Çin, Asya kripto dünyasına hakim olmaya devam ediyor

Çin ve Hong Kong’dan blok zinciri ve kripto para birimi haberlerine haftalık genel bakış – China Market Watch

Çin Pazarı İzleme görseli

Çin blok zinciri ve kripto para birimi endüstrisi için hareketli bir hafta oldu.

Araştırma sağlayıcısı Messari’nin son raporu gösterir Çin, Asya kripto para dünyasına hakim olmaya devam ediyor. Çin’in ulusal blok zinciri BSN, önerilen dijital para birimi ödeme ağına merkez bankası dijital para birimlerini entegre etme planlarını açıkladığından, ülke Bitcoin hash oranı hakimiyetini korudu. Bu arada, Çin hükümeti blockchain teknolojisini benimsemeye devam etti. Menkul Kıymetler Birliği, menkul kıymetler endüstrisinin dijitalleşmesini hızlandırmak için kendi blok zincirini başlattı.

OKEx Insights’tan China Market Watch’ın bu haftaki sayısında bu hikayelerle ilgili kaçırmış olabileceğiniz her şey ve daha fazlası burada..

Çin, Asya kripto alanı üzerindeki hakimiyetini sürdürüyor

Messari’nin son raporuna göre Çin, Asya’nın kripto para dünyasında lider olmaya devam ediyor..

Çin’in kripto hakimiyeti, Bitcoin madenciliği hash rate dağılımına yansıyor. Ülke, toplam Bitcoin hash oranının% 65’ini kontrol etti – ABD ve Rusya’yı geride bıraktı.

Temel çıkarımlar

  • Çin’in Bitcoin madenciliği hakimiyeti, madencilik işletmelerinin gelişmesine yol açtı. Bitmain, Canaan ve Ebang, 17 milyar dolarlık birleşik değerleme ile Asya’daki en iyi kriptoyla ilgili tek boynuzlu atlar arasında yer alıyor..
  • Pazar hakimiyetine rağmen, Çin hükümeti kripto para birimi ticaretini yasaklamaya devam ediyor, eşler arası borç verme platformlarına baskı uyguladı ve sermaye kontrollerini sıkılaştırdı..

Çin, Nisan 2020’de Bitcoin’in toplam hash oranının ortalama aylık payına hakim oldu (Cambridge Bitcoin Elektrik Tüketim Endeksi tarafından sağlanan en son veriler). Kaynak: Cambridge Alternatif Finans Merkezi

BSN, dijital para ödeme ağını planlıyor

Çin’in blockchain tabanlı hizmet ağı meydana çıkarmak dijital para birimi ödeme ağı kurma planı. Ağın beta sürümünün 2021’in ikinci yarısında piyasaya sürülmesi bekleniyor..

BSN’ye göre, ödeme ağı beş yıl içinde tamamen hizmete girecek. Şirket, merkez bankası dijital para birimlerini ve sabit paraları desteklemek için birkaç uluslararası banka ile çalışıyor..

Temel çıkarımlar

  • Çeşitli ülkelerdeki CBDC’leri desteklemek için BSN, Çin’deki ve denizaşırı ülkelerdeki halka açık şehir düğümlerini genişletiyor. BSN’nin uluslararası PCN’leri yaklaşık 50’dir ve çoğu gelişmiş ülkeyi destekler.
  • BSN’nin çeşitli CBDC’leri destekleme vizyonuna rağmen, çoğu merkez bankası yalnızca fiziksel nakit ihraç edebilir. Uluslararası Para Fonu’ndan bir çalışma meydana çıkarmak dünyadaki merkez bankalarının neredeyse% 80’inin ya yasal olarak dijital para birimi oluşturmasına izin verilmediğini ya da kendi ülkelerinin yasal çerçevelerinin belirsiz kaldığını.

Çin Menkul Kıymetler Birliği blockchain’i başlattı

Çin Menkul Kıymetler Birliği duyuruldu Çin’de menkul kıymetler endüstrisinin dijitalleşmesini hızlandırmak için kendi blok zincirinin lansmanı.

Dernek, Haitong Securities (600837.SH), Guotai Junan Securities (601211.SH) ve China Merchants Securities (600999.SH) dahil olmak üzere altı Çinli menkul kıymet firmasını node olarak işe aldı..

Temel çıkarımlar

  • Blockchain’in piyasaya sürülmesinden sonra, SAC, menkul kıymetler endüstrisi için blok zinciri standardizasyonu oluşturmak için Çin Menkul Kıymetler Düzenleme Komisyonu ile ortaklık kurdu. Her iki taraf da zincir içi yönetişim ve merkezi olmayan uygulamaların konuşlandırılması için standartlar geliştirecek.
  • Yatırım bankaları için elektronik belgelerin raporlanması, SAC blok zincirinin ilk kullanım durumudur. Dernek, blok zincirinin yatırım bankaları için uyum sürecini kolaylaştırmaya yardımcı olduğuna inanıyor..

Geleneksel piyasalar: Hang Seng Endeksi bu hafta% 6 arttı

Çin borsaları bu hafta mütevazı bir düşüş yaşadı. Yazının yazıldığı tarih itibariyle, Shanghai SE Composite ve CSI 300 şu anda 3,583 ve 5,476’da işlem görüyor – sırasıyla haftalık% 0,43 ve% 1,82 kayıpla. Hong Kong’da Hang Seng Endeksi% 6,12 arttı ve şu anda 29.963’te duruyor..

Hang Seng Endeksi bu hafta% 6,12 yükseldi. Kaynak: Ticaret Ekonomisi, Investing.com

OKEx tüccarı değil misiniz? Ticarete nasıl başlayacağınızı öğrenin!

OKEx Insights, pazar analizleri, derinlemesine özellikler ve orijinal araştırmalar sunar & kripto uzmanlarından seçilmiş haberler.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
map