Blockchain Birlikte Çalışabilirliğini Standartlaştırma, Bölgesel DCEP Kabulü ve Mahkemelerde Yüz Tanıma – Çin Piyasa İzleme

Çin ve Hong Kong’dan blok zinciri ve kripto para birimi haberlerine haftalık genel bakış.

OKEx Insights, Ant Group’un blockchain birlikte çalışabilirliğine geçişi, Greater Bay Area’nın Dijital Para Birimi Elektronik Ödeme pilotu potansiyeli ve Guangzhou’daki ilk blockchain tabanlı yasal soruşturma hizmeti de dahil olmak üzere Çin ve Hong Kong’dan bu haftanın en iyi kripto haberlerine bir göz atıyor..

Ant Group, blockchain birlikte çalışabilirliğinin standardizasyonunu başlatıyor

Çinli teknoloji devi Alibaba’nın bir yan kuruluşu olan Ant Group, geçtiğimiz günlerde bir çalışma grubunun blockchain birlikte çalışabilirliğinin standardizasyonu Elektrik ve Elektronik Mühendisleri Enstitüsü veya IEEE altında. Standart adlandırılmıştır "P3205 – Blockchain Birlikte Çalışabilirliği Standardı – Veri Kimlik Doğrulama ve İletişim Protokolü."

Göre proje, standart, veri kimlik doğrulamasını ve blok zincirleri arasında iletişimi kolaylaştırmak için dört protokol sağlar. Bu protokoller şunları içerir:

 • Dağıtılmış bir kimlik protokolü
 • Bir meta veri protokolü
 • Zincir üzerinde bir dönüştürme kanıtı protokolü
 • Bir çapraz zincir iletişim protokolü

Temel çıkarımlar

 • P3205 standardının tamamlanmasının, blok zinciri birlikte çalışabilirliği için küresel bir standart olarak hizmet etmesi bekleniyor. Standart, birden çok çapraz zincir modeli ve seviyesi arasında etkili iletişimi ve veri kimlik doğrulamasını destekler.
 • Alibaba,% 62’si blockchain altyapısıyla ilgili olan blockchain patentlerinde liderdir. Alibaba şu anda blockchain birlikte çalışabilirliğinde 30’dan fazla patente sahip.
 • Ant Group, Eylül 2019’da blockchain birlikte çalışabilirlik girişimi olan Açık Veri Erişimi Güvenilir Hizmeti’ni başlattı. Amaçları kamu ve özel blok zincirleri arasındaki iletişim maliyetlerini düşürmek.

Greater Bay Area, erken DCEP pilotları için birincil konum olabilir

Çin Halk Bankası’nın Guangzhou şubesi başkanı Bai Hexiang, söyledi Hong Kong, Makao, Shenzhen ve Guangzhou dahil olmak üzere dokuz şehrin bölgesel bir karışımı olan Greater Bay Area’daki sınır ötesi ticaret pazarının, Çin’in dijital para birimi olan Dijital Para Birimi Elektronik Ödemesini test etmek için ideal bir yer olduğunu belirten yerel medya. Guangzhou şubesinden alınan istatistiklere göre, Guangdong eyaletindeki dijital ödeme pazarı 2020 yılının ilk çeyreğinde 11,95 trilyon RMB’ye ulaştı..

Bai, dijital ödemelerde liderliğin, uluslararası ticarete erişimin ve Büyük Körfez Bölgesi’nde büyük bir nüfus tabanının büyük ölçekli DCEP’in benimsenmesi için uygun faktörler olduğunu vurguladı..

Anahtar paket servisi olan restoran

 • PBoC, Mayıs 2020’de Greater Bay Area’nın blockchain gelişimine yönelik erken destek sinyallerini gösterdi. Bölgede blockchain yeniliğini ve dijital para biriminin benimsenmesini teşvik etmek için bir danışma belgesi yayınlamak için Çin Menkul Kıymetler Düzenleme Komisyonu ile işbirliği yaptı.

Guangzhou, blockchain tabanlı yasal soruşturmayı ilk uygulayan

Guangzhou Orta Halk Mahkemesi, 12 Ağustos’ta yasal soruşturma sürecini kolaylaştırmak için bir blockchain çözümünün başlatıldığını duyurdu..

Mahkemeye göre, blok zinciri tabanlı yasal soruşturmaların kağıt tabanlı soruşturmalara kıyasla dört avantajı var:

 • Daha hızlı dönüş süreleri
 • Daha güvenli bir tanımlama sistemi
 • İzlenebilir denetim izleri
 • Uygun bir başvuru süreci

Anahtar paket servisi olan restoran


 • Guangzhou’daki avukatlar, bankacılık, vergilendirme ve mülk yönetimi gibi çeşitli sektörlerdeki adli davaları araştırıyor. İncelemelerin çoğu kağıt üzerinde kalmaktadır. Blok zinciri tabanlı soruşturma sistemi, her dava için avukatlar ve başvuru sahipleri için yüz tanıma gerektirerek mahkemenin KYC prosedürlerini kolaylaştırır..

Yeni RMB kredileri ve sosyal finansman piyasa beklentilerinin altında kalıyor

Çin borsası bu hafta hafif bir düşüş kaydetti. Şangay SE Kompozit ve CSI 300 şu sıralar% 1.67 ve% 2.24’lük hafif bir haftalık düşüşle 3.330 ve 4.656’da işlem görüyor. SZSE Blockchain 50 endeksi, haftalık değer değişimi% -5,3 ile 3.940 seviyesinde bulunuyor. Hong Kong için Hang Seng Endeksi bu hafta% 1,31 arttı ve şu anda 25.246’da duruyor..

Çin hisse senedi piyasasındaki hafif düşüş, kısmen yeni RMB kredilerindeki ve toplam sosyal finansmandaki son güncellemelerden kaynaklanıyor. Temmuz ayında, Çin bankaları, beklenen 1,2 trilyon RMB’nin altında kalan 0,99 trilyon RMB yeni krediler verdiler. Ekonomideki geniş bir kredi ve likidite ölçüsü olarak ülkedeki toplam sosyal finansman, Temmuz ayında 1,69 trilyon RMB’ye ulaştı ve beklenen 1,85 trilyon RMB’yi karşılamadı. Bu düşük performans gösteren ekonomik göstergeler, bu hafta Çin borsasında hafif bir düşüşe yol açtı..

Çin piyasa endekslerinin performansı. Kaynak: Ticaret Ekonomisi, Investing.com

OKEx Insights, pazar analizleri, derinlemesine özellikler ve orijinal araştırmalar sunar & kripto uzmanlarından seçilmiş haberler.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Adblock
detector
map