ABD bankaları blockchain’i benimserken, kurumlar BTC’ye ilgi göstermeye devam ediyor

Haftanın Haberleri – Cryptocurrency dünyasının haftanın en büyük hikayeleri

2021, blok zinciri ve kripto para birimi endüstrisi için güçlü bir şekilde başladı. En önde gelen dijital varlık olan BTC, ABD’deki bankaların halka açık blok zincirleri ve sabit paralar kullanmalarına izin verildiği için (yine) tüm zamanların en yüksek fiyatlarına ulaştı..

ETH seçenekleri ve vadeli işlemler için açık ilgi de artarken, önde gelen altcoin’in piyasa değeri tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaştı. Bu arada, Stellar ağı, kendi merkez bankası dijital para birimini geliştirmek için Ukrayna tarafından kullanıldı..

OKEx Insight’ın Haftanın Haberleri’nin bu haftaki sayısında bu hikayeler ve daha fazlası hakkında bilmeniz gereken her şey burada..

Stablecoin hacimleri, ABD bankalarının halka açık blok zincirlerini kullanmalarına izin verdikçe yeni bir rekor kırdı

Yorumlayıcı bir mektupta yayınlanan 4 Ocak Pazartesi günü, Amerika Birleşik Devletleri Para Birimi Denetleyici Ofisi, ulusal bankaların ve federal tasarruf birliklerinin, hem halka açık blok zincirlerini hem de sabit paraları yerleşim için kullanabileceğini belirtti..

Haber, ayarlanmış zincir üstü stabilcoin hacmi için yeni bir rekorla birlikte geliyor. 2020’nin son ayında toplam stabilcoin hacmi 178,34 milyar dolar oldu – Eylül ayındaki tüm zamanların en yüksek seviyesine göre% 11,3 artış – şu şekilde: bildirildi The Block tarafından.

Temel çıkarımlar

 • Bankaların ve tasarruf derneklerinin artık düğümleri çalıştırmasına izin veriliyor, bu da bankaların ödemeleri doğrulama, depolama, kaydetme ve ödeme amacıyla kamuya açık olarak doğrulanabilir blok zincirleri kullanmasına etkin bir şekilde izin veriyor..
 • Mevcut yasalara yine de uyulmalı ve bankalar ve tasarruf dernekleri uyumlu kalmalıdır.
 • Yorumlayıcı mektup, temel olarak stabilcoinlerin varlığını doğrular ve gelecek yıllarda yaygınlıklarını sağlamlaştırır..

Takip eden 24 saatlik işlem hacimleri, yaklaşık Temmuz 2020’den bu yana istikrarlı bir şekilde arttı. Kaynak: Messari’nin Stablecoin Endeksi

Ethereum açık ilgisi ve piyasa değeri tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaştı

The Block’a göre, ETH seçeneklerine yönelik toplu açık ilgi, geçen hafta sonu OI vadeli işlemlerinin yanı sıra 2.65 milyar $ ‘a yükselen yeni zirveler belirledi. not alınmış OKEx’in% 17,8’lik bir paya sahip olduğu görüldü. OI’de OI, aynı zamanda toplam 1.22 milyar $ ‘a ulaştı.

Bu arada, ETH’nin piyasa değeri bu hafta tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaştı. TradingView tarafından hesaplanan verilere göre metrik 152.279 milyar $ ‘a ulaştı..

Temel çıkarımlar

 • ETH’ye olan talep, Ethereum 2.0’ın stake sözleşmesinin başlatılmasıyla aynı zamana denk gelecek şekilde son aylarda arttı..
 • ETH’ye artan talep ve ilgi, bir kez daha, Ethereum tabanlı DeFi protokolleri ve merkezi olmayan borsalarla etkileşimde bulunurken aşırı yüksek ücretler yarattı..

ETH’nin toplam piyasa değeri bu hafta tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaştı. Kaynak: TradingView

Three Arrows Capital en büyük GBTC pozisyonuna sahip

Bu hafta, üzerinden öğrendik bir dosyalama Singapur yatırım şirketi Three Arrows Capital’in Grayscale’in Bitcoin Trust’ta 36.969 BTC’ye sahip olduğu ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu ile bu yazının yazıldığı tarih itibariyle kabaca 1.526.265.165 $ değerinde.


Temel çıkarımlar

 • Three Arrows Capital’in pozisyonu, Grayscale’in Bitcoin Trust’taki en büyüğüdür ve GBTC sahiplerinin% 6’sından fazlasını oluşturmaktadır..
 • Bu haber, kurumsal yatırımcıların son fiyat artışından en azından kısmen sorumlu olabilecek kurumsal odaklı BTC ürünlerine yığıldığına dair başka bir işaret olarak alınabilir..

GBTC, BTC’nin fiyatını yansıtarak yükseldi. Kaynak: TradingView

Ukrayna, CBDC geliştirme için Stellar’ı seçti

Ukrayna Dijital Dönüşüm Bakanlığı, bildirildiğine göre Ülkenin kendi merkez bankası dijital para birimi ve dijital varlıklar stratejisinin geliştirilmesine yardımcı olmak için Stellar Geliştirme Vakfı ile ortaklık kurdu.

Temel çıkarımlar

 • Stellar, düzenlenmiş dijital finans dünyasında bir kullanım alanı buluyor. Alman Bankası Bankhaus von der Heydt, protokolü kullanarak euro-sabitlenmiş bir stabilcoin çıkarmayı planlıyor ve Alman düzenleyici BaFIN, Stellar’da tokenize tahvil ihracı için kısa süre önce imzaladı..
 • XLM’nin fiyatı, bu yazının yazıldığı tarih itibariyle geçtiğimiz yedi gün içinde% 138,7 arttı – kripto para biriminin kendisi bir Ukrayna CBDC’sinin geliştirilmesinde çok az rol oynayabilir veya hiç rol oynamayabilir..

OKEx’te XLM’nin fiyatı son günlerde yükseldi. Kaynak: OKEx

JPMorgan ‘sürdürülemez’ 146.000 $ + BTC fiyatını öngörüyor

Amerikan çokuluslu yatırım bankası ve finansal hizmetler holding şirketi JPMorgan Chase’de stratejistler & Co., bir nota göre BTC fiyat artışının 146.000 $ ‘ın üzerine çıkacağını tahmin etti. yayınlanan Pazartesi gününde.

BTC’nin fiyatı bugün 41.000 $ ‘ın üzerinde tüm zamanların en yüksek seviyesinde işlem görüyordu, ancak o zamandan beri yaklaşık 39.780 $’ a düştü..

Temel çıkarımlar

 • Altın borsasında işlem gören fonlar, Grayscale Bitcoin Trust’ın yaygınlığı arttıkça önemli çıkışlar görüyor – bu da kurumsal yatırımcıların geleneksel güvenli liman varlığının yerine BTC’yi aldığını gösteriyor..
 • JPMorgan’ın tahmini, gerçekleşmesi durumunda, popüler BTC kavramını sağlamlaştırmak için uzun bir yol kat edecektir. "dijital altın."
 • JPMorgan ayrıca şunu da kaydetti: "bu tür fiyat seviyeleri sürdürülemez" – bir BTC balonunun erken ve orta aşamalarında olabileceğimizi önermek.

OKEx Insights, piyasa analizleri, derinlemesine özellikler ve kripto profesyonellerinden seçilmiş haberleri sunar.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Adblock
detector
map