Baidu’nun XuperOS Teknik Raporu, Çin’deki Blok Zinciri Tekboynuzları ve Para Sisteminde Dijital Para Birimleri – Çin Piyasa İzleme

Çin ve Hong Kong’dan blok zinciri ve kripto para birimi haberlerine haftalık genel bakış.

Çin ve Hong Kong borsalarında bu hafta hafif bir toparlanma görüldü. Şangay SE Kompozit ve CSI 300 şu anda koşmak sırasıyla% 3.03 ve% 2.29’luk hafif bir haftalık artışla 3.386 ve 4.763’te. Hang Seng Endeksi ayrıca bu hafta% 0,89 artarak şu anda 24,930’da duruyor..

ABD’de faaliyet gösteren Çinli teknoloji devleri hakkındaki tartışmalar, bu hafta iki ülke arasındaki gerilimi tırmandırdı. Dışişleri Bakanı Mike Pompeo teşvik ABD’de kaldırılacak uygulama mağazaları "güvenilmeyen" TikTok ve WeChat gibi Çin uygulamaları, bu uygulamaların Amerikan vatandaşları için önemli gizlilik endişeleri oluşturduğunu iddia ediyor..

ABD’de olası bir yasağı önlemek için, TikTok’un ana şirketi ByteDance şu anda görüşmelerde TikTok’un ülkedeki operasyonunu satın almak için çeşitli şirketlerle. Ancak Başkan Donald Trump, talep ABD Hazinesi satıştan kesinti yaptı ve anlaşma olmazsa TikTok’un 15 Eylül’de yasaklanacağı konusunda uyardı. ABD ile Çin arasındaki artan gerilimlere rağmen, Çin borsası üzerindeki etki sınırlıydı ve piyasa geçen haftaya göre toparlandı..

Hang Seng Endeksi’ndeki günlük düşüş, Trump’ın Hong Kong borsası SEHK ile ilgili yaptığı olumsuz açıklamadan kaynaklanıyor. koz dedim Hong Kong, bölgenin ulusal güvenlik yasasının ardından özel ekonomik statüsünü kaybettiğinden, Hong Kong artık başarılı bir değişim olmayacak. Listelenen işletmelerin SEHK’dan New York Borsası’na veya Nasdaq’a geçeceğini tahmin etti..

patlama Lübnan’ın başkenti Beyrut’ta şimdiye kadar Hong Kong ve Çin borsaları üzerinde sınırlı bir etkisi oldu. Lübnan hükümeti, patlama en az 135 kişinin ölümüne ve 5.000’den fazla kişinin yaralanmasına neden olduğu için iki haftalık olağanüstü hal ilan etti..

Bu arada, SZSE Blockchain 50 endeksi şu anda haftalık% 4,51 artışla 4,161’de duruyor. Endekse dahil edilen 50 hisse senedi arasında, Pekin Sertifika Kurumu (300579.SZ)% 10 artışla günlük en çok kazanan ülke olurken, BGI Grubu (300676.SZ) haftalık -7.01’lik performansla en çok kaybeden..

Çin piyasa endekslerinin performansı. Kaynak: Ticaret Ekonomisi, Investing.comÇin piyasa endekslerinin performansı. Kaynak: Ticaret Ekonomisi, Investing.com

OKEx Insights ayrıca, Baidu’nun blockchain teknik raporundan Çin’deki blockchain tek boynuzlu atlara ve dijital para birimlerinin parasal sistemi yeniden şekillendirme çabalarına kadar Çin ve Hong Kong’dan bu haftanın en iyi üç kripto haberine de göz atıyor..

Baidu, blockchain altyapı ağı için bir teknik rapor yayınladı

Baidu, Beyaz kağıt XuperOS için, açık kaynaklı bir blockchain altyapı ağı. XuperOS’un, Baidu’nun yerel blok zinciri XuperChain’i Ethereum, EOS ve Hyperledger Fabric gibi diğer halka açık ve özel blok zincirlerine bağlayan bir blok zinciri ağını kolaylaştırması bekleniyor..

Baidu’nun teknik raporu, XuperOS’un Baidu’nun blok zinciri girişimlerini üçüncü taraflarla işbirliği yoluyla genişletmesine izin verdiğini belirtti. Blok zinciri girişimlerine bir örnek, Baidu’nun iş ortağı Beijing İnternet Mahkemesi’nin görüntü telif hakkı korumasıdır., başlatıldı şeklinde "Tianping Zinciri" Adli blockchain sistemi, telif hakkı ihlali davalarında dijital kanıt saklama sürecini kolaylaştırır. XuperOS’un yardımıyla Baidu, Guangzhou İnternet Mahkemesi gibi ortaklarla görüntü telif hakkı girişimini daha da genişletebilir..

Baidu’nun blok zinciri girişimlerinin yanı sıra, teknik rapor, eğitim ve hukuk gibi alanlarda XuperOS’tan bazı canlı kullanım durumlarını paylaştı. Örneğin, Educhainx, Çin’deki yüzlerce okulda blockchain kursları başlatmak için XuperOS’u kullandı. Öğrenciler XuperOS’ta akıllı sözleşmeler uygulayabilir ve mezuniyet sertifikaları blok zincirinde saklanır..

Beyaz kağıt, finans ve e-ticaretin yakın gelecekte XuperOS için yaklaşan blockchain kullanım durumları olacağını belirtti..


Temel çıkarımlar

  • Baidu’nun XuperOS’u, Baidu’nun yerel zinciri XuperChain’i diğer genel ve özel blok zincirlerine bağlayan açık kaynaklı bir blockchain altyapı ağıdır..
  • XuperOS, Baidu’nun blok zinciri girişimlerini görüntü telif hakkı koruması gibi üçüncü taraflarla genişletmesine izin veriyor.
  • Eğitim ve hukuk gibi alanlar, XuperOS için bazı canlı kullanım durumlarını temsil eder. Ağ, yakın gelecekte finans ve e-ticaret kullanım senaryolarının lansmanlarını araştırıyor.

11 blockchain tek boynuzlu attan sadece ikisi Çin’de bulunuyor

Bir tek boynuzlu at 1 milyar doların üzerinde değerlemesi olan özel bir şirkettir ve son zamanlara göre yayınlandı "Hurun Global Unicorn Endeksi 2020" Rapora göre, 2020’nin ilk çeyreği itibariyle dünya çapında 586 tek boynuzlu at var – bunlardan 11’i blockchain şirketidir..

Ripple, 70 milyar RMB (10,1 milyar $) değerleme ile blockchain şirketleri arasında birinci ve küresel tek boynuzlu at sıralamasında 23. sırada yer aldı. Bunu 55 milyar RMB (7,9 milyar $) ile Coinbase izledi..

Bununla birlikte, Bitmain ve Block.one, Çin merkezli tek blockchain tek boynuzlu attır. Özellikle, 2019’daki 80 milyar RMB (11,5 milyar $) değerlemesi ile karşılaştırıldığında, Bitmain’in şu anda 30 milyar RMB (4,3 milyar $) değeri bulunuyor. Hurun’un raporunda belirtildiği gibi, Bitmain’in değerlemesindeki keskin düşüş, muadili Canaan Inc.’in zayıf hisse senedi fiyat performansına bağlanıyor. Performans, Bitcoin madencilik endüstrisinin karamsar ve belirsiz görünümünü de yansıtıyor..

2020 Q1 itibariyle blok zinciri tek boynuzlu at sıralamaları. Kaynak: Hurun Raporu, OKEx Insights2020 Q1 itibariyle blok zinciri tek boynuzlu at sıralamaları. Kaynak: Hurun Raporu, OKEx Insights

Temel çıkarımlar

  • Tek boynuzlu at, değeri 1 milyar doların üzerinde olan özel bir şirkettir. 2020’nin 1. çeyreği itibariyle dünya çapında 586 tek boynuzlu at var.
  • Ripple, 70 milyar RMB değerleme ile blok zinciri tek boynuzlu atlar arasında ilk sırada yer alırken, onu 55 milyar RMB Coinbase izledi..
  • Bitmain ve Block.one, Çin merkezli tek blockchain tek boynuzlu attır. Canaan Inc’in hisse senedi fiyat performansı nedeniyle Bitmain’in değerlemesi 50 milyar RMB düşürüldü..

Eski BoC’nin Başkan Yardımcısı, dijital para birimlerinin tüm para birimlerinin yerini alması gerektiğini söyledi.

Bank of China eski başkan yardımcısı ve Haixia blockchain araştırma enstitüsünün yöneticisi Wang Yongli, parasal sistemi yeniden şekillendirmek için dijital para birimlerinin tüm para birimlerinin yerini alması gerektiğine inanıyor..

Gibi belirtilen 1 Ağustos’taki bir blog gönderisinde Wang, Çin’in Dijital Para Birimi Elektronik Ödemesi gibi dijital para birimlerinin dolaşımdaki nakit paranın (yani, M0) yerini alacağını kabul etti. Çin’de M0 atıfta Dolaşımdaki nakit ve kolayca nakde dönüştürülebilen varlıkları içeren para arzı sisteminin para tabanına.

Wang, dijital para birimlerinin yalnızca M0’ın yerine geçmemesi gerektiğini öne sürdü. Bunun yerine, parasal mekanizmayı yeniden şekillendirmek için dijital para birimleri kullanılmalıdır. Örneğin, dijital para birimleri çerçevesi, "temel hesaplar" bir merkez bankasının dijital para birimi platformundaki tüm sosyal kurumlar için. Bu, merkez bankalarının mevcut finansal sistem üzerinde fazla bir etkisi olmadan dijital para birimlerini doğrudan denetlemesine izin verecektir..

Wang ayrıca dijital para birimlerinin, kağıt paranın aşırı ihraç maliyetlerini önlediğini ve bu da parasal ve finansal istikrarın korunmasına yardımcı olduğunu da sözlerine ekledi..

Temel çıkarımlar

  • Wang, dijital para birimlerinin yalnızca dolaşımdaki nakitin ikamesi olarak görülmemesi gerektiğini, ancak parasal sistemi yeniden şekillendirmek için tüm para birimlerinin yerine dijital para birimlerinin kullanılması gerektiğini öne sürdü..
  • Çin’in DCEP’i, dolaşımdaki nakitin ikamesi olarak konumlanıyor.
  • Para sistemini yeniden şekillendirmek için, dijital para birimleri kurmak için kullanılabilir "temel hesaplar" bir merkez bankasının dijital para platformundaki tüm sosyal kurumlar için.

OKEx Insights, pazar analizleri, derinlemesine özellikler ve orijinal araştırmalar sunar & kripto uzmanlarından seçilmiş haberler.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Adblock
detector
map