1. Genel Bakış

1.1 OKEx Vadeli İşlem Ticareti (“Hizmet”), Aux Cayes Fintech Co. Ltd. (bundan sonra “OKEx” olarak anılacaktır) tarafından başlatılan bir Sanal Finansal Varlık (VFA) türev ticaret hizmetidir. OKEx tarafından tasarlanır, yönetilir ve çalıştırılır. OKEx Vadeli İşlem Ticaretini etkinleştirmek için, “OKEx Vadeli İşlemler İşlem Kullanıcı Sözleşmesi” ni ve burada Madde 7.1’de yer alan içeriği (“Sözleşme”) tamamen okumalı, anlamalı ve kabul etmelisiniz. Lütfen bu Sözleşmeyi kabul etmeden önce tüm hüküm ve koşulları dikkatlice okuyun..

1.2 Lütfen Sözleşmenin şartlarını kabul etmeden Hizmeti kullanmayacağınızı unutmayın. Özellikle, Sözleşmeyi doğrudan kabul ederek veya Hizmeti kullanarak, Sözleşmenin şartlarını kabul ettiğinizi kabul etmiş olursunuz..

2. Hizmeti Kullanmanın Uygunluğu

2.1 Aşağıdakileri onaylar ve kabul edersiniz:

 • “OKEx Hizmet Şartları” nı kabul ettiniz ve burada tanımlanan “Hizmetleri” kullanmak için uygunsunuz ve yasaklanmıyorsunuz;
 • bu Sözleşme, bulunduğunuz ülkenin veya bölgenin yasalarına aykırı değildir;
 • Hizmete yatırdığınız VFA’ların yasal sahibisiniz ve yukarıda belirtilen VFA’lar yasal kaynaklardan elde ediliyor.

2.2 Hizmeti kullanırken aşağıdakileri içeren ancak bunlarla sınırlı olmayan risklerin farkındasınız ve üstleniyorsunuz:

 • VFA’ların ve türevlerinin yüksek fiyat oynaklığı, kısa sürede büyük veya tamamen kayba uğrayabilir;
 • Teminat olarak yatırılan VFA’ların yetersizliği, pozisyonlarınızın derhal tasfiye edilmesine neden olabilir ve Hizmete yatırdığınız tüm VFA’ları kaybedebilirsiniz;
 • Hizmet kullanımınızı geciktirebilecek veya engelleyebilecek teknoloji aşırılığı meydana gelebilir;
 • VFA’larınızın kaybına neden olabilecek piyasa anormalliği olabilir.
 • Zaman zaman, piyasanın genel refahını korumak için OKEx’in politikalar eklemesi, kaldırması veya değiştirmesi gerekir. Bu tür bir eylem sizin gibi bir kullanıcının lehine veya aleyhine olabilir.

2.3 Aşağıdakileri onaylar ve kabul edersiniz:

 • Hizmeti herhangi bir yasa dışı amaç için kullanmayacaksınız.
 • Herhangi bir piyasa manipülasyonu başlatmayacak veya kolaylaştırmayacaksınız.

3. Hizmeti Kullanma

3.1 Hizmet, size diğer bilgilerle birlikte gerçek zamanlı sipariş defteri sağlar. Kendi analiziniz için bilgileri görüntüleyebilir veya indirebilirsiniz.

OKEx, Hizmet tarafından sağlanan bilgilere dayanarak yaptığınız herhangi bir yargı veya analizden sorumlu değildir..

3.2 OKEx’in gerektirdiği biçimde, web sitesi, istemci yazılımı, API veya diğer kanallar aracılığıyla sipariş verebilirsiniz. Bir sipariş doldurulduktan sonra onu iptal edemez veya değiştiremezsiniz.

3.3 “Açık Uzun” veya “Kısa Açık” emriniz tamamlandığında, ilgili pozisyon açılır. “Uzun Kapat” veya “Kısa Kapat” emri doldurulduğunda, ilgili pozisyon kapatılır. Hizmet, size gerçek zamanlı olarak pozisyonlarınız ve VFA’larınızın ve türevlerinin değeri hakkında bilgi sağlayacaktır..

3.4 Vadeli İşlemler her gün 08: 00’da (UTC) karara bağlanacaktır (“Uzlaşma”). Uzlaşma fiyatı, En Son Marka Fiyatıdır (Hizmet tarafından tanımlanan ve hesaplanan, bkz. “OKEx Vadeli İşlemler Rehberi”). Uzlaşmada, UPL ile aynı miktarda FVA RPL’ye eklenecek ve RPL, Clawback tutarı eksi bakiyenize alacak kaydedilecek ve bu da hemen geri çekilebilir (marj gereksinimi ve Hizmetin gerektirdiği diğer sınırlara tabidir). UPL ve RPL daha sonra sıfırlanır. (UPL 、 RPL ve Clawback tutarının tanımları ve hesaplama yöntemleri için “OKEx Vadeli İşlemler Rehberi” ne bakın.)

3.5 Kontrat teslimi sırasında (her Cuma 08:00 UTC), sistem açılan tüm haftalık vadeli işlemlerin pozisyonlarını kapatacaktır. Fiyat, teslimattan bir saat önce BTC / USDT’nin veya diğer ilgili endeksin aritmetik ortalama değeri olacaktır. Teslimat yoluyla pozisyon kapatıldıktan sonra elde edilen kar ve zarar RPL’ye eklenecek ve geri alma tutarı düşülmüş olan RPL, hemen geri çekilebilecek şekilde bakiyenize alacak kaydedilecektir. UPL ve RPL daha sonra sıfırlanır. (UPL, RPL ve geri alma miktarının tanımları ve hesaplama yöntemleri için lütfen bkz. "OKEx Vadeli İşlem Rehberi").

3.6 Hizmet için OKEx’e ücret ödeyeceksiniz. Ücret programı için lütfen “OKEx Vadeli İşlemler Rehberi” ne bakın.

3.7 Takas ve teslimattan önce, dayanak endeksin akut dalgalanması veya anormal geri alma oranı dahil ancak bunlarla sınırlı olmamak üzere piyasa anormallikleri meydana gelirse, OKEx, tamamen kendi takdirine bağlı olarak, ticari açıdan makul bir yöntemle uygun bir zamanda uzlaşmaya karar verebilir. OKEx, bu tür ayrıntılı kurallarla ilgili bir duyuru yayınlayacaktır..

4. Risk Yönetimi

4.1 Hizmet, bunlarla sınırlı olmamak üzere, sistematik riskleri kontrol etmek için çeşitli önlemler sunar:

 • Kademeli Sürdürme Marjı Oranlı Marjin Sistemi
 • Tasfiye Mekanizması
 • Toplumsal Geri Çekilme Prosedürü

OKEx, risk yönetimi önlemlerini sürekli olarak iyileştirecektir.

4.2 “Kademeli Sürdürme Marjı Oranına sahip Teminat Sistemi”. Hizmete yatırdığınız VFA’lara bağlı olarak, açabileceğiniz pozisyonun boyutu sınırlıdır. Ek olarak, Tasfiyeyi önlemek için, Teminat Oranınızın (Hizmet tarafından tanımlanan ve hesaplanan, “OKEx Vadeli İşlemler Rehberi” ne bakın), mevcut pozisyonlarınızı sürdürmeniz için gereken en düşük Teminat Oranı olan Sürdürme Teminatı Oranından daha yüksek tutulması gerekir. . Hizmet tarafından Aşamalı Sürdürme Marjı Oranı Çizelgesi benimsenmiştir. Açılan pozisyon ne kadar büyükse, daha yüksek Sürdürme Marjı Oranı gerekli olacaktır. Ayrıntılar için lütfen “OKEx Vadeli İşlemler Rehberi” ne bakın.

4.3 “Tasfiye Mekanizması”. Hesabınızın Teminat Oranı Sürdürme Teminat Oranı + Tasfiye Ücreti Oranından düşük olduğunda, hesabınızın Tasfiyesi tetiklenecektir. Hesabınız geçici olarak Hizmetin Risk Yönetim Motoru tarafından devralınacaktır; tasfiye işlemi tamamlandıktan sonra kontrolünüz altına alınacaktır. Tasfiye Mekanizmasında, Hizmetin Risk Yönetim Motoru, Teminat Oranınız Kademeli Sürdürme Teminat Oranınızın üzerine çıkana veya pozisyonlarınız tamamen tasfiye edilinceye kadar pozisyonlarınızı tasfiye etmeye devam edecektir. Ayrıntılar için lütfen “OKEx Vadeli İşlemler Rehberi” ne bakın.

4.4 “Toplumsal Geri Çekilme Prosedürü”. Bazı kullanıcıların yatırılan VFA’ları Tasfiye nedeniyle oluşan maliyeti karşılayamayabilir. Tasfiyeden geçen tüm kullanıcıların toplam açığı ilk olarak Hizmet Sigorta Fonu tarafından ödenecektir. Sigorta Fonu tükenirse, kalan açığı kapatmak için Sosyal Geri Alma Prosedürü Hizmet tarafından benimsenir. Gün için net karı olan kullanıcılar bu geri alma işlemine tabi olacaktır. Ayrıntılar için lütfen “OKEx Vadeli İşlemler Rehberi” ne bakın.

4.5 Pozisyonlarınızın veya açık siparişlerinizin büyüklüğü diğer kullanıcılar için önemli tehdit oluşturan bir seviyede birikirse, OKEx, kendi takdirine bağlı olarak, siparişlerinizi iptal etmenizi veya pozisyonlarınızın bir kısmını kapatmanızı isteyebilir. OKEx’in istisnai durumlarda, pozisyonunuzu veya emirlerinizi tamamen veya kısmen kapatmak için tek ve mutlak hak ve takdir yetkisini saklı tuttuğunu kabul edersiniz..

5. Sorumluluğun Sınırlandırılması

5.1 Hizmetlerle ilgili kuralları ve politikaları tam olarak anladığınızı kabul edersiniz. OKEx, kuralların ve politikaların yanlış anlaşılmasından kaynaklanan kaybınızdan sorumlu olmayacaktır. Özellikle, pozisyonlarınızı açmak veya sürdürmek için, teminat olarak yatırdığınız VFA miktarının belirli gereksinimleri karşılaması gerekecektir. Gereksinimler karşılanmazsa, Tasfiye başlatılacaktır. Bir Tasfiye olduğunda, teminat olarak yatırdığınız tüm VFA’ları kaybedebilirsiniz..

5.2 İşlem bilgileriniz Hesap Görme’de resmi hale gelir. Ardışık 2 Çözüm arasında gösterilen bilgiler yalnızca referans amaçlıdır ve resmi sonucu ima ettiği garanti edilemez. Sağlanan intro-hesaplaşma bilgilerine göre eylemlerinizle zarar edebilirsiniz. OKEx, oluşan kaybınızdan sorumlu olmayacaktır..

5.3 Kanun veya yönetmeliklerdeki değişikliklere uymak veya piyasanın genel refahını sürdürmek için OKEx’in zaman zaman tamamen kendi takdirine bağlı olarak politikaları, kuralları değiştirmesi veya acil durum kurallarını uygulaması gerekecektir. Bu tür değişiklikler veya uygulamalar, hesabınıza geçici olarak erişilememesine, hesabınızdan geri çekilmeye, belirli pozisyonlarınızın derhal kapatılmasına veya Hizmetin başka bir şekilde kesintiye uğramasına neden olabilir. OKEx, oluşan kaybınızdan sorumlu olmayacaktır..

5.4 OKEx, aşağıdakileri içeren ancak bunlarla sınırlı olmayan, kontrol edilemeyen durumlardan kaynaklanan kayıplardan sorumlu olmayacaktır:

 • önceden duyurulduğu gibi sistem bakımı;
 • veri aktarımını engelleyen internet cihazı arızaları;
 • savaş, isyanlar, seller, depremler veya diğer beklenmedik aksaklıklar;
 • bilgisayar korsanlığı saldırıları, bilgisayar virüsü, internet ağı arızaları, bankacılık sorunları, web sitesi güncelleme, hizmetlerin askıya alınması, hükümetin kesintiye uğraması nedeniyle erteleme veya iptal;
 • şu anda mevcut teknolojilerle ilgili öngörülemeyen veya çözülemeyen sorunlar;
 • uygunsuz veya yetkisiz infazlar dahil üçüncü şahısların neden olduğu.

5.5 Ağ arızaları, sistem arızaları, bilgisayar korsanlığı saldırıları ve diğer öngörülemeyen faktörler, anormal ciroya, pazar kesintilerine ve diğer olası anormalliklere neden olma potansiyeline sahiptir. OKEx, herhangi bir zararlı piyasa etkisini azaltmak için yeterli gördüğü bir süre boyunca işlemleri iptal etme ve / veya geri alma hakkını saklı tutar. OKEx, bu sebeple meydana gelen herhangi bir zarardan sorumlu olmayacaktır..

5.6 Teknoloji saldırılarının beklenmedik bir şekilde olabileceğinin farkındasınız. OKEx, aşağıdakileri içeren ancak bunlarla sınırlı olmayan teknoloji kesintilerinden kaynaklanan herhangi bir kayıptan sorumlu olmayacaktır:

 • Hizmete bağlantının kaybı, gecikmesi, kesilmesi veya diğer arızaları.
 • aşırı yükleme nedeniyle durma, yavaşlık, yanıt yok veya Hizmetin diğer arızaları.
 • Hizmetin gerekli verileri internet yoluyla üçüncü bir taraftan doğru bir şekilde alamaması nedeniyle arıza.

5.7 OKEx, adil olmayan ticaret davranışlarını kesinlikle yasaklar. OKEx, tamamen kendi takdirine bağlı olarak, hesabınız üzerinde yönetici kontrolünü gerçekleştirme hakkını saklı tutar.

 • fiyat manipülasyonuna veya pazara yönelik diğer kötü niyetli yanlışlara karışanlar;
 • Hizmetin güvenlik açıklarından yararlanarak veya diğer mantıksız yollarla diğer kullanıcılara veya OKEx’e zarar veriyor olabilir;
 • OKEx’in pazarın genel refahına zararlı olduğunu düşündüğü diğer faaliyetlerde yer alıyorsa.

OKEx ayrıca, piyasanın genel refahına olumsuz etkileri ortadan kaldırmak için hesaplarınızı kapatma, ticareti sınırlama, ticareti durdurma, işlemleri iptal etme ve geri alma işlemleri dahil ancak bunlarla sınırlı olmamak üzere eylemlerde bulunma hakkını saklı tutar. OKEx, aleyhinize bu tür bir işlem gerçekleştiğinde meydana gelen herhangi bir kayıptan sorumlu olmayacaktır..

6. Tazminat

6.1 OKEx hesabınız ve Hizmeti kullanımınızla ilgili eylemler için OKEx’i tazmin etmelisiniz..

6.2 Bu sözleşmeyi ihlal etmeniz, Hizmeti uygunsuz kullanımınız nedeniyle veya bundan kaynaklanan herhangi bir üçüncü tarafın OKEx’e karşı yaptığı veya maruz kaldığı herhangi bir iddia veya talepten (makul yasal ücretler dahil) OKEx’i savunmayı, tazmin etmeyi ve zarar görmemesini burada kabul edersiniz. , herhangi bir yasayı veya üçüncü bir tarafın haklarını ihlal etmeniz ve / veya OKEx hesabınızı kullanma veya web sitemize, yazılımımıza, sistemimize (kullanılan tüm ağlar ve sunucular dahil) bizim tarafımızdan veya bizim adımıza işletilen herhangi bir Hizmeti veya sizin adınıza Hizmetlerden herhangi birini sağlamak.

7. Muhtelif Hükümler

7.1 Bu Sözleşmenin içeriği ayrıca OKEx’in çeşitli sistem özelliklerini, bu Sözleşmenin ekindeki diğer sözleşmeleri veya kuralları, madeni para marjlı OKEx Vadeli İşlemleri Kullanıcı Kılavuzunu, USDT marjlı OKEx Vadeli İşlemleri Kullanıcı Kılavuzu ve diğer ilgili sözleşmeleri, OKEx Hizmetiyle ilgili kuralları içerir. zaman zaman sorun olabilir. Yukarıdaki içerik resmi olarak yayınlandıktan sonra, bu anlaşmanın ayrılmaz bir parçasıdır ve siz de buna uymalısınız. Yukarıdaki içerik ile bu Sözleşme arasında herhangi bir çelişki olması durumunda, bu Sözleşme, aksi bir ifade yoksa geçerli olacaktır..

7.2 OKEx, gerekirse bu Sözleşmeyi (yukarıdaki içerikler dahil) tek taraflı olarak değiştirme hakkını saklı tutar. Bu tür bir değişiklik, önceden haber verilmeksizin herhangi bir zamanda yapılabilir. Herhangi bir değişiklik yapılması durumunda, revize edilmiş içerik derhal OKEx’in web sitesinde yayınlanacaktır. Herhangi bir değişiklik hakkında kendinizi bilgilendirmek için lütfen burada yayınlanan en son bilgileri kontrol edin. Herhangi bir değişikliğin yayınlanmasının ardından Hizmeti kullanmaya devam etmeniz veya Hizmete erişiminiz, bu değişikliklerin kabul edildiği anlamına gelir. Revize edilmiş içeriği kabul etmiyorsanız, ilgili hizmetleri kullanmayı bırakmalısınız..

7.3 Sözleşmeyi ve bunlarda atıfta bulunulan tüm belgeleri çok dikkatli bir şekilde okumalısınız. Sözleşmede ve burada atıfta bulunulan herhangi bir belgede anlamadığınız herhangi bir şey varsa, bu konuyu OKEx ile görüşmeli ve gerekli açıklamayı aramalısınız. Sizinle herhangi bir resmi iletişim, aksi belirtilmedikçe elektronik posta yoluyla yapılacaktır. Belgeler size elektronik posta ile gönderilecek ve aynı yollarla bize herhangi bir belge göndermeye çalışmalısınız. Bizimle telefonla da iletişime geçebileceksiniz. Sizinle herhangi bir resmi iletişim, aksi kararlaştırılmadıkça, İngilizce dilinde yapılacaktır. Sözleşmenin İngilizce sürümü veya bu tür iletişimler ile Sözleşmenin herhangi bir çevirisi veya bu tür iletişimler (uygun olduğu şekilde) arasında yabancı bir dilde herhangi bir tutarsızlık olması durumunda, ilgili İngilizce sürüm geçerli olacaktır. İletişim ile Sözleşme arasında herhangi bir tutarsızlık olması durumunda, Sözleşme geçerli olacaktır..

7.4 Bu kullanıcı sözleşmesinin kurulması, geçerliliği, açıklaması, değiştirilmesi, uygulanması ve anlaşmazlıkların çözümü Seyşeller yasalarına tabi olacaktır..

7.5 Bir kullanıcı ile OKEx arasında herhangi bir anlaşmazlık varsa, her iki taraf da müzakereler yoluyla bir çözüm bulmaya çalışmalıdır. Bununla birlikte, girişim başarısız olursa, her iki taraf da anlaşmazlığı veya anlaşmazlığı Seyşeller yargısı aracılığıyla çözmeyi kabul etmelidir..

7.6 Bu sözleşmedeki tüm başlıklar sadece okuma kolaylığı sağlamak içindir ve yorumunu etkilemeyecektir..

7.7 Bu Sözleşme, Vadeli İşlem Ticaret Simülasyonu kullanıcıları için geçerli değildir.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me