Hindistan’ın Neden Kriptoya İhtiyacı Var?

Yukarıdaki bu resme tıklayın kaydol ve 3 USDT kazanmak için en az 5 USDT (veya eşdeğer tutarda diğer kripto para birimleri) yatırın veya ticaret yapın.

Genel Bakış

Hindistan’dan kripto ticareti kısıtlamalarının kaldırılması, bu yıl uzaydaki en heyecan verici hikayelerden biri olmaya devam etti. Dünyanın en büyük beşinci ekonomisinin, yerel operasyonları olan endüstri katılımcıları için daha fazla düzenleyici netlik sağlaması beklenirken, COVID sonrası ekonomideki düşüş Hindistan’da kripto para birimi talebini artırabilecek bir dönüm noktası olabilir.

1. Hindistan FX & hisse senetleri iyileşmek için mücadele ediyor

Hindistan para birimi ve hisse senedi piyasalarının zayıf performansları, Hindistan’daki yatırımcıların portföylerinin bir parçası olarak kripto para birimini dahil etmek istemelerinin nedenlerinden biri olabilir. 4Ç19’daki nispeten istikrarlı performansa rağmen, USDINR ve Sensex önemliydi düşük performans gösteren nazaran BTCUSDT ve Nasdaq bir yıllık zaman diliminde. INR dolar karşısında yaklaşık% 8 değer kaybetti ve Sensex değerin% 20’sinden fazlasını bıraktı.

Şekil 1: USDINR / BTCUSDT / SENSEX / NASDAQ 1 Yıllık Performansı (20 Mayıs itibariyle)

Kaynak: OKEx; TradingView

Zayıflık, özellikle COVID sonrası dönemde belirgindir. BTCUSDT ve Nasdaq salgın öncesi seviyelere hemen hemen iyileşti. Aynı zamanda, iyileşme USDINR ve Sensex bastırılmış kaldı.

Hindistan olarak onaylanmış Bu hafta 100.000’inci koronavirüs vakası, yeni uygulamaya konulan ekonomiyi yeniden başlatma önlemlerinin, ülkedeki artan pandemik durum tarafından sorgulanabileceğine inanıyoruz. Bu, bazı kurtarma çabalarını raydan çıkarabilir..

2. Enflasyon (veya deflasyon) endişeleri

Pandemi artarken, Hindistan hükümeti bir INR 20 trl’lik teşvik paketi, işletmelerin yeniden başlamasına yardımcı olmayı amaçlamaktadır. Bununla birlikte, bu başka bir sorun da yaratabilir – enflasyon (veya bazı durumlarda deflasyon) ve bu, yatırımcıların kripto yatırımına bakması için başka bir neden olabilir. Hindistan Maliye Bakanı Nirmala Sitharaman katma hükümetin ilçe ekonomisini canlandırmak için daha fazla adım atmaktan çekinmeyeceğini.

Şekil 2: Hindistan Enflasyon Oranı ve TÜFE

Kaynak: Tradingeconomics.com; MOSPI

Hükümetin zor zamanlarda ekonomik büyümeyi teşvik etmek için devreye girmesini beklemek makul olsa da, aşırı / yetersiz teşvik de fiyat dalgalanmalarına neden olabilir..


Batı’daki COVID dönemi ekonomisinin ana anlatısı daha çok deflasyona odaklanmış görünüyor. Joseph Lupton, JP Morgan Küresel Ekonomist, inanır o "Güçlü bir dezenflasyon dalgası şimdi yükseliyor," ve yaygın bir deflasyonist fiyat düşüşü tüm ekonomiye zararlı olabilir.

Doğuda iken, COVID, özellikle Çin’de vakaların giderek yavaşladığını doğruladığından, enflasyon hikayesi hala mırıldanıyor. Veriler, tüketici enflasyonunun yönetilen Çin’de geçen ay. Ancak, kilitlenme birçok tedarik zincirini bozduğundan, durum sebep olmak gıda fiyatları, tıpkı şubat ayının başlarında olduğu gibi artacak.

Hindistan’ın hangi senaryoya gireceği sonucuna varmak için henüz çok erken olabilir, ancak Hindistan aşırı teşviklere yabancı değil. 2009’da Hindistan hükümeti duyuruldu küresel mali krizin etkisiyle büyük bir teşvik planı. Ancak birçok düşünülen paket aşırı derecede fazlaydı, uzun süreli yüksek enflasyonla sonuçlandı.

Genel olarak, her iki şekilde de aşırı fiyat dalgalanmaları, özellikle uzun vadeli yatırımcılar için zorlu olabilir; Bitcoin’in devreye girdiği yer burasıdır. Sınırlı bir arz ve karşı enflasyon doğasıyla, uzun vadeli yatırımcılar bu bitcoin’in değer deposu özelliklerini diğer varlıklara kıyasla çekici bulabilirler.

3. Daha düşük faiz oranları, daha yüksek para arzı

Faiz oranları, yatırımcıların kripto dahil etmeyi düşünmesinin bir başka nedeni olabilir. RBI kesik Gösterge repo faizi Mart ayı PPK toplantısında 75 baz puan ile% 4,4 oldu. Yavaşlayan ekonomik faaliyetler, öncelikle COVID-19 ile ilgili kilitlenmeler nedeniyle büyük oran düşüşüne neden oldu..

BOJ ve SNB gibi merkez bankalarına kıyasla% 4,4 hala iyi görünse de, gösterge oranları zaten negatifti. Piyasalar yakında RBI’nin kilit oranlarını daha da agresif bir şekilde düşürdüğünü görebilir. Fitch Çözümleri bekliyor RBI, COVID-19 ekonomisiyle mücadele tedbirinin bir parçası olarak, repo oranını 2021’in başlarına kadar 100 baz puan daha düşürebilir..

Şekil 3: Hindistan Faiz Oranı ve Para Arzı M2

Kaynak: Tradingeconomics.com

RBI politika faizlerinin düşüş eğiliminde olduğu sırada, Hindistan merkez bankası para basma makinelerini açmaya gelince tereddüt etmiyor gibi görünüyor. Ülkenin para arzı M2 2017’den beri artıyor ve oranı son aylarda daha da yükseldi.

COVID arka planıyla, faiz oranları daha da düşmezse muhtemelen ultra düşük seviyelerde kalacaktır. Bu, uzun vadeli yatırımcılar için, özellikle tahvillere ve sabit gelire odaklananlar için zor olabilir. Geleneksel varlık sınıfları arasında hala alternatifler olsa da, bitcoin ve kripto para birimi de ideal bir seçenek olabilir..

4. Kilitlenme kripto ilgisini artırır

Ülke çapındaki kilitlenme ekonomiyi yavaşlatmış olabilir. Bununla birlikte, Hintli yatırımcıların kripto para birimi hakkında çalışması için daha fazla zaman yaratabilir..

Bir röportaj, Kripto para borsası Wazirx’in CEO’su Nischal Shetty,, "Uzatılmış kilitlenme, Hindistan’da insanların kriptoya daha da fazla ilgi göstermesine yol açtı. Milyonlarca insanın kilitlenme nedeniyle çalışma fırsatı bulamamasıyla birlikte kripto, Kızılderililerin ticaret yapıp ondan para kazanmaları için bir fırsat haline geliyor.

Shetty’nin yorumunun yerel C2C kripto alım satım rakamlarıyla uyumlu olduğu gerçeği. Coindance’den alınan veriler, Localbitcoins üzerindeki haftalık ticaret hacminin Şubat 2020’den bu yana istikrarlı bir şekilde arttığını gösteriyor. INR 100 milyon değerinde BTC C2C platformu üzerinden el değiştirildi.

Şekil 4: Haftalık Localbitcoins Hacmi (INR)

Kaynak: Coindance

Sayı bu noktada çok önemli görünmese de, dünyanın en büyük beşinci ekonomisi ve dünya nüfusunun% 17’sini oluşturduğu için Hindistan’da kripto için muazzam bir büyüme potansiyeli olduğuna inanıyoruz..

5. Düzenleme netliği artırıldı, ancak daha fazlasına ihtiyaç var

Mevzuat endişeleri, yatırımcıların kripto alanına girmesi için en etkili faktörlerden biri olabilir. Mart ayı başlarında, Hindistan Yüksek Mahkemesi, teslim ülkede bankacılık hizmetlerini kullanarak kripto para birimi ticareti yasağı “anayasaya aykırı."

İlk engelin ortadan kalkmasıyla Hindistan’daki kripto endüstrisi, düzenleyicileri yerel operasyonları için ek kurallar ve netlik sağlamaya çağırdı..

Bir bildiri Global Legal Insights, düzenleyici kurumların belirli kripto para birimlerinin kabul edilme olasılığını keşfedebileceğini, bir depozito veya güvenlik oluşturabileceğini öne sürüyor. RBI, kripto para birimiyle ilgili şüphesine rağmen, blok zinciri destekli bir dijital para birimi başlatmaya çalışıyor. Düzenleyici kurumların yakında finansal sistemdeki kripto para biriminin konumlandırılması ve endüstri katılımcıları için bir çerçeve açısından daha fazla bilgi sağlayabileceğine inanıyoruz..

Sonuç

Makroekonomik manzara, Hintli yatırımcıların yatırım portföyüne bir kripto dahil etmeyi düşünmeleri için uygun görünürken, veriler ayrıca Hindistan’daki kripto ilgisinin arttığını gösteriyor. OKEx, yatırımcıların hızlı ve güvenli ağ altyapıları aracılığıyla kripto ticareti yapmaları için hepsi bir arada bir çözüm sağlamak üzere Hindistan’da P2P kripto ticaret platformunu başlatmaya hazırlanıyor. Ayrıca OKEx, Hindistan’da kişiye özel çözümlerle büyük blok ticaretini kolaylaştırmaya adanmış yepyeni bir OTC masası başlatacak. Duyuru için bizi izlemeye devam edin.

Eser sahibi: Cyrus Ip

Araştırma Analisti, OKEx

OKEx hakkında daha fazla bilgi için lütfen şu adresi ziyaret edin:

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Adblock
detector
map