Bithumb’un Baskın Yaptığı Bildirildi, Dolandırıcılık Soruşturması Altında Robinhood

Kripto para dünyasından kaçırmış olabileceğiniz en büyük hikayeler

Bu hafta, kripto para birimi ve blok zinciri dünyası büyük ölçüde kötü haberlerle doluydu. Güney Kore’nin en büyük kripto para borsasının polis tarafından basıldığı bildirildi, milenyum odaklı broker Robinhood bir dolandırıcılık soruşturması altında ve Ethereum ücretleri tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaştı.

OKEx Insights’ın haftanın kripto haberlerinin bu sayısında bu hikayeleri ve daha fazlasını öğrenin.

BoE valisi uluslararası stabilcoin düzenlemesi çağrısında bulundu

İngiltere Bankası başkanı Andrew Bailey, fiat para birimlerinin değerine sabitlenmiş kripto para birimlerinin küresel ölçekte düzenleme gerektirdiğini belirtti. Ayrıca özel olarak stabilcoin veren şirketlere uluslararası düzenlemelerin yakında gelebileceğine dair bir uyarı yayınladı..

Bailey’nin sözleri geldi bir adres kripto para birimi düzenlemesi ve politika belirleyici düşünce kuruluşu Hutchins Center on Fiscal tarafından gerçekleştirilen çevrimiçi bir etkinlikte bir izleyici kitlesine & Brookings Enstitüsü Para Politikası.

Temel çıkarımlar:

  • Bailey’nin açıklamaları, anti-stabilcoin olarak alınmamalıdır. Bunun yerine, BoE valisi, fiat sabitlenmiş kripto para birimlerinin gerçek 1: 1 değerini sağlamak ve bunları kullanma yeteneğini sağlamak için daha fazla düzenleyici önlem olması gerektiğine inanıyor..
  • Bailey, stabilcoinlerin gelecekte uygulanabilir ve yaygın bir ödeme yöntemi olabileceğini öne sürecek kadar ileri gitti..

Robinhood’ın sivil dolandırıcılık nedeniyle soruşturulduğu bildirildi

Özellikle Y kuşağı arasında popüler olan bir hisse senedi ve opsiyon komisyonculuğu olan Robinhood, bildirildiğine göre Amerika Birleşik Devletleri Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu tarafından müşteri sipariş akışının yüksek hızlı tüccarlara nasıl satıldığını tam olarak açıklayamadığı için sivil dolandırıcılık için soruşturuluyor.

Düzenleyicinin cezasının yaklaşık 10 milyon dolar olacağı tahmin ediliyor..

Temel çıkarımlar:

  • Daha önce siparişlerin yanlış yönlendirilmesi nedeniyle FINRA tarafından para cezasına çarptırılan ve piyasa dalgalanmalarının yüksek olduğu zamanlarda çeşitli kesintiler yaşayan Robinhood için sorun devam ediyor..
  • Kötü baskı basılmaya devam ederse popüler yatırım uygulamasına olan güven azalabilir.

Güney Kore’nin en büyük borsasının polis tarafından ele geçirildiği bildirildi

Güney Kore’deki en büyük kripto para borsası olan Bithumb, bildirildiğine göre Seul Büyükşehir Polis Teşkilatı tarafından dolandırıcılık yaptığı iddiasıyla ele geçirildi. 

Ülkede tanınmış bir gazete olan Seoul Shinmun’a göre, yatırımcılara yaklaşık 25 milyon dolarlık BXA jetonunun ön satış iddiası, borsanın yerel jetonunun listelenmemesinin ardından önemli kayıplara yol açtı. Bu, Bithumb’ın ofislerine polis baskınına neden oldu..


Temel çıkarımlar:

  • Güney Kore’den çıkan kötü haberler, kripto para dünyası tarafından fark edilmedi ve birçok kişi, bu hafta sonlarında tanık olunan dramatik BTC satışlarının raporlarını suçladı..
  • Güney Kore uzun zamandır bir "FUD." Ülkedeki bir başka borsa Coinbit, bildirildiğine göre geçen hafta polis tarafından ele geçirildi.

Ortalama Ethereum işlem ücreti rekor seviyeye ulaştı

Merkezi olmayan finans belirteçleri ağı tıkamaya devam ederken, Ethereum ağındaki işlem ücretleri bu hafta tüm zamanların en yüksek seviyelerine ulaştı. Veri izleyici Blockchair’a göre, Ethereum ağındaki Ether’deki ortalama işlem ücreti 2 Eylül’de 0,031957 ETH’de zirve yaptı..

Temel çıkarımlar:

  • Ölçeklendirme sorunları, Ethereum ağında uzun zamandır bir sorun olmuştur ve merkezi olmayan finansmanın yükselişi, bu sorunu daha da gündeme getirmiştir..
  • Ethereum geliştiricileri, kısa vadede ölçeklenebilirlik sorunlarını ele almak için daha fazla geliştirme dikkati ve enerjisine odaklanmak zorunda kalacaklar..

ETH’deki ortalama işlem ücreti bu haftanın başlarında tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaştı. Kaynak: Blok sandalye

Brezilya, 2022 için merkez bankası dijital para birimi planlıyor

Brezilya merkez bankası başkanı Roberto Campos Neto, görüşme Bloomberg TV ile bu hafta dijital bir Brezilya reali muhtemelen 2022’de gelecek. Merkez bankası dijital para birimi, tüm CBDC’ler gibi, Güney Amerika ülkesindeki geleneksel bankacılık sistemini iyileştirmek için büyük ölçüde kullanılacak.

Temel çıkarımlar:

  • Brezilya, bir merkez bankası dijital para birimi başlatmayı planlayan tek ülke değil. Çin, Kış Olimpiyatları zamanında 2022’de de kullanılabilecek dijital yuan projesiyle büyük ölçüde bu yarışın ön saflarında yer alıyor..
  • Brezilya’nın bankacılık sistemini modernize etme çabaları, potansiyel olarak ekonomik durgunluk.

Brezilya’nın GSYİH’si geçtiğimiz on yılın ikinci yarısında önemli ölçüde azaldı. Kaynak: Ticaret Ekonomisi

OKEx Insights, piyasa analizleri, derinlemesine özellikler ve kripto profesyonellerinden seçilmiş haberleri sunar.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Adblock
detector
map