Bitcoin madenciliği talebi yükseliyor, Ethereum 2.0 yeni dönüm noktasına ulaştı

Haftanın Haberleri – Cryptocurrency dünyasının haftanın en büyük hikayeleri 

Haftanın Haberleri görseli

Kripto para piyasası, bu hafta BTC’nin tüm zamanların en yüksek seviyesini belirlediğini büyük ölçüde kutlarken, sektörde daha az yaygın medyanın ilgisini çekti. En önde gelen kripto para biriminin fiyat artışından kaynaklanan Bitcoin madenciliği donanımına olan talep, yeni makineleri elde etmeyi neredeyse imkansız hale getiriyor. Aynı zamanda, Ethereum ağının iş kanıtı modelinden uzaklaşması, ETH mevduatları açısından yeni bir dönüm noktasına ulaştı. Bu arada ademi merkeziyetçi finans alanı, bir saldırının ardından başka bir fon kaybına tanık oldu..

OKEx Insights’ın Haftanın Kripto Haberleri’nin bu sayısında bu hafta blok zinciri ve kripto para birimi haberlerinde kaçırmış olabileceğiniz her şey burada..

Bitmain, talep edilen Bitcoin madenci fiyatlarını% 20 artırdı

Kripto para birimi dünyasının dışından pek çok kişi perakende için PlayStation 5’leri puanlamaya odaklanırken, bayiler fiyat primlerini artırırken Bitcoin madenciliği donanımının 2021’e ulaşması zor olacak. Önde gelen madencilik donanım üreticisi Bitman’ın arttı Amiral gemisi donanımı için bu ayın başından bu yana% 20 ön sipariş fiyatları.

Temel çıkarımlar

  • Yeni Bitcoin madenciliği donanımına olan talep bir süredir aşırı olsa da, Bitmain’in son fiyat artışı soğumadığını gösteriyor..
  • BTC’nin fiyatının tüm zamanların en yüksek seviyelerine yükselmesi, denklemin talep tarafını beslemeye devam edebilir..

Warp Finance flaş kredi saldırısı 7,7 milyon dolar çaldı

Başka bir gün, ademi merkeziyetçi finans dünyasında başka bir flaş kredi saldırısı gerçekleşti.

Bir DeFi borç verme protokolü olan Warp Finance, gelişmekte olan sektördeki en son projedir. deneyim Milyonlarca dolar değerinde fon kaybından sorumlu bir flaş kredi saldırısı – tam olarak DAI ve USDC’de birleştirilmiş 7,7 milyon dolar.

Temel çıkarımlar

  • Bu, DeFi ödünç verme dünyasında meydana gelen ilk ani kredi saldırısı olmaktan çok uzaktır ve biri buna son demekte tereddüt edebilir..
  • Kredi verme, saldırılara maruz kalan tek DeFi sektörü değil. Bu haftanın başlarında, DeFi sigorta platformu Nexus Mutual’ın CEO’su kayıp Bir istismarın ardından kişisel MetaMask cüzdanından 8 milyon dolar.

ABD, kendi kendine barındırılan kripto cüzdanlarıyla ilgili düzenlemeler getirecek

Daha fazla düzenleme bildirildiğine göre ABD Hazinesi, kendi kendine barındırılan kripto para birimi cüzdanlarıyla etkileşime giren işletmeler için yeni raporlama kuralları uygulama eşiğinde göründüğü için Amerika Birleşik Devletleri’ndeki kripto para birimi endüstrisine geliyor. Yeni kuralın yakında duyurulması bekleniyor – muhtemelen Haftanın Haberleri’nin bu sayısı basına çıkmadan önce bile.

Temel çıkarımlar

  • Kural, büyük olasılıkla işletmelerin, para aklamayla mücadele için şu anda bankalar tarafından 10.000 $ ‘dan fazla para yatırma veya çekme işleminden sonra doldurulan bir para birimi işlemi raporu veya TO sunmasını gerektirecektir..
  • Coinbase CEO’su Brian Armstrong, Kasım ayının sonlarında bu görünüşte gelen düzenleme hakkında daha önce tweet attığından bu haber büyük bir sürpriz olarak gelmeyebilir..

Ethereum 2.0 stake kontratı yeni dönüm noktasına ulaştı

stake etme sözleşmesi yakın zamanda başlatılan Ethereum 2.0 protokol güncellemesi, 1.545.857 şeklinde 1 milyar dolardan fazla çektikten sonra başka bir kilometre taşını geçti. Bu yazının yazıldığı tarih itibariyle, bu mevduat sözleşmesinde kilitlenen toplam değer, ETH fiyatındaki bir geri çekilmenin yanı sıra 982.036.576,43 $ ‘a düştü..

Anahtar paket servisi olan restoran

  • Ethereum 2.0 için para yatırma sözleşmesi, zaman ilerledikçe muhtemelen yeni ETH mevduatlarını çekmeye devam edecek. Tüm mevduatlar temelde birkaç yıl boyunca kilitlenir ve bu ETH’yi satılabilir pazardan etkin bir şekilde kaldırır..

Coinbase, SEC ile halka arz planlarını resmen sunuyor

Büyük ABD merkezli kripto borsası Coinbase, resmi olarak halka açılmaya yönelik ilk hamlelerini yapıyor. ilan etme ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’na gizli bir taslak kayıt beyanı sunması.

Temel çıkarımlar

  • Coinbase, SEC’in incelemesini tamamlamasını ve şirketin ilk halka arzını tamamlamasına izin vermesini bekliyor..
  • Kripto para birimi ile ilgilenen yatırımcıların, Coinbase’e yatırım yapmaya istekli olması, bunun 2012’de sosyal medya odaklı yatırımcılar için Facebook’a yatırım yapmaya eşdeğer olduğunu düşünmesi bekleniyor..

OKEx Insights, pazar analizleri, derinlemesine özellikler ve orijinal araştırmalar sunar & kripto uzmanlarından seçilmiş haberler.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
map