Bitcoin Halving, Telegram’ın TON’u Öldü, Reddit Ethereum’u Entegre Ediyor: Haftanın Kripto Haberleri

Kripto dünyasında olaylı bir hafta oldu – Bitcoin’in blok ödül yarılanması şimdiye kadar üçüncü kez gerçekleşti, Telegram’ın uzun süredir beklenen blok zinciri projesi öldü ve Reddit, yeni bir topluluk puan sistemi için Ethereum (ETH) token kullanmaya başladı..

Bitcoin üçüncü blok ödül yarılanmasını kaydediyor

11 Mayıs’ta Bitcoin madencileri için resmi olarak blok ödülü yarıya indirildi. BTC blok zincirindeki yeni bloklar, en son yarılanmadan önce üretilen 12.5 bitcoin yerine artık 6.25 yeni bitcoin üretiyor. Bu, Bitcoin tarihinde kayda değer ve planlanmış olayın gerçekleştiği üçüncü kezdi..

Bitcoin madencilik havuzu AntPool mayınlı 630.000 numaralı blok, 3.134 işlem, işlem ücretlerinde 0.90968084 BTC ve toplam 3311.62144322 BTC işlem hacmi içeren ilk blok sonrası yarılanma. AntPool olduğu tahmin ediliyor üçüncü en büyük Bitcoin madencilik havuzu, basın zamanı itibariyle.

Temel çıkarımlar

Var olacak toplam bitcoin arzı sabit olduğundan (21.000.000 olarak), kripto para biriminin planlanmış blok ödül yarıları finans dünyasında her zaman bir kilometre taşıdır. Bitcoin her “yarıya indiğinde”, her gün daha az bitcoin “darp edilir” – varlığın emisyon oranını yavaşlatır ve esasen kıtlığını vurgular..

Bitcoin halving’lerinin madencilik endüstrisi üzerinde de dramatik bir etkisi vardır, çünkü daha az verimli madenciler hayatta kalmak için mücadele ederken, daha verimli operasyonlara sahip olanlar daha baskın hale gelebilir..

İlk blok mayınlı sonrası 11 Mayıs’ta yarıya indirildi. Kaynak: Blockchain.com

Telegram, uzun süredir beklenen blockchain projesi TON’u kapatıyor

12 Mayıs Salı günü, popüler mesajlaşma uygulaması Telegram’ın kurucusu ve CEO’su Pavel Durov, şirketin çok beklenen blockchain projesi Telegram Open Network’ü (TON) kapattığını açıkladı..

Haberler genellikle kripto topluluğunda hayal kırıklığı ile karşılandı ve şaşırtıcı olmayan bir şekilde, öfke yatırımcılardan – proje, hem blockchain protokolünün hem de Telegram’ın kendisinin geliştirilmesi için 2018’de sofistike yatırımcılardan neredeyse 2 milyar dolar topladı..

Telegram’ın iki finansman turu, yatırımcıların esasen IOU’ları (veya SAFT’ler) TON’un yerel belirteci Gram için. Bu yatırımcılardan bazıları ABD vatandaşı olduğu için Telegram, Amerika Birleşik Devletleri Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’nu (SEC) dahil ederek satışları ABD menkul kıymetler yasasından muafiyet için ajansa kaydettirdi..

Bununla birlikte, Ekim 2019’da Telegram’ın planlanan TON ve Gram lansmanından sadece birkaç hafta önce, SEC Telegram’ı bir acil durum şikayeti ve kısıtlama emriyle tokatladı ve hem 2018 finansman turunun hem de TON’un yakında piyasaya sürülmesinin ABD menkul kıymetler yasasını ihlal ettiğini iddia etti. SEC, Telegram’ın SAFT satışının ve TON piyasaya sürüldüğünde planlanan gerçek Gram satışının, yasayı aşmak için daha büyük bir “planın” parçası olduğunu iddia etti.

SEC ve Telegram arasındaki yasal savaş, blockchain platformunda ve token’ın piyasaya sürülmesinde defalarca gecikmeye neden oldu. 1 Nisan’daki en son mahkeme kararı, SEC’in iddiasını kesin olarak destekledi ve Telegram’ın TON’u yalnızca ABD’de değil, dünyanın herhangi bir yerinde başlatmasını durdurmaya karar verdi..

Durov’un TON’u kapatma kararı nihayet karara itiraz etme ve ABD yatırımcılarını başlatıldığında TON veya Gram ile etkileşime girmekten hariç tutma girişimlerinden sonra geldi..


Temel çıkarımlar

Durov’u projedeki çalışmayı aniden bitirmek için gerçekten motive eden şey, özellikle de SEC’in iddialarına karşı gelmenin riskleri açısından belirsizliğini koruyor. Onun içinde İleti TON’un kapatıldığını duyuran Durov, kararını açıklamak için özellikle finans ve teknolojide ABD hegemonyasına odaklandı..

Bunu yaparken, muhtemelen ABD düzenleyicilerin yalnızca TON’un değil, küresel dağıtımı çoğunlukla Amerikan teknoloji devleri Google ve Apple’a bağlı olan Telegram’ın peşinden gelebileceğine dair endişesini belirtiyordu..

Telegram’ın vakası, kripto endüstrisi ile 2017’nin ilk para arzı (ICO) çılgınlığı sırasında yaygın ilgi görmeye başlayan SEC arasında devam eden bir destanın çok yüksek profilli bir parçası..

TON’un finansmanı ilk SAFT değil SEC tarafından kapatılacak. Ancak bu dava, ABD düzenleyicisinin sahip olabileceği küresel erişimi göstermede korkutucu bir örnek oluşturuyor – etkin bir şekilde denetimini tüm dünyaya yayıyor..

Kripto hedge fonlarının yönetilen varlıkları 2019’da önemli ölçüde arttı

PricewaterhouseCoopers (PwC) ve Elwood Asset Management’tan bu hafta yeni bir rapor, 2019’da kripto hedge fonlarında yönetilen varlıkların toplam değerinin olduğunu gösteriyor. ikiye katlanarak 2 milyar doları aştı.

Rapor ayrıca Bitcoin’in, belki de şaşırtıcı olmayan bir şekilde, hedge fonları tarafından en çok işlem gören kripto para birimi olduğunu gösteriyor..

Yönetilen ortalama varlıklar gibi, yönetim altındaki ortalama varlık miktarı da neredeyse ikiye katlanarak 21.9 milyon dolardan 44 milyon dolara çıktı (yüzde 19’dan yüzde 35’e). Ek olarak, 20 milyon doların üzerinde varlıkları yönetilen kripto hedge fonlarının yüzdesi, bir önceki yıla göre yüzde 19’dan yüzde 35’e yükseldi..

Temel çıkarımlar

Geçen yıl kripto hedge fonlarında yaşanan büyüme, kurumların Bitcoin ve kripto para alanına önemli bir şekilde girdiğini gösteriyor. Bu, muhtemelen dünya çapında artan düzenleyici netlik ve kurumsal yatırımcılar için daha verimli rampalar tarafından teşvik edilmiştir..

Bitcoin ve diğer kripto para birimleri, geleneksel finansal sistemdeki istikrarsızlığa karşı daha uygun korumalar olarak görüldüğünden, kripto hedge fonlarında yönetilen varlıkların artmaya devam etmeyeceğini varsaymak için çok az neden var..

Ethereum tabanlı topluluk puanlarını kullanmak için Reddit

Reddit’in “topluluk puanları” sistemi denemesi, “kaliteli gönderi ve yorumların” oluşturulmasını teşvik etmek için Ethereum ağını kullanmak üzere genişletildi.

Topluluk puan sisteminin arkasındaki dayanak, değerli içeriğe katkıda bulunan kullanıcıların, belirli bir topluluğun kullanıcıları tarafından puanlarla (Ethereum tabanlı belirteçler) ödüllendirilebilmesidir. Örneğin, anlayışlı yorumlar veya ilginç gönderiler için ipuçları verilebilir..

Göre yeni bir slayt sunumu ABD merkezli tartışma web sitesinden, topluluk puanları platformdaki itibarı ölçmenin bir yolu olarak kullanılabilir ve / veya rozetler, emojiler, yorumlanabilir GIF’ler vb. gibi premium özelliklere harcanabilir..

Ek olarak, kullanıcılar topluluk puanlarını herhangi bir Ethereum cüzdan adresine aktarabilecek ve moderatörlerin herhangi bir kullanıcının puanları üzerinde kontrolü olmayacak..

Sistem şu anda iki Reddit topluluğunda test ediliyor.

Temel çıkarımlar

Reddit, uzun zamandır topluluğun hangi üyelerinin en saygın olduğunu doğru bir şekilde gösterme konusunda bir sorun yaşadı. Yeni ödül sistemi bu sorunu çözebilir.

Reddit’in moderatörleri ayrıca toplulukları üzerinde oldukça sıkı bir tutuma sahipler, bu nedenle bazıları, söz konusu moderatörlerin bu devredilebilir noktalar üzerinde kontrol sahibi olmayacağını öğrenmek için canlandırıcı bulabilir..

JPMorgan, kripto para borsalarına bankacılık hizmetleri sunuyor

Bu haftanın başlarında, JPMorgan Chase’in ABD merkezli büyük kripto para birimi borsaları Gemini ve Coinbase’e banka hesapları sunmaya başlayacağı haberi geldi – hepsi New York merkezli çokuluslu yatırım bankası ve finansal hizmetler holding şirketinin Bitcoin ve diğer kripto para birimlerine olan ayarını değiştirdiğini pekiştiriyor..

JPMorgan, Gemini ve Coinbase müşterilerine özel olarak para yatırma, çekme ve transfer hizmetleri.

Temel çıkarımlar

Gemini ve Coinbase’e bankacılık hizmetleri sağlayan JPMorgan, büyük finans kurumlarının Bitcoin ve kripto para birimlerine yönelik görüşlerinde sürekli olarak meydana gelen değişimi örneklemektedir. JPMorgan gibi geleneksel finans güçleri, tarihsel olarak, görüntülendi dolandırıcılık ve kara para aklama araçları olarak dijital para birimleri – ancak şimdi onları daha meşru görüyor gibi görünüyor.

Bitcoin ve kripto para şirketleri, sektörün bakış açısı daha güvenilirlikten biri olmaya devam ettikçe ileriye dönük olarak bankacılık ilişkilerini daha kolay kurmaya başlayabilir..

OKEx Insights, piyasa analizleri, derinlemesine özellikler ve kripto profesyonellerinden seçilmiş haberleri sunar.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Adblock
detector
map