BTC ve ETH: Hangisi daha iyi satın alıyor?

Genel Bakış

BTC Bir numaralı kripto fiyatları 10000 seviyelerini geri almaya çalışırken bu hafta piyasanın dikkatini çekti. BTCPsikolojik engeli aşma girişiminin ardından geldi ETH fiyatlar Mart 2020’nin başından bu yana en yüksek seviyelere ulaştı. BTC ve ETH yutturmaca ve sohbetler kripto toplulukları arasında dolaşmaya devam ediyor, tüccarlar ve yatırımcılar zincir içi, zincir dışı ve türev ticaretinden verileri karşılaştırırken ilginç içgörüler bulabilirler. Bundan sonra, BTC ve ETH’nin mevcut durumunu daha iyi anlayabilir ve hangisinin şimdi daha iyi satın alınacağına dair daha iyi bir karar vermemize yardımcı olabiliriz..

Borsalarda bakiye

Borsalardaki denge, HODLers’ın duyarlılığı ve satılabilecek kaç coin / token olduğu açısından bize biraz renk sağlayabilir. Glassnode’dan alınan veriler şunu gösteriyor: BTC borsalardaki bakiye düşürüldü BTC0,32 milyon, bu bir yıldan uzun süredir en düşük seviye. Borsalardaki BTC bakiyesi Mart ayından bu yana düşüş eğiliminde ve eğilim bu şekilde devam ediyor..

Şekil 1a: Borsalardaki BTC Dengesi

Kaynak: Glassnode

Şekil 2b: Borsalarda ETH Dengesi

Kaynak: Glassnode

Diğer yandan, ETH Borsalardaki denge çığ gibi yükseliyor. Numara ulaştı ETHAralık 2016’nın sonundan bu yana görülmeyen bu yıl Mart ortasında 18,7 milyon.

İlginç bir şekilde, iki varlığın bakiye sayısı, Mart ayındaki büyük satış sırasında çok farklı tepki verdi. Satış düşüş trendini tetiklemiş gibi görünüyor BTCBakiyesi, daha fazla tüccar ise ETH sonrasındaki borsalarda ETH aynı dönemde fiyat düzeltmesi.

Neden önemli?

Tüccarların ve yatırımcıların paralarını / tokenlerini borsalardan çekmelerinin, varlıklarını soğuk cüzdanlarda saklamak istedikleri ve potansiyel boğa koşusunu bekledikleri için uzun vadeli bir yükselişin işareti olabileceğine inanıyoruz. Bu bakış açısına göre, piyasaların daha fazla yükseliş gösterdiği görülüyor. BTC -den ETH. Bununla birlikte, ağ güvenliği gibi dengelerin artmasını ve azalmasını sağlayan başka faktörler de olabilir..

Bakiyesi yüksek adresler

Balinaların madeni para / jeton biriktirme istekliliği, tüccarların ve yatırımcıların temel analiz söz konusu olduğunda aramaları gereken başka bir ipucu olabilir. Yüksek dengeye sahip benzersiz adreslerin sayısı özellikle önemli olabilir.

Glassnode’dan elde edilen veriler, eşit / daha fazla benzersiz adres sayısının ETH32, fiyat dalgalanmalarına rağmen geçen yıl istikrarlı bir şekilde arttı. Bu arada, en az benzersiz adreslerin sayısı BTC10K, Mart sonundaki en düşük seviyelerden toparlandı. Yine de, 120’de olan Haziran sonundaki rakamla karşılaştırıldığında nispeten düşük görünüyor..


Şekil 2a: Bitcoin adresleri. bal ile. ≥ 10.000 BTC

Kaynak: Glassnode

Şekil 2b: Ethereum adresleri. bal ile. ≥ 32 ETH

Kaynak: Glassnode

Neden önemli?

Avlanma gücünün, balinaların belirli bir varlık hakkındaki duyarlılığını yansıtan kritik ölçütlerden biri olduğuna inanıyoruz ve öyle görünüyor ki ETH bu bakış açısından açık bir kazanan. Bununla birlikte, bununla ilgili sınırlamalar da görüyoruz. Çünkü ETH32, giriş için nispeten düşük bir engeldir ve bu sayının önemini düşürebilir.

Sayısı olmasına rağmen BTC bakiyesi yüksek adresler toplanıyor, bu veriler tek başına geniş resmin yalnızca bir kısmı. Borsalar üzerindeki bakiyeyi birleştirerek daha kapsamlı bir görüntü görebiliriz.

İşlem ücreti ve gaz

Bitcoin’in işlem ücreti ve kullanılan Ethereum’un gazı, son zamanlarda kripto sohbet grupları arasında birçok konuşma aldı. Anlatılardan biri, toplamın ETH Kullanılan gaz tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaştı, bu da ağı daha fazla insanın kullandığı anlamına geliyor; bu nedenle fiyat yükselmeli. ETH fiyatlar, 230 tutamaçlara geri çekilmeden önce 250 seviyeye dokundu.

Bununla birlikte, ortalama sayıya baktığımızda ETH gaz kullanıldı, başka bir resim görebiliyorduk. Glassnode’dan elde edilen veriler şunu gösteriyor: ETH Kullanılan gaz mitingin arkasında düşüyor ve düşüş trendi oluşturdu. Bu açıdan düşündüğümüz kadar çok işlem olmayabilir..

Şekil 3a: Bitcoin işlem ücreti (Ortalama)

Kaynak: Glassnode

Şekil 3b: Kullanılan Ethereum gazı (Ortalama)

Kaynak: Glassnode

Öte yandan, bitcoin’in ortalama işlem ücreti, son dalgalanmaya rağmen nispeten yüksek seviyelerde seyrediyor. Genel olarak, daha yüksek bir işlem ücreti, piyasanın işlem yapma talebinin daha yüksek olduğunu gösterebilir. Bu nedenle kullanıcılar, daha hızlı yerleşim için daha fazla ödeme yapmaya isteklidir. Bu, ağı daha fazla kişinin kullandığını da gösterir..

Neden önemli?

Kripto para biriminin bir tür ağ değeri varlığı olduğuna inanıyoruz, bu da ne kadar çok insan kullanırsa ve sakladıkça varlığın o kadar değerli olacağı anlamına gelir. Bununla birlikte, işlem ücreti / gaz ile fiyat arasında doğrudan bir ilişki olmadığını ve bu rakamların tüm yapbozun sadece iki parçası olabileceğini belirtmekte fayda var..

ETH çarpıklığı negatif kaldı, BTC geri döndü

Zincir içi aktiviteleri analiz etmek hisse senetleri için temel analiz gibiyse, türev alım satım faaliyetlerini analiz etmek istatistiksel analiz gibi olabilir. Piyasa katılımcılarına, gerçek tüccarların işlemlerini nasıl konumlandırdıklarına dair bir fikir verebilir. Bundan değerli bilgiler bulabiliriz.

Farkettik bir kripto topluluğundaki son konuşmalardan biri, seçeneklerin çarpık olduğu ETH negatife döndü ve fiyat için yükselişe geçebilir.

Şekil 4a: BTC 25d eğriliği

Kaynak: Skew

Şekil 4b: ETH 25d eğriliği

Kaynak: Skew

Opsiyon çarpıklığı, OTM / ATM / ITM seçenekleri arasındaki zımni oynaklık farkıdır. Tüccarlar bu göreceli değişiklikleri bir ticaret stratejisi olarak kullanabilirler. Skew’den alınan veriler şunu gösteriyor: ETHseçeneklerinin çarpıklığı çoğunlukla negatif kalırken BTC’Ler, istikrarlı bir şekilde olumlu alana geri kazanıldı.

Bize ne söylüyor?

Farklı opsiyon sözleşmelerindeki IV değişikliklerinin, temelin yaklaşan oynaklığını ve tüccarların bunu nasıl beklediklerini bir şekilde önerebileceğine inanıyoruz. Bununla birlikte, seçeneklerin çarpıklığı fiyat tahmininde her zaman yararlı bir gösterge değildir, ancak belirli koşullar altında yardımcı olabilir. Yatırımcıların bunu kripto piyasalarını yönlendirebilecek diğer birçok faktörle birlikte düşünmesi gerektiğini düşünüyoruz..

Piyasa, daha yüksek grev fiyatlarına sahip BTC opsiyonlarına bakıyor, ETH yaklaşımı nispeten muhafazakardı

Opsiyon tüccarlarının grev fiyatlarını seçme şekli, bize piyasanın daha ilerici bir bakış açısına sahip olduğunu söylüyor gibi görünüyor. BTC fiyatlar, görünüm ETH nispeten ılımlı oldu.

Çoğunu görebiliriz BTC opsiyon açık faizi 10000 kullanım fiyatı alanında iken, ikinci ve üçüncü en popüler kullanım fiyatı 12000 ve 11000 civarında aşınır. ETH en popüler 280 grev olurken, ikinci ve üçüncü en çok OI 220 ve 240 oldu..

Üzerinde ETH tarafta, 280 grevlik çağrılar tipik bir yükseliş düzeni gibi görünüyor. Bununla birlikte, 220 ve 240 grevli çağrılar daha muhafazakar bir yaklaşım gibi görünüyor, çünkü sözleşmeler zaten / yakında para kazanacak. Öte yandan, 220 ve 240 vuruşlar daha çok savunma düzenlerine benziyor. ETH Mayıs ortasından beri bir mitingde.

Üzerinde BTC tarafında, 10000 grevli çağrılar da standart bir yükseliş düzeni gibi görünüyor, ancak 12000 ve 11000 grev fiyatları ile yapılan çağrılar daha da agresif görünüyor. Put yazma perspektifinden bakıldığında, 12000, 11000 ve 10000 kullanım fiyatının tamamı paranın içindeydi. Bir tüccar BTC’de düşüş eğilimi gösteriyorsa, 10.000’den daha düşük grev fiyatlarına sahip koymayı düşünebilirler.

Şekil 5a: BTC seç. Grevle OI (4 Haziran itibarıyla)

Kaynak: Skew

Şekil 5b: ETH seç. Grevle OI (4 Haziran itibarıyla)

Kaynak: Skew

Sonuç

Bazı zincir içi aktiviteleri ve türev alım satım verilerini ele aldık. BTC ve ETH, ve şu anda hangi varlığın daha iyi bir satın alma olduğuna dair basit bir arama yapmak hala kolay değil gibi görünüyor. Ancak öyle görünüyor BTC tüccarlar fiyat üzerinde daha uzun vadeli yükselişe sahipken, ETH tüccarlar kısa vadeli fiyat hareketlerine daha fazla odaklandılar. Yine de, tüccarlar ve yatırımcılar ticaret stratejileri konusunda esnek olmalı ve kurulumlarını piyasa koşullarına göre ayarlamalıdır..

Yazar: Cyrus Ip – Araştırma Analisti

Yayınlayan: OKEx

04 Haziran 2020

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Adblock
detector
map