Farklı olmak sorun değil – Hindistan’da Kripto

Hindistan Merkez Bankası’nın (RBI) yasaklanmasından bu yana, son iki yıl Hindistan kripto para piyasası için en karanlık dönemdi, sektördeki tüm ilgili gelişmeler aniden feshedilmek zorunda kaldı. 4 Mart’ta, Yargıtay’ın RBI emrini kaldırmasının ardından, Hindistan kripto para birimi piyasası yine önemli bir değişiklik daha uyandırdı..

Görünüşe göre kripto para biriminin inancı daha parlak görünüyor ve bizimle Hindistan’da kripto hakkında daha fazla bilgi paylaşacak üç yerel etkileyicimiz olduğu için mutluyuz!

Öncelikle Kashif’in Kurucusu Kripto Kanoon

Hindistan’daki kripto kültürü nasıldır?

Hindistan, dünya nüfusunun% 17’sine katkıda bulunuyor, ancak küresel olarak toplam kripto hacminde yalnızca% 1’lik bir paya sahip. Hindistan’daki insanlar “chal risk le ke dekhte hain” zihniyetiyle kripto para yatırımı yapıyorlar. (Çeviri: Risk alalım.)

İnsanlar kripto paranın arkasındaki güçlü temellerin farkında değiller. Hindistan’da maksimum ilgi 18-24 yaş grubunda görülüyor ancak bu aynı zamanda işlemin ortalama bilet büyüklüğünün daha düşük olduğu anlamına geliyor..

Hindistan’daki bazı başarılı kripto uygulamalarını paylaşabilir misiniz??

Bugüne kadar, herhangi bir gerçek amacı çözen ve kitleler tarafından benimsenen bir uygulama görünmüyor. Uygulamaları aracılığıyla cep telefonunuzu ve DTH’nizi doğrudan şarj edebileceğinizi iddia eden birkaç Hintli borsa var, ödünç verme alanında ellerini deneyen birçok oyuncu var. Gelecekte ödünç verme alanında birçok oyuncu göreceğimizi düşünüyorum..

Hindistan’da insanlar genellikle kripto ile ne yapıyor? (Düzenli olarak tutun veya ticaret yapın)?

Hindistan ticarete inanıyor ve veriler bunu gösteriyor. Hacimdeki son artış, Kızılderililerin ticareti sevdiğini gösteriyor.

Hindistan’da kripto ne kadar popüler?

Hindistan’da kripto para için hala çok erken günler, yüksek mahkeme kararının ardından bir heyecan var. COVID19 ayrıca insanları alternatifler düşünmeye zorladı ve kripto arayışı Hindistan’da aniden yükseldi. Hindistan’da uygun bir kripto düzenlemesi olmasını umuyoruz.

Sonra bizde Bay Crypto Hindistan bazı soruları ele almak için:

Ülkenizde Bitcoin ATM’leri var mı?

ATM yok. Biri geçen yıl piyasaya sürüldü ancak hemen kapatıldı.

1 ile 10 arasında bir ölçekte (10 en kolay olan), insanların itibari para ile Bitcoin satın almalarının kolaylığını ve erişilebilirliğini nasıl değerlendirirsiniz??

3’ten 4’e kadar, KYC gereksinimleri yüksek ve prim de yüksek olduğu için bu o kadar kolay değil.

Ülkenizdeki bazı popüler kripto borsalarını / projelerini adlandırabilir misiniz??

Bitbns, WazirX, Matic ağı, Coindcx

Ve biz var Shrikar Blockmanity’den, düşüncelerinizi paylaştığınız için teşekkür ederiz!

Ülkenizde kripto ne kadar popüler?

Kripto, geçmişte çok iyi nedenlerden ötürü Hindistan’da popülerdi ve popülerdi, ancak son zamanlarda Hindistan Yüksek Mahkemesi, RBI’nin kripto ticaretine kapsamlı bir yasak getirme temyizini bozdu..

Geleneksel bankacılık sisteminin kademeli olarak çökmesiyle birlikte, son zamanlarda daha fazla insan daha iyi yatırım fırsatları için kriptoya yöneliyor. Hindistan, dünyanın en kalabalık ülkelerinden biri olduğu için, kriptoya inanan Kızılderililerin küçük bir yüzdesi bile çoğu ülkenin nüfusundan daha fazla olacaktır. Özetlemek gerekirse, kripto Hindistan’da oldukça popüler, ancak hala başlangıç ​​aşamasında..

Ülkenizin kripto düzenlemesine bakışı nedir??

RBI, kripto düzenlemeleri konusunda şüpheli. Ancak Hindistan Yüksek Mahkemesi, kripto ticareti üzerindeki kapsamlı yasağı kaldırarak havayı temizledi..

Bununla birlikte, Hindistan kripto para birimlerini düzenlemeyi planlıyor ve nihai bir karar vermeden önce onları yöneten bir Yüksek Mahkeme kararını bekliyor. Gelişmeden haberdar olan insanlara göre, hükümet sanal para birimlerinin Hindistan Merkez Bankası tarafından düzenlenip düzenlenemeyeceğini tartıyor. Merkez bankası ile görüşüldükten sonra düzenleme için bir çerçeve kararlaştırılacaktır..

Arkadaşınıza veya ailenize sorun, teklif ettiğiniz anda 50 USD veya 1 BTC’yi kabul edip etmeyeceklerini, cevaplarının ne olacağını sorun?

Kesinlikle BTC. Birisi bana bunu teklif ettiği anda ona kapılırdım.

Bu kadar gelişmekte olan bir pazara ve yavaş yavaş yükselen bir zihniyete sahip bir hükümetle finans geliştirme tutkusuna sahip bir ülke için, Hindistan’daki kripto endüstrisini ve geleceğin ne kadar müreffeh olabileceğini kimsenin tahmin etmesi zordur..

Bize herhangi bir sorunuz varsa OKEx Akademi’yi Twitter’da takip edin:

Kaydolun ve 3 USDT yeni kullanıcının ödülünü kazanmak için minimum 10 USDT yatırın veya ticaret yapın!

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
map