Bakkt Rekorları Kırarken Dolar Tankları – Haftanın Kripto Haberleri

Kripto para dünyasında olaylı bir hafta oldu. Ledger, kullanıcı bilgilerinin istemeden sızdığını detaylandırdı ve Cardano’nun Shelley sert çatalı sonunda meyve verdi. Bu arada, ABD doları depolanırken, Bakkt Bitcoin vadeli işlemleri rekor hacim yaşıyor..

Haftanın Kripto Haberleri’nin bu haftaki baskısında bu hikayeler ve daha fazlası!

Defter veritabanı ihlali, ifşa edilen kullanıcıların bilgileri

Bu haftanın başlarında Ledger, pazarlama ve e-ticaret veritabanının açığa çıktığını gören Haziran ayında meydana gelen bir veri ihlalini ayrıntılı olarak açıkladı..

İçinde bir blog yazısı Çarşamba günü yayınlanan popüler donanım cüzdanı şirketi, bir ödül programı katılımcısının 14 Temmuz’da Ledger’in web sitesinde olası bir boşluğu ortaya çıkardığını açıkladı. Ancak, şirket tarafından yapılan bir araştırma, güvenlik açığının 25 Haziran’da zaten kullanıldığını ortaya çıkardı. veritabanı artık devre dışı bırakılmış bir API anahtarı aracılığıyla tehlikeye atıldı.

Ledger, o zamandan beri Fransa’nın Veri Koruma Kurumu’na bir rapor sundu ve potansiyel zararları değerlendirirken gizlilik ve güvenlik önlemlerini desteklemek için Orange Cyberdefense ile işbirliği yaptı..

Temel çıkarımlar:

  • Ledger donanım cüzdanlarının kendileri etkilenmemiş ve kullanıcıların kripto fonları tehlikeye atılmamış olsa da, bazıları güvenlik odaklı bir şirketin kullanıcıların bilgilerini kaçırmasını rahatsız edici bulabilir..
  • Olay ayrıca, hasar zaten yapıldıktan sonra ortaya çıkan kusurun ortaya çıkmasına rağmen, hata ödül programlarının yararına da dikkat çekiyor..

Bakkt, şimdiye kadarki en güçlü haftasında rekor kırdı

Fiziksel olarak yerleşik aylık Bitcoin vadeli işlem piyasasının tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaştığını gören Bakkt için rekor kıran bir hafta oldu. Pazartesi. Intercontinental Exchange’in kurumsal odaklı yan kuruluşu, tek günlük işlem hacminde yaklaşık 114 milyon dolar değerinde 11.509 madeni para gördü.. 

Ardından, bir başka rekor kıran işlem günü ile övünmeden önce Salı günü başka bir rekor kıran gün izledi. Çarşamba.

Temel çıkarımlar:

  • BTC’ye kurumsal ilgi açıkça artıyor. Tek başına Pazartesi gününün en yüksek seviyesi, Bakkt’ın Aralık 2019’daki tüm zamanların en yüksek seviyesi olan setten% 84 artışa işaret ediyordu..
  • Bakkt, Bitcoin vadeli işlemlerinde büyük bir artış yaşayan tek borsa değil. CME Group ayrıca yayınlanan veriler günlük döviz hacminde bir artış gösteren.

Bakkt Bitcoin Vadeli İşlemleri’nin toplam açık ilgisini gösteren grafik & USD cinsinden hacim. Kaynak: çarpık

Cardano’dan Shelley sert çatalı nihayet yayına girdi

Yaklaşık yarım on yıllık bir geliştirmeden sonra, Cardano nihayet Shelley sert çatal.


Yükseltme, uzun zamandır beklenen stake etme özelliklerini ve yetkilendirmeleri sunar. Cardano’nun yerel para birimi olan ADA’ya sahip büyük miktarlarda hesaplar, ağı doğrulamak ve böylelikle ödüller kazanmak için bu parayı yatırabilir..

Shelley’nin resmi lansmanı, katılımcıların kalıcı olarak ödüllendirildiğini gören, daha önce teşvik edilmiş bir test ağını takip eder..

Temel çıkarımlar:

  • Cardano, yavaş gelişimi nedeniyle sık sık eleştirildi. Ancak, Shelley sert çatalı, projenin biraz yavaş ve dikkatli geliştirme yaklaşımına olan inancını pekiştirme yolunda uzun bir yol kat edecektir..
  • Shelley, hiçbir şekilde Cardano’nun son aşaması değildir. Popüler altcoin’in yol haritasındaki sonraki büyük yükseltmeler, yönetişimi ve akıllı sözleşme işlevselliğini etkileyecek olan Voltaire ve Goguen aşamalarıdır..

Cardano'nun son 365 gün içindeki ADA fiyat grafiği. Kaynak: CoinGeckoCardano’nun son 365 gün içindeki ADA fiyat grafiği. Kaynak: CoinGecko

İngiltere Merkez Bankası’nın CBDC’leri desteklemek için inşa ettiği bildirildi

Bank of England’ın kendi yaklaşan gerçek zamanlı brüt ödeme hizmeti dijital pound gibi merkez bankası dijital para birimlerini desteklemek için. Tarafından bildirildiği gibi CoinDesk, Birleşik Krallık’taki finans kurumları tarafından kullanılan BoE’nin ödeme ağı, dijital para birimi işlemleri için desteği “yakalayabilir”.

Haberler takip ediyor raporlar Japonya Merkez Bankası’nın dijital para birimlerini “en yüksek öncelik” haline getirdiğini.

Anahtar paket servisi:

  • BoE’nin uzlaştırma hizmeti günde 685 milyar İngiliz sterlini ödüyor ve ülkenin ödeme altyapısının temel bir bileşenini temsil ediyor.
  • Görünüşe göre özel olarak bir merkez bankası dijital para birimi etrafında tasarlanmamış olsa da, yeniden tasarlanan uzlaştırma hizmetinin CBDC’lerle ileriye dönük uyumlu olacağı bildiriliyor – bu da merkez bankalarının dijital para birimleriyle ağır bir gelecek için nasıl hazırlandığını daha da gösteriyor..

ABD doları son on yılın en kötü ayına yaklaşıyor

ABD dolarının değeri bu hafta iki yılın en düşük seviyesine geriledi ve on yılın en kötü ayını kapatması bekleniyor. USD Temmuz ayında yaklaşık% 5 düştü, Eylül 2010’dan beri görülmeyen bir düşüş.

Ülkenin COVID-19 salgınına karşı uzun süredir devam eden mücadelesi ve Başkan Donald Trump’ın başkanlık seçimlerinin ertelenebileceğine dair eşi görülmemiş önerisi arasında para birimine olan güven düşüyor. GSYİH da geri çekildi 2. çeyrekte yıllık% 32.9 – Büyük Buhran’dan beri görülmeyen bir yoğunluk daralması.

Temel çıkarımlar:

  • Ülkenin istikrarına olan inancın yaygın protestolar, oldukça görünür siyasi bölünme ve COVID-19 salgınının beceriksizce ele alınmasının ardından düşmeye devam etmesi nedeniyle, USD’nin küresel rezerv para birimi statüsü giderek zayıflıyor..
  • Doların değeri düştükçe altın, gümüş ve Bitcoin fiyatları değişen derecelerde yükseldi. Özellikle altın isabet etti yüksekler kaydetmek.

ABD Doları Para Endeksi (DXY) günlük grafik. Kaynak: TradingViewABD Doları Para Endeksi (DXY) günlük grafik. Kaynak: TradingView

OKEx Insights, piyasa analizleri, derinlemesine özellikler ve kripto profesyonellerinden seçilmiş haberleri sunar.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Adblock
detector
map