Bitcoin ETF-Like Fund için Sadakat Dosyaları ve Libra, bir DC Veteran’ı Yakalar

Kripto para dünyasından kaçırmış olabileceğiniz en büyük hikayeler

Kripto para birimi dünyası asla hareket etmeyi bırakmaz ve bu hafta bir istisna değildi. Yeni bir kurumsal yatırım odaklı Bitcoin (BTC) ürününün dosyalandığını, kripto madenciliği alanına yeni bir devin girdiğini, Terazi Derneği’nin başka bir hükümet yetkilisini kaçırdığını ve daha fazlasını gördük.. 

OKEx Insights’ın Haftanın Kripto Haberleri’nin bu haftaki sayısında neleri kaçırmış olabileceğinizi öğrenin.

Fidelity, kurumsal yatırımcılar için yeni BTC odaklı fonu dolduruyor

Büyük bir Amerikan çokuluslu finansal hizmetler şirketi olan Fidelity Investments Inc., belgeler Amerika Birleşik Devletleri Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu ile Wise Origin Bitcoin Index Fund I, LP adlı yeni bir BTC odaklı fon başlatmak için.

Asgari yatırım tutarı, dosyalamada belirtildiği gibi, 100.000 $ ‘dır – bu, yakın zamanda yürürlükte olan dijital para birimlerine maruz kalmaya başlayan kurumsal yatırımcılara sıkı sıkıya bağlıdır..

Temel çıkarımlar

  • Bitcoin savunucuları uzun zamandır gözlerini genellikle ETF olarak adlandırılan borsada işlem gören bir fona sahipti. Böyle bir ürün için yapılan başvurular SEC tarafından defalarca reddedilmiş olsa da, Fidelity’nin yeni BTC odaklı fonu kurumsal kalabalık için başka bir geçerli alternatif olabilir..
  • 401 (k) alanındaki bazıları beklentilerini not et Fidelity’nin fonunun yönetim altındaki varlıklarda 1 milyar dolara ulaşabileceğini.

Digital Currency Group, Foundry ile kripto madenciliği alanına girdi

En önemlisi Grayscale Investments, Genesis ve CoinDesk’i işleten tanınmış bir kripto risk sermayesi şirketi olan Digital Currency Group, yeni bir yan kuruluş aracılığıyla kripto para birimi madenciliği endüstrisine katılıyor. Rochester, New York merkezli Foundry adlı şirket, madencilik, stake etme, donanım finansmanı, ekipman tedariki ve danışmanlık ile ilgilenecek..

Digital Currency Group planlıyor 100 milyon dolardan fazla yatırım yapmak gelecek yılın sonuna kadar yan kuruluşuna.

Anahtar paket servisi olan restoran

  • Bitcoin madenciliği endüstrisi, büyük ölçüde, ilk ve en önemli kripto para biriminin toplam hash oranının% 65’ini iddia eden Çin’deki operasyonların hakimiyetindedir. Dökümhane, Kuzey Amerikalı madencilerin mevcut yaklaşık% 8’den daha büyük bir pazar payı talep etmesine yardımcı olabilir..

Çin, Bitcoin madencilik endüstrisine hakimdir. Kaynak: Cambridge Alternatif Finans Merkezi

Libra Derneği eski İç Güvenlik hukuk başkanını işe aldı

Libra Derneği – Facebook ile ilişkili dijital para birimi Libra’nın arkasındaki grup kiralanmış eski ABD İç Güvenlik Departmanı Genel Danışmanı Steve Bunnell, baş hukuk sorumlusu olarak.


Temel çıkarımlar

  • Bunnell’in işe alınması, Libra Derneği’nin eski hükümet yetkililerini işe alarak ABD’li yasa koyucuların lehine kazanma çabasını gösteriyor. Mali Suçları Uygulama Ağının eski bir yöneticisinin yerini alacak..
  • Bunnell, O’Melveny hukuk firmasında veri gizliliği ve güvenliği konusunda geçmiş deneyime sahiptir. & Kripto Derecelendirme Konseyi’nin oluşturulmasında danışman olarak görev yapan Myers. Bu nedenle, son yıllarda Facebook’tan gelen çok sayıda veri gizliliği sorununu takiben Libra’ya çok ihtiyaç duyulan uzmanlığı getirebilir..

ShapeShift, içerideki işten sonra tazminat davası açar

ShapeShift, eski kıdemli mühendis Azamat Mukhiddinov’a kötü amaçlı yazılım yoluyla BTC’de 900.000 $ ‘lık görünen hırsızlıktan kaynaklanan zararlar için dava açıyor. Davalı, dijital varlık borsasını banka havaleleri, BTC işlemleri ve nakit dolu spor çantaları aracılığıyla zaten geri ödedi..

Medeni dava açıldı dosyalanmış Colorado Federal Bölge Mahkemesinde.

Anahtar paket servisi olan restoran

  • ShapeShift daha önce benzer olmayan bir deneyim yaşadı "iç işi" 2016 yılında borsanın iç güvenliğini güçlendirmesi gerekebileceğini belirten.

ABD dosyaları, iddia edilen Kuzey Kore ceza hesaplarına karşı dava açtı

ABD savcılarının ceza davası açtı Kuzey Kore devlet destekli kripto para borsası hackleri ve kara para aklama ile bağlantılı olduğu iddia edilen 280 kripto para birimi hesabına karşı.

Söz konusu hackler, isimsiz bir borsadan 272.000 $ ‘lık bir hırsızlık ve ABD’deki bir borsadan 2.5 milyon $’ lık bir hırsızlığı içeriyor..

Anahtar paket servisi olan restoran

  • Kuzey Kore’nin devlet destekli kripto para hackleme ağının kapsamlı olduğu kripto para odaklı haber kaynakları arasında uzun zamandır dolaşıyor. Bu yeni şikayet, görünen suç ağının iç mekanizmalarına daha parlak bir ışık tutabilir..

 

OKEx Insights, piyasa analizleri, derinlemesine özellikler ve kripto profesyonellerinden seçilmiş haberleri sunar.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Adblock
detector
map