Bitcoin’in Hash Rate Muhtemelen Düşecek ve Fiyat Kısa Vadeli Post Yarılanma: Analiz

Bitcoin (BTC) ağına dayanan iki büyük madeni para, blok ödül yarılanmalarını geçen hafta tamamladı. Göre OKLink verileri, Bitcoin Cash (BCH) – Bitcoin’in sert çatalı – 8 Nisan’da 12:20 UTC’de 630.000 blok yüksekliğine ulaştı ve ağın madencilik ödüllerini mayınlı blok başına 12.5 BCH’den 6.25 BCH’ye düşüren yarılanma olayını tetikledi..

Bitcoin SV’nin (BSV) yarılanması – Bitcoin Cash’in hard fork’u – BCH’lerden sadece kısa bir süre sonra ve yaklaşık olarak Bitcoin’den bir ay önce. 10 Nisan 00:48 UTC, BSV Tamamlandı yüzde 50 blok ödül azaltma etkinliği.

Karma oranı sonrası yarıya indirimi

Bitinfocharts.com’dan alınan veriler, hem BCH hem de BSV’nin önemli bir karma oran – kripto madenciliği cihazlarının hızı – yarılanmalarından sonraki gün düşüş. BCH’nin hash oranı 3,58EH / S’den 1,85EH / S’ye yaklaşık yüzde 50, BSV ise 3,01EH / S’den 0,92EH / S’ye% 70 düştü..

BCH ve BSV hash rate geçmiş tablosu. Kaynak: bitinfocharts.com & OKEx

Dalma iki bölüme ayrıldı. Birincisi, BCH’nin hash oranı 8 Nisan’daki yarılanmanın ardından bir kayıp alırken BSV’nin hash oranı arttı. İkincisi, BSV’nin 10 Nisan’da yarıya indirilmesinden sonra, BSV’nin hash oranı önemli ölçüde azaldı ve bu ağdaki bilgi işlem gücünün bir kısmı BTC’lere aktı..

Bu fenomen, madeni para fiyatları ve madencilik sabit maliyetleri değişmeden kalırsa, yarılanma sonrasında madencilerin gelirinin neredeyse yarı yarıya düşmesi gerçeğiyle açıklanabilir. Bu, yarılanma sonrası zincirlerde madencilik yapmaya devam etmenin daha az karlı olacağı anlamına gelir. Hash oranı ne kadar yüksekse, madencilik rekabeti o kadar yoğun olur ve bunun tersi de geçerlidir..

Karma oranındaki keskin düşüşler, birçok madencinin madencilik teçhizatlarını kapattığını veya güçlerini diğer madeni paralara taşıdığını gösteriyor..

OKEx analistleri, bu durumu önceki bir Haftalık Piyasa İzleme makalesinde tahmin ederek, “yarılanmalar arasındaki boşlukta, birçok madencinin daha karlı bir şekilde madencilik yapmak için BTC ağına geçtiğini göreceğiz. madencilik daha pahalı. ”

BTC’nin mevcut hash oranı, Bitcinforcharts.com verilerine göre BSV’nin yarılanma gününe (10 Nisan) kıyasla 14 Nisan itibarıyla agresif bir şekilde 119EH / S’ye yükseldi. Ek olarak, BTC zinciri artık üç blok zinciri arasında hash oranı dağılımının yüzde 95’inden fazlasını kontrol ediyor. Sikke Dansı.

BTC hash rate geçmiş tablosu. Kaynak: bitinfocharts.com

Kriptodaki son kayda değer bilgi işlem gücü savaşı, 2018’in sonunda, BCH’nin hard fork haline geldiği ve BSV’nin yaratıldı. O zamanlar, BCH ve BSV arasındaki hash savaşı neredeyse bir madenciliğe yol açtı. ölüm sarmalı Bitcoin için, her iki çatallı zincir de bilgi işlem gücünü Bitcoin ağının dışına çekti. Bu dönem aynı zamanda Bitcoin fiyatının 3.800 $ ‘a düştüğü dipten çıkış dönemiydi.. 

Fiyatlar, hash oranı değişiklikleriyle tutarlıdır

Fiyat tarafında, üç madeni paranın tüm fiyat düşüşleri BSV’nin yarılanmasının sona ermesiyle aynı zamana denk geldi. BSV’nin yarıya inmesinden sonraki 24 saat içinde Bitcoin yaklaşık yüzde 7 düştü, BSV aynı dönemde yüzde 15’e kadar düştü ve BCH kabaca yüzde 10 düştü.

Öte yandan, hem BCH hem de BSV, yarılanmalarına giden yedi gün içinde hızlı bir artış yaşadı. BCH, yedi günde toplamda yaklaşık yüzde 20 artış kaydetti ve BSV aynı dönemde yüzde 30’dan fazla yükseldi. BTC o hafta sadece yüzde 10 arttı.

BCH – BSV – BTC 1H tablosu. Kaynak: TradingView

Bitcoin’in fiyat yarıya indirilmesi

Geçen haftanın yarılanma olayları, Bitcoin’in Mayıs ayında yaklaşan yarılanmasının simülasyonları olarak görülebilir. BSV’nin fiyatı yarılanmadan yaklaşık iki ay önce zirve yaptı ve BCH aynı dönemde zirve yaptı.

Bu modele dayanarak, makul bir tahmin, BTC’nin ya Şubat ortasında – kripto paranın 10.000 $ ‘ın üzerinde işlem gördüğü – son zirvesine ulaştığı ya da yarılanmadan iki hafta önce yeni bir yükseliş trendine başlayacağı olabilir. Yarılanmasından sonra, Bitcoin’in hash oranı muhtemelen düşecek ve fiyatı baskı altında olacak.

BCH – BSV – BTC 1D tablosu. Kaynak: TradingView

Diğer analistler ne diyor

Veri analizi ve istihbarat firması Xangle’ın araştırmacıları, bildiri 9 Nisan’da yayınlanan büyük fiyat ve hash oranı artışlarına rağmen BTC daha önce her yarılanmadan sonra şahit olmuşsa, üçüncü yarılanmanın farklı olabileceği konusunda uyarıyorlar. Rapor ayrıca, madencilerin, ilgili tüm piyasa katılımcıları arasında “en çok etkilenen” olduğunu belirtiyor. BTCYarılanma.

Ancak bazı madenciler daha iyimser. Bir başkasına göre Araştırma raporu 7 Nisan’da madencilik operasyonu Genesis Mining tarafından yayınlanan ankete katılanların yarısından fazlası, ödül indiriminin ardından BTC fiyatının artacağını düşünüyor.

Kripto topluluğundan diğer analistler, sorgulandı Yaklaşan yarılanmanın etkisinin halihazırda fiyatlandırılmış olup olmadığı. Bitcoin’in önceki halving olaylarını takip eden trendlere daha uzun vadede bakan diğerleri zımni bu kripto para biriminin yarılanmanın ardından bir noktada tüm zamanların en yüksek fiyatına ulaşacağını.

Feragatname: Bu materyal, yatırım kararlarının alınmasında esas alınmamalı ve yatırım işlemlerinde bulunma tavsiyesi olarak yorumlanmamalıdır. Dijital varlıklar ticareti önemli risk içerir ve yatırdığınız sermayenin kaybına neden olabilir. İlgili riski tam olarak anladığınızdan ve deneyim seviyenizi, yatırım hedeflerinizi dikkate aldığınızdan emin olmalı ve gerekirse bağımsız finansal tavsiye almalısınız..

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
map