Hindistan, merkez bankasının bir bütün olarak kripto para birimlerine ilişkin kısıtlayıcı görüşü nedeniyle dijital varlık alanında ün salmıştır. Hindistan Merkez Bankası’nın kripto para birimlerine getirdiği yasakla gölgelenen dijital varlık sahnesi, sektördeki şirketlerin operasyonları kapatmak veya ölçeklendirmek zorunda kalmasıyla ülkede yavaş yavaş yok olmuş gibi görünüyordu..

CoinCDX, İki Ay İçinde İkinci Finansman Turunu Aldı

Bununla birlikte, yasak Mart ayında kaldırıldı ve Hindistan’daki kripto para birimi şirketlerinin yeniden doğmasına yol açtı. Ve yatırımların ülkeye akın etmesi çok uzun sürmedi.

Hindistan’ın önde gelen kripto borsalarından CoinDCX, 3 milyon dolarlık A Serisi fonlama turundan sadece iki ay sonra Pazartesi günü 2.5 milyon dolarlık yatırım yaptığını açıkladı..

Bu yenilenen stratejik yatırım turuna, ABD merkezli kripto para birimi platformu Coinbase’in yatırım kolu olan Polychain Capital ve Coinbase Ventures katıldı..

Ek fon, CoinDCX’in Hindistan’da kripto para birimlerinin benimsenmesini teşvik etme çabalarına ayrıldı ve büyük # TryCrypto kampanyası, ülkede 50 milyona kadar kullanıcıyı çekmeyi hedefliyor..

Yeni finansman turu, etkileyici büyüme rakamları ve borsa günlük işlem hacimleri için rekor seviyelere ulaşmasıyla açıklandı. Bu küresel ekonomik belirsizlik sırasında kripto para birimine olan ilginin artmasıyla CoinDCXX, # TryCrypto kampanyasını eğitim girişimleri, buluşma etkinlikleri, tüketici ve topluluk kampanyaları ile genişletme fırsatı görüyor..

Girişimlerden bazıları bir Akademi’nin başlatılması, tam teşekküllü bir blok zinciri ve yeni başlayan kripto tüccarları için kripto para birimi öğrenme programını içerecek..

Yatırımcılar için Çok Beğenilen Bir Bölge

Katılan yatırımcılar, Hindistan’daki dijital varlıkların potansiyeline güveniyor gibi görünüyor. Polychain Capital, Seri A tohumlama turuna katıldıktan sonra tekrarlayan bir yatırımcıdır..

CoinDCX CEO’su ve kurucu ortağı Sumit Gupta, ülkedeki sahne için olumlu bakış açısını paylaşarak dış yatırımcıların yoğun ilgisini takdir etti:

“Son aylar, Hindistan’daki kripto para birimi endüstrisinin nihayet küresel şirketler ve yatırımcılardan hak ettiği takdiri kazandığını gösterdi. Polychain Capital ile ilişkimiz, Polychain ekibiyle olan büyük ortaklığımızı yansıtan, gittikçe güçleniyor. “

Gupta ayrıca, yatırımcıların şirketlerine ödünç verdikleri güvenin altını çizerek, dünya genelinde işlemlerin temelini oluşturan dijital varlıkların bulunduğu bir dünya vizyonunu paylaştı:

“Yatırımcı olarak Coinbase Ventures’ı da eklemekten heyecan duyuyoruz; Coinbase’in küresel kripto para birimini benimsemeye yönelik vizyonu ve başarılı çabaları takdire şayan oldu ve CoinDCX’in DeFi geleceği hayalini yansıtıyor. “

Bain Capital Ventures ve BitMEX Operatörü, HDR Group’un katılımıyla Seri A turu, sahnedeki yüksek profilli yatırımcıların ilgisini çekti..

Coinbase 2019’da Hintli müşterilere hizmet vermeye başlarken, bu yatırım ABD platformunun Hindistan kripto sahnesine ilk baskısı. Coinbase Ventures Başkanı Shan Aggarwal, şirketin sağlam bir platform inşa etme ve yerel kripto endüstrisinde lider olma konusundaki liderliğine olan inancını da belirtti: 

“Hindistan, kripto ekonomisi ile ana pazar arasındaki boşluğu kapatmaya devam ederken, CoinDCX, ülkedeki tüketicilerin kripto ile etkileşime girdiği lider platform olma yolunda güçlü bir konuma sahip.”

Coinbase’in CoinDCX’e yatırımı da uzun vadeli stratejik bir oyundur, özellikle de uzaydaki en büyük rakibi tartışmasız olduğunda – Binance – zaten başka bir yerel kripto borsası WazirX ile bir ortaklığı var.

Hindistan’da Kripto Pazarına Liderlik Etmek İçin İddialı Planlar

CoinDCX, ban kaldırmasının ardından yeni kullanıcılar ve işlem hacminde hızlı bir artış yaşıyor gibi görünüyor. Borsa, aynı zamanda Hindistan’da banka hesabı transferlerini entegre eden ilk şirkettir ve yerel pazarda büyük ilgi görmektedir..

CoinDCX ayrıca sıfır ücretle kripto işlemlerine anında fiat sağlar ve platformun arkasındaki ekip, kullanıcılarına endüstri lideri güvenlik süreçleri ve sigorta koruması ile desteklenen geniş bir finansal ürün ve hizmet yelpazesine erişim sağlamaya çalışmaktadır..

Şirketin ürün yol haritası, kripto para birimlerine yerel bir ağ geçidi olmaktan çok daha kapsamlı ve iddialı. CoinDCX, müşterilerine halihazırda 250’den fazla pazarda 6 kata kadar kaldıraçlı işlemlere sahip merkezi olmayan bir borç verme hizmeti DCXlend ve DCXmargin ve önde gelen dijital varlık vadeli işlemlerinde 20 kata kadar kaldıraçlı işlemlerle DCXfutures sunuyor.

Coinbase, dünya çapında halihazırda yerleşik bir varlığı ile Hindistan’da hızla genişleyen kripto pazarının bir parçası olmak için belirleyici bir adım attı. Düzenleyici engel kaldırıldıktan sonra, ülke, özellikle nüfusu hızla tam bir mobil ve çevrimiçi deneyime geçiş yaptığında, dijital varlıklar için en büyük gelişen pazarlardan biri olma potansiyeline sahiptir..

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me