2020: Kripto Yarılanma Yılı

Bu yıl kripto alanında en çok beklenen olaylardan birine hazır mısınız?? Bitcoin halving’e sadece 1 ay kaldı! Hafızanızı tazelemek için, işte dört yılda bir gerçekleşen bu olayın geçmişine, sonuçlarına ve ticaretinin yollarına dair hızlı bir özet..

Küresel Bitcoin Arzı

Satoshi Nakamoto’nun Bitcoin’i yarattığı andan itibaren, toplamda sadece 21 milyon bitcoin açılabilir. Bu nedenle Bitcoin, itibari paranın tersi olan deflasyonist bir varlıktır..

Küresel bitcoin arzı, madencilerin karmaşık matematik sorularını çözerek bitcoin işlem kayıtlarını doğruladığı madencilik adı verilen bir süreçten gelir. Bitcoin’in madencileri bitcoin ödülleri kazanabilir.

İlk günlerde, madenciler her başarılı bir şekilde blok oluşturduklarında 50 yeni bitcoin alabilirler. Yeni bitcoin üretmek yaklaşık olarak 10 dakika sürer. Şu an itibariyle, toplam BTC arzı 18 milyon civarında. Bitcoin’lerin yaklaşık% 86’sı halihazırda basılmıştır. Ancak, Bitcoin Halving adlı bir etkinlik nedeniyle ödül şu anda 12,5 BTC..

Bitcoin Halving nedir?

Bitcoin halving, madencilere verilen bitcoin ödüllerinin sayısını yarı yarıya azaltan bir olaydır. Yaklaşık dört yıl süren 210.000 blok oluşturulduğunda gerçekleşir. Geçmişte iki bitcoin halving’i vardı. Her yarılanmanın ardından, madenciler her blok ürettiklerinde% 50 daha az bitcoin alıyor.

Kaynak: OKEx

Yukarıdaki tablodaki modeli takip ederek, zamanla daha az bitcoin yapılacağını görebilirsiniz. Günün sonunda, 21 milyon bitcoin’in kilidi açıldıktan sonra (muhtemelen 2140’ta), toplam bitcoin arzı tükenecek. Bu nedenle, bitcoin deflasyonu kıtlık yaratır ve Bitcoin’i daha değerli kılar.

Bitcoin Halving, BTC fiyatını nasıl etkiler??

Tarih, geçmişte her iki yarılanma olayını da önemli bir Bitcoin fiyat artışının izlediğini kanıtladığı için, Bitcoin halving’i tüccarlar için önemli bir olaydır. BTC fiyatının geçmiş istatistiklerine bakın:

2012’de 1. Bitcoin Yarılanması

İkiye bölünme günü: 12,35 $

1 Yıl Sonra: 1100 Dolar

2016’da 2. Bitcoin Yarılanması

Yarılanma günü: 650,63 ABD doları

1 Yıl Sonra: 2634,17 $

1.5 Yıl Sonra: 20.000 Dolar

Bitcoin fiyat artışının arkasındaki sebebi anlamak için, Bitcoin fiyatının arz ve talep yasasından oldukça etkilendiğini bilmelisiniz. Bitcoin yarılanması gerçekleştiğinde, madenciler daha az bitcoin ödülü alır. Böylece piyasaya satabilecekleri miktar azalır. Azalan arz verildiğinde, talep arttığında veya aynı kaldığında varlık fiyatı artar.

Bitcoin halving için nasıl ticaret yapılır

BTC fiyatı tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaşacak mı? Bu soru, özellikle küresel salgının kripto ve küresel ekonomi pazarında yaşanan son gerilemeden sonra, kripto topluluğu arasında tartışmaları alevlendirdi. Bitcoin satın almak için doğru zamanın olup olmadığından emin değilseniz, vadeli işlemleri veya opsiyon ticaretini deneyebilirsiniz; bu, varlığı elde tutmayı gerektirmez. Bitcoin fiyat değişikliğini speküle ederek kar edebilirsiniz.

İçinde vadeli işlem ticareti, Bitcoin fiyatında bir artış bekliyorsanız, uzun bir pozisyon girebilirsiniz. Bitcoin fiyatında düşüş bekliyorsanız kısa pozisyon girebilirsiniz. Kazançlarınızı da katlamanız için 100 kata kadar kaldıraç sağlıyoruz.

Ayrıca düşünebilirsiniz opsiyon ticareti, profesyonel tüccarlar için popüler bir riskten korunma ve arbitraj aracı. Bitcoin fiyatının yükselmesini beklediğinizde, bir alım seçeneği satın alın. Aksine, fiyatın düşeceğini düşünüyorsanız, bir satım opsiyonu satın alın. Biraz kafanız karıştıysa, bizim Seçenekler Keşfi sayfası, ihtiyaçlarınıza ve risk tercihlerinize uygun farklı opsiyon ticareti stratejileri konusunda size rehberlik eder.

Yaklaşan daha fazla yarılanma etkinliği

2020, bir kripto yarılanma yılıdır, Mart ayındaki BTC yarılanmasının dışında, Nisan’da Bitcoin Cash (BCH), Mayıs’ta Dash (DASH), Eylül’de Zcoin (XZC) dahil olmak üzere daha fazla kripto yarılanma etkinliği olacak ve Zcash (ZEC) Ekim ayında.

Tüm bu olayların nasıl sonuçlanacağını görmek için sabırsızlanıyoruz ve umarım hepiniz için verimli bir yıl olur. Bu arada bu konudaki düşüncelerinizi bize iletin ve aşağıdaki tweet ile yorumlarınızı bırakın.!

https://twitter.com/JayHao8/status/1250001137668771842

OKEx’i takip edin:

https://twitter.com/OKEx

https://www.facebook.com/okexofficial/

https://www.linkedin.com/company/okex/

https://t.me/OKExOfficial_English

https://www.reddit.com/r/OKEx/

https://www.instagram.com/okex_exchange

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
map