP madeni para
 • 6 milyar DOGE madeni parası
 • 79,581 BCH madeni para
 • 213,724 USDT jetonu

Toplamda, ele geçirilen varlıklar 4,2 milyar doların üzerinde.

Temel çıkarımlar

 • İşlendikten sonra, ele geçirilen kripto para birimleri ve dijital varlıklar ulusal hazineye kaybedilecek..
 • PlusToken destanındaki en son güncelleme, Çin polisinin dijital para birimleriyle ilgili suç faaliyetleriyle mücadele etme çabalarının arttığını gösteriyor..

Libra, Ocak ayında tek para birimi stabilcoin’i piyasaya sürecek

Raporlara göre, Terazi olabilir başlatmak Ocak 2021’de Facebook tarafından başlatılan stabilcoini – ancak, bir sepet itibari para birimi ile desteklenen başlangıçta planlanan madeni para yerine tek bir dolara sabitlenmiş para birimi olarak.

Anahtar paket servisi olan restoran

 • Libra projesi, küresel düzenleyicilerin yoğun incelemesinden ve geri göndermesinden sonra, önemli ölçüde daha az iddialı ve daha düzenleyici dostu bir şey lehine orijinal planlarını önemli ölçüde geri çekiyor.

VanEck, Deutsche Boerse Xetra’da Bitcoin ETN’yi başlattı

ABD merkezli bir varlık yöneticisi olan VanEck, başlatıldı Deutsche Boerse Xetra piyasasında BTC borsasında işlem gören bir senet.

Temel çıkarımlar

 • Yeni ETN fiziksel olarak BTC tarafından destekleniyor ve yatırımcılara varlığı gerçekten satın almak zorunda kalmadan önde gelen kripto para birimine maruz kalma imkanı sunuyor..
 • VanEck, daha önce ABD’de bir BTC borsa yatırım fonunu listelemekte başarısız oldu..

CypherPunk Holdings, halka açık en büyük dokuzuncu BTC sahibi oldu

Cypherpunk Holding açıklandı Perşembe günü, 30 Haziran’dan bu yana rezervlerine 72.979 BTC daha ekleyerek toplamını 276.479 BTC’ye çıkardı. Gizlilik odaklı yatırım şirketinin BTC hisseleri, bu yazının yazıldığı tarih itibariyle şu anda 4.640.147 $ değerinde..

BTC holdinglerindeki en son artış, şirketin Monero (XMR) ve Ether’deki (ETH) pozisyonlarını tasfiye etmesinden kaynaklanıyor..

Temel çıkarımlar

 • Kanada Menkul Kıymetler Borsası’nda listelenen şirket şu anda halka açık en büyük dokuzuncu BTC sahibidir.
 • Cypherpunk Holdings, bazı rezervlerini pazar lideri kripto para birimine tahsis etmede MicroStrategy’nin beğenisini takip etti..

OKEx Insights, pazar analizleri, derinlemesine özellikler ve orijinal araştırmalar sunar & kripto uzmanlarından seçilmiş haberler.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
map