En son listeleme projemiz olan Orkide ile dün geceki patlama için topluluğumuza büyük bir ses vermek istiyoruz! Orchid’in Kurucu Ortağı ve CEO’su Dr. Steven Waterhouse’un iş anlayışını ve stratejilerini bizimle paylaşmasından çok memnunduk, sohbetler anlaşılır ve zevkliydi. Kesinlikle sıcaklığı ve tutkuyu hissettik!

Orchid, gizliliği korurken bireyleri birbirine bağlamak için küresel bir bant genişliği sağlayıcı havuzu kullanan ve kullanıcıların daha açık ve erişilebilir bir İnternet elde etmesine olanak tanıyan merkezi olmayan bir sanal özel ağ (VPN) çözümü sağlar..

AMA boyunca Dr.Steven Waterhouse, Orkide ve topluluğumuzdan OXT ile ilgili çeşitli soruları ve bazı canlı soruları yanıtladı.&Seansın sonunda bir. Orkide ile AMA’dan öne çıkan özetlerimiz için aşağıyı okuyun!

Sezon 1

S1: Geçmişiniz nedir ve Orkide yaratma fikrine nasıl geldiniz??

A1: Web’in ilk günlerinden ve dahil olduğum farklı şirketlerden beri her zaman 2 şeyden endişe duyuyordum: Merkezi ve merkezi olmayan mimariler: İnternet başlangıçta merkezi olmayan şekilde tasarlandı. Aslında büyük bir felakete dayanacak şekilde tasarlandı. Yıllar geçtikçe İnternet’i bugün olduğu yere inşa ediyoruz, bu orijinal tasarımda bir dizi değişiklik oldu..

Bunlar öncelikle müşterinin teknik sınırlamalarının bir sonucudur: sunucu sistemleri, yani merkezileşmiş durumdayız, ör. İstemci nedeniyle büyük internet portalları: sunucu tasarımı Bu, bugün gördüğümüz iş modellerine yol açar, ör. Kârlılığı sağlamak için kullanıcıların izlenmesi ve kullanıcı verilerinin satılması Ethereum ve Orchid gibi merkezi olmayan mimarilerin, Ethereum’dan yararlandığımız bazı uygulamalar için daha iyi olduğuna inanıyorum. Uzun zamandır endişelendiğim ikinci fikir gizlilik ve Orchid’e başlamadan önce gözlemimiz, mevcut VPN sağlayıcılarının da merkezileştirildiği ve yerleşik tasarım gereği gizliliğe sahip olmadıklarıydı..

Orchid’in ilham kaynağı, birinin bir VPN düğümü çalıştırması veya kendi VPN ağını oluşturmasıydı. Ve birkaç yıl sonra inşa ettiğimiz şey buydu.

S2: Benimseme, yatırımcılar için daha cazip hale gelmek için tüm projelerin odaklanması gereken önemli faktörlerden biridir. Orkide’nin daha fazla evlat edinme planı nedir?

A2 :Yani Orchid’de bizler tekil olarak evlat edinmeye odaklanıyoruz. Hem kullanıcıların hem de düğüm sağlayıcıların kullanabileceği, somut ve gerçek bir sorunu çözen bir uygulamaya sahip birkaç projeden biriyiz. Artık ios ve Android uygulamalarımız var ve yakında Dekstop uygulamalarımız var ve markamıza ve tasarımımıza dikkatle odaklandık. Gizliliğe merkezi olmayan bir yaklaşımı sürdürürken, bir Web3 ortamında daha kolay kullanıcı katılımını sağlamak için istemci uygulamalarında yeni fikirler geliştirdik. Bununla birlikte, kripto para birimini nasıl kullanacağını bilmeyen kullanıcıları elde etmenin de çok önemli olduğunu biliyoruz ve bu özelliği etkinleştirmek için çözümler üzerinde çalışıyoruz, ayrıca OKEx ile sadece OXT için değil, aynı zamanda yeni pazarlar da açtığından dolayı çok heyecanlıyız. ayrıca müşterimiz için – ve bu nedenle kısa süre önce uygulamamızı, teknik incelememizi, web sitemizi, dapp’i vb. Mandarin, Rusça, Endonezce ve Japoncaya çevirdik

S3: Lütfen bize kullanıcıların Orchid’i neden kullanması gerektiğini söyleyin. Orkide’nin getirdiği faydalar nelerdir?

A3: Yani normal bir VPN ile yaptığınız şey, verilerinizle bir VPN sağlayıcısına güvenmektir. Bu VPN sağlayıcısı umarız güvenilirdir, ancak dünya çapında 1000 VPN sağlayıcısı var, peki nasıl bilebilirsiniz? Orchid ile istemci, trafiği birden çok VPN sağlayıcısına gönderir ve trafik, "atladı" veya birden çok VPN sağlayıcısı arasında yönlendirilir. Ayrıca, Orchid ile herkes bir VPN düğümü çalıştırabilir, böylece kendiniz bir tane çalıştırabilir veya arkadaşlarınız için bir tane kurabilirsiniz. Ayrıca, VPN kablo hattı protokolümüz yenidir ve trafiğimiz normal bir VPN protokolünden çok yakınlaştırma gibi video trafiğine benziyor. Bunun önemli avantajları vardır. Ve son olarak, Orchid ile sağlayıcı düğümlerine bir program veya yeni şifreleme algoritması yükleyebilir ve bunu kullanabilirsiniz – bu nedenle protokolümüz uyarlanabilir, burada yeni çevrilmiş uygulama ekran görüntülerimizden bazıları..

S4: Mevcut pazarda mevcut olan ve iyi çalışan birçok VPN ve Mesajlaşma Uygulaması var, merkezi olmayan VPN platformu neden merkezileştirilenden daha iyi? Merkezi olmayan uygulamaların merkezileştirilmesinden ziyade ekstra avantajları nelerdir? ?

A4: Temel fikirler:

1. Bir VPN sağlayıcısına güvenebileceğinizden emin olamazsınız. Orchid, birden çok sağlayıcı kullanır ve ayrıca gizliliği artırmak için aralarındaki trafiği atlar.

2. Herkes bir Orchid düğümünü çalıştırabilir ve sağlayıcı olabilir, böylece kişilerin kendi ağlarını oluşturmalarına olanak tanır.

3. OXT ve akıllı sözleşme tasarımlarımızı kullanarak, bu ağ ile ek şeyler yapabiliriz, örneğin içerik için ödeme yapma, kod çalıştırma vb..

Yani ağ sadece VPN’den ibaret değil. Orada çok daha fazlası var.

Anladığımız en önemli şeylerden biri, Ethereum ödemelerinin veri ağı hızlarında çalışması için nasıl ölçeklendirileceğidir. bizim "olasılıksal nanopayments" hızlı işlemleri mümkün kılar ve ayrıca bant genişliği (ör. VPN veya Wifi veya Mesh ağ iletişimi), depolama, işleme veya içerik gibi şeyler için sağlayıcılara ödeme yapılmasını sağlar.

https://blog.orchid.com/introducing-nanopayments

S5 : OXT’nin OKEx’te listeleneceği zaman nasıl hissediyorsunuz? Bu eylemin OXT’nin geleceğine uzun vadeli faydaları nelerdir? OKEx gibi üst düzey bir borsada listelenmek için bir projenin olağanüstü performans göstermesi gerekir, projeniz ne kadar iyi??

A5: Her şeyden önce OKEx ile çalışmaktan heyecan duyuyoruz – oradaki ekip harika ve profesyonel. Ayrıca bu topluluğa katılmaktan ve hepinizden öğrenmek ve neye ihtiyacınız olduğu ve Orchid’in nasıl yardımcı olabileceği konusunda geri bildirim almaktan heyecan duyuyoruz. Daha önce de söylediğim gibi, küresel kapsamımızı artırmaktan heyecan duyuyoruz. Aralık ayında başlattık ve Coinbase’de listelendik, ancak daha sonra hangi borsanın bize geniş bir küresel kapsama alanı ve profesyonel bir platform sunacağını bulmak için aylar harcadık. Ve sonra OKEx ile çalışmaya başladık ve onlarla lansman yapmaktan heyecan duyuyoruz. OKEx bize sadece harika bir değişim ve topluluk değil, aynı zamanda dünyanın birçok yerinde kapsama alanı da sunuyor, bu nedenle uygulamamızı ve web sitemizi toplulukları desteklemek için bu dillere çevirdik ve tanıttık – sadece ticaret için değil, aynı zamanda insanları mümkün kılmak için. uygulamamıza erişmek için.

Bizimki gibi yalnızca $ OXT’nin birçok coğrafi pazarda geniş kapsama alanına sahip olması durumunda çalışan bir uygulama ve sağlayıcı ağı için önemlidir..

Projemize gelince, Orchid’de harika bir ekibimiz ve ayrıca blockchain alanının ilk günlerinden birçok arkadaşımız ve destekçimiz olduğu için şanslıydık. Bu insanlar bulunduğumuz yere ulaşmamıza yardımcı oldular ve bunun yolculuğumuzun sadece başlangıcı olduğuna inanıyoruz. Amacımız, ağımızın küresel olarak birçok amaç için kullanılmasını sağlamaktır..

S6: OXT kaç ortakla çalışıyor? Onlar kim?

A6: Ağ tarafında, Private Internet Access, Boleh, VPN Secure, Tenta, Liquid ve diğerleri dahil olmak üzere güvenilir ve özel VPN sağlayıcılarla ortaklık kurarak başlattık. Ayrıca OKEX (!), Coinbase, Ledger, Bloq, Bread Wallet ve daha fazlası gibi kriptodaki en büyük isimlerle çalışıyoruz. Yakında daha fazla ortaklık için TG, blog ve twitter’ı takip etmeye devam edin.

S7: Kripto piyasası, OXT’yi diğer projelerden farklı kılan blok zinciri projeleri ve tokenleri ile aşırı kalabalık hale geliyor?

A7: Orada birçok proje olduğuna katılıyorum. Bu, bir inovasyon döngüsünde doğaldır.

Bunun diğer örnekleri, 90’ların sonundaki dotcom balonuydu ve aynı şey sosyal medya, mobil vb. İçin de oldu. İnancımız, gerçek kullanım durumlarına odaklanmanın ve çözümlerde sağlam değer sağlamanın Orchid gibi projelerin başarılı olmasını sağlayacağıdır. . Ayrıca işimizi nasıl kurduğumuz ve ürünlerimizi nasıl piyasaya süreceğimiz konusunda çok dikkatli olduk. Ayrıca onlar geliştirip onlarla ortaklık kurarken yeni fikirlerden ve projelerden öğrenmeye de açığız..

S8 : COVID-19 proje üzerinde herhangi bir etki yaptı mı??

A8: Mevcut kriz, Orchid’inki gibi VPN hizmetlerinin öneminin altını çiziyor. Hükümetler gittikçe daha fazla vatandaş gözetimine yöneldikçe, insanlar evde internet bağlantılarını her zamankinden daha fazla kullanarak çalışırken, VPN’ler eskisinden daha önemli hale geldi. şirket olarak. OKEx’teki bu liste, gizlilik aracımızı herkes için kullanılabilir hale getirmede büyük bir kilometre taşını işaret ederek ivme oluşturmaya devam ediyoruz. COVID 19 konusunda hepimiz çok endişeliyiz. Kısa süre önce uygulamamızı, bu süre zarfında gazetecilere ücretsiz olarak etkinleştirdik. Güvenlik ve gizlilik ve ayrıca Orchid’i şu anda evdeki insanlara sağlamak için masaüstü uygulamasında daha fazla çaba göstermeye odaklandık. umarım bu süre zarfında hepiniz güvende ve sağlıklısınızdır.

S9: Multi-hop mimarisi ve Açık Kaynak ethos hakkında daha fazla açıklayabilir misiniz? Neden sağlar "Güvenilir olmayan bir bağlamda eşi görülmemiş dijital gizlilik" biri onu kullanırken?

A9: Normal bir VPN kullandığınızda, bu VPN, trafiğinizi yönlendirdikleri için yaptığınız her şeyi izleyebilir. Bununla birlikte, çoklu atlama kullanırken, birden fazla VPN düğümü sizi aynı şekilde izleyemez, çünkü atlama sırasında IP adresiniz gizlenmiştir.

Güvenlik uygulamalarında gerekli olduğuna inandığımız açık kaynak yaklaşımı ve açık kaynak olmayan herhangi bir uygulamayı kullanırken endişelenmeniz gerekir.Açık kaynak kodumuz şurada bulunabilir: https://github.com/OrchidTechnologies/orchid

S10: Projenize neden ad verdiniz? "Orkide"? Arkasında bir hikaye var mı?

A10: Orkide adı bize şirketin hayatının başlarında geldi. Daha fazlasını temsil eden bir şey istiyoruz "doğal" internet. İzleme, merkezileştirme vb. "doğal" ve tasarımımız – kullandığımız görüntülerden yazdığımız koda kadar ehos.

S11: OXT jetonları nasıl kullanılır? Uzun vadeli OXT sahipleri için faydalar nelerdir?

A11: OXT para birimi, ağı güçlendirmek için kullanılır. Kullanıcılar, OXT kullanarak sağlayıcı düğümlerine hizmetler için ödeme yapar. Ek olarak OXT, sağlayıcı hizmetlerinin reklamını yapmak için bir stake etme bağlamında kullanılır – örneğin, bir sağlayıcı çok fazla bant genişliğine sahipse, çok fazla OXT’yi stake ederek bu yeteneğin reklamını yapar..

S12: Orkide ekosisteminin güvenlik tarafına biraz daha ışık tutabilir misiniz? Orkide yapısı ne kadar güvenli? Hangi önlemler alındı?

C12: Öncelikle ekibimiz her zaman bu konuya inanılmaz derecede odaklanmıştır. Birçok farklı oyun teorik saldırı modelini modelledik ve Orchid ağının gizlilik açısından sunduğu şeyler konusunda her zaman şeffafız. Ayrıca birden fazla güvenlik denetimi yaptık – sonuçları inandığım bloglarımızda yayınladık.

Oturum2

S1: Bir grup yetenekli ekip tarafından kurulan birçok kripto startupı, token satışları için kaynak yaratmadaki zorluklar veya sonunda başarısızlığa yol açan ayı piyasası gibi diğer kontrol edilemeyen faktörler nedeniyle yıkıldı. OXT’nin bu tür engelleri nasıl aşacağını merak ediyoruz.

A1: Bu soru için teşekkürler. Şirketimizi inşa etme konusunda her zaman uzun vadeli bir görüşe sahip olduk. Teknolojide yetenekli bir ekibimiz var, ancak operasyonlarda ve işlerde de yetenekli bir ekibimiz var ve bu, küçük yalın ekibimize ve işletmeye uzun vadeli yaklaşımımıza yansıyor. İç finansmanı açıklamadan, uzun süre buralarda olacağımızı ve bu projeye çok ciddi bir şekilde odaklanmaya devam edeceğimizden emin olabilirim..

S2: Çoğu VPN, onları kullanırken hız sınırlarını aşıyor! Orkide bu sorunu nasıl çözer??

A2: Orkide’yi test etmenizi ve karşılaştırmasını görmenizi istiyoruz! Şu anda hız testleri yapıyoruz ve videoları eyalet güvenlik duvarlarında bile yayınlayabiliyoruz.

S3: Bir proje alırken, genellikle hızı, güvenliği, işlemleri ve tokenlerinin potansiyeli hakkında endişeleniriz! Orkide’nin bu faktörler hakkındaki görüşü nedir ve nasıl başa çıkardınız? Bizimle paylaşmaktan heyecan duyacağınız ileride herhangi bir güncelleme var mı?

A3: Daha önce ödemelerin hızından bahsetmiştim. Nanopayment tasarımımız, veri ağı hızlarına ölçeklendirmeyi mümkün kılar – yani her paket bir ödeme içerir. Birkaç kez güvenlik konusunu da tartıştım. Umarım yardımcı olur. Burada birkaç numaramız var. WebRTC’ye dayalı yeni bir VPN ağ protokolü kullanıyoruz. Elbette, tek veya birden fazla VPN düğümü kullanan herhangi bir şey gecikme ekleyecektir, ancak testlerimizde görüntülü ve görüntülü sohbet akışını sorunsuz bir şekilde yapabildik..

S4: Bildiğimiz gibi, her başarılı projenin perde arkasında birkaç hikayesi vardır, OXT başarısının arkasındaki hikaye nedir? Bir fikir olarak ilk ortaya çıktığında bu vizyon neydi? Bizimle göstermek / paylaşmak istediğiniz özel prototipler veya yaklaşan OXT güncellemeleri var mı??

A4: Bir sürü hikayemiz var 🙂 Orkide hikayeleri üzerine ve Pantera’da olduğum zamandan önce tam bir AMA yapabilirdi. Ekibimiz birçok iş döngüsünden geçti ve bizler de bu mevcut fırtınayı atlatma konusunda deneyimli ve yetenekliyiz. Sırada ne olacağına gelince, yakın vadedeki en büyük şey masaüstü istemcimizdir. Bundan kısa bir süre sonra bazı heyecan verici yeni şeylerimiz var ve bunları yakında topluluğumuzla test edeceğiz. Temel olarak, insanların VPN için ödeme yapmasını kolaylaştırmak – çok daha kolay.

S5: OXT belirtecinin amacı nedir? Ekosisteminizde nasıl bir rol oynuyor? Ürünün olgunluk seviyesi nedir?

A5: Orchid Network, trafik için paket başına ödeme yapılmasını sağlayan yeni bir ödeme çerçevesi sağlar. Düğüm Sağlayıcılara, Orkide Belirteçleri karşılığında Düğüm Sağlayıcıları tarafından nakde çevrilen olasılıklı mikro ödemeler kullanılarak ödeme yapılır; Düğüm operatörlerini fazla bant genişlikleri için OXT kazanmaya teşvik etmek için tasarlanmış bir teşvik. Buna karşılık, kullanıcılar OXT belirteçlerini, herkesin çalışabileceği ve bir Node olabileceği merkezi olmayan bir bant genişliği pazarına erişmek için kullanabilirler..

S6: Orkide Uygulamasının bazı özelliklerini bize anlatabilir misiniz??

A6: Orchid, kullanıcı verilerini işlemede sınıfının en iyisidir. Çoğu VPN, kullanıcı verilerini günlüğe kaydeder ve hatta satar. Bu sağlayıcıların aksine, Orchid söz konusu kullanıcıları korumaya geldiğinde en yüksek standartlara bağlıdır ve bu nedenle herhangi bir kullanıcı verisini kaydetmez veya toplamaz..

Orkide açık kaynaktır.

Orchid sadece bir VPN değil, tam bir gizlilik ağıdır. Orchid, çok sayıda VPN sağlayıcısının bant genişliğini satmak için geldiği bir pazar yeri olan tam bir gizlilik ağıdır. Katıldığınızda, sağlayıcılar arasından seçim yapabilir, benzersiz durumunuz için en iyi VPN’i seçebilir veya birden çok VPN’i özel olarak yapılandırabilirsiniz. Orchid, ağı başlatmak için 1. Günden beri ağ üzerinde çalışan çok sayıda yüksek kaliteli VPN hizmetiyle ortaklık kurdu. Milyonlarca kullanıcısı olan en popüler Açık Kaynak VPN’lerden biri olan PIA, üzerinde bulabileceğiniz bir sağlayıcı örneğidir. Orkide.

Orkide kullandıkça öde ve genellikle daha ucuzdur. Orchid, kredi kartı gerektirmez. Orchid, kullanıcıların gizliliklerini kontrol etmeleri için tamamen yeni bir yol sunar. Birden çok sağlayıcıda çoklu sekme yapılandırmaları sunan ilk ve tek VPN, böylece hiçbir sağlayıcı faaliyetlerinin tam resmine erişemez. Hassas bir belgeyi çöpe atmakla onu küçük parçalara ayırmak arasındaki farkı bir düşünün. Birden fazla atlama, trafiğinizin parçalayıcıdan geçtiği anlamına gelir, bu nedenle büyük olasılıkla asla yeniden yapılandırılamaz.

S7: Bir VPN hizmeti neden bir jetona ihtiyaç duyar??

A7: OXT belirtecinin Orchid ağındaki kullanıcılara değer sağlamasının birkaç yolu vardır:

Orchid istemcisine iOS, Android, Linux ve Microsoft üzerinden erişilebilir. Olasılıklı mikro ödemeler, ağ güvenliğini ve Orchid Node Sağlayıcıları (yani bir bilgisayarı veya sunucu seti olan herkes) için teşviklerin rastgele hale getirilmesini sağlamak için kullanılır. Bu eşler arası bant genişliği pazarı, fazlalık ve kullanılmayan bant genişliği için Düğüm operatörlerine ödeme yapmak için belirteçler kullanır..

Bir Bant Genişliği Katkısı – Herkes bir Orkide Düğümünü çalıştırabilir. Bir düğüm, Orchid istemcisini kurar; bir cihazı bir düğüm (veya düğüm kümesi) olarak bağlar ve ardından ağdaki ödül şansını artırmak için jetonları paylaşabilir. Bant genişliğine katkıda bulunanlar, trafik talepleri veren, merkezi olmayan bir tedarik tarafı tanıma (yani kimlik doğrulama) sağlayan ve ağa özgü güçlü güvenlik teşvik mekanizmaları ekleyen madalyonlar karşılığında Orchid jetonlarını (OXT) stake ederek katılabilir.

Bir Bant Genişliği Tüketicisi – İlk kez kullanıcılar özel, güvenli bir internet bağlantısı için anında ödeme yapabilirler. İstemciyi güçlendirmek için, bir kullanıcı Orchid VPN’i yükler, cüzdana Orchid tokenları ekler, ardından dünyanın herhangi bir yerinde güvenli bir bağlantı sağlamak için kullanıcı tarafından seçilen bir yoldan internete erişebilir. Perde arkasında, bir kullanıcı Orchid jetonlarını (OXT) öder, ardından bu havuzda talep “biletleri” alır; Biletlerin her on binde biri ödemesini talep edin, burada her bilet, P2P bant genişliği pazarındaki bant genişliğine katkıda bulunanlara Orchid jetonlarını (OXT) ödeyen geçerli bir mikro ödeme. Kullanıcılar yalnızca tükettikleri bant genişliği için ödeme yapar.

S8: Kurucu Orchid’i motive eden şey nedir? ?

A8: Eğlenceli soru. Gerçek dünyadaki sorunları çözerek motive oluyorum. Mahremiyet, gözetleme ve küresel olarak sansür ve bu konuda sorunlar yaşayan insanlar için sorunları çözme konusunda son derece endişeliyim. Ayrıca benimsemek ve gerçekten harika ürünler oluşturmakla motive oluyorum!

S9: Bence DeFi para, yatırım, kredi ve borçla olan ilişkimizi değiştiriyor. ORCHID’in DeFi alanında başarılı olma planları nelerdir?

A9: Tamam bu konu dışı görünüyor ama ilginç. DEFI ilginç bir alan. Bence şu anda Ethereum’a dayalı yaklaşımlar bazı sorunlarla yakında tekrar karşılaşabilir ama göreceğiz. Vega gibi bazı yeni zincir çözümlerinin bu sorunları çözmeye yardımcı olacağını düşünüyorum. Orchid için, sağlayıcıların hizmetlerinin reklamını yapmaları için OXT’yi hisselerini ve ardından hizmet sunarak OXT kazanmalarını sağlayarak stake etme ödülleri alanında oynuyoruz. Airbnb bant genişliği veya diğer kaynaklar gibi. Ayrıca, insanların bir düğüm çalıştırmadıklarında bile OXT’yi bir sağlayıcıya karşı hisselerini sağlamak için bir teknik üzerinde çalışıyoruz – temelde kendi hisselerini devrederek

S10: Orchid’in her zaman seçkin ortaklar aradığını ve kullanıcıların sürekli olarak büyüdüğünü varsayıyoruz. Bu büyüme oranının sırrını bizimle paylaşır mısınız??

A10: Gerçekten çok çalışıyoruz! Ve tutkulu ve odaklanmış inanılmaz bir ekibimiz var, özellikle şimdi tüm bu soruları cevaplamayı çok isterim. Bana @ orchid7 adresinden ulaşabilirsiniz ve orkide üzerindeki TG grubumuz https://t.me/OrchidOfficial

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me