Ripple (XRP) Kılavuzu: Canlı XRP / USD Fiyatı ve 2020 Coin Görünümü

Contents

Canlı XRP Fiyatı: Gerçek Zamanlı Ripple Coin USD Döviz Kuru Değeri

Ripple, kripto ekosistemindeki en büyük şirketlerden biridir ve XRP paraları, nefret etmeyi sevdiğiniz belirteçtir..

Ripple Labs (başlangıçta Opencoin) tarafından işletilen Ripple, bir platform ve para birimidir. Şirketin patentli teknolojisi olan Ripple protokolü fikir birliği algoritması (RPCA) kullanılarak günlük düşük komisyon değişim ağı olarak tasarlanan bloksuz bir ödeme protokolünden oluşur. Ripple ödeme protokolü, küresel olarak para göndermeye yardımcı olmak için sorunsuz bir sınır ötesi havale hizmeti sunarak dünya çapında hızlı uluslararası işlemleri kolaylaştırmak için bugünün mevcut bankalarına benimsenmeyi ve entegre olmayı umuyor..

Kurucular Chris Larsen ve Jed McCaleb’den şu anki CEO Brad Garlinghouse’a, Ripple şirketi ve XRP kripto para biriminin bu incelemesi, imrenilen XRP parasının (şu anda toplam piyasa değerinde 3. sırada yer alan) nasıl kullanıldığına dair derin bir dalış olacak ve Ripple Ağında transfer değeri.

Ripple (XRP) kullanıcı tabanı yükseliş fiyat tahminleriyle büyümeye devam ederken, hadi ‘diğer kripto’yu gözden geçirelim.

Ripple Nedir ve XRP Nasıl Çalışır?

Ripple vs Stellar, xrp vs xlm, hangisi daha iyi, Ripple (XRP) Vs Stellar (XLM), dalgalanma xrp vs yıldız xlm

Ripple, en temel anlamıyla, ilişkili kripto para birimi “XRP” ile birlikte, parasal işlemleri daha akıcı hale getirmek ve kullanıcıları için sorunsuz hale getirmek üzere tasarlanmış gerçek zamanlı brüt ödeme sistemi olarak düşünülebilir. Proje, küresel finans topluluğuna aşağıdakiler gibi birkaç farklı kuruluş tarafından kullanılabilecek hepsi bir arada bir ödeme işleme ve havale ekosistemi sağlamanın bir yolu olarak 2012 yılında yeniden başlatıldı:

 • 300 finans / bankacılık kurumu (40 ülke ve 6 kıtada)
 • Başlangıçlar
 • İş sahipleri
 • Tüketiciler

Projenin teknik incelemesine göre Ripple, şu anda dünya genelinde kullanılmakta olan küresel ödeme altyapısını yalnızca ‘merkezi olmayan’ değil, aynı zamanda açık kaynak tabanlı ve finansal geçmişlerine bakılmaksızın insanlar tarafından kolayca erişilebilen bir sistemle değiştirmeyi amaçlıyor. Buna ek olarak, yerel token oluşturma sistemini kullanan platform, kullanıcılarının kendi kripto ve fiat para birimlerini tasarlamalarına izin veriyor. Bu özelliklerin bir sonucu olarak Ripple, RippleNet büyümesi nedeniyle anlık, güvenilir ve ucuz maliyetler olması nedeniyle birkaç farklı bankacılık ekibi ve finans kuruluşları tarafından benimsenmiştir..

Ripple ve XRP dönemi devam ederken, RippleNet’in hız, kesinlik, likidite yönetimi ve şeffaflığa sahip olmanın avantajları, bugün piyasadaki binlerce kripto varlık göz önüne alındığında hem şirketi hem de kripto parayı benzersiz bir konuma getiriyor..

Ripple’ın Kökenlerini İnceleme: Kim, Ne ve Ne Zaman?

dalgalanma xrp gönder ve al

American Express, MoneyGram, Santander, PNC, SBI Remit ve BeeTech gibi ortaklıkların etkileyici Ripple özgeçmişine girmeden veya XRP’nin 100’den fazla pazarda ve borsalarda işlem gördüğü acknolwedge’e girmeden önce, başa dönelim ve bazı organik kökenleri ortaya çıkaralım. şirketin ve jetonun.

Bazı düzenli okuyucularımızın farkında olabileceği gibi, Ripple projesi üzerindeki çalışmalar, geliştiriciler Jed McCaleb, Arthur Britto ve David Schwartz’ın Kanadalı bir web geliştiricisi tarafından tasarlanan RipplePay.com adlı merkezi olmayan bir ödeme sisteminden ilham aldıklarında 2004 yılında başladı. Ryan Fugger adlı. Bununla birlikte, McCaleb’in fikri, yukarıda bahsedilen sistemi daha şeffaf hale getirmek ve Bitcoin ekosistemiyle ilişkili verimsizliklerin çoğunu ortadan kaldırmak için (aşırı güç tüketimi, zayıf tx hızları ve merkezileştirme gibi) blockchain teknolojisini kullanmaktı – daha sonra Stellar Lumens’e (XLM) dönüşür).


Bu bağlamda, Bitcoin’den oldukça farklı olarak, tüm XRP tabanlı işlemlerin, kullanıcıların işlemlerine yeşil ışık yakmak için madencilere güvenmek zorunda kalmaları yerine topluluk çapında bir fikir birliği oyu kullanılarak doğrulandığını da belirtmek gerekir..

2012 yılında, Ripple’in çekirdek geliştirme ekibi Chris Larsen’i memnuniyetle karşıladı ve ardından Fugger’dan ekibine RipplePay.com’da çalışmaya devam etmek ve platformu tam teşekküllü bir kripto para birimine ve parasal sisteme dönüştürmek için gerekli izni vermesini istedi. Bu gelişmeler, daha sonra Ripple Labs olarak yeniden adlandırılacak bir kuruluş olan OpenCoin’in oluşturulmasına yardımcı oldu..

Bu süre zarfında, Larsen ve arkadaşları, kullanıcıların fiziksel konumlarından bağımsız olarak anında transferleri kolaylaştırmasına olanak tanıyan bir sistem olan Ripple İşlem Protokolü (RTO) olarak bildiğimiz şeyin oluşturulmasına çok zaman ayırmaya başladı. Biraz daha spesifik olmak gerekirse, protokol bir dizi dijital para birimiyle ve diğer varlık ortamlarıyla uyumludur. Ekip, RTP’lerin çekirdek çerçevesini, yalnızca işlem doğrulama amacıyla birkaç farklı sunucu tarafından sürekli olarak yönetilecek olan merkezi bir deftere güvenecek şekilde programladı..

Ek olarak, bireysel işlemlerin daha hızlı işlenmesine yardımcı olmak için Ripple’ın arkasındaki ekip, kullanıcıların fonlarını son derece akıcı bir şekilde hareket ettirmelerine yardımcı olmak için tasarlanmış XRP adlı bir kripto para birimi tasarladı. Bu yeterli değilse Ripple, Bitcoin’i kendi yerel durumuna da bağlayarak, kripto meraklılarının, ödemeleri doğrudan seçtikleri herhangi bir BTC cüzdanına göndermek için platformu kullanmalarına izin verdi..

Tüm bunlar temelde Ripple’ın küresel ödeme ağı olan bugünün RippleNet’ine dönüşecek. İşleyiş şekli şöyledir:

2013’ün ilk yarısında Ripple Labs, platformunun referans sunucusunun ve istemcisinin açık kaynaklı yazılım olarak piyasaya sürüldüğünü duyurdu ve böylelikle bağımsız geliştiricilerin Ripple’in gelecekteki ilerlemesine katkıda bulunmasına izin verdi. Sadece bu da değil, 2014’ün başlarında Ripple’ın çekirdek geliştirme ekibi, bankacılık sektörüne odaklanarak, birçok bankanın bugüne kadar hala kullanmakta olduğu mevcut, modası geçmiş sistemleri denemek ve değiştirmek için çoktan başlamıştı. günlük işlemler. Bu bağlamda, sadece birkaç ay sonra, Münih merkezli Fidor Bank, Ripple İşlem Protokolünü (RTP) benimseyen ilk ana finans kuruluşu oldu. Bu haberi kısa süre sonra New Jersey merkezli Cross River Bank ve Kansas merkezli CBW Bank’ın da aynı şeyi takip ettiği haberi takip etti..

2014’ün sonunda, dünyanın en güvenilir küresel ödeme ağı haline gelmek isteyen Ripple, Western Union, Commonwealth Bank of Australia, Royal Bank of Canada ve Earthport gibi önemli oyuncularla birkaç önemli ortaklık duyurdu. Bank of America ve HSBC gibi şirketlere bağlı küresel ödeme hizmeti. Bununla birlikte, ertesi yıl Ripple Labs, Banka Gizlilik Yasası ile ilgili bazı ihlaller nedeniyle Finansal Suçları Uygulama Ağı (FinCEN) tarafından toplam 700.000 $ para cezasına çarptırıldı. Cezanın bir sonucu olarak, Ripple’daki insanlar, mevcut ABD finans yasalarıyla tamamen uyumlu hale getirmek için protokollerine hızlı bir şekilde birkaç AML izleme modülü eklemeye devam ettiler..

Son 2-3 yılda, Ripple Labs oldukça katlanarak büyüdü ve kuruluşun ofisleri şu anda Avustralya, Birleşik Krallık ve Lüksemburg gibi bir dizi farklı ülkede mevcut..

İşte 2013’ten 2016’ya kadar tüm Ripple Labs yatırımcılarının küratörlüğünü yaptığı bir görüntü:

ripple-labs-yatırımcılar

Unutulmaması Gereken Önemli Noktalar

Ripple ekosistemi hakkında konuşurken, yerel işlemler yalnızca kullanıcılar XRP veya kendi seçtikleri benzersiz bir fiat para birimi aracılığıyla kriptografik olarak imzalanmış işlemleri kolaylaştırdıklarında gerçekleşir. Bu bağlamda, tüm XRP dijital varlık işlemlerinin Ripple’ın dahili defter sistemi XRP Ledger kullanılarak izlendiğine dikkat edilmelidir..

XRP, ödemeler için oluşturulmuş açık kaynaklı, merkezi olmayan bir dijital varlıktır ~ resmi Ripple.com web sitesi

Ripple’ın sınır ötesi tx çerçevesi dünyanın dört bir yanındaki birkaç banka tarafından kullanıldığından beri, giderek daha fazla insan kripto destekli teknolojileri daha açık bir fikirle görmeye başladı..

Ripple’ın geniş bir ana akım finansal etki alanı yelpazesinde sürekli artan benimsenmesi nedeniyle, artık çok sayıda yatırımcı ve tüccar platforma güvenmeye başlıyor. Ripple ekosistemiyle ilgili kayda değer konulardayken, Ripple ve XRP tartışması hakkında aşağıda inceleyeceğimiz en büyük makro konuşma noktalarından biri olduğu için bu ifadeyi oraya yapıştıralım..

dalgalanma-xrp-merkezileştirme-brad-garlinghouse-alıntı

Dalgalanma ve Madencilik

Bitcoin, Ethereum ve Monero gibi diğer popüler kripto para birimlerinin aksine XRP madenciliği yapılamaz. Bunun nedeni, BTC ve diğer benzer dijital varlıklar, yerel işlemlerini işlemek için madencilerden yararlanırken, Ripple ile ilişkili transferlerin, sistem çapında bir kullanıcı konsensüs çerçevesi (esasen madencilik kavramını işe yaramaz hale getiren) kullanılarak kolaylaştırılmasıdır..

Ek olarak, Ripple’in çekirdek tasarım ekibinin başlangıcından sonra yalnızca toplam 100.000.000.000 XRP oluşturduğu da belirtilmelidir – bu rakam, aynı şekilde devam eden topluluk şikayetlerine rağmen o zamandan beri tereddüt etmedi. Ayrıca, XRP’lerin piyasaya sürülmesinden sonra, kurucuların tüm XRP tokenlerinin yüzde 20’sini elinde tutmasıyla, bir dizi kişinin para biriminin nasıl dağıtıldığını eleştirdiğini belirtmek gerekir..

Son olarak, “sıfır madencilik potansiyeli” nedeniyle, bir dizi kripto meraklısı dijital para biriminin çok merkezileştirildiğini söyledi. Sadece bu değil, aynı zamanda yukarıda belirtilen gerçek, projenin genel kullanımını ve büyümesini bazı yönlerden sınırlamıştır..

XRP’yi Diğer Premier Kripto Para Birimlerinden Ayıran Nedir??

Bitcoin’in aksine Ripple, çok çeşitli amaçlar için kullanılabilen tam teşekküllü bir parasal ekosistem tarafından desteklenmektedir. Benzer şekilde, Ethereum (öncelikle hesaplama amacıyla tasarlanmış bir platform) ile karşılaştırıldığında Ripple, yalnızca para havaleleri, sınır ötesi tx’ler vb. Gibi finansal işlevlerle ilgilenir. Ethereum, EOS, Bitcoin’in bankacılık tarafından benimsenmemesinin tam nedeni budur. kurumlar – hacimli para transferlerini işlemek için gereken temel altyapıya sahip olmadıkları için.

Ripple İşlem Protokolü nedir ve onu kim kontrol eder??

Ripple İşlem Protokolü (RTP), Ripple’ın tüm parasal süreçlerinin gerçekleştiği dijital bir çerçevedir. Bu, işlemlerini kolaylaştırmak / işlemek için bir blockchain fikir birliği algoritmasından yararlanan diğer kripto para birimleri ile tam bir tezat oluşturuyor..

Konu üzerindeyken, okuyucularımızın Ripple ekosisteminde gerçekleşen tüm işlemlerin ilerlemek için önceden var olan belirli bir düzeyde güven gerektirdiğini anlamaları da faydalı olacaktır. Bunun anlamı şudur ki, iki kullanıcı halihazırda bir güven ilişkisi kurmamışsa, söz konusu tx, tüm ilişkili tarafları içeren doğrusal bir yol kurulana kadar belirsizlikte kalacaktır. Bahsi geçen kavram İslami bankacılık ilkelerinden ödünç alınmıştır, burada tüm para alışverişi diğer kişiye bir faiz oranı yüklemek yerine karşılıklı güven ilişkileri kullanılarak yapılır..

Şimdi, Ripple’ı kimin kontrol ettiği hakkında konuşursak, projenin temel altyapısına hızlıca baktığımızda, projenin diğer kripto para birimlerine kıyasla çok daha merkezileştirildiğini görebiliriz. Bunun nedeni, Ripple Labs’in XRP’nin geliştirilmesi söz konusu olduğunda hala lider bir rol oynamasıdır. Sadece bu değil, kuruluş aynı zamanda şu anda dolaşımda olan tüm XRP’nin büyük bir payına sahip..

XRP: Derinlemesine bir Ripple Cryptocurrency Coin Görünümü

XRP, en temel anlamıyla Ripple ekosistemine güç veren kripto para birimi olarak görülebilir. Bu bağlamda, mükemmel bir analog karşılaştırma, Ether ve Ethereum platformununki olacaktır..

XRP’nin değeri açısından, para biriminin fiyatı, kaç kişinin (herhangi bir zamanda) varlığı yararlı bulduğuna göre belirlenir. Ayrıca, Ripple’ın bir finansal hizmetler platformu olarak inanılmaz yararından dolayı, bazı yerleşik banka genel tx verimliliğini artırmak için teknolojiyi benimsemeye başladı. Bu, XRP’nin fiyatını artırmaya yardımcı oldu ve şu anda çok az sayıda dijital para biriminin sahip olduğu pazar gücünü ona verdi..

Daha önce de belirtildiği gibi, Ripple ilk başlatıldığında, projenin çekirdek geliştirme ekibi, işlemle ilgili tüm amaçlar için kullanılması amaçlanan toplam 100.000.000.000 XRP oluşturdu. Ayrıca, diğer kripto para birimlerinin aksine, XRP aşılamaz, ancak toplam dolaşım arzı artırılabilir – ancak yakın zamanda böyle bir şey yapmayı planlamıyor.

Satın alma açısından, bugün piyasadaki diğer kripto para birimlerinin çoğunda olduğu gibi, XRP’nin de bir düğmeye dokunarak bir dizi farklı borsa ve ticaret platformundan satın alınabileceğini görebiliyoruz. Benzer şekilde, XRP’yi depolamak da oldukça basittir ve bir dizi farklı cüzdan çözümü kullanılarak yapılabilir..

Ripple Hangi Avantajları Sunar??

Genel Kabul Görme: Ripple şu anda HSBC, Western Union, CBA ve Royal Bank of Canada dahil olmak üzere birçok ana akım finans kurumu ve ödeme sağlayıcısı tarafından desteklenmektedir. Bu, Ripple’ı şu anda birkaç diğer dijital para biriminin sahip olduğu benzersiz bir genel kabul konumuna getiriyor..

Düzenleyici Yeşil Işık ve Çok Yönlülük: Ripple, en başından beri, temel çerçevesini dünya çapındaki çeşitli finans kurumlarının yasal gereklilikleri doğrultusunda oluşturmaya büyük önem verdi. Senaryoyu daha iyi anlamak için, Ripple’ın özel tokenlar oluşturmak için kullanılabileceğini ve XRP’nin sık uçuş milleri, cep telefonu dakikaları gibi bir dizi dijital emtiaya karşı takas edilebileceğini görebiliriz..

Düşük Tx Maliyetleri: Ripple, ilişkili kripto tekliflerinin birçoğuyla karşılaştırıldığında, onu benzersiz kılan bir dizi niş avantaja (düşük işlem ücretleri, ödeme özgürlüğü ve küresel kullanılabilirlik gibi) sahiptir. Sadece bu değil, XRP aynı zamanda bugün piyasadaki en hızlı dijital varlıklardan biridir (para biriminin bu kadar çok bankacılık kurumu tarafından benimsenmesinin nedeni de budur.)

XRP Coin Downsides

Sonlu Arz: Ripple’ın en büyük sorunlarından biri, şu anda 100.000.000.000 sınırında olan sınırlı arzıdır. Ve projenin çekirdek destek topluluğu defalarca para biriminin arzının artırılması çağrısında bulunmasına rağmen, Ripple’ın geliştirici ekibi zamanla daha fazla XRP oluşturmayı reddetti – bu, projeyle ilgili belirli deflasyonist / arzla ilgili sorunların yaratılmasına yol açan bir şey..

Merkezileştirme: Daha önce de belirtildiği gibi, XRP’nin toplam arzının% 20’si Ripple’ın kurucularına aittir. Bunun da ötesinde, önde gelen varlığın en büyük dezavantajlarından biri olarak kabul edilen bir husus olan Ripple çıkarılamaz..

Geçmiş Sorunlar: Geçmişte Ripple Labs, FINCEN gibi düzenleyici kurumların yasal işlemleriyle karşı karşıya kaldı. Örneğin, 2015 yılında, devlet kurumunun Ripple Labs’e Banka Gizlilik Yasasını ihlal ettiği için 700.000 $ ‘lık büyük bir para cezası verdiğini belirtmek gerekir. Benzer şekilde, Ripple geçen yıl bir ICO planıyla ilgili sahtekarlık iddiasıyla da dava edildi..

Şeffaflık Eksikliği: Ripple ile ilgili önemli bir sorun, XRP işlemlerinin sistem tarafından dondurulabilmesidir. Bunun bir örneği, birkaç yıl önce, kurucu ortak Jed McCaleb’in 1 milyon dolar değerindeki XRP varlıklarını tasfiye etmeye çalıştığı zamandır – üçüncü taraf bir kuruluş tarafından durdurulan bir eylem. Bu bölüm yalnızca küresel kripto topluluğu üzerinde kötü bir izlenim bırakmakla kalmadı (XRP’lerin genel faydası ile ilgili olarak), aynı zamanda birçok insanın bir işlemin üçüncü taraf bir kuruluş tarafından durdurulması fikrinin blok zinciri teknolojisinin temeline aykırı olduğunu tartışmasıyla sonuçlandı. kripto standı.

Ripple Nasıl Çalışır??

Ripple’in yaygın popülaritesi artmaya devam ederken, gittikçe daha fazla kurum, fiat döviz borsalarında aracı olarak XRP’yi kullanmaya başlıyor. Bunun nedeni, bir dizi farklı finansal varlığın doğrudan birbiri karşılığında takas edilememesidir. Bunun yerine, bir aracı takas kolaylaştırıcısı olarak hizmet veren ABD doları kullanılarak alınıp satılmaları gerekir. Bu bağlamda, Ripple aynı işlevi yerine getirir, ancak USD tabanlı bir tx’den önemli ölçüde daha düşük bir işlem maliyetiyle..

Ek olarak, daha önceki bir bölümde belirtildiği gibi, Ripple artık birçok uluslararası banka tarafından sınır ötesi işlemlerini hızlandırmak için kullanılıyor. Konuyu detaylandırmak gerekirse, Ripple’ın şu anda işlem başına dört saniyelik bir TPS oranına sahip olduğunu görebiliriz. Bu rakam, diğer benzer dijital para birimleri ile karşılaştırıldığında sadece çok daha yüksek değil, aynı zamanda çeşitli geleneksel bankacılık sistemlerinin tx kapasitesi ile karşılaştırıldığında çok daha hızlı..

Son olarak, Ripple’ın ekosistemi, kullanıcıların XRP tarafından desteklenen kendi özel jetonlarını tasarlamalarına izin verecek şekilde tasarlandı..

Güvenlik: XRP gerçekten Güvenli mi kullanıyor?

Kapının hemen dışında, bir bilgisayara veya başka bir dijital platforma dayanan herhangi bir para sisteminin asla yüzde 100 güvenli olamayacağı açıklığa kavuşturulmalıdır. Bununla birlikte, Ripple ile ilgili olarak, teknolojinin onu son derece güvenli kılan bir dizi protokolü kullandığını görebiliyoruz – öyle ki, birçok banka kendi natve tx sistemlerini Ripple’ın blockchain tx platformu lehine kullanmaktan vazgeçmeye karar verdi..

Ayrıca, en başından beri, küresel kripto topluluğu için Ripple’ın esas olarak günümüzün mevcut finans yasalarının sınırları içinde çalışmak üzere tasarlandığı oldukça açıktı – bu da temelde platformun geleneksel bankalar ve ödeme sağlayıcıları ile aynı düzenlemelere uygun olduğu anlamına geliyor. uymak zorunda.

Son olarak, son 4-5 yılda, bir dizi dijital para birimi meraklısı Ripple’ı çok merkezileştirdiği için küçümsedi. Bu, projenin aslında başka bir ayrıntılı ponzi şeması veya dolandırıcılığı olabileceğine dair birçok korkuyu doğurdu. Bununla birlikte, Ripple ilk günden itibaren çeşitli temel finansal düzenlemelere bağlı kaldığından, bu anlatı herhangi bir gerçek ivme kazanamadı..

Ripple vs Bitcoin

Gelişmekte olan kripto yatırımcılarının ve teknoloji meraklılarının çoğunun sık sık olduğu gibi göründüğü bir soru, “Ripple BTC’den çok daha gelişmişse, amiral gemisi kriptocoin ile karşılaştırıldığında nasıl oluyor da kullanımı hala oldukça sınırlı?”. Basit cevap, Bitcoin ve XRP’nin tamamen farklı iki işleve hizmet etmesidir. Örneğin, BTC’nin finansal işlemler için de kullanılabilecek bir SOV görevi görmesi amaçlanmıştır. Ancak Ripple, kullanıcıları için tx’leri daha hızlı, modern ve güvenli hale getiren daha çok konsolide bir finansal hizmetler platformudur. Bununla birlikte, Bitcoin’in sadeliği, onu birçok yatırımcı için ETH, EOS, ADA ve XRP gibi diğer önde gelen dijital varlıklara göre daha çekici kılan şeydir..

Ripple, benimseme açısından oldukça zorlu bir mücadele ile karşı karşıyadır çünkü birçok satıcı, piyasa itibarı ve genel kullanım kolaylığı nedeniyle hala BTC’yi kullanmayı tercih etmektedir..

Durum devam ederken, BTC’yi kullanan tüccar sayısı XRP kullananlardan çok daha ağır basıyor.

Yatırım Aracı olarak XRP nasıldır??

Pek çok kişi BTC ve ETH üzerinde stok tutmaya devam ederken, bu varlıkların geleceğe doğru ilerledikçe değer katmaya devam edeceğini düşündükleri için, XRP’nin benzer amaçlar için kullanılıp kullanılamayacağı sorusu da son yıllarda çok fazla ivme kazanıyor..

XRP herhangi bir kar garantisi vermezken, ana platformunun (Ripple) bir dizi ana akım finans kurumu arasında giderek daha popüler hale gelmesi, para birimini diğer kripto paraların şu anda sahip olmadığı benzersiz bir karlılık konumuna getiriyor..

Ayrıca, Ripple ağının genel çok yönlülüğü sayesinde, giderek daha fazla şirket teknolojiden yararlanmanın yeni yollarını buluyor. Bu, XRP’yi dünyanın en çok işlem gören kripto para birimleri alanına itti..

Mevcut Ripple Şirket Ortaklıkları

Bu bölümde, şu anda RippleNET’in bir parçası olan tüm finansal kuruluşların ayrıntılı bir listesine bakacağız – merkezi / özel bankalar, havale firmaları, aracı kurumlar ve bir veya daha fazla Ripple’ı kullanan ödeme sağlayıcılarından oluşan çeşitli bir ekosistem. havale sistemleri (yani xRapid, xCurrent ve xVia). Bu platformlar oldukça kapsamlı bir şekilde test edildi ve birçok bağımsız araştırmacı, aşağıdakiler açısından SWIFT protokolünden bariz bir şekilde daha iyi olduklarını buldular:

 • İşlem süreleri
 • İşlem ücretleri
 • İşlem yürütmede belirsizlik

SWIFT’in ne olduğunun farkında olmayan okuyucularımız için, şu anda çok çeşitli banka / finans kurumları tarafından bilgi (ve ayrıca para) gönderip almak için kullanılan bir mesajlaşma ağı olarak düşünülebilir. herbiri.

Ayrıca, şu anda RippleNET’in bir parçası olan tüm varlıkların intl’lerini kolaylaştırmak için ağı kullanabileceğini belirtmek gerekir. son derece akıcı bir şekilde işlemler.

Şu anda Ripple’ın çeşitli sınır ötesi hizmetlerinden yararlanan bazı bankalarla ilgili olarak, Standard Chartered, RBC, SBI, Axis ve BAE RakBank gibi yerleşik oyuncular yer alıyor ve çalışıyor. Ek olarak, bazı kurumsal devler (Accenture, Deloitte, Santander, UBS, UniCredit gibi) da dahili işlemlerini daha sorunsuz ve sorunsuz hale getirmek için Ripple’ın çerçevesini kullanıyor..

Aşağıda, Ripple ile bir ortaklık / anlaşma imzalayan tüm bankaların ayrıntılı bir listesi verilmiştir:

(i) Kuzey Amerika ve Kanada:

 • American Express
 • Standart Kiralama
 • Bank of America Merrill Lynch
 • PNC Finansal Hizmetler
 • Cuallix
 • Catalyst Kurumsal Federal Kredi Birliği
 • Star One Kredi Birliği
 • CBW Bankası
 • Cross River Bank
 • Kanada Kraliyet Bankası
 • DH Corporation
 • Canadian Imperial Bank of Commerce
 • Scotiabank
 • Montreal Bankası
 • ATB Finans
 • TD Bank Kanada
 • Saldo

(ii) Birleşik Krallık, İspanya, Fransa, Almanya ve diğer küçük Avrupa Ülkeleri:

 • Bankalararası
 • Euro Exim Bank
 • İngiltere Bankası (Merkez bankası)
 • HSBC
 • Barclays
 • Vitesse
 • İskoçya Kraliyet Bankası
 • Credit Agricole
 • Natixis
 • Banco Santander
 • BBVA
 • Banca Intesa Sanpaolo
 • UniCredit
 • Reise Bank
 • Fidor Bankası
 • Rabobank
 • Erste Group AG
 • UBS
 • Credit Suisse
 • Nordea
 • Skandinaviska Enskilda Banken AB
 • Akbank

(iii) Orta Doğu – İsrail, Kuveyt, Lübnan, Suudi Arabistan,

 • Bank Leumi Le-Israel
 • Kuveyt Ulusal Bankası
 • Kuveyt Finans Evi
 • Bank Dhofar
 • Suudi Arabistan Para Otoritesi (Merkez bankası)
 • Abu Dabi’nin İlk Bankası
 • RakBank
 • Al Rajhi Bankası

(iv) Asya – Singapur, Tayland, Vietnam, Hindistan, Endonezya, Japonya ve Güney Kore

 • DBS Grubu
 • OCBC Bank
 • Birleşik Denizaşırı Bankası
 • Singapur Borsası
 • Krungsri
 • Tayland Bankası (Merkez bankası)
 • Endonezya Bankası (Merkez bankası)
 • Siam Ticaret Bankası
 • Cargills Bank
 • Kotak Mahindra Bankası
 • IndusInd Bank
 • Eksen Bankası
 • Evet Bankası
 • Faysal Bankası
 • Şangay Huarui Bankası
 • Woori Bank
 • SBI Holdings
 • Mitsubishi UFJ Finans Grubu
 • Fukui Bankası
 • Yıldız Bankası
 • Aomori Bankası
 • Aşıkağa Bankası
 • Awa Bank
 • AEON Bank
 • Senshu Ikeda Bankası
 • Iyo Bank
 • Oita Bank
 • Orix Bank
 • Gumma Bankası
 • Keiyo Bankası
 • San-In Godo Bank
 • Sikoku Bankası
 • 77 Banka
 • Shimizu Bankası
 • Juroku Bank
 • Shinkin Merkez Bankası
 • Shinsei Bank
 • Hachijuni Bank
 • Yokohama Bankası
 • SBI Sumishin Net Bankası

(v) Avustralya ve Yeni Zelanda

 • ANZ
 • Westpac
 • Avustralya Commonwealth Bankası
 • Macquarie Grubu
 • Ulusal Avustralya Bankası

Şu anda RippleNET’i kullanan bankaların çoğunu listelediğimize göre, mevcut sistemlerini de Ripple’ın sınır ötesi ödeme platformlarından birine taşıyan ana akım ödeme / havale sağlayıcılarına bir göz atalım. Anahtar isimlerden bazıları şunları içerir:

 • American Express FX Uluslararası Ödemeler
 • InstaRem
 • Arkadaş Gönder
 • Pancar
 • Viamericas
 • Transpaygo
 • UniPAY
 • Para gram
 • Zip Remit
 • Itau Unibanco
 • Western Union
 • BAE Borsası
 • TransferGo
 • SBI Remit
 • FlashFX
 • Earthport
 • Mercury FX
 • Cambridge Global Ödemeler
 • Finastra
 • Davis + Henderson (D + H)
 • Finablr
 • LianLian Pay
 • IDT
 • GoLance
 • AirWallex
 • Yerel
 • TAS Grubu

Dalgalanma: XRP Parasının Kısa Bir Zaman Çizelgesi

Ripple vs Stellar, xrp vs xlm, hangisi daha iyi, Ripple (XRP) Vs Stellar (XLM), dalgalanma xrp vs yıldız xlm2011 – Kökenler

Arthur Britto, Jed McCaleb ve David Schwartz’ın nasıl bir araya geldiği hakkında çok fazla şey bilinmemekle birlikte, yukarıda bahsedilen kişilerin 2011 baharında bir ara karşılaştıkları iyi belgelenmiş bir gerçektir. Yıl boyunca, bu küçük grup, XRP’lerin temel defter çerçevesinin geliştirilmesi üzerinde çalışmaya devam ediyor.

2012 (Ağustos) – Larsen mürettebata katıldı

Ağustos 2012’de McCalen, Britto ve Schwartz’a, daha önce E-Loan ve Prosper gibi bir dizi başarılı fintech projesinde çalışmış olan Chris Larsen adlı ünlü bir geliştirici ve blok zinciri meraklısı katıldı..

2012 (Ekim) – Fugger izin veriyor

Ekip, Larsen’in Ripple’a katılmasından birkaç ay sonra (o zamanlar bu isimle bilinmemektedir), ekip, beyin çocuğu üzerindeki geliştirme çalışmalarına devam etmek için 2004’te orijinal RipplePay web sitesinin yaratıcısı Ryan Fugger’a başvurur. Fugger yeni projeyi desteklemeyi kabul eder ve böylece OpenCoin adında yeni bir firmanın kurulmasını teşvik eder..

2013 (Şubat) – Promosyonlar başlıyor

Şubat 2013’ün ikinci yarısında, OpenCoin kendini Bitcointalk.org’da (popüler bir kripto web portalı) tanıtmaya başladı. Promosyon kampanyası birkaç ay sürüyor, anlaşma şartları oldukça basit – tüm yeni kayıtlar 1.000 XRP alıyor.

2013 (Mart – Mayıs) – Finansman ve büyüme

2013’ün ilk yarısında Ripple, dünya çapında dalgalar yaratmaya devam ediyor. Bunun nedeni, 2-3 aylık bir süre boyunca firmanın, aşağıdakiler gibi bir dizi yerleşik melek yatırımcıdan önemli miktarda para toplayabilmesidir:

 • Pantera Capital
 • Andreessen Horowitz
 • Lightspeed Girişim Ortakları
 • FF Angel LLC
 • Geniş Girişimler
 • Bitcoin Fırsat Fonu
 • IDG Capital Partners
 • Google

Ek olarak, Ripple’in ilk operasyonlarının finansman dönemi sırasında Ripple Labs’ın, projeye güven duyan çeşitli yatırımcılara şirketin belirli bir yüzdesini esas olarak verdiğini de belirtmek gerekir..

2013 (Q3) – OpenCoin adını resmi olarak değiştirdi

Money 2020 Expo 2013’ün bir parçası olarak, OpenCoin temsilcileri, firmalarının ismini resmi olarak OpenCoin’den Ripple Labs’a değiştirdiğini duyurdu. Ripple terimi artık kripto endüstrisi ile eşanlamlı hale geldiğinden, bu hamle, şaşırtıcı bir PR kararı olduğunu kanıtlıyor..

2013 (Kasım) – Yeni işbirliği duyuruldu

Kasım ayının son haftasında Ripple Labs, Georgia Tech’in Computing for Good (C4G) girişimi ile işbirliği yapmaya karar verdi.

2014 (Ocak-Mart) – XRP günlük tx hacmi artmaya devam ediyor

2014’ün ilk yarısında, XRP’nin işlem hacmi artmaya devam ediyor ve birçok borsa, para biriminin günlük tx hacminin 40 milyon dolar civarında olduğunu bildiriyor..

2014 (Ekim-Kasım) – Popülerlik artışı devam ediyor

Ripple’ın inanılmaz teknoloji yetenekleri sayesinde platform, tüm dünyada giderek daha popüler olmaya devam ediyor. Sadece bu da değil, birçok geliştirici projeyi dikkate almaya ve küresel finans sektöründeki potansiyelini tanıtmaya başlar. Benzer şekilde, Kasım ayının ikinci yarısında Ripple, teknolojisini çeşitli bankacılık kurumlarına ve havale sağlayıcılarına sunmaya başladı..

2015 (Mart) – Bir tartışma patlak veriyor

Ripple Labs, ani bir olay dönüşünde, Jed McCaleb’in (Ripple’ın kurucularından biri) kişisel XRP varlıklarını satmasını kısıtladı. Toplamda, Jed’in kimliği belirsiz bir kişiye 1 milyon dolarlık büyük bir miktar karşılığında toplam 100 milyon XRP yüklemeye çalıştığı bildirildi..

Satışın gerçekleşmesini durdurmak için Bitstamp, Jed’in cüzdanında bulunan USD tokenlerini dondurmayı seçti..

2015 (Nisan) – Genişleme devam ediyor

Ripple’ın giderek artan popülaritesi sayesinde proje, faaliyetlerini genişletmeye ve dünyanın dört bir yanındaki yerlerde yeni ofisler kurmaya devam ediyor. Ripple Labs, Nisan ayında R’ını artırmak için Avustralya’nın Sidney kentinde yeni bir araştırma merkezi açtı&D çabaları büyük bir şekilde.

2015 (Eylül) – XRPChat’in yükselişi ve XRPTalk’un düşüşü

Ripple meraklılarına XRP ile ilgili haberleri (Bitcointalk.org’u saran olumsuzluklar olmadan) bir araya getirmek ve tartışmak / tartışmak için bir yol sağlayan bağımsız bir platform olan XRPTalk, tek bir ay içinde kapanıyor. Proje, Hurukan olarak anılan bir kişinin beyni. Ayın sonunda forum artık çevrimiçi değil ve XRPChat adlı yeni bir proje küresel kripto topluluğu arasında ilgi görmeye başladı. XRPChat, selefine oldukça benzer şekilde, kullanıcılarına Ripple, XRP ve Interledger Protokolü ile ilgili çok çeşitli konuları tartışmak için bir forum sağlar..

2016 (Ocak) – Garlinghouse devraldı

Ocak ayının ikinci haftasında Ripple, resmi olarak Brad Garlinghouse’u yeni CEO’su olarak tanıtıyor. Garlinghouse, eskiden Hightail’in CEO’su ve Başkanıydı ve daha önce AOL (Tüketici Uygulamaları Başkanı) ve Yahoo (Kıdemli Başkan Yardımcısı) gibi bir dizi farklı firmada üst düzey pozisyonlarda görev yapmıştı..

2016 (Şubat) – McCaleb davası sonuçlandı

Aylar süren davadan sonra, Jed McCaleb ve Ripple Labs sonunda Jed’in kişisel XRP varlıkları ile ilgili bir dizi yeniden satış koşulunu kabul ettiği bir anlaşmaya vardı..

2016 (Mart-Temmuz) – Genişleme devam ediyor

Ripple’ın nüfuzu, şirketin Londra (Mart) ve Lüksemburg (Haziran) gibi önde gelen şehirlerde bir dizi Avrupa ofisi açmasıyla küresel olarak artmaya devam ediyor. Bu dönemin ardından XRP’nin günlük ticaret hacminde de önemli bir artış var..

2016 (Eylül) – Yeni yatırımcılar Ripple’a akın etmeye devam ediyor

Eylül ayının sonunda, Ripple’ın teknolojik teklifleri giderek daha fazla yüksek profilli yatırımcıyı cezbetmeye devam ediyor. Bazı büyük isimler arasında Standard Charter, Accenture, SCB Digital Ventures, SBI Holdings, Santander Innoventures, CME Group ve Seagate Technologies bulunur..

2016 (Kasım) – Tiffany Hayden varlığını hissettiriyor

XRP’nin CEO’su Tiffany Hayden, Kasım ayı ortalarında saygın bir medya kuruluşu tarafından blockchain endüstrisindeki en etkili liderlerden biri olarak gösterildi. Bu, şirketin pazar profilini güçlendirmeye yardımcı olur ve Ripple / XRP’ye yönelik tüketici ilgisini daha da artırır..

2017 (Mart-Nisan) – Yeni özellikler eklendi

Mart ve Nisan ayları arasında Ripple’ın geliştirme ekibi, mevcut finansal ekosistemine Emanet ve Ödeme Kanalları olmak üzere iki yeni özelliğin eklendiğini duyurdu. Bu özellikler, The Ripple Consensus Ledger’ın (RCL) genel performansını ve ölçeklenebilirliğini artırmaya yardımcı olur. Sadece bu değil, aynı zamanda şirketlerin RCL’yi ve Interledger Protokolünü (ILP) çok daha kolay bir şekilde benimsemesine izin veriyorlar..

Aynı zamanda Ripple, toplam 10 yeni banka ile ortaklık imzalama kararını açıklayan bir blog yazısı yayınladı. Bu konudaki bazı büyük isimler şunları içerir:

 • İspanya’da BBVA
 • Japonya’da MUFG
 • Türkiye’de Akbank
 • İsveç’te SEB
 • Axis Bank ve Hindistan’da Yes Bank

2017 (Mayıs-Temmuz) – Kraken’da bulunan XRP alım satım çiftleri

Mayıs ayında, dünyanın en iyi kripto para birimi değişim platformlarından biri olan Kraken, toplam dört farklı XRP ticaret çifti (RP / EUR, XRP / JPY, XRP / USD ve XRP / CAD) ekleme kararını açıkladı. kendi yerel tx arayüzüne.

2017 (Eylül) – Ripple aleyhine R3 tarafından açılan dava

Eylül ayına kadar birkaç gün içinde, kurumsal bir blockchain teknolojisi şirketi olan R3 LLC, Ripple’a, firmanın belirli bir fiyata 5 milyara kadar XRP satmayı kabul ettiği belirli bir yasal anlaşma ile ilgili olarak dava açtı. Buna karşılık Ripple, şirketin bir dizi sözleşmeye bağlı vaatten vazgeçtiğini ve davanın XRP’lerde para kazanmak için parasal başarıyı artıran bir hile olduğunu belirten R3’e karşı çıkıyor. Sonunda, bir Delaware jürisi, hikayenin Ripple versiyonunun yanında yer alan bir karar verir..

2018 – günümüz

Ocak 2018’in ilk haftasında, XRP’nin fiyatı tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaştı ve tek token ticareti 3 $ ‘lık muazzam bir meblağ ile gerçekleşti. Bununla birlikte, sonraki aylarda, para birimi 0.37 $ ‘lık kasvetli bir fiyat noktasında yılı kapatırken, varlık kademeli bir düşüşe tanık oluyor. Benzer şekilde, XRP’nin 2019 yılı boyunca performansının oldukça hayal kırıklığı yarattığını belirtmek gerekir. Örneğin, son 9 ayda dijital varlık düşüşünü sürdürdü – yukarıda belirtilen dönemde değeri% 15 daha düştü..

Son olarak, 2018 ortalarında Ripple aleyhine, firmanın “kayıtsız satışlar yoluyla yüz milyonlarca doları artırmasına izin veren bir dolandırıcılık kullanımını yaygınlaştırdığını” iddia ettiği bir toplu dava açıldığını belirtmek gerekir. XRP belirteçleri. ” Dava hala mahkemede ve umarım yakında çözülür..

Ardından, Ripple ile XRP arasındaki farklar, şirket ve madeni para arasındaki yanlış anlamaları ve nihayet XRP için Ripple’den gelecek vaat eden tahminleri ve heyecan verici beklentileri kapsayan son iki ana dalgalanma inceleme noktamıza geçelim..

Dalgalanma (Şirket), XRP (Coin) ve İlişkileri

Ripple ve XRP, kripto para birimi topluluğu genelinde genellikle yanlış anlamalar yarattı. Bunları birbirinin yerine kullanabilir miyiz? XRP, Ripple ile aynı mı? XRP bir menkul kıymet midir? Bunlar, kripto yatırımcıları ve kullanıcıları için yine de bazı şüpheler yaratan kavramlardır. Bununla birlikte, Thomas Silkjaer tarafından Forbes’ta yayınlanan yakın tarihli bir makalede, Ripple ve XRP hakkındaki 14 yaygın yanlış anlamaya net bir cevap veriyor..

Yukarıdakileri genişletmek için, Ripple ve XRP arasındaki farkları gözden geçirelim ve XRP ordu topluluğunda dolaşan yanlış anlamaları gidermeye çalışalım..

Ripple, geliştirdiği ürün ve hizmetlerle sınır ötesi işlemleri iyileştirmeyi hedefleyen bir şirkettir. Genel olarak, uluslararası sınır ötesi ödemeler için küresel havale endüstrisi yıllık 1 trilyon $ ‘ın kuzeyinde olduğundan, bankalar ve finans kurumları yurtdışına fon göndermek için çok maliyetli hizmetlere sahiptir. Sadece kullanıcılar için pahalı değiller, aynı zamanda, yerleşmeleri uzun zaman aldığı için verimsizler..

XRP ve Ripple Hakkında En Yaygın Hatalar

Ripple, iki ana sınır ötesi ürün geliştirdi: xCurrent ve ayrıca xRapid (şu anda İsteğe Bağlı Likidite (ODL)). XRapid 2018’in sonunda piyasaya sürüldüğünden bugüne kadar en çok benimsenen ürün xCurrent olmuştur. XCurrent bir Katılımcıların mesaj göndermesine, işlemleri netleştirmesine ve uzlaştırmasına olanak tanıyan takas sistemi.

Bu ürünün sunduğu hizmetler o kadar verimli ki pazar lideri SWIFT’in sunduğu mevcut çözümlerle rekabet ediyor. SWIFT’in sistemi, şirketlerin ve firmaların ödemeleri birkaç gün içinde halletmesine olanak tanır.

XCurrent kullanarak işlem yapmak hızlı ve daha ucuzsa, neden dijital varlık XRP kullanılmalı? Çözüm yazar makalenin sağladığı şey, her şeyin daha hızlı ve daha ucuz bir şekilde gerçekleştirilebileceğidir..

XCurrent çözümünü kullanarak, bankaların nostro / vostro düzenlemeleri varsa, Ripple her iki hesaptaki bakiyeleri birkaç saniye içinde değiştirebilir. XCurrent’ın Interledger protokolü kullanılarak oluşturulmasından dolayı, FX oranlarını gerçek zamanlı olarak kullanmak mümkündür..

Ripple Insights, bu konuda şunları açıklıyor:

“Bu (nostro / vostro) hesapları dünya çapında tutmanın maliyeti ve karmaşıklığı, küresel işlemleri yalnızca bir avuç bankanın işleyebilmesinin nedenlerinden biri. Nostro hesaplarını dünya çapında sürdürme yükü çoğu kuruluş için sürdürülemez. “

XRapid ile bu hesapları kullanma ihtiyacını ortadan kaldırmak mümkündür. xRapid, kurumların Fiat için XRP satın almasına, bir işlem yapmasına ve XRP’yi fiat için bir kez daha satmasına olanak tanıyan talep üzerine likidite sağlıyor. Bu sadece birkaç saniyede işlenebilir.

Bu nedenle, Silkjaer’in yaptığı ilk nokta, XRP’nin işlemleri işlemek için gerekli olmadığı, ancak maliyetleri daha da düşürmek isteyen firmalar tarafından kullanılabileceğidir..

Bahsettiği ikinci yanlış anlama, XRP dalgalanması ve bankaların bundan nasıl etkilenebileceği ile ilgili. XRP açıkça uçucudur. Sanal para birimleri bu şekilde çalışır. Sadece birkaç saat içinde dalgalanabilirler. Bu, bankaların bu döviz kuru dalgalanmalarına uzun süre maruz kaldığı anlamına gelir..

Bununla birlikte, kurumların XRP kripto para birimini tutmasına gerek yoktur. Aynı zamanda xRapid ürünü çok hızlı bir şekilde çalışıyor. Kurumlar varlığı satın alır, transferi gerçekleştirir ve XRP’yi birkaç saniye içinde satar. Bir işlemin ağ tarafından onaylanması sadece 4 saniye sürebilir. Bu, Bitcoin (BTC) için gerekli olan 10 dakikadan çok daha azdır..

Genel olarak, fiat para birimlerini uzun süre kullanmak volatilite ile ilgilidir. Euro, 7 Mart’ta sadece birkaç dakika içinde ABD doları karşısında neredeyse% 1,2 düştü. Sadece bir yılda Euro, ABD dolarına kıyasla% 10 düştü.

Özetle, XRP kullanan tarafların dijital para birimini elinde tutmaları gerekli değildir. Onları sadece birkaç saniyeliğine halletmeleri gerekiyor. Bunun yerine, nostro / vostro hesaplarında fiat para birimlerinin kullanılması, daha uzun sürelerdeki dalgalanma oranlarının kurum üzerinde daha büyük bir etkisi olabilir..

Stablecoins, şirketlerin sınır ötesi işlemleri işlemesine yardımcı olmada da önemli bir rol oynayabilir. Bir itibari para birimine bağlı olduklarından ve XRP’ye kıyasla değerleri çok az dalgalandığından, bazı durumlarda iyi bir seçim olabilirler..

Bununla birlikte, stablecoin’leri kullanmak, sınırları aşan değer taşımakla aynı şey değildir. Bitcoin, Litecoin (LTC) veya XRP’nin değer vaadi yok. Onlar başlı başına değerli varlıklardır. Bu arada, stabilcoinler gelecekte sadece bir değer vaadidir.

Stablecoinler kolayca taşınabilir ve istikrar sağlayabilir, ancak değerleri nihayetinde arkalarındaki fonlara bağlıdır. Bu nedenle, stabilcoin, sabitlendiği para birimi kadar değişkendir ve hepsini desteklemek için gerekli itibari paraya sahip üçüncü bir tarafça verilir..

Merkezi olmayan bir blok zinciri ağına dayanan diğer sanal para biriminin XRP’sini kullanmak, firmaların diğer kurumlara güvenmesini gerektirmez. Tüm ağ kendi kendine çalışır ve bir işlem işlenirse ulaşır ve değer taşınmış olur.

Silkjaer’in getirdiği bir diğer tartışma da merkez bankaları tarafından ihraç edilen dijital para birimleriyle ilgili. XRP’ye karşı rekabet edebilirler mi? Açıkçası, bunu yapabilirler. Stabilcoins ile aynı. Finans şirketleri ve firmalar, merkez bankası dijital para birimini (CBDC) destekleyen itibari para birimini yaratan aynı kurum olan merkezi bir otoriteye güvenmek zorunda kalacaklardı..

Bir CBDC’nin finansal şirketler için daha uygun olup olmadığını anlamak için, belirli bir koridorun likiditesini ve bu belirli işlem için XRP’den daha iyi bir fiat olup olmadığını hesaba katmak önemlidir..

Makalenin yazarı çok tartışmalı bir konuyu tartışıyor. XRP gerçek bir kripto para birimi mi? XRP’nin bir kripto para birimi olmadığını iddia eden kişiler var. Ancak dijital para birimlerinin ne olduğunu anlamak önemlidir. Silkjaer okuyucuya Oxford Dictionary’den, Merriam-Webster’dan ve Wikipedia’dan üç farklı tanım sunmaktadır..

İşlemleri doğrulamak için şifreleme tekniklerine, merkezi olmayan bir sisteme ve merkezi bir yayınlama veya düzenleme otoritesine ihtiyaç duymadıkları gerçeğiyle üç tanımı özetliyor. Makalenin yazarının inandığı gibi, bunlar XRP için geçerlidir.

Bu konudaki yanlış anlamanın, XRP’nin bir fikir birliği algoritması olarak Proof-of-Work (PoW) veya Proof-of-Stake (PoS) kullanmaması ile ilgili olduğunu açıklıyor. XRP bir fikir birliği mekanizması kullanır ve katılımcıların bu ağın bir parçası oldukları için hiçbir ödülü yoktur..

XRP ademi merkeziyetçi mi? Bu, kripto piyasasının değerlendirme ve tartışma eğiliminde olduğu bir başka tartışmalı konudur. PoW ve PoS, işlemleri doğrulamak ve madenciler ve stakerlar için ödüllerin kilidini açmak için hash hesaplamasına güvenir..

Ripple, PoW ve PoS’den farklı olan Consensus’a dayanmaktadır. Mutabakat, PoS ve PoW’un% 51’lik bir saldırı durumunda sonunda karşılaşabileceği ağda çifte harcama riskini ortadan kaldırır. Dahası, Ripple’ın dünya çapında çalışan farklı doğrulayıcıları vardır ve Ripple Labs, ağdaki toplam doğrulayıcı sayısının yalnızca yüzde 4’ünü oluşturur..

Dahası, Konsensus mekanizması çatalları kolayca mümkün kılar. Her biri farklı sayıda doğrulayıcıya güvenen birkaç katılımcı düğüm vardır. Silkjaer’in açıkladığı gibi, Consensus’un ilk kısmı hangi işlemlerin gelecek deftere dahil edileceğini kabul etmektir. Mutabakatın ikinci kısmı doğrulamadır.

Doğrulayıcılar işlemleri bağımsız olarak doğrular. Bu, defterin tanımlayıcı bir karması ile sonuçlanır. Karma daha sonra doğrulayıcılar arasında sonuçları karşılaştırmak için kullanılır ve fikir birliği sağlandıktan sonra, defterin “kazanan” sürümü kullanılır.

Topluluğun XRP hakkında sahip olduğu yanılgılardan biri, bir işlemi gerçekleştirmek için ödemeleri gereken ücretlerle ilgilidir. Bu durumda, XRP defterinin kullanılması bir ücret içerir. Daha yüksek ücretler, işlemlerin doğrulayıcılar tarafından daha hızlı işlenmesine izin verir.

Ancak, kullanıcılar tarafından ödenen ücret merkezi bir otoriteye iade edilmez, bunun yerine yakılır ve XRP’yi deflasyonist bir para birimi haline getirir. XRP defterinde bir hesap oluştururken küçük bir “rezerv” olması gerekir. Ücretler ve rezervler, spam ve kötü niyetli saldırıları önlemek için oluşturuldu. Şu anda temel rezerv 20 XRP’dir..

Tartışmalı bir diğer konu da XRP’yi kimin yarattığı ile ilgili. Makalenin yazarı, 2004 yılında Ryan Fugger adlı bir geliştiricinin Ripplepay adlı bir ödeme protokolü ve merkezi olmayan bir platform geliştirdiğini belirtiyor..

2011’in sonlarında, Arthur Britto, Jed McCaleb ve David Schwartz, Bitcoin’in sonunda yaşayabileceği% 51’lik saldırı risklerini ortadan kaldırmak için XRP defteri üzerinde çalışmaya başladı..

2012’de Chris Larsen ekibe katıldı ve Fugger OpenCoin olarak bilinen yeni bir şirket kurmaya karar verdi. 2013 yılına kadar 9 milyon dolar topladılar ve kaynak kodunu halka açık hale getiren Ripple Labs şirketini kurdular..

Şirketin kurucuları XRP’yi şirkete bağışlamaya karar verdi (o sırada OpenCoin) ve ayrıca kendileri için bir miktar fon ayırdılar..

Ripple’ın XRP’yi yayınlamasıyla ilgili olarak şu yorumda bulundu:

“Ripple’ın XRP yayınlayıp yayınlamaması en iyi ihtimalle bulanık. XRP defteri şirket kurulmadan önce geliştirildi, ancak şirketin kurucuları aynı zamanda defteri geliştiren kişilerdi. “

Ripple’ın daha fazla XRP basabileceğine inanan bazı kişiler var. Bununla birlikte, bunun gerçekleşmesi için mevcut yöntemler yoktur. Daha fazla XRP oluşturmak mümkün değildir. Ağ, daha önce Silkjaer tarafından açıklandığı gibi “merkezsizleştirildiğinden”, daha fazla XRP oluşturmak için tüm ağın büyük bir kod değişikliğini onaylaması gerekir..

Ripple, toplam XRP arzının yaklaşık% 60’ını kontrol ediyor ve gelir modelinin bir parçası olarak çalışıyor. Ancak şirket büyük miktarlarda XRP’ye erişemiyor. Bu fonlar emanette kilitlendi ve şirket her ay sadece 1 milyar serbest bırakabilir. Amaç, piyasanın su basmasını ve diğer sorunları önlemektir. Böylece, XRP coinlerini OTC veya kurumsal yatırımcılara satıyorlar..

Ripple, işini sürdürmek için XRP satıyor, ancak fonlar bittiğinde XRP kripto para biriminden herhangi bir geliri olmayacak. Bununla birlikte, Ripple’ın yazılımı “olası” abonelik tabanlı olduğundan (yeni RippleNet Home sürümüyle ilgili ayrıntılar), ilk katılım müşterileri sürekli bir gelir akışı sağlayacaktır..

Kullanıcıların Ripple hakkında yanlış olarak inandıkları birçok şey var. Bununla birlikte, XRP’nin dünyadaki birçok şirket ve sınır ötesi işlemleri kolay bir şekilde gerçekleştirmek isteyen kişiler için faydalı olduğu kanıtlanmıştır. Ripple’ın teknolojisini uygulayan firmalardan biri, Brezilya’da bulunan ve müşterilerin dünyanın her yerindeki ödemeleri hızlı ve ucuz bir şekilde işlemesine olanak tanıyan BeeTech Global’tir..

Dünya 2020’de Ripple İçin Nasıl Görünüyor: XRP Beklentileri?

Ripple, sahnede ortaya çıktığından beri kripto topluluğunun üyelerini ayırırken, finansal kurumlar için güçlü bir performans gösteren ödeme çözümü olarak yerleşik kaldı ve aynı zamanda XRP ile sahnedeki en iyi 5 kripto para biriminden biri oldu. Bu, 2018 yılını özetleyen uzun düşüş eğiliminin yükünü taşıyan kripto para birimlerinden biri olduğu düşünüldüğünde özellikle etkileyici..

Bu aksilikler göz önünde bulundurulsa bile, yatırımcılar kripto alanındaki en iyi rakiplere rakip olarak Ripple’a çok fazla önem veriyor ve güveniyorlar, ancak bu yüksek umutlarla bile, gelecek tahmin edilmesi zor bir şey olmaya devam ediyor, çünkü çok tüccarlar olarak dikkate almamız gereken faktörlerin.

Sorulması gereken sorulardan bazıları, bu yıl boyunca Ripple’ın büyümesini tam olarak ne tetikleyecek? Ve XRP’nin bu yıl boyunca 5 dolar veya 1 dolarlık fiyat marjları bir yana, 10 dolarlık sınırı geçmesi mümkün mü??

Bu sorular söz konusu olduğunda en iyi ilk adım, teknik ve finansal unsurlara bir göz atmaktır..

Dalgalanma Hala Güçlü Bir Güç mü?

Ripple’ın anlayışının altında yatan amaç, ‘Nostro Hesapları’nın kurumsal sisteminden çok daha hızlı olduğunu kanıtlayan bir şekilde havaleleri ve sınır ötesi ödemeleri tamamlamak için daha etkili ve hızlı bir sistem sağlamaktır..

Ripple ve xRapid gibi ürünleri için sınır ötesi ödemeler, çoğunluğu geliştiricinin kendisine ait olan XRP jetonları kullanılarak yapılır. Bu tokenlar, uluslararası olarak bir işlem aracı olarak kullanılır ve kullanıcılar, yurtdışında hızla değiş tokuş edilebilmek için fiat para birimini bu kriptoya dönüştürür..

Uluslararası işlemlerin ‘mevcut’ sistemine kıyasla bu ne kadar hızlı? Ripple’ın kendi finansal sistemi yaklaşık dört saniye sürüyor.

Bunu akılda tutarak, Ripple piyasadaki diğer kripto varlıklarına kıyasla neden teknik olarak bu kadar gelişmiş olduğunu kanıtlıyor? Bunun temel nedeni, Ripple borsalarındaki komisyonun, özellikle büyük bankacılık kurumları aracılığıyla gerçekleştirildiğinde (0,00001 $) rakiplerinden çok daha düşük olmasıdır..

Bu özellik nedeniyle, özellikle ölçeklenebilirlik ve Ethereum üzerindeki tıkanıklık etkisi ve durgun işlem hızları Bitcoin’i engellediği için zaman içinde çekiş kazanmada çok daha yetenekli ve başarılı olduğunu kanıtlıyor..

Sonuç olarak – Bankalar hızlı sever, Bankalar ucuz sever, bu yüzden Ripple ve xRapid ile hem zaman alıcı hem de pahalı eski sınır ötesi ödeme çözümleri sistemine bir çözüm olarak ulaşmayı başarırlar..

Ripple’ın övünmeyi başardığı avantajlardan bazıları şunlardır:

 • Yaklaşık 4 saniye süren hızlı işlem sistemi.
 • Ağ kesintisi ile ilgili sorunlara ve siber saldırı karşısında direnç göstermeye çok daha dayanıklı.
 • Özellikle muadillerine kıyasla oldukça düşük işlem ücretleri.
 • Ripple, her türlü itibari para biriminin veya gerçek dünya varlığının (Petrol ve / veya Altın gibi Emtialar) tek bir komisyon aralığı ile takas edilmesine izin verir..
 • Altta yatan blok zinciri, XRP ve Ripple’a Union Credit, UBS, Santander ve çok daha fazlası gibi büyük çok uluslu bankalar dahil olmak üzere kurumların gözünde daha fazla meşruiyet sağlayan Ripple Labs tarafından kontrol edilir ve yönetilir..

Dalgalanma Durumu – Teknik Terimlerle 2020 Yılına Göre Fiyat Tahmini

Ripple dünyasına gelince bazı tahminler sunan analistlere ve kripto kişiliklerine sahip çok çeşitli web siteleri ve borsalar var. Bu insanlar ve tahminler için, tahmin çizelgelerinin teknik analizlerine, XRP’nin zaman içindeki fiyat performansına ve piyasayı derinden etkileyebilecek temel eğilimlere dayandırıyorlar..

Öyleyse, başvurulacak tüm bu potansiyel ölçütlerle birlikte, genel bir fikir birliği var mı??

Aynı sonuca varmış gibi göründükleri bir şey de, XRP’nin değerinin öngörülebilir gelecekte 1 $ işaretinin üzerine çıkmayacağıdır. Bunun bir örneği, 2019’da XRP’nin 0,05 $ ‘lık bir tavana ulaşacağını ancak daha da yükselmeyeceğini savunan Cüzdan Yatırımcısının bir tahminini içerir..

Buna karşılık, DigitalCoin, XRP’nin yüksek fiyat noktasının 2019’un son çeyreğinde 0,62 dolara ulaşacağına inanıyor. bir dizi finansal tahmin ve analist tarafından kabul edildiğinde, orada web siteleri var. XRP’nin çok daha iyimser bir görünümünü sağlar. Buna örnek olarak, her ikisi de XRP’nin 2019 boyunca 3-5 $ gibi yüksek noktalara ulaşacağına inanan Express.co.uk ve FXStreet verilebilir..

Peki, kripto alanındaki yatırımcılar tarafından sağlanan çok çeşitli tahminlerle, kullanıcıların bu duruma kim inanması gerekiyor? Ve öznel ve daha tarafsız tahminler arasında tam olarak neden böyle bir eşitsizlik var??

Bu tahminlerin pratik uygulaması çoğu zaman içtenlikle herhangi birine dayalı bir strateji oluşturmanın pek işe yaramadığını gösterir. Bunun bir sonucu olarak, kullanıcılar, kişisel bilgi ve deneyimin yanı sıra bir dizi analitiği kullanarak, yatırımlarının metaforik dümenini aldıklarından emin olmalıdır..

Peki Uzmanlar Konu Hakkında Ne Diyor??

2018 boyunca spekülatörlerin ve yatırımcıların isteklerini gerçekten artıran şeylerden biri, yeni xRapid sisteminin (şu anda ODL veya On-Demand Liquidity olarak yeniden adlandırılmış olan) tanıtılmasıydı. O kadar iyi karşılandı ve genel olarak bekleniyordu ki, yatırımcılar dürüstçe XRP’nin piyasaya sürülmesiyle birlikte 500 $ ‘a yükselebileceğine inandılar..

Bu patlama umulsa da, XRP ve destekçileri için büyük patlama hiçbir zaman meyve vermedi – XRP, diğerleri gibi, kripto piyasasını bütünüyle saran dramatik düşüş nedeniyle değer temelli kontrol altında tutuldu..

Düşüş eğiliminden bağımsız olarak Ripple CEO’su Brad Garlinghouse, röportajlarından birinde xRapid ile ilgili iyimserliğini açıkça belirtti:

“Bu yılın sonuna kadar büyük bankaların bu takvim yılı olan likidite aracı olarak xRapid’i kullanacağına inandığımı kamuoyuna açıkladım. Önümüzdeki yılın [2019] sonunda, kesinlikle düzinelerce büyüklük sırasına göre göreceğimizi umuyorum. “

Ripple’ın ciddi bir potansiyele sahip olduğuna inanan, kesinlikle bu duyguları paylaşan çok sayıda uzman var. Şu görüşlerle ortaya çıkıyorlar:

Uzman Onların Alımı
Pinnacle Brilliance Sistemleri: Roman Guelfi-Gibbs “Ripple, 2019’da bir sıçrama yapma potansiyeline sahip. Piyasa, Ripple’a dayalı daha fazla proje uyguladıkça, Ethereum’dan daha iyi performans gösterecek. 2018’de Ripple’ın hüküm sürmesi için henüz çok erkendi, şimdi doğru zaman. “
Shidan Gouran (Global Blockchain Teknolojileri): “Ripple, üç nedenden dolayı Bitcoin ve Ethereum’dan daha iyi performans gösteremedi. Birincisi, düşük piyasa değeri. İkinci olarak, Ripple günlük satın alımlar için uygun değildir. Üçüncüsü, Ripple itibari parayla satın alınmaz – bunun için ETH veya BTC gereklidir. Bu nedenle, ETH ve BTC’ye olan talep yalnızca artmaya devam edecek. “
John-Paul McCaffrey (Long Island Üniversitesi): “Ripple için herhangi bir itibari para borsası olmasa da, bu yakında değişebilir.”
Samson Williams (Tohumlar): “Ripple, bankaların ürünü ve 2018 durgunluğundan sonra yükselişine şahit olacağız.”

Bunlar Ripple’ın potansiyeli konusunda iyimser olsalar da, her biri zincirin piyasayı gerçekten fırtına gibi ele geçirme yeteneğine sahip olduğuna inanıyor. Ancak bu uzmanların her biri, fiyat söz konusu olduğunda kesin bir öngörüde bulunmaktan çekiniyor..

2020’de Ripple’ın Büyümesini Neler Yönlendirecek??

Ripple’ın başladığından beri elde ettiği başarıyı gerçekten gösteren şey nedir? Buna en iyi cevap, listelenmekte ısrar eden borsa sayısının bunu kanıtlamak için hareket ettiği gerçeğidir..

Ripple, Ripple Labs temsilcilerinin kategorik olarak gerçeği inkar etmesiyle, Ripple’ın Coinbase pazarına ödeme yapmakla suçlandığı daha yakın bir tarih oldu. 2018, XRP için yeterince yoğun bir yıldı, çünkü büyük ölçüde hem platformdaki içerik oluşturucuların hem de adanmış topluluğunun ortak çabaları sayesinde yüzde 200 oranında yükselmeyi başardı..

Öyleyse 2019’un sona ermesiyle ve 2020’nin yaklaşmasıyla birlikte, bu dalgalanmanın burada olma olasılığı nedir? Ve bu süre içinde Ripple’ın fiyatını artırmaya tam olarak ne yardımcı olacak??

 • Kripto para dünyasından önceki yıllardan herhangi biriyle karşılaştırıldığında, 2019, kitlesel kabul için gerçekten bir dönüm noktası olacak. Ripple CEO’su Brad Garlinghouse, bu kitlesel benimseme dalgasının, şu anda XRP’ye ev sahipliği yapan borsaların sayısının zamanla artması bekleniyor. O zamandan beri piyasasına Ripple’ı ekleyen daha yeni kripto borsaları. Kraken, Bitrue ile birlikte XRP ve Bitcoin Cash’in (BCH) ticaret çiftini açıkladı. Bir bütün olarak ekosistemi için bazı iyi haberler veren yeni ticaret çiftleri ile.
 • Bankalardan ve finans kurumlarından artan bir ilgi var. Ve Ripple ve gelecekteki başarısı için güçlü bir itici güç görevi gören işte bu ilgi. Gelecekte Ripple ile çalışmak isteyen Japonya merkezli banka sayısı giderek artıyor ve xRapid’in etkinliği sayesinde gördüğü ilgi artmaya devam edecek. Bu çığ gibi yükselen faiz oranının XRP’nin değerini artırması muhtemeldir..
 • Bu artan ilgi seviyesinin yanı sıra, Ripple çok daha fazla miktarda güven kazanıyor. 2018’in sonlarında yapılan bir dizi ankete göre, yatırımcıların XRP’nin 2019 boyunca yatırımcılara büyük getiri sağlama potansiyeline sahip olduğundan şüphe duymadıklarını gösteriyor. Bitcoin ve Ethereum gibi rakipler, Ripple daha olasıdır ve büyük ölçüde gerçek kullanım durumu ve bu gerçek dünya uygulamalarına dayanan artan popülaritesi nedeniyle bu yıl boyunca bazı muhteşem geri dönüşler sağlamak için daha iyi konumdadır..
 • Ripple için hemen köşede olan çok daha fazla sayıda ortaklık var. Ve Ripple ile işbirliğine olan bu ilgi sadece uluslararası bankalardan ve finans kuruluşlarından gelmiyor. R3 ve Corda Ağı, Ripple ile ortaklık kurmayı ve Ağı için XRP’den yararlanmayı planlıyor. Toplamda, bu, Ripple’ın toplamda 280’in üzerinde güvence altına aldığı toplam ortaklık sayısını getiriyor. bu listeye dahil edilebilecek merkez bankalarının sayısı. Ripple ile işbirliği yapmayı da amaçlayan SBI Holdings, önümüzdeki beş yıl içinde Japon finans dünyasında gerçekten devrim yaratmayı planlıyor ve Ripple bu konuda önemli bir kilit taşı olmayı hedefliyor..

RippleNet’i Oluşturmak – PNG Bankası Blockchain ve Ripple’a Atlıyor

Amerika Birleşik Devletleri’nde bankacılık dünyasında ilk on arasında yer alan PNC Bank, resmi olarak RippleNet’e katıldı. Bunun bir sonucu olarak, bankanın müşterileri Ripple’ın tescilli sistemi sayesinde gerçek zamanlı uluslararası ödemelerden yararlanma olanağına sahip olacaklar..

 • Küresel işçi dövizleri dünyasından gelen Western Union, Ripple ile işbirliği yapmak ve onunla birlikte çalışmak konusunda özel bir ilgiye sahiptir. Bunu yaparken, bu, mevcut uluslararası ödemeler ve havaleler süreciyle birlikte gelen maliyeti büyük ölçüde azaltmaya yardımcı olacaktır..
 • Orta Doğu’nun çeşitlilik gösteren ve giderek gelişen pazarı, Ripple’ın özellikle ilgilendiği bir pazardır. Bu bölgeler arasında, gözlerini dikmiş. Dubai’nin ve yakınlardaki ve müreffeh Körfez Kıyısındaki bölgelerin olgunlaşmış ve gelişen pazarları. Bu bölgede, uluslararası ödemeler ve havaleler için özellikle şiddetli bir talep var ve Ripple, bunu bu bölgelere sağlamak için en iyi konumda olan marka. Pazarda, bu ulusların gerçekten faydalanması için özenle bakılan belirli bir nişe sahiptir..
 • RippleNet (ve yeni RippleNet Home) adı altında piyasaya çıkan yeni bir ürün yelpazesiyle, ilgili taraflardan büyük bir basın topladı. Bunlar, xRapid, xVia, xCurrent ve InterLedger Protokolü gibi ürünleri içerir. Bu ürünlerin her biri, Ripple’ın kendisini piyasada bulunan diğer herhangi bir ürünün gerçekten üstüne ve ötesine koymasına olanak tanıyacaktır..

2019 boyunca XRP’nin devam eden büyümesini görecek çok sayıda unsur kesinlikle var. Tüm bu faktörler göz önünde bulundurulduğunda, XRP’nin ekonomik büyümesi konusuna ne zaman karşı çıkılacağına bağlı. Bu planlar ve hedefler, ortaklarının ve yatırımcılarının gözünde yerine getirildiği sürece, Ripple gerçekten ivme kazanabilecek ve gök gürültülü bir yükselişe başlayabilecektir..

Özetle, Ripple ne kadar ademi merkeziyetçi olduğuna veya kullanıcılarına ne kadar anonimlik sağladığına karar verirlerse çok fazla destekçi kazanmıyor olabilir. Bunu, büyük piyasa oyuncularının sürekli artan ilgisi dahil, sürekli artan kurumsal destek ve istikrarla dengeler. Büyümesini kanıtlamak için yeterli itici güç var mı?.

2019’un Sonuna Kadar XRP’nin Ne Kadar Değer Olacağına Dair Bir Tahmin Var Mı??

Ripple’ın kurumsal yatırımcılar ve finans şirketleri arasında yarattığı ilgi miktarının yanı sıra, Ripple’ın 2019’un sonunda karşılayabileceği fiyat hakkında daha fazla spekülasyon yapıldı..

XRP’nin 2019’un yakın gelecekte 500 $ işaretini aşmasa bile 100 $ marjına ulaşabileceğini iddia edecek kadar ileri gidenler var, ancak bu henüz boş bir spekülasyon olarak kalıyor. Ve XRP’nin büyümesine izin verecek gerçek olasılıkların hemen arkasında oturan gerçek beklentiler hakkında zaten fazlasıyla tartışma yapıldı..

Ve XRP’nin mütevazı başlangıçlarının ötesine geçebileceğine dair her umut varken, 5-10 dolarlık göstergeyi ihlal etmek bile XRP için zor bir başarı olacak..

Kısa Vadeli Perspektif

Son birkaç ayda, her ikisi de kısa bir süre sonra meydana gelen bir dizi kopuş için başlangıç ​​noktası görevi gören iki düşen takozun oluştuğunu gördük. İlki yaklaşık 260 gün sürdü ve XRP’nin temel değerinde yüzde 192’lik çarpıcı bir artışa izin verdi; 0,26 dolardan 0,86 dolara alıyor.

İkincisi şu anda devam ediyor ve şimdiye kadar toplam 150 gün sürdü ve yakında herhangi bir zamanda bir ara vermenin şekillenmesini bekleyebiliriz. Şu an için Ripple’ın fiyatı yatay hareket ediyor. XRP için bir patlama olursa, bunun 0,57 dolara veya hatta 0,80 dolara ulaşmasını bekleyebiliriz..

Genel olarak XRP ve Ripple için performansı gerçekten iyileştirmek ve iyileştirmek için çok fazla çalışma yapılmış olsa da, kripto pazarının bir bütün olarak dijital varlıklar üzerindeki etkisini küçümseyemeyiz..

Ripple, devam eden iyileştirmelerine rağmen, 12 milyar dolarlık nispeten statik bir piyasa değeri tuttu ve XRP’nin çoğunluğu, değeri için üst desteklerde bir ihlal olsa bile, söz konusu şirket tarafından tutuldu, yatırımcılar diğer kriptolardan mümkün olduğu gibi, bundan büyük bir şekilde yararlanamaz.

Dalgalanma 2020’de 10 Dolara Ulaşabilir mi ve Olacak mı??

Ripple’ın, Ripple’ı bir süredir fiyat sabitliğinde tutan 0,40 ila 0,50 dolarlık direnç seviyelerini aşabileceğine dair çok sayıda uzman var. Bu, XRP’nin bu önceden fiyat odaklı çemberi kırmasına ve 1 dolara kadar çıkmasına izin verecektir..

Ancak bunun olması beklenirken, 2019’un ilk çeyreği boyunca bekleyebileceğimiz bir şey mi? Aynı analistler, bu direnç noktalarını ihlal edebileceğine inanıyorlar, ancak Q1 ile değil – bu tür bir iddiayı doğrulayacak çok az faktör var..

İyimser tiplerin kabul etmesi gereken talihsiz gerçeklik bu olsa da. Ripple ekosisteminde daha büyük bir kurumsal yatırım akışı olduğunda, işler ve servetler çok daha iyiye doğru değişebilir. Böyle bir durumda, XRP’nin temel değerinin şunlara ulaşmasını bekleyebiliriz:

 • 2019’un 2. çeyreğinde yaklaşık 1-2 $
 • 2019’un 3. çeyreğinde yaklaşık 3-5 $
 • 2019’un 4. çeyreğinde yaklaşık 5-10 ABD doları (ideal bir senaryo)

Ripple’ın Daha Fazla Gelişmesini Engelleyen Nedir??

Ripple uygulamasıyla birlikte gelen avantaj türlerini kolayca listeleyebiliriz. Ancak bununla birlikte, dezavantajlar söz konusu olduğunda, telafi üzerinde çalışması gerektiği bir kayıp değildir. Ripple söz konusu olduğunda yatırımcıları erteleyebilecek bazı şeyler şunlardır:

 • Ripple, içinde çok fazla merkezileştirme bulunan bir para birimidir. Ağırlıklı olarak Ripple Labs tarafından kontrol edilmektedir. Ve XRP’nin mevcut hacminin yaklaşık yüzde 61’i söz konusu şirket tarafından tutuluyor. Bunun sonucu, tüccarların Ripple’ı piyasayı değiştirmekle suçlamak için zaman ayırmaları nedeniyle potansiyel likiditeye zarar vermesidir..
 • Şu anda, Ripple şu anda itibari para birimi ile satın alınamaz. Bunun yerine tüccarlar, bu faktörden yararlanan aynı alternatif kripto para birimleri ile onu yalnızca başka bir tür kripto para birimi ile değiştirebilirler..
 • Ripple, kurumsal finans ve bankalara odaklanmak için çok zaman alıyor. Sonuç olarak, bireysel bazda çevrimiçi satın alımlar yapmak için doğrudan kullanılamaz ve büyük bir esneklik kaybeder. Bu çok yönlülük eksikliği, Ripple bireysel alıcıların ve satıcıların eline geçmek için savaşan kripto para birimleriyle rekabet etmeyi planlıyorsa yardımcı olmayacak bir şeydir..
 • Şu anda – kripto para piyasası bir soğuma döneminden geçiyor. Ve bununla birlikte, şirketlerin zar zor doğrulanmış ICO’lardan ve teknik incelemelerden muazzam miktarda para toplayabildikleri günler geçmişte erozyona uğradı. Sonuç olarak, inanılmaz derecede abartılı bir yükseliş trendinden uyanan bir piyasadan çok daha fazla şüphecilik görüyoruz. Tüccarlar daha bilinçli kararlar alıyor ve artık daha yüksek getiri vaadiyle yüksek riskleri sindirmeyecekler..

Şu anda, kripto para piyasası, XRP’yi şu anda içinde bulunduğu düşük değer çemberinden gerçekten çıkarmak için büyük bir revizyondan geçmelidir..

Sonuç Olarak Bu

Rippler dalgalanmaya devam edecek. XRP ordusu ve küresel Ripple topluluğu, küresel ödemeleri kolaylaştırmanın ortak bir nedenini temsil eden en büyüklerden biridir. XRP’nin sert kripto twitter kitle desteğinden şirketin Üniversite Blok Zinciri Araştırma Girişimi’ne (UBRI) kadar, Ripple’ın alt çizgisi 2020 ve sonrası için her zamanki gibi yükselişte.

XRP fiyatına ilişkin bu çeşitli tahminlerden herhangi biri ve / veya tümü gerçekleşirse, Ripple’ın 0,25 $ ‘lık düşük direnç seviyesini geçtiğini ve hatta 3,65 $’ lık önceki yüksek işaret fiyat rekorunu kırdığını çok iyi görebiliriz. Ripple, bu yıl boyunca İsteğe Bağlı Likidite’yi (xRapid) tam olarak uygulamayı başardığında bu en olası durum gibi görünüyor..

Ancak bugün XRP fiyatına veya Ripple coin döviz kuru değerine odaklanmadık, bunun yerine şirket Ripple ve kripto para XRP hakkında bilgi edinmekteydik; ve bireysel olarak, topluca ve gelişmekte olan bitcoin liderliğindeki dijital varlıklar ve sanal para birimleri ekosisteminin büyük bir parçası olarak temsil ettikleri şey.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Adblock
detector
map